ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

Регистриран: 30.09.2005
Къркорене на червата
    #1938825 - 02.11.2007 19:47

Здравейте!

От седмица и нещо особено в следобедните часове много силно ми куркат червата, подува ми се корема и ме боли. Отначало си помислих, че е заради някаква особена храна, но спрях да ям всичко, което може да дразни корема и все още ми каркорят червата. Започнах да ям Активия, вчера ходих при личната, която ми изписа само еспумизан и диета. Не ми каза нищо конкретно, но мен продължава да ме притеснява, защото е много смущаващо, особено на тихи места и като ми изкъркорят червата...хахах става малко... неудобно

Какво може да е това и какво ще ме посъветвате? Нещо по-конкретно за диета?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Прасковка
Отвеяна

Регистриран: 27.05.2005
От: Плутон
Re: Къркорене на червата
    #1938858 - 02.11.2007 20:37 [Re: къв прякор бре?;)]

Здрасти, преди седмица, две и аз имах същите проблеми. На доктор не съм ходила, но сама реших да се храня по съобразно и редовно. Месо по принцип не ям, но се оправих като пия само минерална вода, по няколко чая на ден, кисело мляко.. и естествено по-често хапване.. по принцип мен това ме оправя замисли се дали се храниш редовно, защото аз като имам проблеми е от това.

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

Регистриран: 30.09.2005
Re: Къркорене на червата
    #1970097 - 05.12.2007 21:16 [Re: Прасковка]

Пак съм аз...
Тъй като проблема преди време не стихваше и отидох при гастроентеролог. Прегледа ме на ехограф и ми каза, че имам гастрит, предизвикан от повишена стомашна секреция. Предписа ми Квамател, пих го две седмици... отидох на преглед и той каза, че киселината е намаляла,но стената на стомаха все още е задебелена и ми изписа още веднъж две седмици да пия Квамател. Като му казах, че ми къркорят червата той каза, че причината е в повишената стомашна секреция, т.е. повишената киселинност дразни и червата. Пия и еспумизан при нужда. Нещата вече са малко по-добре, но понякога къркоренето на червата е силно и защо не спира? Спазвам диета и то стриктно. Пия чайове от мента, мащерка, лайка...
Е, какво ще ме посъветвате?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10200

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.