ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
svetlunka
любопитна

Регистриран: 08.01.2007
От: Пловдив
Детски надбавки
    #1910583 - 01.10.2007 23:28

Искам да попитам вярно ли е ,че от 01. 01. 2008г. всички деца без значение от дохода ще получават детски надбавки?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™Модератор
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Детски надбавки
    #2009988 - 21.01.2008 10:22 [Re: svetlunka]

Получих интересно запитване от една майка. Моля, ако имате коректна информация, да дадете разяснение на питането й.

Цитат:

Имам дъщеря на 10 години и до сега нее получавала полагащите и се детски надбавки.Подавала съм многократно молби до съответните служби но отговор нямам.Без работа съм.Има ли надежда детето ми да си получи парите за всичките изминали 10 години и какво трябва да направя за да започне да ги получава от сега за напред.Благодаря предварително.

Нямам допълнителна информация по казуса й. Мога да дам имейла й на лична бележка, за нужните уточнения, и за да й отговорите лично, ако предпочитате.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Mimki6
почетен член

Регистриран: 11.10.2007
От: България
Re: Детски надбавки
    #2010218 - 21.01.2008 14:32 [Re: tender™]

Здравейте, прочетох въпроса и тъй като работя като счетоводител, мисля че мога да дам малко инфо по въпроса и да бъда полезна. За съжаление назад във времето не се изплащат месечни надбавки за дете. Но сега веднага ако се подадат през януари - ще се получават от февруари.А да се получат тези 25 лв. вече за дете, в общинската служба за социално подпомагане трябва да се подадат куп документи:
- молба декларация /продава се в книжарниците или на място в "Соц. подпомагане",
- удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 месеца - от 2 родители,
-служебна бележка от учебното заведение, че детето е ученик и посещава занятията редовно през последните 6 месеца,
- акта за раждане на детето - оригинал и копие/за справка/
- лични карти на родителите - оригинал и копие /за справка/
- акт за сключен граждански брак - оригинал и копие/за справка/
За да се получат месечните помощи, е нужно да има и решение на длъжностното лице в общинската служба. Обикновено това е нейният ръководител на месното поделение на "Социално подпомагане", което излиза в 14 дневен срок от подаване на гореспоменатите документи. Моят съвет е да действате веднага, за да не губите повече, онова което ви се полага и което и без друго е толкова малко.Успех!
Ако има нещо още с което да помогна, бих го направила с удоволствие!

--------------------
"Никога не забравяй, че зад облаците /и проливните дъждове/ ВИНАГИ грее СЛЪНЦЕТО!!!

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3654

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.