ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
r_clown
смешен

Регистриран: 13.08.2005
От: Варна
Метод на Бронников
    #1955835 - 21.11.2007 15:27

Методът на Бронников представлява комплекс от упражнения водещи до подобряване на здравето и развиване на екстрасензорни способности.
Ето официалния сайт http://www.bronnikov.org/
Лично аз бях най-силно впечатлен от факта, че методът е признат от официалната наука.

--------------------
Живей осъзнато.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
r_clown
смешен

Още по този въпрос.
    #1962009 - 27.11.2007 22:56 [Re: r_clown]

До днес 43 показвания и нито един коментар. Явно на никой не му се ходи на сайта да провери за какво става дума затова ще добавя още малко информация. Какво, какво... Ето какво. Методът става известен с това, че едно от проявленията му е алтернативно зрение или по-простичко казано - човек обучен по този метод може да вижда с вързани очи. На мен ми прозвуча преувеличено и доста се поразрових из нялколко от сайтовете на центровете за развитие на човека в различни руски градове.Излизе, че е вярно. Изследванията са правени в московския Институт по Мозъка на Човека.Хората си бяха описали експериментите и ги бяха буликували в научни издания. Заключението - обикновен човек, който няма никакви предварителни прирочни заложби, включително и с увредено зрение може да бъде обучен по метода на Бронников и да развие алтернативно зрение. Ето едно филмче по темата . http://rutube.ru/tracks/268163.html?v=1e2fcecebf9048ea7c36c0b1635e1f58

--------------------
Живей осъзнато.

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Още по този въпрос.
    #1962070 - 27.11.2007 23:25 [Re: r_clown]

Има разлика между това да отидеш на сайта и това да направиш някакъв коментар. Аз отидох на сайта. И не направих коментар. Просто защото за да направя коментар явно трябва да изкарам цялото обучение. Преди това всичко писано само ще си остане безпочвено писание. Освен това смятам, че човек не трябва прекалено да се обвързва с материалните си усещания, а по-скоро да се насочи към своята душевност. Та затова не писах.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1962094 - 27.11.2007 23:39 [Re: FindingTheWay]

И аз посетих сайта още преди дни...но не намерих какво мога да напиша по въпроса, прозвуча ми като поредната провокация и покана за опит всеки да намери вярния начин ....а за да го намериш, първо трябва да се опознаеш сам, познаваш ли себе си, намираш и верния път/начин, метод. А по-трудно е да опознаеш себе си.

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
Re: Метод на Бронников
    #1962125 - 28.11.2007 00:15 [Re: r_clown]

Аз се чудя как да намаля екстрасензорните си усещания,а не да ги увеличавам

--------------------
But she did ask...and well she is special

r_clown
смешен

#1963574 - 28.11.2007 23:41 [Re: c´est moi]

Да... има такива хора. Правя директна връзка с филма "Зелената миля", който даваха преди няколко вечери. Всъщност обучението и усвояването на метода води до контрол над екстрасензорните способности. В този смисъл, след усвояване на метода ще можеш да ограничиш екстрасензорните си възприятия.

--------------------
Живей осъзнато.

r_clown
смешен

#1963583 - 28.11.2007 23:49 [Re: Salve]

Цитат:

прозвуча ми като поредната провокация и покана за опит всеки да намери вярния начин ...

На това му казвам попадение в десятката. Много бързо ме разконспирира
До колкото ми е известно засега съм единственият българин, който си е грабнал чукалата и е ходил до Русия да се обучава по този метод. До тук добре, но за развиване на уменията е необходима практика - упражнения по двойки. Подхванах тази тема с идеята да провокирам някой, който да сезаинтересува и да го поканя за партньор/ка.

--------------------
Живей осъзнато.

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #1963623 - 29.11.2007 00:25 [Re: r_clown]

Е, явно уцелването е зодиаклно умение

Би ли споделил постижения, лични впечатления и предимства на тоя метод? Лично на теб какво ти допадна?

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

r_clown
смешен

#1964083 - 29.11.2007 12:18 [Re: Salve]

Цитат:

Е, явно уцелването е зодиаклно умение

Би ли споделил постижения, лични впечатления и предимства на тоя метод? Лично на теб какво ти допадна?

Така...
Постижения -
нямам особени лични постижения. Отдавам го на факта, че се занимавам сам и не много постоянно.
Резултати като цяло - развих умение да управлявам жизнената си енергия в рамките на енергийното поле на тялото и на този етап мога да усещам в някаква степен енергията и да предизвикам раздвижване в енергийното поле на друг човек.
От друга страна успях да убедя Владимир Бронников (сина на основателя на метода) да ми демонстрира "Алтернативно зрение" и сега мога като очевидец да твърдя, че съществува такова умение. Другото, което разбрах е, че това умение се усвоява на третата степен на обучение. За сведение аз съм минал само първата.

Лични впечатления... Тука ще понапиша повечко...
- Упражненията са лесни. Успях да ги усвоя след едно-две показвания. Голяма част от тях се правят по двойки. За предпочитане разнополови - свързано е с обмяната на енергия.
- Видя ми се скъпичко - таксата за обучение за чужденци е около 300 евро, а обучението беше 5-6 дни. Като се добавят и разходите по транспорт/нощувки/храна сумата набъбва над 3 пъти. Това за обучение в Санк Петербург. За други градове транспорт/нощувки/храна най-вероятно ще са по-ефтини, както и таксата за обучение.
- Обучението на желаещи срещу заплащане е малка част от дейността на центъра. Програмата им се финансира от президента на Русия и основната им дейност е некомерсиална - работят с деца с увреждания от специализирани домове.
- Самите обучаващи се държат като съвсем нормални хора, без някви превземки или надувки.

Предимства - Това е единствената система от този тип, с която съм се занимавал. Не познавам други подобни, с която да я сравнявам. Все пак бих посочил работа по двойки.

Лично на мен ми допадна Самите упражнения - начина, по който се правят и факта, че резултатите се усещат веднага.

Толкова засега. Ще се радвам да отговоря на конкретни въпроси.

--------------------
Живей осъзнато.

Редактирано от r_clown (29.11.2007 12:19)

uuna
мълчалива

Регистриран: 26.08.2006
    #1964110 - 29.11.2007 12:39 [Re: c´est moi]

Цитат:

Аз се чудя как да намаля екстрасензорните си усещания,а не да ги увеличавам

Ти сериозно ли? Имаш такива ?

--------------------
"ЗАГОВОРИ, ЧЕ ДА ТЕ ВИДЯ!"СОКРАТ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 5364

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.091 seconds in which 0.071 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.