ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
ИННА
мечтател

Регистриран: 30.08.2005
От: Варна
Какво е допълнителен нагревател на климатик ?
    #1993009 - 03.01.2008 19:58

Става дума за климатик Осака, на дистанционното има бутон AUH. В упътването пише само че включва някакъв допълнителен нагревател при отопление.
Къде е този нагревател на външното или вътрешното тяло?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
Re: Какво е допълнителен нагревател на климатик ?
    #1993018 - 03.01.2008 20:05 [Re: ИННА]

Това е режим "турбо" при повечето климатици и се използва за бързо затопляне. На вътрешното тяло е

ИННА
мечтател

#1993040 - 03.01.2008 20:31 [Re: Arsenal]

мерси за отговора. аз пък си мислех, че е на външното тяло и помага за размразяването му

Arsenal
suspended

#1993045 - 03.01.2008 20:34 [Re: ИННА]

Може да говорим за различни неща. И двете ги има. Ако питаш за размразяването има нагреватели от външната страна, които размразяват питата и клитамика след излизането от този режим "бухва" изведнъж и изкарва цялия конденз във вид на пара. Другия вариант е с две перки, като се редуват, едната обдухва на вън, другата размразява леда. Но рядко можеш да ги срещнеш.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1993445 - 04.01.2008 10:17 [Re: ИННА]

Не съм сигурен точно за какъв климатик говориш. Такива с допълнителни нагреватели не съм виждал от поне 10 години (това не означава, че не ги правят вече ).
Нещата стоят по следния начин: Когато външните температури паднат под границата за нормална работа на климатика, той вече не е в състояние да затопля помещението до желаната температура. Тогава се включват допълнителни електрически нагреватели, монтирани във вътрешното тяло, които помагат на термопомпата (или я заместват). Този номер се прилага при по-евтините климатици, които са с по-висока температура на изпарение на фреона. Погледни под капака на вътрешното тяло дали нямаш такива нагреватели на изхода за въздуха към стаята. Режим "турбо" пуска климатика на максимална мощност. Характерен е за инверторните климатици - изключва функцията за автоматично намаляване на мощността на компресора.
Размразяването на външното тяло става чрез обръщане на режима на работа на климатика - преминава в режим охлаждане. При този режим външното тяло се загрява и разтопява натрупания лед. Понеже това е "специален" режим, при него вътрешното тяло се изключва (иначе ще ти направи ледена пързалка в хола). През време на цикъла е изключен и вентилатора на външното тяло (за да не охлажда излишно топлообменника). Този цикъл продължава около 10 минути (ориентировъчно) и се индикира с мигане на разни лампички по вътрешното тяло (различно е за различните марки и модели), като освен това климатикът е като умрял и само издава "странни" шумове. Разтопеният лед се стича в основата на външното тяло и изтича през отвора с маркуча (ако не е запушен ). В края на цикъла за размразяване вентилаторът се включва на максимални обороти, като по този начин издухва останалите капки вода по топлообменника. В този момент с една "въздишка" климатикът се връща към нормален режим на отопление.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ИННА
мечтател

#1993994 - 04.01.2008 20:58 [Re: Цецо]

супер подробно обяснение. благодаря.
моят климатик е обикновен, не е инверторен. модел преди 2 години.
при тези -12 градуса навън, май наистина нещо не му достига силицата, а уж го водеха до -25.

Arsenal
suspended

#1994165 - 04.01.2008 23:11 [Re: ИННА]

Инвертора е за да се постигне по-голяма икономичност, като се постига плавното регулиране на мощността на компресора, а изменението е в зависимост от температурата, която трябва да се достигне. Инвертора сам регулира дейноста на компресора.
Цецо може и да е прав, но ако се заслушате до климатик, който топи външната пита, няма да чуете нищо. Всъщност се загледах по външната пита и не видях нагреватели, а топи леда

И др. климатик за 1000 лв няма как да те топли у вас, само имитира и бучи. В работата външното и вътрешното тяло на климатика са големи като фризер. И направо бълва врял въздух и го даваме на min на струята, щото ни разхвърля листите

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1994407 - 05.01.2008 10:33 [Re: ИННА]

Цитат:

супер подробно обяснение. благодаря.
моят климатик е обикновен, не е инверторен. модел преди 2 години.
при тези -12 градуса навън, май наистина нещо не му достига силицата, а уж го водеха до -25.

Климатиците транспортират и трансформират външната топлина вътре.Приеми че вкарват отвън "газ" когато "газът" отвън е по разреден ще се вкара по малко количество с единица изразходена енергия,отколкото ако той би бил по сгъстен.Затова модерният и ефективен начин на термопомпите да "крадат" топлина от външната среда,е "ограбването" не на въздуха а на земята,тоест вода циркулира в маркучи спуснати в плитки,около 50 метрови сондажи.

Цецо
ПИЧ

#1994418 - 05.01.2008 10:49 [Re: Arsenal]

Цитат:

Цецо може и да е прав, но ако се заслушате до климатик, който топи външната пита, няма да чуете нищо. Всъщност се загледах по външната пита и не видях нагреватели, а топи леда

Шумовете са слаби и се издават обикновено от вътрешното тяло. Освен това не са задължителни. А топенето на леда става с фреона, който обикаля из топлообменника. Няма допълнителни нагреватели.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1994420 - 05.01.2008 10:51 [Re: Huckleberry]

А ако се направят дълбоки сондажи направо можем да си крадем топло от ядрото

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.129 seconds in which 0.114 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.