ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
Антибиотици и пробиотици
    #1998035 - 09.01.2008 07:48

Здравейте, за много години! Искам да ви питам дали приемането на пробиотици успоредно с приема на антибиотици може да осигури някаква защита на храносмилателната система? Или е по-добре пробиотиците да започнат да се приемат след завършване на курса с антибиотици? Налага ми се да пия в продължение на 10 дни антибиотик заради мастит, а на изключително кърменото ми бебе това веднага му се отрази отрицателно. Въпреки че антибиотикът е съвместим с кърменето. Дали мога да направя още нещо за да му помогна?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
Re: Антибиотици и пробиотици
    #1998235 - 09.01.2008 12:10 [Re: Наташа Ростова]

Пробиотиците все пак са "медикаменти" и не е зле прилагането им да бъде съгласувано с Личен лекар.
Могат да се дават едновременно с антибиотик (освен когато противното е изрично упоменато).
Пробиотиците са насочени към организма (като интегративна единица), а не само към храносмилателната система.
Кърми си детето. Това е добре.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

Наташа Ростова
на път

#1998356 - 09.01.2008 13:58 [Re: agnos]

Благодаря много, Агнос! За съжаление в този момент не съм спешен случай и личната лекарка едва ли би ме прегледала извънредно (имам час при нея малко след приключване на курса с антибиотици), така че алтернативата ми е дълго чакане с бебето в клиника, а това носи риск от заразяване. Може би ще поема риска и ще продължа да пия пробиотика, че откакто съм на антибиотик акото му е непрекъснато зелено със слуз и го избива на разстройство Още веднъж ти благодаря!

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #1998440 - 09.01.2008 15:30 [Re: agnos]

Пробиотиците все пак са "медикаменти" и не е зле прилагането им да бъде съгласувано с Личен лекар.

Значи вярваш че пробиотиците не само имат лекуващо деиствие но и могат да бъдат вредни...щото (без да се заяждам) тези две твърдения не са доказани. За мене пробиотиците са част от общата хомеопатична шарлатания.

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

Наташа Ростова
на път

#2000013 - 10.01.2008 16:56 [Re: Doctor B]

Results: Six studies were included (total n = 707 patients). The combined results, analyzed with a per-protocol method that reported on the incidence of diarrhea during antibiotic treatment, showed significant benefit for the use of probiotics over placebo (relative risk [RR] 0.43, 95% confidence interval [CI] 0.25–0.75, I2 = 70.1%). In contrast, results from intention-to-treat analysis were nonsignificant overall (RR 1.01, 95% CI 0.64–1.61). Subgroup analysis on 4 studies that provided at least 5 billion single-strain colony-forming units (CFUs) daily (range 5.5–40 x 109 Lactobacillus GG, L. sporogens or Saccharomyces boulardii) showed strong evidence with narrow CIs for the preventative effects of probiotics for antibiotic-associated diarrhea (RR 0.36, 95% CI 0.25–0.53, I2 = 3.5%). No serious adverse events were reported.

http://www.cmaj.ca/cgi/content/full/175/4/377

Хайди
ентусиаст

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #2000139 - 10.01.2008 18:48 [Re: Наташа Ростова]

Антибиотиците унищожават не само вредните бактерии, но и полезната флора в гастроинтестиналния тракт-лактобактерии бифидобактерии и т.н..Така че пробиотици се приемат след приключване на приема на антибиотика, за да се въстанови полезната флора и се приемат поне 1 месец. Говорейки от собствен опит добрата комбинация на пробиотици може да те излекува.

Хайди
ентусиаст

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #2000164 - 10.01.2008 19:08 [Re: Наташа Ростова]

Извинявам се, не прочетох предишното ти мнение. Да действат много добре. Само да допълня, че използвам т.н. природни антибактериални средства- четох го някъде из американски здравни форуми-GSE+Echinacea(grapefruit seed extract)или Colloidal Silver.Аз в момента съм на GSE и има ефект. Има го във Vitamin shop , Whole foods... Май е по-добре особено за бебчо.

Doctor B
пристрастен

#2000405 - 10.01.2008 23:22 [Re: Наташа Ростова]

Скъпа Наташа,
факта че нещо е публикувано не означава автоматично че е ВЯРНО..да разгледам този пример които си дала:

Както се вижда от статията не се касае за даден експеримент а за ревю на няколко малки експеримента за период от 19 години. Сумирането на някоко статистически незначителни статии не може да направи едан статистически достоверна хипотеза. Аз разбирам ако авторите са повикали 700 пациента и са провели двоино сляпо проспеквино проучване тогава да...

2. Така наречния Релативен Риск ( РР= експериментална група / контролна група )

да речеме имаш 2 групи пушачи и непушачи. Наблюдаваш 10% рак на белия дроб при пушач и 1% при непушачи тоест релативния риск е 10 / 1 = 10 или иначе казано пушачите има 10 пъти увличен риск. Но това не може да се оцени от много статистически незначителни проучвания.

3. Стоиноста на Р не е дадена..така че не може да се оцени де факто статистическата достоверност на представените резултати. Със други думи АНОВА анализ не е правен.

Същата грешка е допусната в статията която проучва дали молитва към Господ помага в лекуването на различни заболявания.

Първо хипотезата не е ясна:

1. Защо са избрани тези точно организми
2. Оцеляват ли тези организми при преминаването им през стомага с киселинност от 1. Много малко неща могат да оцелеят там.
3. В устната кухина има около 10 [9] бактерии включителни и тези които са давани на капсули защо тези от устната кухина нямат никъкъв ефект.
4. колко време отнема на бактериите да пропътуват от остата до колона..
5. Тънките черва са стерилни какъв е ефекта на дадените бактерии не предизвикват ли тънкочревна инфекция и колко е тежка...
6. по-добре ли е да се дават през устата или чрез клизма.

Авторите просто приемат че пробиотиците работят така че отиват директно към екперимент които да докаже по-горното. А както се знае в науката нулевата хипотеза твърди че няма статистически достоверна разлика между екперименталната и контролната група за да валидно едно проучване нулевата хипотеза трябва да бъде отхвърлена...

дрб

ПС за да чете научни стаии един човек трябва да има солидни научни познания и критично мислене....именно затова една статия трябва да е "рок солид" за да има научен и социален ефект.

дрб

ПСС не дочетох докрая:

The current data are promising, but inconclusive; it is premature to draw a conclusion about the efficacy and safety of probiotics for pediatric AAD ...

което им прави чест..

--------------------

Редактирано от Doctor B (10.01.2008 23:30)

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #2000520 - 11.01.2008 01:27 [Re: Наташа Ростова]

няма антибиотик съвместим с кърменето
всичко отива в детенце
а що се касае за самия казус - със след антибиотик и след това за нормализиране на флората

Doctor B
пристрастен

#2001258 - 11.01.2008 16:24 [Re: D-r Kostova]

Докторке нищо чудно че станала хомеопат дори един студент по Медицина 2ри курс ще ти каже че има антиобиотици които са напълно безопасни по време на кърмене пеницилини, ванкомицин са едни от тези..

дрб

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8416

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.