ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
svetlunka
любопитна

Регистриран: 08.01.2007
От: Пловдив
Пречистване на черен дроб
    #1949780 - 14.11.2007 22:16

Пречистване на черния дроб

Черният дроб е един от жизненоважните органи на човека. По правило в жлъчните му пътища се съдържат голямо количество конкременти (до няколко хиляди). Това са т.нар. жлъчни камъни, които трябва периодично да се чистят. Обърнете внимание, че не говорим за камъните в жлъчния мехур - можете да нямате такива, и все пак да се нуждаете от прочистване на черния дроб.

Ето само някои от признаците на това, че в черния ви дроб има камъни: обложен език, горчив вкус в устата, висок холестерол, по-светли изпражнения, много газове и проблеми с храносмилането, лошо настроение, гневливост или раздразнителност, появата на вертикални бръчки между очите, лесно напълняване и трудно отслабване въпреки всевъзможни диети и т.н.

Прочистването на черния дроб винаги се отразява благотворно върху всякакви здравословни проблеми и е много полезно да се прави периодично. То е отлично средство за профилактика и лечение на повечето болести и помага за повишаване на енергията, регулиране на килограмите, нормализиране на холестерола, подобряване на настроението и самочувствието и общо подмладяване.

Добре е да се прави около и след пълнолуние и да се спазват посочените часове. Те са избрани, защото тогава този орган е най-активен.

Необходими са ви 4 лимона, 2 грейпфрута, 1 литър зехтин, 2 пакетчета английска сол (от аптеката), 10 кутии натурален ябълков сок, 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи (за унищожаване на паразитите, които живеят в черния дроб и се изхвърлят при процедурата).

Започнете процедурата в понеделник, за да можете в събота и неделя да я довършите на спокойствие.

От понеделник до събота: Всяка сутрин след ставане на гладно се изпива 1 чаша гореща вода. После се приемат 1 супена лъжица лимонов сок смесен с 1 супена лъжица зехтин. Така се стимулира изхвърлянето на жлъчка от черния дроб и жлъчния мехур. По същата причина се ядат салати със зехтин и лимон през деня.

Всеки ден се изпива по 1-1,5 литра натурален ябълков сок. Той има известно очистително действие върху червата, а освен това размеква конкрементите в жлъчните пътища. Така те стават като желе и се изхвърлят без болки, дори ако са с големината на орех. Пак затова се пие и много вода - поне 2 литра, и се ядат в изобилие сурови плодове и зеленчуци.

Не се спазва някаква особена диета, но все пак за предпочитане е да се яде по-лека храна, без пържено, колбаси и консерви. Най-добре е да се замени месото с риба или пиле и да се наблегне на суровите плодове и зеленчуци. Достатъчно често се приемат зехтин, лимон, яйца и по желание малко шоколад (тези храни са жлъчогонни, т.е. помагат за изхвърляне на жлъчката от черния дроб).

В събота следобед не се яде нищо - само се пият изобилно течности - чай, плодов сок и вода. Вечерта в 18 и 20 ч. (важно е да се спазват тези часове) се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода. Това има доста силен очистителен ефект, затова си стойте в къщи, за да можете да посещавате тоалетната при нужда. В случая се търси и другия ефект на английската сол - тя води до отваряне на жлъчните пътища и отпускане на клапите в тях. Така камъните излизат по-лесно.

В 22 ч. се приемат 100 мл. зехтин смесени със 150 мл. прясно изцеден сок от грейпфрут (може да добавите и малко лимон) и 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи. Сокът трябва да се прецеди, за да не съдържа плодова пулпа. Предварително сместа се разбива в шейкър или с миксер, за да се хомогенизира. Изпива се в стоеж прав, наведнъж или на глътки, но за не повече от 2-3 минути. След това веднага се ляга по гръб и поне 30 минути се остава така. Може да се масажира черният дроб и да се сложи нещо топло върху него. Ако искате, представяйте си как камъните започват да излизат и се изхвърлят в червата.

Най-добре е след това да си легнете и да заспите. През нощта при нужда се посещава тоалетната. Ако искате, можете да се изхождате в гърне, за да проверите дали сте изхвърлили жлъчни камъни и пясък. Те плуват най-отгоре и приличат на грахови зърна. При разтрошаване отвътре са зелени на цвят. Могат да се изхвърлят десетки или стотици камъни и песъчинки.

В неделя сутринта в 6 и в 8 ч. пак се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода, за да се улесни изхвърлянето на камъните, които са по червата. Това е много важно, защото иначе те остават вътре, а това е вредно за здравето. После 2-3 часа не се яде. Пие се прясно изцеден плодов сок, зелен или билков чай с малко мед. Около 10 ч. може да се ядат плодове, а на обяд - супа с картофи, моркови, ориз и зеленчуци, салата и малко хляб. Следобед се връщате към обичайното си хранене.

Процедурата може да се повтори няколко пъти, през 2 месеца, при пълнолуние или разпадаща се луна, докато спрат да се изхвърлят конкременти. В зависимост от конкретния случай подобрение се усеща или веднага, или след няколко процедури. По-нататък, след като черният дроб се изчисти, е добре да се повтаря чистенето му поне веднъж на 3 или на 6 месеца.

Един от желаните ефекти е много по-лесното отслабване и поддържане на желаните килограми!

Дали това е добър начин за пречистване или може да ми навреди по някакъв начин?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
slan4eva
търсач на силни усещания
**

Регистриран: 17.04.2007
От: София
Re: Пречистване на черен дроб
    #1994589 - 05.01.2008 12:54 [Re: svetlunka]

това наистина действа чакам 21. 01. за да го направя и аз

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #1994991 - 05.01.2008 23:41 [Re: svetlunka]

Цитат:

Дали това е добър начин за пречистване или може да ми навреди по някакъв начин?

И аз искам да знам отговора на този вьпрос. Нека вещи по вьпроса или хора които са го правели да споделят.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

·- -· -· ·-
·- -· -· ·-

Регистриран: 30.11.2001
    #1995030 - 06.01.2008 00:27 [Re: Maggie]

аз съм я правила тази процедура (6-7 пъти)

чувстваш се като новороден след нея (в буквалния смисъл на думата)

малко моментите с английската сол не ми харесват, ама ... преживява се

Препоръчвам на всеки да си направи това прочистване поне веднъж в живота си, а за следващите пъти, сам да реши

·- -· -· ·-
·- -· -· ·-

#1995031 - 06.01.2008 00:29 [Re: svetlunka]

не се притеснявай, няма да ти навреди

от личен опит, а не само моя, ти казвам

Maggie
~The black rose~

#1995195 - 06.01.2008 07:55 [Re: ·- -· -· ·-]

Благодаря ти за отговора.

Попитах защото точно онзи ден си говорих с една приятелка за това(тук има доста книги издадени) та тя сподели че трябва да се внимава и да не се прави от хора с здравословни проблеми или такива на медикаменти.

Всьщност защо се прави? Просто профилактично или има и лечебно действие за нещо. Като например за висок холестерол.

--------------------
----------------------

·- -· -· ·-
·- -· -· ·-

#1995202 - 06.01.2008 08:43 [Re: Maggie]

има ли човек бе здравословен проблем?!?
Според ме няма

С тази процедура, хора си вадят холестеролните камъни от жлъчния мехур.

Според мен "шанса" да ти се случи нещо докато я правиш е минимален.

Има и лечебно и профилактично действие.

Мога да ти кажа мен кое ме впечатли най-много след тази процедура:
1. Имах чувството, че съм пречистена
(в смисъл такъв,
че кожата ми диша, буквално все едно съм била на сауна, абе като кадифе е
мозъка ми е бистър, настроението ми е на 100% добро
стомаха не мие поддут и нямам усещане, че все едно ей сега ще експлоадира (имам колит - ама ужас е)
...
...

Направи го и ще разбереш за какво говоря

поне веднъж на 2-3 месеца може да се прави спокойно, а ако иска някой да маха холестеролни камъни, тогава може и всеки месец

Maggie
~The black rose~

#1995205 - 06.01.2008 08:49 [Re: ·- -· -· ·-]

благодаря ти. ще помисля

--------------------
----------------------

slan4eva
търсач на силни усещания
**

Регистриран: 17.04.2007
От: София
    #1995973 - 07.01.2008 10:12 [Re: ·- -· -· ·-]

Както писах аз ще го започна на 20. 01. защото е понеделник а на 22. 01 .започва палнолуние! Моя приятелка го направи аз и го препоръчах тя има камъни в жлъчката .Беше безкрайно очудена когато е изхвърлила доста камъни и пясак .След протцедурата ми каза че се чуства много по добре , а беше за операция . Сега ще го прави отново и слид това ще проследим на ехограф какво е състоянието Аз ще го правя за да видя колко килограма ще сваля и дали този вълчи опетит няма да изчезне с подобеният тонус и настроение

elaps
ентусиаст

Регистриран: 25.05.2004
    #1996747 - 08.01.2008 01:50 [Re: slan4eva]

а откъде се набавя тинктура от орехови люспи?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 31420

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.116 seconds in which 0.102 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.