ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Цистит и вагинални оплаквания - обобщена тема
    #1961711 - 27.11.2007 17:26

Тук ще изведа линк към всички подобни минали досега теми.
Вагинален сърбеж и мястото на антибиотиците (Doctor B)

цистит и Цистон

пиелонефрит при деца

Цистит след секс

PRN за цистита

Пак цистит, линк и Пр. Пр.
Цистит... може би?

Моля, пишете и четете тук, че темите за цистит, течения, сърбежи.... се роят като пчелите.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Re: Цистит и вагинални оплаквания - обобщена тема
    #1961722 - 27.11.2007 17:32 [Re: Dr.G]

Хламидии

Вагинални гъбички

За сега толкова, че нямам време. После ще добавям още темички.
Но ви моля, не разтягайте вече отдавна минали теми. Просто ви ги давам, ако можете да намелите полезна информация в тях.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1975192 - 10.12.2007 13:21 [Re: Dr.G]

Още за цистита и идейка лечение

bobit
неориентиран

Регистриран: 16.12.2007
    #1984190 - 20.12.2007 00:10 [Re: Dr.G]

Цитат:

Тук ще изведа линк към всички подобни минали досега теми.
Вагинален сърбеж и мястото на антибиотиците (Doctor B)

цистит и Цистон

пиелонефрит при деца

Цистит след секс

PRN за цистита

Пак цистит, линк и Пр. Пр.
Цистит... може би?

Моля, пишете и четете тук, че темите за цистит, течения, сърбежи.... се роят като пчелите.

Пиша Ви ,защото съм изпаднала в див ужас от това което ми се случи.Преди две седмици отидох на гинеколог за профилактичен преглед-цитонамазка и секрет.Бях абсолютно здрава,нищо не ме болеше.След прегледа ,който беше ужасно груб се прибрах и започнаха болки в корема.Започнах да ходя по малка нужда често с болки,вдигнах температура 37.8 ,получих тежест в корема.Така стоях 2 дни при което болките станаха непоносими-не можех да ходя и да седна.Отидох в Пирогов.Лекаря ми каза че генетично съм добре,изписа ми някакъв антибиотик за гонорея и възпаление на чревния тракт.Изпих ги.Почувствах се по добре,но болката си остана.Дойде ми менструацията и след като ми свърши ,няколко дни-4-5 ,получих жълто-кафяво течение и същите симптоми-тежест,болки при уриниране,температура 37.3-4,болки,бодежи в областта на гениталиите.Секрета ми е перфектен,цитонамазката е ІІВ.Моля ако някой може да ми постави диагноза или поне да ме насочи за какво става въпрос.Благодаря Ви предварително.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1984417 - 20.12.2007 09:39 [Re: bobit]

Нали го написа веднъж?
Ама медицината не е дистанционна наука.
След като има проблем се ходи на лекар.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1987361 - 23.12.2007 21:40 [Re: bobit]

От такива ядове разбрах , че в Пирогов може да се направи едно изследване на уродинамиката.Когато има чести цистити то показва дали се задържа урина някъде , която да предизвиква инфекцията .
Мисля да се подложа , понеже и аз имах такъв период с чести цистити ( засега съм добре ) и разни течения и прочее . От гинеколког разбрах , че понякога течението се дължи и на бъбречни проблеми. Пробвай , може и да намериш отговорът , но не знам колко пари струва изследването.
Успех

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

nettie
неориентиран

Регистриран: 19.10.2008
    #2224902 - 19.10.2008 06:37 [Re: Dr.G]

Здравейте!

Моля Ви, дайте ми съвет кой уролог да посетя! Ходила съм няколко пъти, но искам да отида при някой доктор, който наистина да ми помогне....
Иначе съм пила какви ли не хапчета - Уростим (задължително), Уринал, Цистон, Неоренал (пак са стрити билки и кора от бреза), Чай от Мечо грозде, Чай Кинли. Да не забравям и Ципрофлоксацин, Нолицин, Нелидикс!
Страдам от Цистит от дете През последните 3 години, обаче е нетърпимо! Получавам остри кризи през месец, и сега отново болката е нетърпима (добре, че са открили Аулина, защото нито Но-шпа, нито Бозколизина ми помагат).
Един съвет - никакъв алкохол и кафе, никакви топли бутилки с вода м/у краката или ел.възглавнички. Вярно болката отминава, но после бактериите с двойна сила ти напомнят, че само това чакат - топло и влага! Пазете се преди това.
Наистина ще съм Ви много благодарна, ако споделите някой добър "Чичо Доктор"

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#2224933 - 19.10.2008 09:45 [Re: nettie]

А някакви изследвания за аномалии в отделителната система правени ли са?
Защото вероятността да поддържаш от дете хронична инфекция при напълно интактна отделителна система е много малка и обикновено навежда на мисълта за подтиснат имунитет или наличие на малформация.

мимси
неориентиран

Регистриран: 12.12.2010
    #2727587 - 12.12.2010 23:57 [Re: Dr.G]

Здравей те д-р G!Изчетох всичко написано по темата за бялото течение и гъбичките!Не мисля че намерих отговора който търсех,за това искам да ви разкажа моя проблем!1-во на 21г. съм.2-ро имам постоянен партньор от 3г. с който живея!От близо 2 години се опитваме да имаме дете,но не се получава!3-то ето през какво минахме:В началото ни се появиха кондиоломи в следствие на бяло течение,но ги обгориха и вече нямаме този проблем,След това бялото течение при мен продължава и до сега(с миризма и парцали,понякога)въпреки множеството лечения!!!Разбрах че то се появява в следствие на гъбички причинени от храни,настинка и др.Обиколила съм едни от най-добрите гинеколози в северна България заради киста която имах преди година!И да отбележа че са ми правили няколко пъти макролаборторни изследвания при които само 1-я имах бактерия и я лекуваха с Ципрофлоксацин,следващите 2/3 изследвания нямаше нищо!Въпросът ми е възможно ли е това течение и кистата която имах да са причината да не забременявам?След нова година ми предстои отново преглед при гинеколог,но всеки път ми изписват противозачатъчни които пия 3 месеца и всеки път ми казват че след това ще забременея,но така и не забременявам!Течението ли е причината или е възможно да е нещо по-сериозно!И има ли нещо което може да ме отърве от бялото течение завинаги!Ако можете да ми помогнете ще ви бъда вечно благодарна!

Редактирано от мимси (13.12.2010 00:21)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#2727806 - 13.12.2010 14:15 [Re: мимси]

Кистите са вероятна причина (но си зависи от кистите) за проблемно забременяване.

Течението,.... зависи от причинителя. Не трябва да се пропуска фактът, че понякога т.нар. течение е хормонално-обусловено, т.е. пак съществува известна вероятност.

Моят съвет е да се обърнете към специалист по безплодие и да търсите варианти за in vitro. Препоръчително е, при 6 месеца неуспешни опити двойката да се потърси специализирана помощ.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 37365

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.058 seconds in which 0.044 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.