ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
naskomimi
новак

Регистриран: 11.08.2007
От: Пловдив
Моля за съвет - високи стойности на МАТ и Т3
    #1976565 - 11.12.2007 14:27

Здравейте!
Казвам се Дими и съм от Пловдив.
От около година опитваме за детенце, но уви.С моето проблемно забременяване ходя при д-р Бабаков - гинеколог и д-р Мечкаров- ендокринолог. Доволна съм засега и от двамата. То времето ще си покаже. Още повече, че вече имам проблеми в стойностите и ще видя какво ще ми назначат. Правила съм изследване на пролактин, ТСХ, пълна кръвна картина, тестостерон- всичко това си е в норма. Дори д-р Бабаков ми проследи миналия месец дали имам овулация - точно когато съм имала един фоликул. Гледа ме след два дни и ми каза, че съм имала овулация и всичко си беше както си му е реда. Бяхме и заедно със съпруга, с неговите узрели човеченца и т.н. Wink Ама нейсе. Ходих пак при ендокринолога - той ме гледа на ехограф и ми намери малки микро кистички на щитовидната жлеза и каза, че не са проблем. ТСХ си ми е напълно нормално, но общия холестерол ми е нисък и затова ми каза да си направя Т3, Тат и Мат. Резултатите са много лоши като гледам :
свободен Т3 8,07 при реф. ст-сти 1,82-4,62
МАТ 128,4 при реф. ст-сти 0-34 Shocked
Прочетох малко в нета и досега не бях обръщала внимание, че винаги съм с температура 37 градуса, все ми е учестен пулса, а го отдавах на притеснение.... newsm78 Ох, побърках се вече #Crazy Направо взе да ме боли гърлото от двете страни - много съм тъпа Embarassed Досега не съм имала оплаквания.
Уплаших се малко. Опасно ли е много?
Мога ли да забременея така и ще трябва ли да се блъскам с хормонални лекарства?
Благодаря ви предварително!
Хубав и усмихнат ден!

--------------------
http://line.mole.ru/love/18092005_1_10_0...e7eae0-21__.gif

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zeituni

Регистриран: 18.01.2007
От: БГ
Re: Моля за съвет - високи стойности на МАТ и Т3
    #1976727 - 11.12.2007 16:47 [Re: naskomimi]

Колко точно ти е ТСХ?
А правила ли си LH, FSH, естрадиол и прогестерон. Също и тест за проходимост на тръби. Съпругът ти правил ли е спермограма?

--------------------
Твоите деца не са твои деца.Те са синовете и дъщерите на копнежа към живота в самия теб.Те идват чрез теб, но не от теб.
И въпреки, че са при теб, не ти принадлежат.
Халил Джубран

naskomimi
новак

#1976892 - 11.12.2007 20:04 [Re: zeituni]

ТСХ ми е 1,69 при нормални 0,27-4,2. Другите неща не са ми правени - само пролактин, тестосерон, ТАТ също ми е в норма. А относно тези ТАТ, МАТ и ТЗ ендокринологът ми ги пусна, защото общия холестерол ми е нисък и това се свързвало с повишена обмяна веществата и така. Иначе мъжа ми има спермограма в ДКЦ - Св.Георги - добра му е. Аз го навих за втора, че тази да не е фалшива, че е идеална, но д-р Бабаков ме увери, че там правели хубави и точни спермограми и нямало нужда засега.

--------------------

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #1977064 - 11.12.2007 23:39 [Re: naskomimi]

бе то аз не съм момиче ама да се пробвам:

1. На колко сте години
2. Има ли ли сте заболяване на тръбите (салпингит) или била ли сте лекувана за пелвични възпалителни процеси
3. Мерени ли са нивата на Фоликулостимулиращия хормон и нивата на естрадиол
4. Мерена ли е базална температура
5. Какви са нивата на пролактина
6. Имате ли редовна менструация

като получа отговор ще продължим по стандартна схема за диагностика на стерилитет.

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

interesuvasha se
новак
*

Регистриран: 12.01.2007
От: българия
    #1977269 - 12.12.2007 10:02 [Re: naskomimi]

Хубаво е добър ендокринолог да изключи тиреоидит на Хашимото.Това заболяване е от възпалителен и автоимунен характер и може да е причина за трудно забременяване или спонтанни аборти а също и има неблагоприятно влияние върху плода.Изпратила съм ти на лични бележки повече информация.

naskomimi
новак

#1978164 - 13.12.2007 05:57 [Re: interesuvasha se]

Здравей, interesuva se! Вчера бях при д-р Мечкаров - ендокринолога. На амбулаторния ми лист пише основна диягноза "тиреодит хипертиреоидна фаза" - това същото, за което ми говориш ли е? Изписа ми лекарство тризол и витамини неуробекс и много се притеснявам да не напълнея, защото съм много ниска и ще стана кюфтенеце. Но, нищо - почвам диети и каланетика и ще се пазя. А иначе сега ще ги пия лекарствата 10 дни, лед това ми каза да си пуска пълна кръвна картина, защото от тези лекарства можело да намалеят левкоцитите, което н ебило добре и да се провери това.

--------------------

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1978606 - 13.12.2007 17:06 [Re: interesuvasha se]

Цитат:

Хубаво е добър ендокринолог да изключи тиреоидит на Хашимото.Това заболяване е от възпалителен и автоимунен характер и може да е причина за трудно забременяване или спонтанни аборти а също и има неблагоприятно влияние върху плода.

Малка поправка - автоимунно е, но не възпалително. Това означава, че имунната система отказва да приеме някой орган, възприема го като враг, атакува го и с времето го разрушава. В случая това е щитовидната жлеза. ТАТ и МАТ са антителата. Ако са с завишени стойности, значи е тиреоидит на Хашимото.

interesuvasha se
новак
*

Регистриран: 12.01.2007
От: българия
    #1979210 - 14.12.2007 09:43 [Re: naskomimi]

При това заключение на ендокринолога би трябвало да става дума за възпаление на жлезата с повишена функция-т.е. с повишено отделяне на тироидни хормони.Терапията ти цели да намали това повишено ниво на хормоните и да го сведе до норма.Възможно е леко напълняване но ако си на по ниско калорична храна може да се сведе до минимум.не е удачно обаче докъто се лекуваш да забременяваш.Не пишеш имаш ли болка в областта на жлезата има ли видим оток температура повишена дали слабееш или пълнееш?

naskomimi
новак

#1979260 - 14.12.2007 10:41 [Re: interesuvasha se]

Здравей, interesuvashta se!
Първо: от онзи ден съм се подложила на страшна диета, но съм си куче и няма да се дам от инат, въпреки, че ми е гадно. Доктора ми каза, че ще напълнея ако продължа с нормалния начин на хранене и затова се ограничавам, че съм много нисичка - 150 и за мен е опасно да пълнея, че ще стана кюфтенце
Второ: Нямах болка и отток досега, докато не ми направи ехограф и ми видя тези мини кистички и хипоехогенни зони. А сега ме понаболва и все се пипам и незнам. Може да е и от внушение, но пък все пак са кисти и ме е страх от притеснение да не ми се увеличават. Отток нямах и нямам. Температура винаги съм имала - от малка съм си мислила, че нормалната телесна температура е 37, че нали е в червено .Не съм обръщала внимание, защото съм с болни сливици от малка и все съм правила гнойна ангина и от нея съм си мислила, че ми е толкова и вдигам. Имам и ускорен пулс, винаги на кардиограми и мерене на кръвно са ми го казвали, но аз съм им казвала, че се притеснявам ( то си е и така, но незнам дали от това ми такъв).
Ами това е засега, което се сещам.
Благодаря ти за отзивчивостта и ще съм ти благодарна ако ме питаш още нещо и ме посъветваш с нещо ново около моя случай.
Хубав и усмихнат ден от мен!

--------------------

kyky
искам бебе

Регистриран: 24.04.2006
    #1998281 - 09.01.2008 12:58 [Re: Doctor B]

базална температура пък защо

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9477

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.