ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
Genographic - изследване на ДНК
    #1978873 - 13.12.2007 21:17

Искам само да ви кажа какво показа резултатите от изследванията на моя ДНК. Получих ги преди почти година, но чак сега се сещам да споделя.

Значи има два начина на проследяване на генните маркировки - по бащина и майчина линия. Аз си направих излседвания по бащина. Нищо шокиращо нямаше в резултатите - предшествениците ми идват от Африка -> Близкия Изток -> Балкански полуостров. Сравнително кратък път в сравнение с останалите.

Беше ми интересно дали пътят ми минава през Азия и дали наистина имам някакъв тюркски произход (Кавказ, примерно). И отговорът е - не.

Има ли други, които са си правили подобни изследвания? Моите си ги правих тук: www.nationalgeographic.com/genographic/

--------------------
.\\:):

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
Re: Genographic - изследване на ДНК
    #1979425 - 14.12.2007 13:06 [Re: Мишо]

Изобщо не хващам вяра на тези изследвания.

Според тях всички сме правнуци на един чергар от средна Африка (ама не на Адам).

Адам имал многочисленни наследници, но в един момент се оказало, че на всички се прекъснало родословието и само на един единствен мъж в целия свят родословието се развило и ся всите ора сме негуви унуки и всинца сме братчеди ...

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

МишоАдминистратор
виртуален

#1979809 - 14.12.2007 19:59 [Re: cherkezs]

Не, не е един, разбира се, но от едно малко племе, което е успяло да оцелее.

Защо не им вярваш на тези изследвания? Не вярваш на технологията или на нещо друго?

Иначе като сложиш факторът време е съвсем възможно ние с теб преди 200 поколения да сме имали един и същи родител

--------------------

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #1980504 - 15.12.2007 19:47 [Re: Мишо]

Това, което четох преди време, казваше, че е точно един от това малко племе. Имаше и графики (нещо како родословно дърво)които показваха точно един единствен индивид. Базираха се на представителна извадка от генетично изследвани индивиди от цял свят.

Звучи ми като това изследване :

Първите хора със сини очи са се появили на Земята най-много преди 10 000 години, когато е започнала силна мутация на гените в човешкия организъм. Изводът направиха американски генетици при изследването на т.нар. "атлантически наследствен геном".

Вероятно появата на синеоките хора е свързана с факта, че именно през този период хомо сапиенс за първи път е започнал да проявява интерес към млякото на животните в резултат на еволюционни промени, обусловени от естествения отбор.

До около 5000 г. пр. Хр. хората не са можели да усвояват тази храна. Учените смятат, че "любителите на млякото", които в началото роднините им смятали за странни птици, са получили еволюционно предимство в борбата за оцеляване.

На първо място млякото не е било заразено с паразити - за разлика от водоизточниците, второ, било е достъпно целогодишно, и трето, осигурявало е за организма необходимите му калций и витамин Д.

Предположения, догатки, но не и научно обосновани

То още няма единно мнение дали човечеството се е зародило на едно място, или огнищата са няколко, омешали се по-късно и днешния хомо сапиенс е резултат от това смесване на няколко предшевственика ...

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

chichovlado
старо куче
**

Регистриран: 20.02.2007
    #1981433 - 17.12.2007 11:39 [Re: Мишо]

Цитат:

Искам само да ви кажа какво показа резултатите от изследванията на моя ДНК. Получих ги преди почти година, но чак сега се сещам да споделя.

Значи има два начина на проследяване на генните маркировки - по бащина и майчина линия. Аз си направих излседвания по бащина. Нищо шокиращо нямаше в резултатите - предшествениците ми идват от Африка -> Близкия Изток -> Балкански полуостров. Сравнително кратък път в сравнение с останалите.

Беше ми интересно дали пътят ми минава през Азия и дали наистина имам някакъв тюркски произход (Кавказ, примерно). И отговорът е - не.

Има ли други, които са си правили подобни изследвания? Моите си ги правих тук: www.nationalgeographic.com/genographic/

Моите почитания, Мишо! Ама ти наистина ли вярваш на това, което го пишеше в Нешънъл Джиографик - за грандиозната миграция? Според мен така неистово проповядваната теория за за монофокалността на възникването на вида Хомо с. е чисто политически ход в "борбата против расизма и ксенрофобията". Всъщност има повече и железни доказателства, че въпросният вид (Хомо сапиенс, демек "Човек разумен" - което също не отговаря на истината - едва ли има по-неразумно същество от това двукрако) възниква в 5 различни огнища на земното кълбо, отдалечени едно от друго на хиляди километри! Нешънъл Джиографик отдавна не е обективното чисто научно-популярно списание отпреди да речем 30 или 40 години.
ЧичоВладо

krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
    #1981857 - 17.12.2007 16:59 [Re: Мишо]

Цитат:

Не, не е един, разбира се, но от едно малко племе, което е успяло да оцелее.

Защо не им вярваш на тези изследвания? Не вярваш на технологията или на нещо друго?

Иначе като сложиш факторът време е съвсем възможно ние с теб преди 200 поколения да сме имали един и същи родител

Понеже виждам че те интересува - пък аз малко се порових преди из теорията,
мога да те уверя че това че имаш еди кой си маркер (не си упоменал кой точно, а от линка не личи щото се отива в началната страница) буквално означава че си пряк потомък САМО ПО МЪЖКА ЛИНИЯ НА ТОЧНО ЕДИН ЕДИНСТВЕН МЪЖ който живял преди еди колко си хиляди години еди къде си!
Съвсем наистина - точно това е "теориятя"!
Не само ти ами всички мъже (независимо къде из Европа и Азия) които имат този същия маркер били преки потомци САМО ПО МЪЖКА ЛИНИЯ (разбирай "баща - дядо прадядо пра-пра-дядо пра-пра-прадядо..." и така цели 21 000 - 28 000 години в случая с маркет М170 ) НА ТОЧНО ТОЗИ СЪЩИЯ ИНДИВИД!
Тоест всички мъже ВЪВ СВЕТА които споделят този маркер са ти братовчеди - преки наследници на един и същи човек!
Тези обаче които не го споделят - също напълно може да са ти "братовчеди", обаче "горките" - във връзката с хипотетичния прародител някъде по линията са имали жена (една единствена за 20 000 години е предостатъчна) - и хоп
загубили са маркера!

Да не говорим каква пренебрежимо малка част от произхода ти показва този маркер! Колкото по-назад във времето отива - толкова по-малка част от произхода ти отразява! (Ако искаш мога да бъда по-подробен в обосновката си - но да не досаждам че съм писал вече по тая тема тук.)

Казано с две думи - аз не само не приемам цялата теория, а дори и очаквам след време да я отхвърлят като силно тенденцозна и подвеждаща - но знае ли човек!
Поздрави!

П.П.
Според тази теория 100% от всички мъже на планетата са преки потомци на "Хромозомния Адам", който ЗАСЕГА бил живял преди около 60 000 години в Африка! Не само и аз и ти и Черкеза, а и всички мъже на планетата "категорично" сме братовчеди - само че с някои преди 200 а с други преди 2500 - 3000 поколения!

ичиргу боила -- атиша
философ
**

Регистриран: 13.01.2005
    #1981881 - 17.12.2007 17:17 [Re: krume]

Стига с този ХРОМОЗОМОВ АДАМ -- индийците пък ще кажат, че първия човек е МАНУ откъдето всички са произлезли. Между другото разликата между библейските АДАМ и ЕВА в РАЯ и ТАНТРИСТКИТЕ ШИВА и ШАКТИ е следната -

1. АДАМ и ЕВА са в РАЯ , а ГОСПОД греда саир и по някое време ги изгонва.

2. ШИВА и ШАКТИ отдавна са изгонили ГОСПОД от РАЯ , защото винаги където са ДВАМА -- ТРЕТИЯ е ИЗЛИШЕН.

Затова ТАНТРИСТИТЕ никой не ги понася - НИТО ПАПАТА нито ДАЛАЙ ЛАМА - прекалено освободени са....

--------------------
ПРОМЕНЯЙ НЕЩАТА В СЕБЕ СИ, А НЕ ОКОЛО СЕБЕ СИ !

Редактирано от stkrust (17.12.2007 17:21)

МишоАдминистратор
виртуален

#1982946 - 18.12.2007 17:48 [Re: chichovlado]

Хубаво пишеш, но моля за цитати и линкове.

--------------------

МишоАдминистратор
виртуален

#1982947 - 18.12.2007 17:50 [Re: ичиргу боила -- атиша]

офтопик!

--------------------

МишоАдминистратор
виртуален

#1982955 - 18.12.2007 18:01 [Re: krume]

Много думи изприказва, та нека обобщя. Ти казваш, че линията се прекъсва, щом се роди жена, така ли?

Имам следните забележки:

- Всеки мъж има баща, т.е. маркерът се предава от баща на син.
- Ако в семейството има само дъщеря, да, маркерът се губи, но пък по майчина линия също може да се проследи.
- Навремето е нямало такова голямо преселение както сега. Т.е. Шансът да прескочиш от маркер на маркер е сравнително малък.

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.228 seconds in which 0.212 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.