ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Рок

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
Re: Българските медии за концерта на Led Zeppelin в Лондон.
    #1991664 - 01.01.2008 23:09 [Re: georid]

Алтернативата

Аз нямам КОНКРЕТНО отношение към темата. Но би следвало да ме озадачи мотивацията ти: щом като, от една страна, нещо е просто факт без значение, вкл. и за теб, защо тогава го СПОДЕЛЯШ? И, от друга: щом като е разнесен така ураганно по света, от именити медии, то в какъв смисъл информираш и ТИ? И най-сетне: защо си ИСКАЛ ДА ПРИСЪСТВАШ на факта?... Ето го и "изненадващия" отговор: този т. нар. факт е с ОГРОМНО ЛИЧНО ЗНАЧЕНИЕ ЗА ТЕБ! Но защо се въздържаш от пристрастния ТОН (маскирайки го с фактология тъй, че човек да се чуди към кой факт ДЕЙСТВИТЕЛНО ТАИШ ОТНОШЕНИЕ)? Заради играта ли - както демонстрираш?... Свил и Мерилиън искат да рекат (дано ги разбирам), че фактичността на този концерт (или която и да било фактичност) не доказва нищо - ПРИСТРАСТИЕТО И ОБИЧТА на феновете доказват, че Led Z. са живи. Защо държиш да представиш събитието в неговата СМЪРТ, фактичност, новина?... Ето го и "изненадващия" отговор: защото не ти е по нрава, възпитанието, морала и пр. да даваш изблик на пристрастията си, без да бъдеш предизвикан; защото си - и се изживяваш за - личност... КАК НАРИЧАМЕ МОРАЛНОТО ПРИЛИЧИЕ? - НАРИЧАМЕ ГО ЗРЯЛОСТ НА ПОВЕДЕНИЕТО, СЪОБРАЗЯВАНЕ С ТЕМАТА И ПОД. (Та нали най-големият изпитен грях се изразява в "несъблюдаването на темата"! Съвременният миграционен човек живее с дипломите, курсовете, комуникативностите си; живее дискурсивно.) А моралната провокация, т. нар. ирония: как да я наречем? Ами нарекохме я: ирония... Led Z. са група за узрели личности - на Led Z. може би не им подобават фенските подскачания (а оттам и - респ. - на феновете им)... Езичниците се кланяли на идоли - дорде душите им не узрели за Бог. При рока се случи комай обратното: родоначалниците изкласиха в зрялост, а последователите им недоузряваха. Та "фенове", поклонници ли са феновете на Led Z. (или отново да ги назова с онази философична квалификация, която преди време изнамерих)? Тъй претендират да говорят фактите от енциклопедиите - и те не говорят на нас, а на някакво си естетически полезрящо "личностно начало". Led Z. са, изглежда, там, на "звездното небе". А нищо освен звездното небе не може да ни удиви, нали? Е, и "моралният закон у мен": той ни спасява от суетата... Мен би ме удивила напр. някоя квартална група; и даже бих завидял ней, вън от какъвто и да било морален закон... Боже-Господи, как посмях да си го помисля: да бъда Твоя алтернатива!... Че съм пристрастен към страха си: какво доказва това, какво доказва фактът "един страхливец"? Той доказва или притворство на самосъжалението, или нищичко! Той не може да докаже дори и собствения страх... Та ето какво ми мина през ума; и дори не се и опитах да го сдържа от изказ. Но постфактум бих се запитал: ЗАЩО ИЗОБЩО ГОВОРЯ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
georid
манипулатор

Регистриран: 13.03.2002
От: с. Костена река, Шуменско
    #1992445 - 02.01.2008 22:39 [Re: dr.sardonicus]

Тихо се сипе първия сняг
галено щипе бузките пак,
где е на двора стария пън,
Снежко затрупа всичко навън.

Плевникът вдига снежен калпак
сняг е затрупал къщния праг
Шаро тревожно тръска глава:
"как е възможно, що е това?"

--------------------
Така е то.

Bgpunk
черный ворон

Регистриран: 05.10.2003
От: Стара Загора
    #1992489 - 02.01.2008 23:52 [Re: georid]

Цитат:

Тихо се сипе първия сняг
галено щипе бузките пак,
где е на двора стария пън,
Снежко затрупа всичко навън.

Плевникът вдига снежен калпак
сняг е затрупал къщния праг
Шаро тревожно тръска глава:
"как е възможно, що е това?"

Като се зачете, това не е ли директен намек за употреба на ЛСД от Шаро, който не вярва на възприятията си, подобно на едно Люси в небе от диаманти ?

georid
манипулатор

#1992665 - 03.01.2008 11:08 [Re: Bgpunk]

Цитат:

Като се зачете, това не е ли директен намек за употреба на ЛСД от Шаро, който не вярва на възприятията си, подобно на едно Люси в небе от диаманти ?

Със сигурност е халюцигенна субстанция ("где е на двора стария пън" / ... "как е възможно, що е това?"), вероятно ЛСД ("галено щипе бузките пак")

Детските песнички са неизчерпаема съкровищница от документирани наркози, постнаркози и абстинентни състояния. Ето и прекрасно описание на въздействието на кокаина:

Вижте как греят елхите сега,
радват се, радват се всички.
От планината лети през снега,
сребърна, малка шейничка.

Гениално, нали?

"От планината лети през снега,
сребърна, малка шейничка"

Гениално!!

С надежда и упование, че този форум се посещава само от пълнолетни граждани, ще цитирам и едно класическо произведение от друга жанрова ниша в текстовете на детските песнички. А именно, "Катето и Лили" - химн на сексуалната разкрепостеност. Възпята е радостта от взаимната любов между две сестри-лесбийки, експонирана чрез утринна песен, както и съобщното им влечение към бащата, експонирано чрез утринен глад за фелацио:

Катето и Лили,
две сестрички мили,
сутрин рано стават,
песничка запяват.

Хайде мили татко,
дай ни малко сладко.
Цяла нощ сме спали,
нищо не сме яли.

Това е офтопик. Но тъй останах в потресна възхита от куража на д-р Сардоникус да ни се яви като Божия алтернатива -

Цитат:

Боже-Господи, как посмях да си го помисля: да бъда Твоя алтернатива!...

че изгубих нишката към основната тема. Не само към, но и откъм, покъм, изот и изот-1000*.

-------------------------
(*) класически модел принтер, тип "маргаритка". Трещи като "Максим" от филм за Чапаев; печата като пишУща машина "Марица-021". Последното видях в енциклопедията и го естетски предлагам. Тук и сега. Без да се побоявам. Без изблик на пристрастие, в осъзната зрялост на поведението.

Ала за дискурсивното живеене откъм, покъм, изот, изот-1000 и изотзад, както и за кантианското прехласване по звездното небе в опозиция на идеологически звездното като такова - по-нататък. Тази тема е за друго и бих споделил в заключение:

ИЗОТ-1000 съкс, Лед Цепелин - йок! Те са грейт! Грейт са бате, грейт са како!

--------------------
Така е то.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #1992675 - 03.01.2008 11:27 [Re: georid]

Цитат:

ИЗОТ-1000 съкс, Лед Цепелин - йок! Те са грейт! Грейт са бате, грейт са како!

Файнъли ю ду дад!

Вече бях започнал да се отчайвам. То Шаро, то Катето и Лили, то Изот /гениална идея за вплитане в сценария, бай дъ уей... / и нито едно подобаващо признание в любов към ЛЕГЕНДАТА в тази тема за ЛЕГЕНДАТА...

Но това вече е минало.
Сега е време за признания...
Гео, ти отново прогледна!!

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

georid
манипулатор

#1992686 - 03.01.2008 11:53 [Re: Marillion]

Цитат:

Гео, ти отново прогледна!!

И проходих!!
Алилуя! Алилуя!
Led Zeppelin are great! АААААААААААААА!

Грейт са бате, грейт са како!

--------------------
Така е то.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1992691 - 03.01.2008 12:09 [Re: georid]

Цитат:

Гениално, нали?

Аха, да бе гениално! Детските песнички са измислени от злосторните дъртоли, които искат да терорят децата. Ужасяващи са (за някои деца, може би т.нар. "трънчета") и радват само възрастните . Хм, кой ли би се сетил да направи артефактичен анализ на детските песнички?!? Дядо Мраз (или Коледа) като власт (по А. Райчев), а песничките - акт на насилие и уж-нормализация... Ух, спирам

Цитат:

Грейт са бате, грейт са како!

С това няма как да не се съглася, какиното

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  violator 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5176

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.