ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
naskomimi
новак

Регистриран: 11.08.2007
От: Пловдив
Цветна снимка при д-р Бабаков?!?!
    #1975659 - 10.12.2007 19:09

Здравейте, момичета!
Искам да попитам някой правил ли е цветна снимка при д-р Бабаков?Преди малко се върнах отпреглед при него. Показах му резултатите от пролактина, тестостерона и от щитовидните МАТ и Т3, дето са ми високи( щитовидните, де).Каза, че влияят на забременяването, но не винаги и да се консултирам с ендокринолог. Така и ще направя. Само че той иска междувременно да правим снимка за проходимост на тръбите.
Много ме е страх. Четох тук във форума мненията ви за цветната снимка и то си е направо за плашене. Разбрах, че задължително трябва да се направи микробиология и цитонамазка преди това, за да се предотвратят инфекции. Само, че той не ми предложи. Каза, че до края на месеца да го направим това. Аз го попитах за микробиология( цитонамазка си правих в края на септември - така че сигурно няма да има нужда) , а той ме попита дали имам течение. И след това ми изписа едни свещички - полуженакс - да ги слагамм 6 дни и това ще е достатъчно.
Незнам - вие какво ще кажете? Малко ме е страх от тази интервенция, защото ако съм предразположена към сраствания може да стане по-зле ако нещо се обърка. newsm78
И все пак не трябва ли да се види какво лечение ще предприемем за хормоните на щитовидната жлеза и да не бързаме?!?!? newsm78
Незнам - от самото начало на опитите ни за детенце исках да съм сигурна, че проходимостта на тръбите ми си е наред, а сега се плаша.
Моля ви посъветвайте ме какво да правя, защото повечето от вас са минали по този път и със сигурност ще се вслушам в мненията ви.
Благодаря предварително!
Хубава и спокойна вечер от мен! bouquet

--------------------
http://line.mole.ru/love/18092005_1_10_0...e7eae0-21__.gif

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rudka
наблюдател

Регистриран: 22.04.2005
Re: Цветна снимка при д-р Бабаков?!?!
    #1977694 - 12.12.2007 16:27 [Re: naskomimi]

А хидротубация не ти ли предложи преди това - процедурата е доста по-елементарна и изобщо не е свързана с облъчване. А спермограма правена ли е?
Иначе цветна снимка или хидротубация без микробиология - в никакъв случай - нищо чудно да си вкараш някоя инфекция в матката.
Не съм от Пловдив и не съм запозната с доктора, но той в клиника по стерилитет ли работи?
Ха сега 1001 въпроси ти зададох

--------------------
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
някога целувал някой
в цъфналата ръж?

naskomimi
новак

#1978252 - 13.12.2007 09:37 [Re: rudka]

Здравей, Rudka!
ми ще гледам да отговоря на всичките ти въпроси
Радвам се, че някой се отзова. Та така... Първо - доктора не работи в клиника по стерилитет. Ходих при него първия път, беше ми 16-ти ден, мислеше, че е късно, но като ме гледа на ехограф(такъв вътрешен - незнам как се казваше ) ми каза, че имам фоликул - 16мм и искаше да ме види след два дни пак така да види дали имам овулация. Гледа ме и каза, че е протекла нормално овулацията, което е хубаво. Спермограма имаме - добра е. Е, не е в клиника по стерилитет, но доктора каза, че от тази лаборатория не са съмнителни спермограмите и засега няма нужда от друга.
Пролактин, тестостерон са ми наред. Затова при всичко наред ми каза, че ще правим за проходимоста на тръбите, но не разбрах точно цветна снимка или това другото, дето казваш Не ми иска никаква микробиология, аз го потитах, че разбрах, че е нужна преди снимката. Той ме попита дали имам някакви притеснения и затова ми изписа полижинакс- свещички...Само дето се оказаха проблеми със щитовидната жлеза, МАТ и Т3 са ми с пъти над горната граница и от вчера съм с диагноза тиреоидит и съм на лекарства- тирозол и неуробекс. Говорихме си доста вчера с ендокринолога и той ме посъветва за поизчакам малко с цветната снимка. Че в момента при тези проблеми на щитовидната не мога да забременея и да видим как ще се реши този проблем и можело и да няма нужда от цветна снимка. Аз ще си я искам така или иначе, че няма да се успокоя, докато не разбера, че проходимостта ми е нормална, но поне малко ще отложа с един-две месеца, че много ми дойде сега - да се притеснявам за снимки, лекарства, пълнеене от лекарствата и така. Нека малко да свикна с това положение. Тъкмо и в началото на новата година ще си искам направление от личната за гинеколога, за да мога да си изискам микробиология, че да не ме кара да си я плащам...
И накрая.. то да съжаляваш, че си задала 1001 въпроса - аз ти дадох 2002 отговора Извинявай за което!

--------------------

rudka
наблюдател

Регистриран: 22.04.2005
    #1978786 - 13.12.2007 19:44 [Re: naskomimi]

Ендокринолога ти е абсолютно прав - няма смисъл от тест за проходимост, докато не оправиш проблемите със щитовидната жлеза. Гледам, че вече си имаш правилните насоки, така че от мен успех

--------------------
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
някога целувал някой
в цъфналата ръж?

naskomimi
новак

#1978877 - 13.12.2007 21:22 [Re: rudka]

Rudka, благодаря ти, имах нужда от това, че всички останали във форумите ме карат да не чакам и да правя снимки и чудесии и щях да се побъркам вече.
Прегръщам те и ти желая хубава и спокойна вечер!

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5086

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.