ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
Приготвяте ли се за заминаване, стягате ли куфарите
    #2006031 - 17.01.2008 00:55

Тъй като видях, че в съседна тема някои от вас имаха желание за обсъждане на подготовката за заминаване - отварям ви нова тема.
Тук можете да обсъждате стягане, подготовка, какво възнамерявате да вземете и има ли действително смисъл от него.
Навремето, когато идвах( преди 9 години), нямаше много информация да не кажа почти никаква ( нямаше форум, нямаше и кой да попитам) та, гарантката ме помоли да и донеса ...3 комплекта пълно спално бельо. Много се чудих, ама какво да се прави, взех и изгладих спалното и бельо, дано стане по-малко обемно и си казах, че щом тя иска такова нещо, сигурно там (САЩ) има някакъв проблем в това отношение та, и аз реших да взема по 2 комплекта на човек ( за 3 ма души), няма да ви казвам колко място и килограми заеха пустите чаршафи, а това че между българските и тукашните стандарти има разлика, въобще няма и да споменавам, ама като човек не знае...
Вие сте

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
todordinev
Късметко

Регистриран: 12.10.2007
От: На Чикагската гара
Re: Приготвяте ли се за заминаване, стягате ли куфарите
    #2006131 - 17.01.2008 08:39 [Re: Nadin]

Ами ние като цяло мислим да вземем повече дрехи, 2 комплекта спално бельо. Отначало мислех да си вземам и компютъра на части ама сега ще си взема само хард с информация. Мисля да си вземем и малко лекарства. И разбира се няколко речника Англйско-Български от които най ценен ми е с инженерния защотото вътре има таблица за всички мерни единици и техните аналози за Америка. Ееее и разбира се най важното нещо което ще си вземем е малко зелени гущери
Еее все пак това са моите предпочитания какво да сложа. А съпругата ми със сигурност ще добави още доста работи

--------------------
Бог е създал деня и ние купонясваме по цял ден

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2006142 - 17.01.2008 09:18 [Re: Nadin]

Аз си карам още с бг спалното и ми е точно по размер, е... аз имам малко легълце.... не е ли 100% памук... не ми го хвали. Току-що си пуснах едни новички в употреба, розовко, синичко и едно на цветенца

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

X-WING
Смея да се смея :-)

Регистриран: 27.04.2007
От: Mount Prospect,IL
    #2006180 - 17.01.2008 10:15 [Re: Nadin]

Цитат:

... Навремето, когато идвах( преди 9 години), нямаше много информация да не кажа почти никаква ( нямаше форум, нямаше и кой да попитам) та...

Скоро слушах " Жалба за младост" на Тодор Колев

Нашия гарант ме посъветва така " .. не вземайте багаж на никого, вземете си повече ваши неща, все пак се местите тук да жиевеете, да не ви мъчи носталгията.., не вземайте много дрехи тук има достатъчно на добри цени, вземете си лекарства и антибиотици..."

Но просто сега хората които четат форума според мен са много по запознати, с това което ги очаква ( поне би трябвало, ако четат рационално).

Предполагам че ще вземем спално бельо, дрехи за нас, за детето по малко главно дрехи които сега са и малко по големи защото расте като за световно, обувки, Костюм ( казаха че е добре да си well dressed , като ходиш на интервю за работа а там костюмите били скъпи).Лаптопа и малко ХДД-та с БГ филми и музика, и stuff like that.Лекарства задължително, няколко вида антибиотици от различни групи. Малко БГ детски книжки за малката, че обича да и четем и да може да понаучи букви там четене.И там вече квото ни дойде друго на акъл.Аа аз ще си нося и инструменти все пак това ми е "мелничката" с това си вадя хляба:)
Абе тя жената знае най-добре

--------------------
  • Първите паднаха в кърви, последните станаха първи.

Gorskia
почетен член

Регистриран: 19.05.2007
    #2006407 - 17.01.2008 12:36 [Re: Nadin]

Хубава тема.Често си мисля как ,,40години живот,,да го натъпча в два куфара? Но по темата -премерих един празен куфар (най-малкия)и се указа,че е 4,5кг.Дилемата е сак или куфар,вие как мислите е по-добре?

karuzo
The Great
**

Регистриран: 14.05.2007
От: Килафоуня
    #2006441 - 17.01.2008 13:05 [Re: Gorskia]

Ще "опаковам" за няколко часа. Не мисля, че има нещо, което ако забравя, ще е фатално Лаптоп, някакви дрехи, документи, много музика и газ...

--------------------
Качило се секо на кола и писка...

NadinАдминистратор
Charmed

#2006512 - 17.01.2008 13:54 [Re: X-WING]

Цитат:

Лекарства задължително, няколко вида антибиотици от различни групи

И друг път сме обсъждали лекарствата и пр. Взимайки антибиотиците, вземете и точни инструкции от лекаря ви за ползването им. Вземете си капки за очи и уши също ( за всеки случай), че тук са само с рецепта, само капките за нос се продават свободно.
Също така много важен момент- ако дамите ползват противозачатъчни хапчета- да си вземат колкото могат, защото тук са с рецепта ( което предполага преглед, средна цена на гинекологичен преглед без застраховка около 200-300 $), а едва ли всички ще започнат веднага работа, предлагаща медицински застраховки.

--------------------

niu

Регистриран: 23.07.2005
От: IL, USA
    #2006533 - 17.01.2008 14:12 [Re: Gorskia]

Цитат:

Дилемата е сак или куфар,вие как мислите е по-добре?

Твьрдо сак, но не слагай чупливи неща в него. Само дрехи и обувки, книги и такива неща. С куфара ги губиш тези 4,5 кг. Сака си го опаковаш в София на летището и си готов.

Относно лекарствата - вижте и Надин какво е написала - твьрдо капки за нос и уши. Патила сьм си от това, че са с рецепта и трябва да се ходи на лекар за тях. Затова сьм си донесла от Бьлгария, защото като заболи ухо през ноща, усещането е ужасно. Капки за нос има и без рецепта, но са много слаби. Аз вече 7-8 години си карам настинките на фервекс и капки за нос от Бьлгария.

Icefox
ninja

Регистриран: 08.04.2007
От: Shaolin Temple
    #2006647 - 17.01.2008 15:59 [Re: niu]

Аз няма да вземам нещо по-специално от изброеното по-горе...X-WING ме наведе на мисълта за някой и друг хард с информацийка .
А някой да знае трябва ли столче за дете над 2 г. при пътуването със самолет?

and
Нострадамус

Регистриран: 28.09.2003
От: Финикс, Аризона
    #2006656 - 17.01.2008 16:17 [Re: todordinev]

Цитат:

Ами ние като цяло мислим да вземем повече дрехи, 2 комплекта спално бельо.

Дрехи??? Това пък за какво ти е.. Особено при цените тук. На твое място бих продал дрехите си втора употреба в България, а с парите ще си купя нови и по-хубави тук.

--------------------
"Не е важно колко си продал, важно е колко си купил!"

Редактирано от and (17.01.2008 16:17)

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: Атланта, Джорджия
    #2006660 - 17.01.2008 16:18 [Re: Icefox]

Цитат:

А някой да знае трябва ли столче за дете над 2 г. при пътуването със самолет?

Не, за самолета няма да ти трябва, но ако имаш намерение да возиш детето в кола на американска земя, да знаеш, че столчетата са задължителни за колата

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

anjelika
супер непостоянен

От: Chicago NW Suburb
    #2006664 - 17.01.2008 16:24 [Re: and]

Остави го, той само така си мисли че ще вземем много дрехи Всъщност почти никакви дрехи няма да вземем,само най-необходимото и любимия му костюм Иначе мисля да сложа спално бельо, лекарства, скъпи сантиментални спомени, подправки,бг учебници и каквото друго ни дойде наум, имаме 2 куфара и 2 големи сака с колелца,смятам да ни стигнат.
А това да продадем дрехите на 2 употреба не се бях сетила, незнам даже дали се прави тук

--------------------
Може никога да не разбереш какво ще произлезе от стореното от теб. Но ако бездействаш, нищо няма да се получи. / ГАНДИ /

Редактирано от anjelika (17.01.2008 16:25)

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: The Windy City
    #2006667 - 17.01.2008 16:26 [Re: anjelika]

Аз за това спално бельо още не мога да се светна за какво ви е, след като тук размерите на матраците и леглата съответно са съвсем други . Ако питате мен аз бих тръгнал само с лекарства и пачките . Разбира се и някои неща, които са със сантиментална стойност и други, които вече си ги имам и няма да се налага да ги купувам. Всичко друго бих си го взел от тук на доста по-добри цени. Ние като тръгвахме похарчихме луди пари за дрехи, особено зимни, дебели дрехи, защото нали идвахме в Сибир и не стига, че се оказаха по-евтини тук, ами и така и не ги ползвахме .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

X-WING

#2006675 - 17.01.2008 16:35 [Re: Reks]

Ами дето се вика поне първата вечер да си спиш с своите си чаршафи .. как да кажа,намалява стреса у хората които за първи път се сблъскват с US пък после дупе да е яко

--------------------

Редактирано от X-WING (17.01.2008 16:35)

физичка
недипломатична

Регистриран: 21.02.2007
От: София, Бг
    #2006677 - 17.01.2008 16:36 [Re: and]

And, в Бг не се изкупуват дрехи от българи за II употреба.Внасят се от Зап. Европа и казват, че е успешен бизнес.Така де, нали сме задният двор на ЕU...

Reks
Evil Guild Member

#2006681 - 17.01.2008 16:38 [Re: X-WING]

Като ходите на хотел и там ли си носите свои чаршафи .
Ако това е толкова важно нещо за вас - лоша работа, стреса от чуждите чаршафи ще ви е най-малкия стрес и проблем тук .

--------------------

anjelika
супер непостоянен

#2006684 - 17.01.2008 16:41 [Re: Reks]

Май за стреса ще допринесат още куп неща,пък и хубавите наши си чаршафи върху надуваемия дюшек незнам колко ще ни успокоят , дано поне да си паснат....

--------------------
Може никога да не разбереш какво ще произлезе от стореното от теб. Но ако бездействаш, нищо няма да се получи. / ГАНДИ /

X-WING

#2006695 - 17.01.2008 16:48 [Re: Reks]

Тиху ве
Стреса си е стрес, и хората си носят неща да го преодолеят. А Питаш ли тези на който са им загубили багажа при пристигането и от летището си тръгват само с ръчния?
Даже и на хотел да отидат си е стрес.Докато Авиокомпаниите им намерят багажа.
Трябва да се има предвид и това. Едва ли се случва много често но все пак.. ако си с дете .. и не ти доиде багажа, е хубаво да имаш някой неща за детето в ръчния. Освен ако не си с едни пари напред и от летището направо да идеш на Нагазин, да си напазариш квото може да ти трябва.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

#2006758 - 17.01.2008 17:33 [Re: Reks]

Ох, тази чаршафомания и мене ще ме побърка По тази логика трябва да се вземат и възглавниците, и любимите родопски одеала, че колко му е и матракът да се помъкне вЕрвайте ни, че в Америка могат дасе купят много хубави и сравнително евтини - и най-важното - по размер на тукашните легла чаршафи

--------------------
- Миряна Башева

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #2007131 - 18.01.2008 00:58 [Re: Milano]

Цитат:

и любимите родопски одеала

Ко знайти вий
Аз моето си го домъкнах, хем дойдох през лятото - имах място, пък и не тежеше много

punkin
вятър ма вей...

Регистриран: 26.03.2007
От: под дъгата
    #2007182 - 18.01.2008 05:39 [Re: Nadin]

Надин,закачам се за теб.ще споделя,какво аз си вземах(простички нещица,ама се оказаха много полезни за мен)-това за капките за уши и нос е ясно(аз лично имам предпочитания към- Diabenyl-Rhinex,тъй като ги ползвам и за алергичен ринит),фервекс,антибиотици(вече се споменаха),тетрациклинов крем,ихтиол,нош-па,валерианови,глогови и ментови капки,даже и няколко опаковки валидол.много пъти ме е спасявал и гранофурин(за гърло)от подправките-дивисил,джоджен,чубрица и шарена сол.обувки-естествена кожа си купувам предимно от БГ.всичко останало го има тук и то на много изгони цени.

--------------------
Life's most simple pleasures are often the best

starkid
готЯн потребител
**

Регистриран: 07.08.2006
От: US ъф Ей кат Zмей
    #2007185 - 18.01.2008 06:02 [Re: Milano]

Цитат:

По тази логика трябва да се вземат и възглавниците

Влаченето на възглавници си е доста честа практика тука. Като ги видя разни 20 и кусур годишни прегърнали по една възглавница (барабар с калъфката на мечета и слончета), тръгнали да пътуват на някъде

А по темата мисля, че добър съвет е да не се купува нищо ново преди пътуването. Най-добре е да се донесат неща, ако вече са купени, стига да се достатъчно леки и да не заемат много място. Примерно едни качествени чаршафи тук не са много евтини за хора, идващи с пари, изкарани в/на заем от БГ. Кое по-напред да обзавеждаш и да купуваш. Ако го имаш, по-добре си го вземи (с критична преценка пак). Лекарствата определено са много важни и то да се донесат в огромни дози (за по година напред и повече).

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

irkata
и все пак, усмихната

Регистриран: 28.04.2007
От: Чикаго
    #2008340 - 19.01.2008 07:30 [Re: Nadin]

Аз да се запиша какво ние донесохме, какво ползваме и какво е ненужно за момента.

Всъщност абсолютно всичко което сме донесли ни е влезнало в употреба.

Ние си носехме чаршафи и въобще не съжелявам за което. Все пак имахме 8 куфара и доста място за всичко. Донесохме си чаршафи по 2 комплекта за всеки и одеяла - за всеки по 1! Всичките неща си ги ползваме, не сме купували нищо от тук, и честно да си кажа, като новопристигнали и със ограничени средства, тукашните завивки ми се сториха скъпи. Така че съм доволна, че прежалихме един куфар и си ги донесохме.

Дрехи - естествено си взехме дрехите които ползваме, не бяхме купували нищо ново в Бг. с намерението тук да си накупим това което ни е необходимо. Е, купихме си по едни дънки, маратонки, на децата зимни дрехи, но пак да кажа, нещата не са толкова евтини колкото ги изкарват всички. Може би на повечето които живеят и изкарват пари тук им се струват евтини, но на мен не ми се сториха такива. Не са и невъзможно скъпи, както повечето неща в Бг, но чак пък мнооого евтини не са! Да, има и мнооого евтини, но специално на мен не ми харесаха, не ми допадна качеството им. Да не говорим че друг проблем е да си намериш нужния ти размер. В магазините с евтини дрешки, размерите са доста нестандарни.
Така че съвета ми е вземете си дрехи- не си купувайте нещо специално за тук, но си вземете това което мислите, че ще ви е необходимо, не разчитайте, от тук да си напазарувате всичко.

Лекарства - взехме си доста, но без антибиотици. Просто аз антибиотици без да са ми предписани от лекар не давам на своя глава.

Инструменти - мъжа ми си взе няколко инструмента от Бг. които тук му вършат добра работа.

Книги - всякакви

Няколко от любимите играчки на децата

От техниката си взехме единствено камерата. А и един епилатор, на който тук му купихме адапторче и работи без проблем. Не се лъжете да си носите ютии, сушоари и подобни дребни ел. уреди. Тук няма да работят.

Носехме си и комплект вилици, лъжици, ножове, един комплект за пикник с пластмасови чинии и чаши. Глямо спасение ни бяха като се преместихме в празната квартира първата седмица.

Все пак всичко си зависи и от това при кого отивате, колко възнамерявате да стоите при гаранта си. Ние при нашия стояхме 1 седмица точно. А и той е сам мъж и дори нямаше резервни завивки за нас, та още от първата вечер си ползвахме нашите. Проблем със стандарта не съм имала. Чаршафите си ставаха. Още от първия ден ползвахме и вилиците и лъжиците и чашите - човека просто нямаше достатъчно. така че всеки си преценява какво ще му е нужно според обстоятелствата!

Малко дълго стана, ама дано е било от полза!

leader
rain maker

Регистриран: 29.02.2004
От: несен
    #2008349 - 19.01.2008 08:18 [Re: X-WING]

Цитат:

Тиху ве
Стреса си е стрес, и хората си носят неща да го преодолеят.

абсолютно, аз си бях взел любимата вилица и лъжица, още си папкам с тях и ше продължавам

--------------------
Карат ми се, значи съществувам!

12250

Регистриран: 25.03.2005
    #2008658 - 19.01.2008 14:49 [Re: irkata]

Цитат:

но пак да кажа, нещата не са толкова евтини колкото ги изкарват всички. Може би на повечето които живеят и изкарват пари тук им се струват евтини, но на мен не ми се сториха такива. Не са и невъзможно скъпи, както повечето неща в Бг, но чак пък мнооого евтини не са! Да, има и мнооого евтини, но специално на мен не ми харесаха, не ми допадна качеството им.

Е-еее, ми не всяко удоволствие се заплаща, винаги съм го казвал

Конкретно, като пример - и на мен не ми хареса оня ден в един магазин ризата на Ralph за $89, при условие, че имах същата в/у себе си и си я бях купил за $11 Наблегни на синьото горе - влизай в час, искам да кажа

Цитат:

Не се лъжете да си носите ютии, сушоари и подобни дребни ел. уреди. Тук няма да работят.

И са по-евтини, тоя път без да ти пука за модата

and
Нострадамус

#2009237 - 20.01.2008 04:20 [Re: irkata]

Леле .. да помъкнете толкова много неща..
Единственото, което си заслужава да вземете от България и да не изпускате тук е Здравето - то е най-скъпо. 10, 20, 100 пъти по скъпо от България. Другото, което което ви трябва са сръчни ръце - трудът тук, особено на автомонтьори и др. подобни е доста скъпичък.
И да не забравя - добра и хубава жена!
Всичко друго е китайско, тайванско и лесно се намира.

--------------------

irkata
и все пак, усмихната

#2009248 - 20.01.2008 04:33 [Re: and]

and, много си прав за всичко!

Само с поправката, че аз си взех добър и сръчен мъж, да ми носи куфарите със всичко гореизброено от мен!

Редактирано от irkata (20.01.2008 04:35)

starkid
готЯн потребител
**

#2009304 - 20.01.2008 08:03 [Re: irkata]

Цитат:

добър и сръчен мъж, да ми носи куфарите със всичко гореизброено от мен!

Ей това винаги ме е шашкало. Как се пренасят 8 тежки куфара + ръчни багажи от само 2ма възрастни. Това по 4 куфара на количка не си е игра работа.

Много добро описание иначе, определено ще помогне на заминаващите.

Анд, това за здравето е много уместна забележка. Винаги казвам да се правят задълбочени, детайлни прегледи и да се разрешават всякакви здравословни проблеми преди заминаването, осбено стоматологични, защото могат яко да изядат бюджета. А най-много се дразня като още първите месеци стане нещо и чуя "А,бе, аз това го знам, че ми е проблем, обаче нямахме време да го оправя".

--------------------
За да не стават грешки, молим потребителите да установят ефективна връзка с действителността преди да пишат в дискусията. От ръководството.

irkata
и все пак, усмихната

#2009314 - 20.01.2008 08:26 [Re: starkid]

Цитат:

Ей това винаги ме е шашкало. Как се пренасят 8 тежки куфара + ръчни багажи от само 2ма възрастни. Това по 4 куфара на количка не си е игра работа.

А и да прибавим две невръстни деца, които също носехме! Ами как- по 4 куфара на количка и отгоре едното дете. На втората количка пак така. Всичко е въпрос на организация и подреждане на куфарите. Но си беше незабравимо приключение - две мрънкащи и ревящи деца, изморени от пътя, два тежки сака ръчен багаж и две детски малки ранички, които естествено, че пак ние носихме, въпреки че уговорката беше друга! Куфарите въобще и не ги слагам. Все пак с тях се борихме само на летището на О Хара докато излезнем. Но определено мъжа ми придоби опит и може да го вземат като нищо на летището да работи!

NadinАдминистратор
Charmed

#2009518 - 20.01.2008 17:44 [Re: irkata]

Цитат:

Носехме си и комплект вилици, лъжици, ножове, един комплект за пикник с пластмасови чинии и чаши. Глямо спасение ни бяха като се преместихме в празната квартира първата седмица.

В пилотния пост не го споменах, но аз също си носех покривки за маса, съдове от пресован бамбук ( много леки) купички, чинии, даже купа за салата ( още ги имам), прибори за хранене, пластмасови чаши, тенджери ( подобни на Цептер), още ги ползвам, одеала, вакумирани възглавници, дори два свещника, барабар със свещите При нанасянето в квартирата подредих всичко и някак си човек се чувства по-у дома ( ако това въобще е възможно), когато е обграден от познати вещи. В интерес на истината бях толкова подготвена, че през първите 2 месеца не се наложи да купуваме почти нищо, с изключение на една тава за печене.
Далеч съм от мисълта, че сега човек трябва да помъкне всичко това, но както казах в началото нямах никаква информация, нищо не знаех за цените и пр. тук. Всички минали по този път знаем, че готовите пари се харчат бързо, а когато няма постъпления, положението може да стане меко казано неприятно, така че идващите могат да си вземат нещата, които искат и могат.

Нещо което препоръчвам е електронен речник, ( преди струваха около 200 лв, сега може и да е паднала цената(, много удобно и практично нещо за стартиране тук.

--------------------

tripio
member

Регистриран: 04.10.2007
    #2010427 - 21.01.2008 18:51 [Re: Nadin]

Верно ли че може да се носят вилици,лъжици,кухненски ножове,тенджери,инструменти и др. метални дреболии.
За електронните речници има на доста добра цена ако съм разбрал правилно от Надин.
А ето и линк по-долу

http://www.koralsoft.com/our_products.php?lang=bg&g=5&id=16&p=1

NadinАдминистратор
Charmed

#2010445 - 21.01.2008 19:04 [Re: tripio]

Да, може, стига да са в основния багаж, а не в ръчният.

--------------------

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2010517 - 21.01.2008 20:41 [Re: tripio]

Може. Тази година мъкнах отверки и оргомни ножове

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Milano
твърдоглав чешит

#2010528 - 21.01.2008 20:55 [Re: Glezlichka]

А аз съм носила и трион От тези големите за дърва

--------------------
- Миряна Башева

spooky
отвеян

Регистриран: 29.10.2006
От: Синсинати, Охайо
    #2018235 - 29.01.2008 13:04 [Re: Milano]

Аз пренесох меч без проблеми

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #2030574 - 10.02.2008 03:50 [Re: Nadin]

Ееее,от БГ лесно,ами кво да кажа аз...е сигурно няма да сам единствената.За всичко де.Тук мед.прегледи и лекарства са също много скъпи.Още подарявам и продавам вещи и си мисля че няма да успея да събера всичко в 4куфара по 23кг.Казаха ни че на детето не му се полагало багаж,защото е без място.Та от всичко което си купихме като младоженци от тук ще си взема само чаршафите маи.Иначе дрехи,обувки,няколко сувенира,лаптопите и хард диска,лекарства за детето,количката и,един мечок и това е маи.Всичко друго което имахме като обзавеждане замина при приатели и познати.А нямаше сметка да ги пращаме с карго до БГ,че много скъпо.И колата замина също,хубава кола беше .Добра жена си е намерил моя мъж .За подправките не бях сигурна дали може,но като чета тук,явно че може...та и тях ще си взема.Тук джоджена го имат за градинско цвете,утрепах се да търся по магазините.Голям стрес си е де,поне за мен,незнам за другите.Няма да ми помогнат любими вещи. да не забравя успокоителните.

stella_ars
пристрастен

Регистриран: 30.04.2007
От: варна/ va beach
    #2030657 - 10.02.2008 11:20 [Re: sashoni]

Цитат:

Ееее,от БГ лесно,ами кво да кажа аз...е сигурно няма да сам единствената.За всичко де.Тук мед.прегледи и лекарства са също много скъпи.Още подарявам и продавам вещи и си мисля че няма да успея да събера всичко в 4куфара по 23кг.Казаха ни че на детето не му се полагало багаж,защото е без място.Та от всичко което си купихме като младоженци от тук ще си взема само чаршафите маи.Иначе дрехи,обувки,няколко сувенира,лаптопите и хард диска,лекарства за детето,количката и,един мечок и това е маи.Всичко друго което имахме като обзавеждане замина при приатели и познати.А нямаше сметка да ги пращаме с карго до БГ,че много скъпо.И колата замина също,хубава кола беше .Добра жена си е намерил моя мъж .За подправките не бях сигурна дали може,но като чета тук,явно че може...та и тях ще си взема.Тук джоджена го имат за градинско цвете,утрепах се да търся по магазините.Голям стрес си е де,поне за мен,незнам за другите.Няма да ми помогнат любими вещи. да не забравя успокоителните.

сашони, на мен ми казаха, че за малката дъщеря, която е на 1 година имам право само на 10 кг.ръчен багаж, но все пак е нещо, поне не отнема килограми от другите чанти. към нейния ръчен ще са количката, дрехите за преобличане, шишетата с мляко и т.н.
сантимент нямам към много неща, в чантите слагам български романи, детски книжки, албумите със снимки, учебниците по английски, малко учебна литература, 5-6 най-любими мечока на голямата дъщеря+ 10-тина барбита(поне не тежат) и малко зимни дрехи(летните са ни вече там).ще добавя: подправки, чай, контактни лещи и някакви лекарства за 2-3 месеца, докато започне да тече застраховката на съпруга.това е

pinapanda
може би вече ориентиран

Регистриран: 31.01.2008
От: някаде по света
    #2034643 - 14.02.2008 11:33 [Re: stella_ars]

Аз отскоро съм регистрирана и пиша във форума всъщност едва след като минахме интервюто. Прочетох почти всички теми и коментари в него и намерих доста полезна информация за което искрено искам да благодаря на създателите му и по-точно на НАДИН. Искам да задам и един въпрос. Освен всичко извроено като лекарства, дрехи и т.н. какви документи трябва да носи човек със себеси освен разбира се жълтите пликове и имунизациионните паспорти. Имам предвид неща като удостоверения за раждане, допълнително дипломи за висше образование биха ли ни помогнали по някакъв начин за започване на работа и др..

irkata
и все пак, усмихната

#2034944 - 14.02.2008 16:06 [Re: pinapanda]

Носи си всички документи, които са ти трябвали за интервюто, заедно с преводите им. Всички дипломи които имаш, удостоверения за брак, за раждане, за семейно положение, за смяна на имената, документ в който да пише ваксините които са ти сложени /дават един лист при мед. преглед за интервюто или имунизационен картон/. Всички документи.

Ети ти една тема Документи за институциите в САЩ... , която може да ти е от полза.

pinapanda
може би вече ориентиран

Регистриран: 31.01.2008
От: някаде по света
    #2035072 - 14.02.2008 17:35 [Re: irkata]

Благодаря ти много. Сега като погледнах темата, която си прикрепил се сетих, че съм я чела, но от многото информация явно някъде нещо ми се губеше.

tripio
member

#2037877 - 17.02.2008 20:45 [Re: stella_ars]

Цитат:

на мен ми казаха, че за малката дъщеря, която е на 1 година имам право само на 10 кг.ръчен багаж, но все пак е нещо, поне не отнема килограми от другите чанти. към нейния ръчен ще са количката

10-те килограма не са ли обаче за чекиран багаж/този който отива на лентата/ че и ние сме с дете на 1год. и така разбрахме или ако греша поправете ме?!

Milano
твърдоглав чешит

#2038028 - 18.02.2008 00:40 [Re: tripio]

Цитат:

Цитат:

на мен ми казаха, че за малката дъщеря, която е на 1 година имам право само на 10 кг.ръчен багаж, но все пак е нещо, поне не отнема килограми от другите чанти. към нейния ръчен ще са количката

10-те килограма не са ли обаче за чекиран багаж/този който отива на лентата/ че и ние сме с дете на 1год. и така разбрахме или ако греша поправете ме?!

Не, не грешиш Бебе без място има право на 10 кг чекиран багаж. Отделно може да му се вземе количка и чанта с храна/памперси/дрешки в самолета.

--------------------
- Миряна Башева

blauetoile
океански

Регистриран: 14.02.2007
От: Луната
    #2041163 - 21.02.2008 10:30 [Re: and]

Здрасти отново Алф

Дрешките за момичета са малко по-различни като вид и предназначение... И избирането им е значително по-сложно:)

При първото ми кацане на американска земя подарих доста любими неща на любими приятелки, които от години са в NY и се справят добре с паричките, но за съжаление нямат много време за обикаляне и избор на шарени парцалки
Така че... аз като момиче ще наблегна на дрешките... Там няма да имам време първата година да си подам носа в бутиците за красиви наща, а най-вероятно и паричките ми ще бъдат по-ограничени...

blauetoile
океански

#2041174 - 21.02.2008 10:44 [Re: Nadin]

Та знчи за багажа:

Взимам един куфар с допустимите размери и един сак, с подобни размери, в тях слагам:

1. Дрешки за работа,
2. Любими дрешки за свободно време,
3. Обувки с всякакво предназначение - спортни, за пътешествия, едни красиви токчета за специални вечери, ниски елегантни и удобни за работа, джапаки;
4. Козметика - само такава, каквато знам, че няма да намеря там на адекватни за мен цени и места в началото;
5. Преносимия ми комп, купен е от САЩ и знам, че работи;
6. Фото Камерата ми - Професионална, купена от Канада и знам, че ще работи;
7. Към всички момичета - не си взимайте епилаторите! Купени от Европа - не работят в САЩ!
8. Мп3 плейъра ми... Той си работи и се зарежда от компа...
9. GSM - този път избран с особена грижа, защото предишния ме бяха метнали от Мтел и се оказа 3 бандов, но неработеш на Ам. земя...
10. Малко лекарства, ама според мен няма особен смисъл, защото там има прекрасня фармацевтика на много по-добри цени - говоря за витамини, добавки, обезболяващи и леки успокоителни...
11. За чаршафите ще реша в последния момент - вероятно ще взема един мъничък комплект;
12. Посуди и подобни - в никакъв случай - там има всичко на добри цени;
13. Документи - всичко - дипломи, преводи с апостили и препоръки академични и от работодатели;
14. Снимки за спомен;
15. Парички - мисля да ги нося кеш, ако не сключа все пак договора, за който други бяха писали със Ситибанк, която доста уважавам...
16. Любимия ми парфюм, Хавлиена кърпа-спомен - става и за плаж и бански - все пак отивам през лятото
17. Малко книжки любими на бг език за спомен, разтуха и подаръци за приятели

Успех на всички!

irkata
и все пак, усмихната

#2041471 - 21.02.2008 16:28 [Re: blauetoile]

Цитат:

7. Към всички момичета - не си взимайте епилаторите! Купени от Европа - не работят в САЩ!

С това не съм съгласна. Аз моя си го взех, купен от БГ преди 12 години - работи си тук без проблеми. Купихме му само адапторче от САЩ.

and
Нострадамус

#2041479 - 21.02.2008 16:34 [Re: blauetoile]

Цитат:

Та знчи за багажа:
Взимам един куфар с допустимите размери и един сак, с подобни размери, в тях слагам:
1. Дрешки за работа,
2. Любими дрешки за свободно време,
3. Обувки с всякакво предназначение - спортни, за пътешествия, едни красиви токчета за специални вечери, ниски елегантни и удобни за работа, джапаки;
4. Козметика - само такава, каквато знам, че няма да намеря там на адекватни за мен цени и места в началото;

емпирично е доказано, че само т.3 е куфар и половина, или общо изброените дотук неща ще имат нужда от 5-7 куфара, в зависимост от социалната ангажираност на съответнта персона в България, училището, което е завършила и близостта на жилището й до Витошка

--------------------

blauetoile
океански

#2041566 - 21.02.2008 17:33 [Re: and]

Хахаха
Толкова сладко го каза

Не съм близо до Витошка... На Оборище живея, но пък училището е на Патриарха
Смятам да взема само най-най-любимото и нужното, само от последните колекции

А и... в Манхатан апартаментчетата са със занчително по-малък капацитет за вместимост от тукашния ми....

blauetoile
океански

#2041570 - 21.02.2008 17:37 [Re: irkata]

Може и от адаптора да е било, но аз не съм технически капацитет и дори у дома едвам се оправям с всичките адаптори, които имам...

Не мисля, че бих се справила с локализиране в магазина на точния заместител на бг адаптор за епилатор... по Ам. стандарт, от който се нуждая...

tripio
member

#2041850 - 21.02.2008 22:35 [Re: Milano]

Не, не грешиш Бебе без място има право на 10 кг чекиран багаж. Отделно може да му се вземе количка и чанта с храна/памперси/дрешки в самолета.

А тогава знаете ли колко килограма РЪЧЕН багаж за бебето разрешават в самолета,че количка и дрешки и храна може да станат много?!

sashoni
реалист

Регистриран: 03.12.2006
От: Cape Cod
    #2041981 - 22.02.2008 01:32 [Re: tripio]

До сега като сме пътували за нас със супруга ми е общ,а другия за детето.Никои не ни е казвал нищо.Нали има право на 2 ръчни по 10кг.Поне от Кувеит е 10кг ръчен.Та във връзка с това,ни съветват да не си показваме ръчния багаж.Какво мислите дали ще има проблем?А за 2-3кг повече правят ли проблем?Лаптопа като ръчен ли се води и дамската чанта? Питам защото за първи път ще летим с за Америка.

Milano
твърдоглав чешит

#2042011 - 22.02.2008 03:14 [Re: tripio]

Цитат:

А тогава знаете ли колко килограма РЪЧЕН багаж за бебето разрешават в самолета,че количка и дрешки и храна може да станат много?!

Една дамска чанта тип diaper bag
http://www.diaperbags.com/

1-2 чифта дрешки за смяна, няколко памперса, и колко храна може да изяде това бебе

Количката е отделно, тя не се брои - с нея можете да стигнете до gate, и там ще ви я вземат.

--------------------
- Миряна Башева

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2042464 - 22.02.2008 17:30 [Re: tripio]

Колкото можете да носите Имай предвид, че на всяко летище минаваш проверки, където всички ви събуват, количката се сгъва да мине през скенера, както разбира се и всичко останало..Мисли добре от колко неща ще имате нужда в самолета. Не е зле да имате и блузи за преобличане за вас, защото децата имат навика да повръщат или поне да цапат докато ядат. При последното ни пътуване малката слезе от самолета чиста и хубава, а по на майка й блузата можеше да разбереш какво точно е яла малката последните 20 часа Но аз пътувах сама с нея и само при мисълта колко неща трябва да нося, останах на заден план

anjelika
супер непостоянен

Оccillococcinum
    #2064031 - 20.03.2008 15:23 [Re: Nadin]

Има ли го това хомеопатично в Чикаго?

--------------------

peshobass
пристрастен

Регистриран: 28.11.2005
    #2064313 - 20.03.2008 20:59 [Re: karuzo]

Бе хора вземете си ракия!Всичко друго можете да си го напазарувате и то по-евтино!Да,лекарства не е зле,понеже са ни известни и с доказано деиствие,а и на границата не прават проблем за тях.И за ракията не правят-детето /15год/лятото донесе само 6 литра без проблем!За саковете-аз доидох с обикновенни сакове от Илиенци,даже имах и 2 огромни чанти/пак от там за по 2 лв/ и те ми свършиха чудесна работа,понеже са около 200 гр!!!Костумчета има ама са по 200$ и не струват,хубавите са наистина скъпи.Същото важи и за спалното бельо- не че няма,ама ако ви остане място ...абе ракииката да не забравите!Гаранта ви гаранция ще се зарадва!

starkid
готЯн потребител
**

#2065135 - 21.03.2008 17:06 [Re: peshobass]

То пък щото ракия из интернет магазините сякаш няма и не може да се поръча да ти я доставят до вратата.

--------------------

peshobass
пристрастен

Регистриран: 28.11.2005
    #2065430 - 21.03.2008 21:44 [Re: starkid]

Важи и за МА?Даи саит де!Сръбска сливова за 25.99,колкото е черно джони???Аиде нема нужда

NadinАдминистратор
Charmed

#2065576 - 22.03.2008 00:15 [Re: peshobass]

Обсъждайте това на лични, няма нужда да се пълни форума с безсмислени постинги.

--------------------

TonitaBonita
кактус

Регистриран: 18.05.2007
От: H. H. Homes hotel
    #2098170 - 04.05.2008 11:06 [Re: Nadin]

Знае ли някой как стои въпроса с изнасянето на картини от БГ към САщ? Става въпрос за такива, рисувани от мен. Виждала съм други картини със сертификати, че могат да се изнасят в чужбина, но това са мои картини и не знам дали имат нужда от сертификат и ако имат къде се поставя - изобщо не знам!

NadinАдминистратор
Charmed

#2098266 - 04.05.2008 16:01 [Re: TonitaBonita]

Нямаш проблем.
Предният път си донесохме картини, рисувани от созополски художник, никакви въпроси или проблеми.

--------------------

mashka
член

Регистриран: 19.02.2008
От: Атланта
    #2119482 - 02.06.2008 14:27 [Re: peshobass]

За саковете-аз доидох с обикновенни сакове от Илиенци,даже имах и 2 огромни чанти/пак от там за по 2 лв/

За тези чанти, китайските, които изглеждат като чували ли? Аз също съм си мислила за такива, но не са ли малко "уязвими"? То не че саковете са по-защитени, ама сега да влагам парички и куфари да купувам...

stella_ars
пристрастен

Регистриран: 30.04.2007
От: варна/ va beach
    #2119567 - 02.06.2008 16:11 [Re: mashka]

здравей машка , аз пътувах с 4 такива чанти- тип "чувал от 2 лева"-напълнени на максимум. опаковах ги с найлон на летището и пристигнаха здрави, дори и дръжките не се скъсаха. горещо ги препоръчвам, не само че са евтини, но и нямат собствено тегло, така че не отнемат от разрешените кг.

Jerome
Apache

Регистриран: 18.04.2007
От: BG ->->-> USA
    #2119574 - 02.06.2008 16:25 [Re: stella_ars]

Някой знае ли за новото изискване за позволения багаж?Досега беше 2х23 кг./чов., сега е 1х23 кг./чов. Рано ми е още, но все пак....

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2119580 - 02.06.2008 16:26 [Re: Jerome]

Къде пише, че е станало 1х23кг на човек?
Зависи много от авиокомпанията.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

yaya

Регистриран: 20.05.2007
От: София
    #2119603 - 02.06.2008 17:03 [Re: mashka]

И аз се присъединявам ЗА тези сакове.И ние пътувахме с такива на летището ги опаковах и си ми пристигна всичко,без да ми ги отварят. Успех!

kali_mali

Регистриран: 09.05.2007
От: вече в Clifton,NJ
    #2119674 - 02.06.2008 18:37 [Re: Jerome]

къде видя 1*23 кг.?
нищо не мога да събера в 1 сак...

Reks
Evil Guild Member

#2119678 - 02.06.2008 18:43 [Re: Jerome]

Като пускаш такива постове цитирай за какво става въпрос, защото иначе само стряскаш хората. Къде пише, че за международен полет багажа е станал вече само 1х23кг. Щото аз никъде не можах да намеря такова изискване .

--------------------

kali_mali

Регистриран: 09.05.2007
От: вече в Clifton,NJ
    #2119703 - 02.06.2008 19:13 [Re: TramposaBG]

На 21 юли пътуваме към Савана.2 възрастни с 2 деца под 12 год.
Лек път на всички пътуващи.
Надявам се това с 1*23 кг.багаж да е просто недоразумение.

apg

От: Nor-Cal
    #2119726 - 02.06.2008 19:31 [Re: Reks]

1*23 е ограничението само за полети в рамките на Европа. До Щатите е 2*23

--------------------
Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.

PHOENIX ARIZONA
USA DREAMER

Регистриран: 19.04.2008
От: София България
    #2120239 - 03.06.2008 14:46 [Re: apg]

Ето малко информация дано да съм бил полезен.Пожелавам много здраве и късмет на всички които заминават.Дано да ви хареса и да си устроите живота както сте си мечали.УСПЕХ
http://astra-ta.com/showpage.php?PageID=3

--------------------
Мисли. Вярвай. Мечтай. Рискувай

Редактирано от PHOENIX ARIZONA (03.06.2008 14:47)

mashka
член

Регистриран: 19.02.2008
От: Атланта
    #2182897 - 27.08.2008 14:11 [Re: stella_ars]

А това опаковане с найлон плаща ли се?

Jerome
Apache

Регистриран: 18.04.2007
От: BG ->->-> USA
    #2182905 - 27.08.2008 14:17 [Re: mashka]

Да, последно беше по 6 лева на куфер:-)

kremak
пристрастен

Регистриран: 30.10.2007
От: София-Бей ерия Калифорния
    #2183289 - 27.08.2008 20:38 [Re: Jerome]

вече е 8 лв на брой

mego

Регистриран: 18.01.2009
    #2289443 - 19.01.2009 20:43 [Re: kremak]

Какво имате в предвид под опаковане с найлон- носите ли си го или има такава опция на самото летище (щом се заплаща допълнително?!). Съжалявам ако въпроса ми звучи странно, но още не съм стъпвала на летище

NadinАдминистратор
Charmed

#2289453 - 19.01.2009 20:55 [Re: mego]

Услугата се предлага на летището.

--------------------

PHOENIX ARIZONA
USA DREAMER

#2289899 - 20.01.2009 15:08 [Re: Nadin]

На терминал 2 вход заминаващи 8лв.на бр.Успех и късмет на всички които заминават.

--------------------

Titina
Нерегистриран

#2291803 - 22.01.2009 17:19 [Re: PHOENIX ARIZONA]

Един въпрос: Защо си опаковате куфарите във фолио?

NadinАдминистратор
Charmed

#2291841 - 22.01.2009 17:47 [Re: ]

Pредпазва от разпадане на багажа.
Преди години майка ми пристигна с разкъсан куфар и багажа и беше сложен в найлонови торби от служителите, от тогава насетне препоръчвам опаковането на всеки.

--------------------

Titina
Нерегистриран

#2291849 - 22.01.2009 17:51 [Re: Nadin]

Съгласно Американските митнически разпоредби, служителите трябва да имат свободен достъп до багажа ( преди пътниците да са го получили). Дори не трябва да е заключен иначе самите служители от Хоум Секюрити разбиват куфара. Мисля, че не е нужно опаковане. Даже четох някакви препопръки за използване на определен вид куфари, т.к. служителите имат достъп до тези ключове.

Mde Tonka
The Sofia chromosome
**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2291859 - 22.01.2009 17:57 [Re: ]

Именно затова никога нито аз нито близките идващи при мене не сме опаковали куфарите. За да не изпадат нещата от куфара се купуват здрави и качествени куфари. На това се научих след като един път си купих багаж от илиенци и всички парчета пристигнаха спукани и скъсани.

Reks
Evil Guild Member

#2291864 - 22.01.2009 18:01 [Re: Mde Tonka]

Едва ли фолиото, с което е опакован куфара е пречка пред митничарите да го отворят ако видят нещо съмнително на скенера . И освен, че предпазва в някаква степен куфара, помага и срещу евентуален опит (особено на софийското летище) за кражба от куфара . Повярвай ми - митничарите няма да се затормозат да отворят и метален куфар, какакво остава пък за някакво фолио .

--------------------

Titina
Нерегистриран

#2291881 - 22.01.2009 18:15 [Re: Reks]

В изискването на Хоум Секюрити пише да не се заключват дори, какво остана за опаковане. Относно отварянето на куфари на софийско летище, аз специално съм виждала как собствения ми куфар се отвори след като го хвърлиха от самолета и това на летище Париж, на летището в Сеул ми бяха сложили стикер, че куфара ми се е отворил при падане. Добрия вариант са хубажи куфари, не казвам скъпи, а хубави. Повярвай ми работя в тази област и знам много добре какви са изискванията.

NadinАдминистратор
Charmed

#2291894 - 22.01.2009 18:22 [Re: ]

Въпрееки опаковането не съм имала проблеми с тукашните митничари, нито пък съм чула някой да е имал такива на тази основа.

--------------------

Neo2008
новобранец

Регистриран: 10.06.2008
От: The Keystone State
    #2291929 - 22.01.2009 18:44 [Re: ]

Аз като ходих преди, вече 4 години до Щатите, си бях взел куфар с катинар и го бях заключил.
Имах прекачване в Атланта и като пристигнах в Далас, куфара ми го нямаше - казаха, че се бил забавил в Атланта.
След два дена ми го донесоха в хотела, катинара го нямаше и освен това всичките вътрешни пластмасови прегради бяха разбити.
Имаше бележка с която ме уведомяваха, че е минал митническа проверка.Нищо не липсваше, но сигурно митничарите като са видели заключен катинара са се усъмнили, отворяли са го и т.н. вследвието на което не са успели да го натоварят на време.
Оттогава не си заключвам куфарите и ако имам избор гледам да не слагам важни и скъпи неща вътре.

--------------------
Винаги се цели в Луната, ако я пропуснеш, ще уцелиш някоя звезда.

Sassy
I believe!
**

Регистриран: 09.10.2007
От: там където сърцето ми се чувст...
    #2292244 - 22.01.2009 23:39 [Re: Nadin]

ОХ аз съм чувала....ама не смея да кажа дали е истина,защото до сега не ми се е случвало лично и не искам да плаша хората. Но за всеки случай само ще спомена,че в Бургас доста хора от багажното са си изкарвали добри пари ...вземали са техника, парфюми,коземтика,дрешки....!
Но въпреки това никога не сам си опаковала куфара, нито заключвала! Няма смисъл....поради същите причини,които изтъкнахте вече...по-лесен достъп, по-бързо ше върви багажа!

Самият куфар е по добре да е с дзипове, а не от онези твърдите с кодове...защото пред очите ми се е разпадал такъв след като грижовните Ти Ес Ей служители го хвърлиха като чувал картофи. Другият плюс е че дзиповете имат разширения и можеш да натъпчеш още багаж, докато твърдите доста те ограничават...!!!
Самите чупливи неща ги нареждах по стените(които са твърди) на куфара и да ви кажа до сега винаги съм имала успех и нищо счупено не съм намирала в багажа

--------------------
Weak desires bring weak results, just as a small amount of fire makes small amount of heat...

Neo2008
новобранец

Регистриран: 10.06.2008
От: The Keystone State
    #2292271 - 23.01.2009 00:19 [Re: Sassy]

Тва за багажното в Бургас си е вярно.... поне преди годините де, сега не знам как стоят нещата.
Дори съм чувал, че някои хора са си построили хотелчета по черноморието от тая работа.

--------------------
Винаги се цели в Луната, ако я пропуснеш, ще уцелиш някоя звезда.

Жоро Камерата
ентусиаст

Регистриран: 12.01.2007
    #2292312 - 23.01.2009 02:40 [Re: Nadin]

Потвърждавам.

Viva
secretive

Регистриран: 09.05.2002
От: NYC
    #2292319 - 23.01.2009 03:49 [Re: Nadin]

Цитат:

Въпрееки опаковането не съм имала проблеми с тукашните митничари, нито пък съм чула някой да е имал такива на тази основа.

Нито пък аз. Вече 7 години пътувам само с едни и същи куфари и смятам, че са още здрави само благодарение на найлоните

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

plain
NOFORN

Регистриран: 06.05.2008
От: Хълма с кестените
    #2292751 - 23.01.2009 17:25 [Re: Viva]

Я, кажи какви са ти куфарите, че ние да вземем такива. 7 годинки не са малко

--------------------
There's no place like 127.0.0.1!

mego

#2293371 - 24.01.2009 11:52 [Re: plain]

Цитат:

Я, кажи какви са ти куфарите, че ние да вземем такива. 7 годинки не са малко

Идеята с чантите от Илиенци звучи добре, особенно при първото пътуване, когато ще се носи основния багаж и така няма да се отнемат излишни кг от теглото на куфарите

lianna
почетен член - магаре

Регистриран: 15.05.2007
    #2293460 - 24.01.2009 14:15 [Re: Nadin]

Това наистина е лошият вариант, но дори и да не ти раздерат багажа е хубаво да го опаковате, защото особено при мокро време пристига някой път доста мръсен

lianna
почетен член - магаре

Регистриран: 15.05.2007
    #2293461 - 24.01.2009 14:17 [Re: mego]

Идеята с чантите от Илиянци не звучи кой знае колко добре - може да си намериш багажа на части - историята познава доста такива случаи

mego

#2293545 - 24.01.2009 16:53 [Re: lianna]

В темата се дадоха много примери и се разбра , че никой не е застрахован от разхвърлян или по-лошото останал с друг полет багаж, дали било с куфари, чанти, сакове... всеки избира кой опит да попие. Аз все още съм за тези леки чанти които най-вероятно ще се използват еднократно. Ако някой има сериозни несъгласия, нека сподели надълго и широко.Все пак най- вероятно като дойде момента, ще комбинираме куфари и сакове

valiokarelov

Регистриран: 04.11.2005
    #2293584 - 24.01.2009 18:07 [Re: mego]

Ние сме само с куфари. Вече са стегнати и нямаме търпение . Тъй съм настръхнал.....само в самолета ше мълча ...Иначе зе да ми идва куража!

Titina
Нерегистриран

#2293593 - 24.01.2009 18:27 [Re: valiokarelov]

Много важно е да си вземете най-необходимите неща. Да тук има всичко, но като новоемигранти едва ли ще имате пари да купувате.Учебници и книги оставете за някой от слеващите си влизания. Нака някой който се е преместил тук от нулата каже какво е донесъл и какво е установил, че въобще не е било нужно да носи. Мисля, че това ще помогне много на новопристигналите.

mego

#2293983 - 25.01.2009 11:35 [Re: valiokarelov]

Хе хе, стана ли време за пътуване?! Някъде четох че ще заминавате март месец?!
При всички случаи палци стискаме здраво УСПЕХ

valiokarelov

#2293986 - 25.01.2009 11:38 [Re: mego]

В началото на март летим! Жената стяга багажа - през 5 мин мера куфари. Малкия влиза дори целия в единия куфар

mego

#2293987 - 25.01.2009 11:41 [Re: ]

Мм да, за спалното бельо всеки си извади изводи
А от съфорумците с деца, ще се радвам да чуя какво са планували като багаж. Например една сгъваема кошара дали ще е повече полезна в такъв момент или много ще отежни нещата?

valiokarelov

#2293989 - 25.01.2009 11:44 [Re: mego]

Ами на нас лично кошара ще ни дадат гарантите. На малкия взимаме количката, така или иначе се е научил в нея да заспива вечер!Иначе в кошарата му е широко и се заиграва до никое време.
Ако трябва да носим кошарата ще е доста тежко!Има едни сгъваеми, тя може да се вземе, но като негов багаж примерно - 10кг! А неговите дрехи и т.н. да са в нашия багаж.

mego

#2293999 - 25.01.2009 11:57 [Re: valiokarelov]

Вашия сладур май няма 2години?! Та колко кг основен багаж му се полага? При възрастните разбрах, че е 2х23кг, а при дете над 2г, с отделен билет и място какво е ограничението за багаж? Само си въпросвам, ако някой случайно знае, то е ясно че като дойде момента, ще се пита и на летището

plain
NOFORN

#2294012 - 25.01.2009 12:48 [Re: valiokarelov]

Цитат:

В началото на март летим!

И не забравяй да се отчетеш тук, след като натрупате малко впечатления

--------------------

0$k1R
happy

Регистриран: 24.04.2008
    #2294088 - 25.01.2009 15:43 [Re: plain]

Валката каза че ще ни държи в течение на живота си, като сапунка май ше стане
Без майтап ще е много полезно да пишат новопристигнали форумци в тия кризисни времена.

valiokarelov

#2294121 - 25.01.2009 16:43 [Re: mego]

Цитат:

Вашия сладур май няма 2години?! Та колко кг основен багаж му се полага? При възрастните разбрах, че е 2х23кг, а при дете над 2г, с отделен билет и място какво е ограничението за багаж? Само си въпросвам, ако някой случайно знае, то е ясно че като дойде момента, ще се пита и на летището

На 1,4 годинки ще бъде през март и му позволяват 10кг, но няма ръчен багаж. Ръчен позволяват само на мен и на съпругата по 6 кг!

valiokarelov

#2294122 - 25.01.2009 16:44 [Re: 0$k1R]

Цитат:

Валката каза че ще ни държи в течение на живота си, като сапунка май ше стане
Без майтап ще е много полезно да пишат новопристигнали форумци в тия кризисни времена.

... то стана! Ще има 2-ри сезон!

Viva
secretive

#2294211 - 25.01.2009 18:56 [Re: mego]

Цитат:

При възрастните разбрах, че е 2х23кг, а при дете над 2г, с отделен билет и място какво е ограничението за багаж?

Колкото на възрастните 2х23кг + ръчен багаж

--------------------
"Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present"

mego

#2294303 - 25.01.2009 20:40 [Re: Viva]

много добре че ние цялата къща може да пренесем тогава- 3х2х23+10+ръчен

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2294520 - 26.01.2009 03:46 [Re: mego]

Цитат:

...една сгъваема дали ще е повече полезна в такъв момент или много ще отежни нещата?

Ние носехме подобно сгъваемо легло - на детето позволените 10 кг. Абсолютно излишно. И не само защото наша приятелка ни услужи с омалялото детско легло на дъщеря си, а и защото не си представям детето да спи дълго време в сгъваемо легло с дунапренен дюшек. Използвахме го две седмици, сега събира прах в килера.

niu

Регистриран: 23.07.2005
От: IL, USA
    #2294548 - 26.01.2009 06:42 [Re: Viva]

Цитат:

Цитат:

Нито пък аз. Вече 7 години пътувам само с едни и същи куфари и смятам, че са още здрави само благодарение на найлоните

И аз така. Подкрепям опаковането на куфарите. Куфарите се запазват по чисти и непокьтнати
Ако някой иска да ви ги отвори за проверка ще го направи независимо дали са опаковани или не.

Titina
Нерегистриран

#2294551 - 26.01.2009 07:11 [Re: niu]

Това, че някой е нямал проблем, не означава, че следващия няма да има. Хубаво, така си запазвате куфарите, но ето кратка извадка:
Do not over pack bags. If screeners have to open them, closing overstuffed bags can be difficult and result in delays for checked baggage.

Това е от сайта на Department of Homeland Security. Нека не даваме подвеждаща информация. Едва ли някой иска да има проблеми още с пристигането си в САЩ, а пропуснат полет си е наистина проблем.

Maribon
Executive

Регистриран: 23.05.2008
От: from the stars
    #2294556 - 26.01.2009 07:49 [Re: ]

Опаковането го има на много от големите международни летища.
След като съществува такава услуга на самото летище, не би трябвало да има проблем. И ако все пак наистина има нещо съмнително, какво толкова ще ги затрудни да срежат найлона!
Аз винаги ползвам тази услуга и до сега никога не съм имала проблем.

--------------------
Attitude is everything!

PHOENIX ARIZONA
USA DREAMER

#2294610 - 26.01.2009 10:41 [Re: Maribon]

Има едни етикети които Ви ги дават при машината за опаковане попълнете ги и ги залепете на всеки куфар .Успех в USA

--------------------

santa
новак
**

Регистриран: 29.04.2008
    #2294978 - 26.01.2009 20:17 [Re: PHOENIX ARIZONA]

като чета темата разбрах че се полагат по два куфара на човек с отделно тегло на куфар от 23кг. Само не успях да разбера за максималната големина на куфара.
http://usa.czechairlines.com/en/portal/passengers/baggage/basic_information.htm
Този размер от 158см е сборът на трите размера на куфара. Едните куфари които купихме са на границата на този размер че може и малко да го прескачат. Ако са по-големи, и при положение че са на ръба кой ще прецени че са по-големи и каква е процедурата ако са.

plain
NOFORN

#2295178 - 27.01.2009 00:28 [Re: santa]

Нямам пряк опит с куфари и летища, но предполагайки, че ще летите с полета, който и аз - за Атланта с чехите, ти предлагам да погледнеш сайта и на Delta, които изпълняват частта на полета от Прага до Атланта. Там пише по-подробно за багажа.
http://www.delta.com/traveling_checkin/baggage/baggage_allowance/excess_baggage/index.jsp

--------------------

starkid
готЯн потребител
**

#2295222 - 27.01.2009 01:31 [Re: ]

Цитат:

Do not over pack bags. If screeners have to open them, closing overstuffed bags can be difficult and result in delays for checked baggage.

Под това се има предвид куфар претъпкан с неща, които едва се събират вътре, така че веднъж отворен, после трудно всичко се събира обратно вътре. Въпреки това, наистина не се препоръчва да се опаковат куфарите. Но всеки сам си решава.

--------------------

starkid
готЯн потребител
**

#2295226 - 27.01.2009 01:40 [Re: santa]

Цитат:

Ако са по-големи, и при положение че са на ръба кой ще прецени че са по-големи и каква е процедурата ако са.

Ще преценят на гишето на летището в София. От там като ви вземат багажа, ще го чекират до крайната дестинация в САЩ (мисля,че беше до края на третата ви отсечка от пътуването). В САЩ ще си го вземете, но никой няма да ви го гледа от авио компанията, а само ще го метнете на една лента да си продължи по дестинация.

Ако е над определените размери, може да ви го таксуват като карго пратка и да го заплащате допълнително.

НО при големите куфари повече се гледат килограмите, отколкото размера (стига да не е мега-огромен куфар над техните размери). При ръчния багаж са по-важни размерите, защото трябва да се събере в определеното място в пасажерската кабина.

--------------------

starkid
готЯн потребител
**

#2295231 - 27.01.2009 01:52 [Re: starkid]

От кацането си в САЩ до последната си дестинация може да пътувате с малък самолет, при което ще ви накарат да си оставите ръчния багаж да бъде пренесен в багажното заедно с големите куфари, тъй като няма място за него вътре при пасажерите. Става въпрос за по-обемни чанти. Ако е достатъчно малък да се събере под седалката или на багажното "рафтче" в един автобус, ще можете да си го вземете с вас.

В такъв случай е добра идея да си приготвите някои неща, които биха ви потрябвали по време на полета, за лесно изваждане преди да си дадете ръчния. Примерно неща за малки деца. Също документи.

Не знам дали е писано за това в темата, но мисля, че е добре да се има предвид. Сори за флуд-а!

--------------------

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2295266 - 27.01.2009 04:51 [Re: starkid]

Същото мога да кажа и аз. И да добавя моя опит - единият ръчен багаж (пътувахме двама възрастни с дете под две години) не надвишаваше допустимите 115 см. общ сбор, но едната страна беше малко по-голяма от 25 см., а куфарчето наистина изглежда голямо и аз имах опасения по въпроса, но на летищата не видях човек с шивашки, дървен или др. п. метър. На дребното diaper bag-a също надвишаваше 25 см. от едната страна, но за сметка на другите две. Вероятно заради това нямахме проблеми.

santa
новак
**

Регистриран: 29.04.2008
    #2295308 - 27.01.2009 07:20 [Re: plain]

Цитат:

Нямам пряк опит с куфари и летища, но предполагайки, че ще летите с полета, който и аз - за Атланта с чехите, ти предлагам да погледнеш сайта и на Delta, които изпълняват частта на полета от Прага до Атланта. Там пише по-подробно за багажа.
http://www.delta.com/traveling_checkin/baggage/baggage_allowance/excess_baggage/index.jsp

И в сайта на чехите пише какви са изискванията за багажа, само че преди да купя два куфара ония ден не бях гледал че има и изискване за размера. По точно сбора от трите размера не трябва да надхвърля 158 см, а нашите като ги меря излизат около 170см.
Сега като разбрах че може по два куфара на човек се чудя другите куфари един размер по малки ли да ги купя?

valiokarelov

#2295310 - 27.01.2009 07:37 [Re: santa]

Е каква марка са тези куфари? Обикновенно стандартния размер на куфарите (на големите е 158 см) ?

NadinАдминистратор
Charmed

#2295496 - 27.01.2009 13:49 [Re: Mariela Gazela]

Цитат:

куфарчето наистина изглежда голямо и аз имах опасения по въпроса, но на летищата не видях човек с шивашки, дървен или др. п. метър

Принципно ги мерят чрез едни "кутии", нещо, като дървена поставка, в която може да се пъхне ръчен багаж с допустимите размери, ако не се събере в "кутията" не се качва на борда, като ръчен багаж. Това обаче съм го виждала само два пъти, откакто пътувам.

--------------------

Snowy
от време на време

Регистриран: 02.02.2002
От: юга
    #2295835 - 27.01.2009 21:26 [Re: Nadin]

Не успях да изчета темата(дълга е), но искам да напомня , че два безплатни багажа на човек се полагат за презокеанския полет.После който продължава по вътрешни линии - от първото американско летище до следващо-ще трябва да си чекира багажа вече срещу заплащане.Почти всички вътрешни линии таксуват първи багаж(примерно $15),втори(примерно $25).Проверете вашите вътрешни авиолинии колко таксуват багажа и пригответе заплащането.Аз знам май само за Jet Blue че не взима пари за първи багаж, но за втори и те взимат.Успех на всички !

stoimenovi
новак
**

Регистриран: 29.10.2008
    #2295853 - 27.01.2009 21:50 [Re: Snowy]

Здравейте. Доколкото съм информирана, само вътрешните полети се таксуват за втори куфар. Когато пътувате презокеански полет независимо входящ или изходящ, не се таксува. В смисъл, пътувате от NY da Atlanta, огава да може и да ви таксуват, според компанията с която сте. Когато обаче ще напускате страната това мисля че неважи. Аз лично пътувах през юни миналата година и тогава също ги имаше тези такси но аз небях таксувана, а повярвайте ми бях доста претоварена.

starkid
готЯн потребител
**

#2295954 - 28.01.2009 00:20 [Re: stoimenovi]

Когато вътрешния полет е част от международен полет, чекирания багаж до две чанти не се таксува.

--------------------

mego

#2305670 - 11.02.2009 14:58 [Re: starkid]

Попаднах на една много стара тема ( от 2004г), но винаги актуална!

"Куфар или сак?" - http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/383611/page/350/fpart/1/vc/1

И имам въпрос по едно мнение:
Цитат:

Ako i vie shte smenyate letishta v London chekiraite si bagaza v Sofia direktno da leti za USA, taka nyama da vi tezi izlishno

Може ли някой да разясни как при сменяне на летищото, не се занимаваш с основния багаж?

Milano
твърдоглав чешит

#2305753 - 11.02.2009 16:31 [Re: mego]

Багажът ти се чекира директно до първата ти дестинация в САЩ.

--------------------
- Миряна Башева

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #2306231 - 12.02.2009 04:30 [Re: Milano]

Ако в Лондон се сменят летища (Heatrow - Gatwick), багажа май си го носиш с теб. Хубаво е да се провери.

AnViKa
многознайка

Регистриран: 09.01.2009
    #2308262 - 14.02.2009 20:56 [Re: Защото така]

Искам да питам някой дали е ползвал от вакуумиращите торби, за да се побере повече багаж. Мъжа ми вика, че ако ни претарашат после ще се чудим къде да си поберем нещата, но май си струва риска.

NadinАдминистратор
Charmed

#2308267 - 14.02.2009 21:08 [Re: AnViKa]

Постинга ти ме разсмя, особено реакцията на съпруга ти
Аз навремето ползвах такива торби, за да си донеса възглавниците, одеалата и чаршафи Само не ме питай защо съм носила такива неща ( още ми иде да се гръмна) беше доста отдавна и нямах никаква инфо за това какво би трябвало да си взема и какво бих могла да си купя тук

--------------------

solley
слънчева

Регистриран: 15.03.2007
От: zoo york
    #2308278 - 14.02.2009 21:53 [Re: AnViKa]

baubau, ние ползвахме такива като дойдохме. Не за възглавници и одеала. Такива неща не носихме. Но за зимни якета и по-дебели пуловери са идеални. И ние се питахме как ще се оправяме, ако ни проверят багажа, но всичко мина без драми.
Успех!

--------------------
"Everything's got a moral, if only you can find it." ~ the Duchess

g_gery
член

Регистриран: 07.10.2008
От: NJ, USA
    #2308282 - 14.02.2009 22:11 [Re: AnViKa]

Да, ние в момента стягаме багажа и имаме две такива торби. В тях сме сложили зимни якета, плюшени играчки и някои други, по-обемисти неща.

AnViKa
многознайка

#2308301 - 14.02.2009 23:05 [Re: g_gery]

Благодаря ви за съвета. В момента в Метро са на промоция и отивам да се запася. Одеала няма да нося, но на малката дрехите за един сезон в момента едвам се събират в еднокрилен гардероб, отделно са чаршафи и хавлий, за играчки да не говорим. Както и да го мисля- тя заема 2 куфара, а с баща й голи и боси ще дойдем

zagalo
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2005
От: Hallandale, FL
    #2308329 - 15.02.2009 01:32 [Re: AnViKa]

И ние бяхме с такива торби, нямаше проблеми по летищата, но да ти кажа не ми се стори да заемат по-малко място от това което очаквах. За зимни якета може да е подходящо, но за дрешки не мисля. Аз зимните ги оставих да си студуват в България. Тук само шапка, очила и джапанки това е униформата

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2308351 - 15.02.2009 02:25 [Re: AnViKa]

Целия ни багаж беше засмукан и събран в 4 куфара от среден размер (h 70 см), като всеки един тежеше около 22.5-23 кг.
Представи си колко дрехи са това!
Тъпчи смело, обаче внимавай да не скъсаш някой, че тогава нямат затваряне куфарите.
Техниката на вакуумиране е многократна, в смисъл смучеш докато спре да спада, понатискаш пакета и пак издърпваш, моите достигнаха задаволителен размер на третото смучене.

--------------------
Освен висше образование, е добре да имаш поне средно съобразяване и минимум начално възпитание.

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #2308808 - 15.02.2009 22:18 [Re: AnViKa]

от 3години насам пътувам с вакуумиращи торби за багаж и съм изключително доволна. Освен че запазват дрехите в случай, че нещо от твоя багаж се разлее, предпазват и ако нещо се разлее върху твоя багаж (всичко се случва, при мен е имало случаи от дъжд до някакво машинно масло). Намирам го и за добро решение особено навръщане от Америка, предвид това, че куфарите в тази посока не се заключват заради митнически проверки и съм ставала свидетел на потресаващи гледки как се рови в багаж. А така - вдигат от тук, вдигат от там и хайде готово. Ако искаш да предпазиш някой предмет от счупване между дрехите е най-подходящото място. Така че горещо ги препоръчвам на всички пътуващи, а във времето в което не пътувате спокойно може да съхранявате дрехи, както каза Надин одеала, възглавници и т.н. за да спестите масто в гардеробите.

skynet
ориентиран

Регистриран: 17.12.2008
От: Danube,MN
    #2339048 - 26.03.2009 18:17 [Re: lessi]

Привет на всички съфорумци!!!
Искам да попитам за личния багаж, който имаш право да вземеш вътре в самолета, в смисъл разбрахме вече, както е споделено и по нагоре в темата, че имаме право на човек по една чанта с определени размери и около 6 кг.Това което ме интерисува е дали дамската чанта влиза в бройката например и още по конкретно, мъжка чанта - тип дипломатическа или подобна в която мислим да носим всички документи и някои по ценни неща, дали ще се счита за бройка или както ние мислим, по 1 чанта на човек + дамска и мъжка чанта да речем.
Предварително ви благодаря за съвети и информация.

--------------------
Ако парите са всичко което желаеш, то това е и всичко което ще получиш.

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #2339222 - 26.03.2009 21:27 [Re: skynet]

За мъже към пътната чанта, обикновено може да се добави и стандартна лаптоп чанта без да се брои.
Естествено, най-добре е да провериш с конкретната авиолиния директно.

PHOENIX ARIZONA
USA DREAMER

#2341285 - 30.03.2009 08:29 [Re: NVU]

Да може но само да е с размера на чаната за лаптоп, иначе ако е нещо по голямо ще искат да го чекирате на чекинга .Успех

--------------------

AnViKa
многознайка

#2342346 - 31.03.2009 19:20 [Re: PHOENIX ARIZONA]

Да обобщя за такива като мене , значи като ръчен багаж може да се носят 2 чанти по 6 кг + чанта за лаптоп + дамска чанта? Ние имаме 2 лаптопа, на детето един куп бурканчета, дрехи и играчки и как ще се съберем? Ако става така, ще е супер, друг е въпроса, как ще се мъкнем, но все пак...

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2342392 - 31.03.2009 20:21 [Re: AnViKa]

Имаш право (на човек говорим) на една чанта(раница) до 10 кг(вече зависи от авиокомпанията до колко) плюс една чанта за лаптоп или дамска чанта(или чанта за памперси).
Ама проверете на страницата на авиокомпанията, с която летите...там е описано. И да не забравите течности само до 100мл и в прозрачно пликче.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Редактирано от MyXa (31.03.2009 20:21)

AnViKa
многознайка

#2358600 - 22.04.2009 17:36 [Re: MyXa]

Цитат:

И да не забравите течности само до 100мл и в прозрачно пликче.

Всъщност 1 литър, в опаковки по 100 мл. Като в това се включват всички кремове, парфюи и т.н.

AnViKa
многознайка

#2362234 - 27.04.2009 13:36 [Re: AnViKa]

Да попитам тези които са пътували с Бг Еър: "Как успяхте да се съберете в 20 кг на човек? И какво взехте?"
Аз съм леко пред нервна криза, мъжо купи билети без въобще да попита за багажа предполагайки, че е както при всички останали компании 2х23 на човек и днес, отваряйки техния сайт и след това разговаряйки с офиса, щях да припадна от изненада. Какво по-напред да натоваря?

valiokarelov

#2362241 - 27.04.2009 13:47 [Re: AnViKa]

Ние пътувахме с БГ ЕЪР до Амстердам и после с Юнайтед но багажа ни беше 2х23! Вие само с БГ ЕЪР ли пътувате? Нещо не разбирам!

AnViKa
многознайка

#2362263 - 27.04.2009 14:15 [Re: valiokarelov]

Ще пътуваме с БгЕър и Вирджин Атлантик. От 3 места, 3 различни мнения ни казват. На Вържин изискванията са 2х23, но при Бг Еър е проблема. Незнам, да не са променили правилата или просто имат служители дето и хабер си нямат. Сега пак ще им звъним да не би за Европа само да е това правило, а за САЩ да са повече. А вие имахте ли багаж за детето, че на мен ми казаха 10кг чекиран за малката, без ръчен.

apg

От: Nor-Cal
    #2362312 - 27.04.2009 15:38 [Re: AnViKa]

Цитат:

Ще пътуваме с БгЕър и Вирджин Атлантик. От 3 места, 3 различни мнения ни казват. На Вържин изискванията са 2х23, но при Бг Еър е проблема. Незнам, да не са променили правилата или просто имат служители дето и хабер си нямат. Сега пак ще им звъним да не би за Европа само да е това правило, а за САЩ да са повече. А вие имахте ли багаж за детето, че на мен ми казаха 10кг чекиран за малката, без ръчен.

Имам няколко полета със същата комбинация и те уверявам че разрешеният багаж е 2 Х 23 кг. на човек, освен ако не си с две отделни резервации(билета).

--------------------
Да попиташ може да бъде моментен срам, но да не попиташ и да останеш невеж, е доживотен срам.

AnViKa
многознайка

#2362327 - 27.04.2009 15:55 [Re: apg]

Благодаря ви на всички за информацията. От офиса на Посока са ме заблудили и от там нататък стана мазало, а и аз реагирах все едно света свърши. Сега ни изпратиха подробна информация, само дето пак разли1на информация за детето. Пише, че за него е разрешен 1 куфар 23 кг, без ръчен, а от офиса на БгЕр казаха 10 кг. Ходи се чуди.

Viva
secretive

#2362344 - 27.04.2009 16:14 [Re: AnViKa]

Ако детето е над 2 години има право на багаж като възрастен 2х23кг.

--------------------

johnydepp
юЗеР

Регистриран: 18.06.2008
    #2362494 - 27.04.2009 19:15 [Re: AnViKa]

да бе как, по 20 кг на човек. Аз питах и казаха 2х23.
Други колеги във форума даже са пътували преди с по 2х23.
Сигурно са ти казали за някой европейски полети или са ти отговорили по инерция.

valiokarelov

#2362855 - 28.04.2009 05:19 [Re: AnViKa]

Ние пътувахме с 2х23 на човек, на детето 1х10 кг и на нас ръчен багаж 2х6 кг!

Botev Plovdiv
канар
**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2362859 - 28.04.2009 05:31 [Re: valiokarelov]

аз пътувах с 2х23 от Лондон до София и обратно

johnydepp
юЗеР

Регистриран: 18.06.2008
    #2363029 - 28.04.2009 13:29 [Re: valiokarelov]

Цитат:

Вальо, това с Българиа Еър и след това с Върджин Атлантик, нали?

valiokarelov

#2363030 - 28.04.2009 13:30 [Re: johnydepp]

не, с бг еър и после юнайтед еърлайнс през амстердам

AnViKa
многознайка

#2363318 - 28.04.2009 19:48 [Re: valiokarelov]

Цитат:

И на нас последно така ни казаха, само дето от десетия път + чанта с лаптоп допълнително към ръчния.

NadinАдминистратор
Charmed

#2379096 - 19.05.2009 00:42 [Re: AnViKa]

Питането на skynet по повод пренасяне на флаш-памет и СД-та и последвалата бурна дискусия е преместена ТУК под формата на нова тема.

--------------------

mego

#2388118 - 30.05.2009 13:07 [Re: Nadin]

Здравейте, малко неактулана тема, но винаги ще има и такива като нас, които се вълнуват от заминаването, когато другите изпадат в еуфория от получаването на първите пакети Късмет на чакащите!
Въпросът ми е- използва ли се в самолета допълнителна седлака за деца? Мога ли да ползвам тази от колата, която ще ми трябва и в САЩ?

twiny
щот сме с Core 2 Duo

Регистриран: 10.05.2008
    #2388146 - 30.05.2009 13:31 [Re: mego]

Специално пратих запитване до Bulgariа Air, затова дали може да си качим седалки от кола в самолета, тъй като ще сме с двама бандити, но отговорът беше . Могат да се вземат като само като основен багаж, свръх багажа таксуватпо 114 Е парчето . Аз мисля да се пробвам да ги набутам в куфар и отстрани с дрехи, но нямам представа дали е възможно да се осъществи...само идея.
За другите авиолинии - незная как стои въпроса.

mego

#2388164 - 30.05.2009 13:42 [Re: twiny]

Ясно тогава, сегашните седалки остават тук и списъкът за нещата които ще се купуват на място расте ли, расте

AnViKa
многознайка

#2388393 - 30.05.2009 21:23 [Re: twiny]

Мисля, че точно на тяхната страница пишеше, че имаш право да вземеш детска количка или кошница, или столче, които са ти отделно от багажа и не се таксуват. Но то зависи за колко големи деца, защото ако са без място, къде ще ги слагаш тези седялки, то идеята е че ги качваш на борда и те ги прибират, не остават при теб. А да си носиш в багажа е немислимо. Продай си я тук и от САЩ ще си купиш друга. По-добре си носи неща, които там са значително по-скъпи или поне да не си купуваш в началото.

P.S. Относно търговията, на личен мога да дам информация. Щом успях чак дрънкалките на детето да продам, представете си. Моят съвет е да вземете неща, които имат сантиментална стойност, неща които се ползват в ежедневието-дрехи, обувки, палта и якета(но като количество колкото да не ходите голи и боси и да не се юрвате от първия ден по магазините). Аз ще нося и по един комплект чаршафи и хавлий, да имаме за първата седмица. Мъжа ми си взе 2-3 отверки и разни други подобни и разни компютърни кабелаци. Предупредиха ме, че хубавите тенджери били над 50$, та ще си взема една от моите, че са много хубави и така.

Редактирано от AnViKa (30.05.2009 21:30)

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2388853 - 31.05.2009 21:44 [Re: apg]

Цитат:

1*23 е ограничението само за полети в рамките на Европа. До Щатите е 2*23

Как става номера с багажа? (2Х23)Х3 за двама възрастни и 1 дете над 2год, =138кг + 4Х10кг ръчен и количка за едното бебе, другото "на конче"... Аз да немам 100 ръце?

И да питам детето с право на багаж има ли право на литър ракия?

Редактирано от Джек Дениъл (31.05.2009 21:46)

Botev Plovdiv
канар
**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #2388879 - 31.05.2009 22:14 [Re: Джек Дениъл]

кви ръце. То си има колички за тая работа

NadinАдминистратор
Charmed

#2388886 - 31.05.2009 22:18 [Re: Джек Дениъл]

Стига с тия ракии де, не си пълнете багажа с глупости тук може да се купи всичко, дали онлайн или от магазин, въпроса е, че може. Е, може да не е точно татковата гроздова, но алкохол има и избора не е малък.

--------------------

vic_bg
оптимист
**

Регистриран: 02.06.2008
    #2388905 - 31.05.2009 22:51 [Re: Nadin]

Надин, твоят коментар ми хареса. Ама той отразява - колко не сме наясно къде отиваме, толкова далечно ни изглежда.
Аз отлитам на 01 Септември!

NadinАдминистратор
Charmed

#2388924 - 31.05.2009 23:14 [Re: vic_bg]

Напълно разбираемо е да има въпроси и много неизвестни, все пак малко или повече нещата тук и там са различни, за това и в дискусията се опитваме да дадем, ако не друго то поне някоя и друга насока
Ако нещо те вълнува- не се притеснявай да питаш

--------------------

starkid
готЯн потребител
**

#2389017 - 01.06.2009 08:46 [Re: Джек Дениъл]

Цитат:

И да питам детето с право на багаж има ли право на литър ракия?

Е, че как, плюс два литра вино, няколко бири и една мастичка. А като го питат какво е това, да каже "бистра изворна водица от родината", да надигне шишето и да си цурне една голяма глътка.

--------------------

halev03
член

Регистриран: 15.05.2008
    #2395866 - 10.06.2009 17:39 [Re: starkid]

Четох,четох и или съм го подминала, или не съм го намерила,но никъде не видях дали двата куфара на човек може да са с еднакви размери.В агенцията съвсем ме объркаха,споменаха нещо,че единият трябвало да е по-малък.Като гледам са ми писали ,че размера на втория е 115,а тук чета,че ръчният трябва да е 115см. За кг. ми е ясно,но кажете какъв трябва да е размерът на двата куфара,има ли значение?

--------------------
Пловдив => Атланта

NadinАдминистратор
Charmed

#2395869 - 10.06.2009 17:41 [Re: halev03]

Разбира се, че може да е един размера, стига да отговаря на изискванията

--------------------

zagalo
ентусиаст

Регистриран: 04.01.2005
От: Hallandale, FL
    #2395894 - 10.06.2009 18:18 [Re: halev03]

Взимаш си два еднакви куфара и изобщо не се притеснявай, само гледай да не надвишаваш килограмите 2х23 на човек. Отделно си е ръчния багаж. Разгледай сайта на авиокомпанията с която летиш там със сигурност има и размери и всичко. Не ги слушай тия в агенцията на мен също ми ги наговориха едни приказки които са били валидни преди 5 и повече години.

Maribon
Executive

Регистриран: 23.05.2008
От: from the stars
    #2396205 - 11.06.2009 09:58 [Re: zagalo]

А какъв трябва да бъде размера на куфара? Някъде бях прочела(но сега не мога да го намеря), че сбора от трите страни не трябва да надвишава 157cm. Но на кои три страни?

--------------------
Attitude is everything!

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2396535 - 11.06.2009 17:54 [Re: Maribon]

Моите куфари бяха с различни размери и ми направи впечатление, че по-малкия е първо малко по-лек и второ събира достатъчно количество багаж за 23 кг (или там колкото бяха).

Но пък различния размер е предимство, защото след това прибираш малкия в големия и така заемат по-малко пространство в гаредероба. Ако изобщо мислиш да ги пазиш

mego

#2434884 - 01.08.2009 08:48 [Re: Maribon]

Цитат:

А какъв трябва да бъде размера на куфара? Някъде бях прочела(но сега не мога да го намеря), че сбора от трите страни не трябва да надвишава 157cm. Но на кои три страни?

Би трябвало да са дължина, ширина, височина.

nandi
звездоброец
**

Регистриран: 17.10.2007
От: някъде там на юг
    #2478672 - 10.10.2009 23:50 [Re: mego]

Закачам се за последния с питане.Прочетох, че малко дете може да стигне до самолета с количка и там да я предадем, като си я получи при прекачването пак, и ттака до крайната дестинация.Въпросът е можем ли да приложим този трик и при три годишно , ако не, как да си вземем количката.Количката е от тези най опростените и леки, тежи не повече от три кг, но дребното не обича да е пешеходец и ако не се вози, тябва да я носим.
И да попитам за ракията, приятелят ни каза да донесем, ама как и колко може не разбрах.
Лекарства ще вземем, с опаковките и в чекирания багаж.
Можем ли да си вземемв самолета някаква храна, например ядки ?

Milano
твърдоглав чешит

#2478796 - 11.10.2009 08:55 [Re: nandi]

С дете на 3 години количката само ще ви пречи. Трябва да я сгъвате и разгъвате при всяко минаване през скенер, и като към това добавите ръчния ви багаж, свалянето и обличането на връхни дрехи, събуването и обуването на обувките, ваденето на всички течни неща, детето, събуването и обуването на неговите обувки и връхни дрехи, и прочие и прочие, става дълга и широка
Ракия продават и в Америка, безсмислено е да се мъкне от България когато човек пътува с ограничен багаж.
Можете да си вземете каквито храни искате в самолета, стига да не са течни.

--------------------
- Миряна Башева

Reks
Evil Guild Member

#2478968 - 11.10.2009 17:02 [Re: nandi]

Цитат:

И да попитам за ракията, приятелят ни каза да донесем, ама как и колко може не разбрах.

Айде стига бе . Това ли е най-важното - да накараш някой, който трябва да избира какво да си вземе като се мести в щатите и има ограничен багаж да ти помъкне някаква глупава ракия от БГ. Не мога да повярвам колко откачен народ има на тая планета . Аз на ваше място сериозно бих се замислил за някои неща .

--------------------

nandi
звездоброец
**

#2478975 - 11.10.2009 17:11 [Re: Milano]

Милано благодаря че писа, ни също сме се запътили към Атланта, сега се мъчим с билетите, трябва да заминем възможно най скоро а е доста сложно с намирането на билети толова скоро.На количката държим, защото беза нея , означава че ще останем без ръце, дребното като се затръшка че не може да ходи, това ми се вижда по лесния вариант.За ракията, въпросът е кой е производителя, в случая домашнаот гроздето на тате, затова ще я крепим и нея.

plain
NOFORN

#2479009 - 11.10.2009 18:16 [Re: nandi]

Проверихте ли при чешките авиолинии за билети?

--------------------

nandi
звездоброец
**

#2479039 - 11.10.2009 19:37 [Re: plain]

Търсим през различни агенций, повечето ни предлагат или двупосочен или казват че е трябвало да купм билртите поне 4 месеца по рано.Как да проверя чешките, те са LOT нали.

alex 0514
ориентиран

Регистриран: 03.04.2008
От: Weymouth MA
    #2479046 - 11.10.2009 19:44 [Re: nandi]

Чешките са Чешки Авиолинии CSA (Czech Airlines)и нашия гарант ни каза за тях , че имат по-изгодни оферти.

plain
NOFORN

#2479208 - 12.10.2009 04:01 [Re: alex 0514]

Да, CSA. Поне допреди 7 месеца, офисът им беше на Сердика 22, аз директно от тях си купих билета до Атланта. До Прага се лети с тях,а от Прага до Атланта с Делта. В Прага ти издават нова бордна карта от Делта.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

#2479597 - 12.10.2009 20:27 [Re: nandi]

Вие си знаете най-добре, но аз лично бих взела някоя любима играчка на детето вместо ракията, пък било тя и домашна

--------------------
- Миряна Башева

mego

#2479664 - 12.10.2009 21:42 [Re: nandi]

Ние също ще пътуваме скоро с две деца под 3г и ще вземем количката. Единствено ни казаха, че в Лондон може да ни откажат да я качат или ще искат да я таксуват като допълнителен ръчен багаж, което е скъпо и ни посъветваха ако се стигне до там, по-добре да я оставим и да продължим без нея.

makayla
новак

Регистриран: 08.06.2009
    #2479739 - 12.10.2009 23:40 [Re: nandi]

и аз съм се запътила към Атланта според мен си вземете количката,мойте гаранти винаги си пътуват с нея и казват,че нямат проблем и че е доста удобно-на влизане в самолета ти я взимат,прибират я и като кацнеш ти я връщат на вратата на самолета.аз лично като съм пътувала съм виждала мн такива случаи и мисля ,че е по удобно.успех!

valiokarelov

#2479834 - 13.10.2009 06:12 [Re: mego]

Ей с тва ще е най лесно:

* Не се притеснявайте. Пробвайте така както са Ви казали. Ние така направихме. В БГ на летището ни казаха, че не може да си я вземем на борда, но я чекнаха и я взеха без да доплащаме екстра. При излизането от самолета тя спокойно си лежеше на земята и нямаше никой около нея Повъртях се , повъртях се и я взех. Разпънах я и потеглихме!!! Никой не ни беше казал нищо и така до другия самолет - където ни я взеха отново до получаването и в Чикаго!

nandi
звездоброец
**

#2479864 - 13.10.2009 08:45 [Re: makayla]

Благодаря на всички за мненията, ще си я вземем, и без това без нея ще ни се стъжни.Пък най много да я чекираме на летището, количката тежи 3кг, избрали сме най простия ватиант/без екстри / за да не тежи.Притесняваше ме това че лапето е над 3 годинки, но ще видим.

nandi
звездоброец
**

#2481433 - 14.10.2009 23:29 [Re: nandi]

привет пак аз, имам пиатане.Четох че има ограничения за размера на багажа.Пътуваме с голям куфар, малък куфар и един сак, за който са съмненията ми.Сака като го напълня и измеря с рулетката излиза окло 160см, дали ще мине или да го сменям с по малък.Препоръчва се и да ги опаковаме и за някакви етикети четох, но не ми стана много ясно.

Mitak74
член

Регистриран: 10.09.2008
От: Нейде във Washington
    #2481635 - 15.10.2009 10:12 [Re: nandi]

Изискването е, да е до 23кг и сбора на страните по трите измерения да е до 158см за чекирания багаж и 115 за ръчния.
Мериш дължина височина и ширина и ги събираш.

Mitak74
член

Регистриран: 10.09.2008
От: Нейде във Washington
    #2482811 - 16.10.2009 13:43 [Re: nandi]

На летището има услуга за опаковане на багажа със стреч-фолио. Мисля е 8-10лв на чанта.
Мои роднини пътуваха преди месец и взехме от книжарница на Офис-експрес или офис-1 стреч. 1 Ролка е 12лв и опаковахме с него всичките 4 сака. Не са имали проблеми с това. При кацането в Щатите са отворили единия сак съвсем културно, защото на скенера им се сторило, че има храна.
На летищата обаче стреча е син, а този прозрачен. Под него си слагаш етикетче с адреса на който пристигаш и се чете добре.

nandi
звездоброец
**

#2483833 - 17.10.2009 22:28 [Re: Mitak74]

Благодаря Митак, утре отиваме за фолио/много ми прилича на домакинското мифолио, което ползвам за продукти в хладилника/ , ще опаковаме багажа, а и столчето за кола, което също сме понесли .

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28734

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.421 seconds in which 0.341 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.