ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Тийнейджъри

Страници: 1
BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
Матури
    #1934209 - 29.10.2007 22:42

За или против матурите сте? Ако сте против, на 1-ви ноември има организирани протести в цялата страна.
Борете се за правата си, хлапета! Ние, родителите, ви подкрепяме.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sagittarius
търсеща

Регистриран: 11.02.2004
От: София
Re: Матури
    #1935241 - 30.10.2007 19:04 [Re: BeWitchIng]

Ние, част от родителите, ви подкрепяме!... така е по-правилно да се каже

Другите, неподкрепените, да сядат да учат

А междудругото, на хлапетата, струва ми се, правата са им доста, повече дори, отколкото могат да понесат... нека не ги объркваме

[KNELL]Lord_Hard
рекордьор
**

Регистриран: 19.04.2005
От: Stara Zagora
    #1968407 - 04.12.2007 13:23 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

За или против матурите сте? Ако сте против, на 1-ви ноември има организирани протести в цялата страна.
Борете се за правата си, хлапета! Ние, родителите, ви подкрепяме.

Глупости на търкалета.
Първо ти не си родител все още. Пожелавам ти да станеш в бъдеще.
Второ родителите не подкрепят мързела на децата си.
Всеки родител иска и се надява от собственото му дете да излезе нещо.
Защо като сте толкова загрижени за матурите си не седнахте да учите в къщи по време на стачката на учителите, а по цял ден висяхте по кафетата и се чудехте как да си изгубите времето.
Защо не искате да разберете, че сегашното ви нехайство ще ви тежи цял живот. Как ти изглеждам аз в офиса на климатика, а ти отвън в студа с кирката или метлата. И не стига това ами виждаш ли как заплатата ми е 4-5 пъти по-висока от твоята? Харесва ли ти картинката? Харесваш ли се себе си в тази картинка?
Много малка част от вас ще имат възможност да бъдат над мен без да имат образование. Всички останали ще бъдете тъпкани и обиждани, от мен и такива като мен, ще ви се налага да отказвате прищевки на децатата си заради липса на средства и единственото нещо с розов цвят във вашия живот, ще бъде надеждата, че вашите деца няма да пропилеят шансовете си като вас самите. В противен случай пак ще се завърти същото колело, те ще дойдат при мен за да бъдат наругани дори за добре свършената работа.

--------------------
"На тая мера дет съм срал, ти сега пасеш."

BrBa
99

Регистриран: 18.03.2006
От: София
    #1970033 - 05.12.2007 20:26 [Re: [KNELL]Lord_Hard]

По думите ти разбирам,че отдавна не си в графата на тийнеджърите и не виждам какво търсиш тук.Ако си мислиш,че една матура е способна да превъзпита 18 годишен човек и от нехаещ да го превърне в отговорен-жестоко се заблуждаваш.Матурата не може да се разглежда като средство за възпитание.Изкараната матура няма да направи нечия заплата колкото твоята,ако не и повече.Много общо си засегнал темата,без да си на ясно с образователната с-ма,но вече доста неща по въпроса изписах в този форум и смятам да не се впускам пак в подробности!

--------------------

bebe6o4ence
глезла с амбиции
**

Регистриран: 20.11.2006
От: някъде другаде
    #1979118 - 14.12.2007 03:27 [Re: [KNELL]Lord_Hard]

До известна степен съм съгласна с казаното. Вярно е и че матурите няма да "превъзпитат" учениците, но аз лично за себе си съжалявам, че когато завршвах нямахме матури - накратко - мога с ръка на сърцето да заявя, че в гимназията ("елитна" при това ) съм получила трайни знания по един единствен предмет. По всички останали - или не съм докосвала учебник или съм минавала прекалено лесно,т.е. и без да уча кой знае колко съм си изкарвала оценки. На всичкото отгоре съм отличничка, а сама осъзнавам, че има неща които са били в материала, а аз сега не ги знам, а трябва и то от обща култура!!! Такива пропуски сега си наваксвам от други източници, вместо от училище Плюс това доста от нещата учени в гимназията ги срещам и в университета..и ако си ги знаех отпреди..щеше да ми е доста по-лесно
То който иска и с матури и без, ще научи необходимото...аз лично - нямах воля да седна да чета или пък постоянно се разсейвах с нещо.. С повечето ми връстници карахме на "Докато има балъци - ще има и тарикати" - т.е. "Като съм отличник и без да уча - що пък да се напъвам да чета?". Ако има матури поне хората, които имат цел в живота или са решили, че искат, ама наистина искат да учат нещо в бъдеще, ще си учат и ще си имат обективни оценки и ще се откроят от мързелите и тези, на които просто не им пука.. Пък след това.. всеки да си сърба каквото си е надробил!
Така поне децата, които се скъсват от четене ще се откроят от тези, които са скарани с ученето, защото реално погледнато си е подигравка на двете крайности да се гледа по един и същи начин и всички да се оценяват еднакво високо - едни заради реални знания, а други само и само да завършат или за да може у-щето а се хвали с "високия" успех на възпитаниците си.

--------------------
"Всички тънем в калта, но някои от нас съзират звездите!"

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Mizar 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2603

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.