ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
Цистит
    #1952784 - 18.11.2007 09:43

Така , напоследък установих , че след всеки полов акт със съпруга ми ме хваща цистит .За един месец пих 4 пъти антибиотик . Във вторник ще си пусна изледвания за хламидии и трихомини ,(дано съм ги написала правилно) за да установя дали е възможно и секциото да е проблемът , макар че преди няколко месеца не ми се е случвало .
Имам конкретен въпрос - как се хващат тези бактерии - в проценти . Моят гинеколког се опита да ми замаже очите , че можело от басеини , непрано бельо и прочее , ама нито басеини ползвам , нито слагам неизпрани гащи , нито съм се доближавала до мъж , мия си ръцете след тоалетна и преди хранене и никога не сядам на тоалетна чиния , освен у дома и май ще убия някой
Имам усещането , че моят хубостник е кръшкал някъде и моля ви , не ми спестявайте нищо , понеже не иде реч толкова за изневярата , колкото за болестите , мамка мууууу

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Morrena

**

Регистриран: 26.10.2006
Re: Цистит *DELETED*
    #1953168 - 18.11.2007 20:40 [Re: kapitoliq]

Мнението изтрито от Dr.G

7777777
confused

Регистриран: 22.01.2005
От: Canada
Re: Цистит
    #1953205 - 18.11.2007 21:33 [Re: Morrena]

Здравейте,отдавна се каня да напиша този постинг за изследванията в БГ и компетентността на гинеколозите в частност.
Предстоеше ми да напусна страната за дълго време и реших преди да тръгна да си направя обстойни изследвания,които включваха и гинекологичен преглед(видеозон,ПАП тест и т.н),без да имам някакви специални оплаквания.Имах болки в костите от известно време и реших,че непременно имам хламидии.Поисках да ми пуснат изследване и за хламидии.Взеха ми кръв и когато изследването беше готово-излезе че имам хламидии .Пих антибиотик,болките в костите ми обаче си останаха.Вариантите бяха два-неточно изследване или антибиотика не беше подействал.
Когато по-късно в Канада реших да си направя ново изследване за хламидии и разказах историята на лекарката,тя се облещи и ми каза,че изследване за хламидии се прави само с изследване на влагалищен секрет,за да сме сигурни в резултата.Резултатите излязоха и аз естествено нямах хламидии.Чудя се дали изобщо съм имала някога?
Изводите оставям на вас.
Поздрави

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #1954685 - 20.11.2007 11:29 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Аз самата от доста време имам същия проблем като Вас- цистит след секс. Не знам как се получава, но е някаква адска зависимост - не на първия, а на втория ден след секс циститът неминуемо се проявява

Реших, че само аз имам такъв проблем и не смеех да пиша, беше ми неудобно, ама като стана дума за това. При мен също се получава такава гадост, а съм повече от сигурна в партньора си. Не си го изкарвай на него.Нямам идея защо се получава, само реших да се включа в темата, зщото го понасям върху себеси от доста време. Мен пък много ме боли гърло и когато гърлото ме заболи неистово силно, започва и гадния цистит.Апък ако съм имала и сексуален контакт е тогава - просто не е истина.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1955513 - 21.11.2007 10:14 [Re: mysteria]

Цистит след секс не означава, че съпрузите ви (партньорите ви) са кръшкали на някъде и са ви донесли болест. Просто при жените уретрата е доста по-къса, по-широчка и е налице чисто анатомично предразположение за по-чести инфекции на пикочния мехур, които тръгват от външните полови органи. Този цистит обикновено се появява след по-грубичък секс. Лошо няма. Сега да не вземете да се карате на мъжете си
Освен това обикновено при цистит не е необходимо да се пият дълго време антибиотици. Обикновено еднократна доза е достатъчна. Погледнете назад, Елиз беше дала много хубава схема за лечение на остър цистит.

Пийте повече течности, колкото и да е неприятно уринирането, след това си направете мече грозде или коса от царевица....

Morrena

**

Регистриран: 26.10.2006
    #1955945 - 21.11.2007 17:29 [Re: Dr.G]

Мнението е изтрито по настояване на авторката.

Редактирано от Dr.G (08.05.2009 09:56)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1956071 - 21.11.2007 21:08 [Re: Morrena]

Когато става дума за остър цистит - точно така се лекува. И има ефект. А в листовките на лекарствата пише много неща. За различни случаи от живота.
Нали не мислите че листовките ги променят за всеки отделен пациент?
А какво твърдят колегите е една съвсем различна тема.

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1956341 - 22.11.2007 01:17 [Re: Dr.G]

Цитат:

Цистит след секс не означава, че съпрузите ви (партньорите ви) са кръшкали на някъде и са ви донесли болест. Просто при жените уретрата е доста по-къса, по-широчка и е налице чисто анатомично предразположение за по-чести инфекции на пикочния мехур, които тръгват от външните полови органи. Този цистит обикновено се появява след по-грубичък секс. Лошо няма. Сега да не вземете да се карате на мъжете си
Освен това обикновено при цистит не е необходимо да се пият дълго време антибиотици. Обикновено еднократна доза е достатъчна. Погледнете назад, Елиз беше дала много хубава схема за лечение на остър цистит.

Пийте повече течности, колкото и да е неприятно уринирането, след това си направете мече грозде или коса от царевица....

проблема идва от преминаването на грам негативни бактерии от ануса към уретрата по време на секс
тъй че решението на проблема е да се измивате веднага след секс /отпред-назад/ и да спазвате добра хигиена изобщо!
антибиотиците и мечото грозде са за решаване на вече появил се проблем, много по-важно е да не се допуска да се случва изобщо!

--------------------
man is as big as his dreams are...

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1956472 - 22.11.2007 08:33 [Re: eliz]

Не позволявам да се редуват - анус и влагалище , най-вече заради възможността от инфекции .
Преди секс се измиваме , след секс задължително .
Каква е вероятността двете сексио операции да са причината и как мога да го проверя . До преди 2 месеца нямах такива проблеми .
Резултатът от теста за хлаидии ми е IgM 0.64AE а отрицателната стойост е под 0.9 И у съпруга ми има 0.57АЕ
Нямам и трихомони , но има някаква инфекция във влагалището , микробиологията ще закъснее .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #1956491 - 22.11.2007 09:00 [Re: Morrena]

Цитат:

Искате да кажете, че с едно хапче ципрофлоксацин от 500 мг., или, хайде, да се две еднокранто, т.е. 1000 мг., се оправя цистит? Това много ме изненадва от теоретична и практическа гледна точка.

Аз направих алергичен шок от това лекарство

От нолицин - също

Нелидикс - тоже, медикаментозна алергия.Ставам цялата лилава и се зедушавам.Езикът ми се подува. Не мога да ги приемам тези лекарства.
Имам едно картонче, накоето съм си ги написала за всеки случай. Ходя с комплект урбазон и алергозан на ампули и две спринцовки, защото понякога се подувам и без видима причина.Например от трева, храна или бог знае както още.
Преди имаше едни таблетки - орафуран , вече не се произвеждат.Малко ти е лошо от тях, но просто за два часа преминаваха болките.

Освен с новите антибиотици, с нищо друго не мога да се лекувам.
Имам птозиран / паднал и спаднал/десен бъбрек и той ми прави много големи гадости.

Виждам, че коментирате и цистит след секс, ами аз три години не съм имала партньор, не съм правила и съответно секс, и пак се появяваше пустичкия.Явно и като понастинеш се получава.
Разбрах, че просто краката трябва да са винаги топли.Като си легна и слагам едно стъклено шише с го-топла вода високо между краката и като че ли има някакъв ефект.

Редактирано от mysteria (22.11.2007 09:21)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12616

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.129 seconds in which 0.117 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.