ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
Re: Малкото човече и спането в друга стая
    #2025002 - 04.02.2008 11:05 [Re: Крумка]

Купих бейбифон, защото реших, че когато имаме гости и вратите са плътно затворени трябва да чувам какво става при децата.
Но какво се оказа? Въпросния бейбифон работи на една честота със съседски такъв и чуваме чуждите деца . Блокът е голям и има много семейства с малки деца. Даже не разбрахме кого хващаме. Промяната на честотата не свърши работа, защото не хваща нищо на другата честота, на която може да работи.
Сега ползвам устройството когато сме на вилата, защото там стаите са на различни етажи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #2025140 - 04.02.2008 13:13 [Re: Крумка]

http://www.awareparenting.com/sleep.htm
http://www.breastfeeding.com/reading_room/family_bed.html

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2025446 - 04.02.2008 17:06 [Re: Крумка]

Аз спя много леко и я чувам, като се събужда в нейната стая. Не тичам веднага, а чакам да видя какво ще направи. Ако помърмори малко и престане, явно сама си е решила проблема и няма нужда да ходя да й вися над главата. Ако обаче има реване и викове, тогава ставаме аз или баща й да я успокояваме. Бързо свикваш да разпознавам коя ситуация е по-драматична и в коя могат и сами да се успокоят.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2025559 - 04.02.2008 18:31 [Re: Крумка]

Ох, чета ви и искам да се гръмна
Бих отделила дъщеря си рано и причините са ясни - сън, секс или както се казва "Всяка жаба да си знае гьола". Ама не става

От скоро ми иде да й "отвинтя главата".
До към годинка беше най-кроткото и послушно дете - заспиваше сама без никакви опити за приспиване, сега обаче кошмарът е невъобразим. Оставането сама се превръща в панически страх. Не бях виждала никога толкова ужас в ничии очи. И... не мога да й го причиня.
Но този страх започва да се превръща в нежелание да спи в леглото си (макар да е в същата стая) и това ме кара да беснея. Не угаждам ни най-малко за каквото и да е, но... трета нощ бдя над леглото й и ми идва в повече.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2025575 - 04.02.2008 18:44 [Re: Крумка]

Малката е на почти 2 годинки и спи в леглото с нас. Първата част на нощта спи в кошарката, а след първото събуждане при нас. Противно на всички мнения досега, и аз двама ни е неописуемо удоволствие да си гушкаме детето. При нас не стана по план, а тя просто беше ужасно трудно бебе и нямаше да оцелея физически, ако ставах при всяко събуждане. Има умора при мен, пък и спокойствието, че я усещам непрекъснато ми е голяма утеха. Не знам дали ще ми повярвате, но колкото и дълбоко да спя, винаги я усещам около минута преди да се събуди по промяната на дишането й.
Сега обаче чакаме второ и трябва или да купуваме по-голяма спалня, или най-вероятно ще изчакаме да видим второто дали ще има нужда от нас колкото каката. Мисля, че си е до дете и всеки родител, който мисли и не е подвластен на стереотипи и чужди мнения ще вземе най-правилното решение за себе си и детето си.

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #2025577 - 04.02.2008 18:46 [Re: Mariela Gazela]

А оставяш ли и свентата лампа, за да не се страхува от тъмното?
Аз например приспивам моята и тогава си лягам. Случва се и да задремя при нея. После намалявам осветлението. По принцип, когато сменихме жилището, се притеснявах как ще понесе и двете неща едновременно - смяна и отделяне. Обаче мина доста леко. Е, случва се понякога да се разреве през нощта, но си излиза сама от леглото и идва при нас. Но само толкова. Като се успокои я занасяме в леглото й. А сутринта няма проблеми. Явно понякога я стряскат сънищата.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2025617 - 04.02.2008 19:19 [Re: FindingTheWay]

Ох (и пак ох), тя TramposaBG е права, че си е до дете.
Не и никога не е спала на запалена лампа (не се е налагало, защото не сме били изправени пред подобен проблем). Всъщност на светло се разсейва повече от необходимото. Но и аз като теб я приспивам, после се гледаме каквото и колкото се гледаме с по-добрата половинка и докато дойде време да легнем и ние, нашата вече е поспала час-два, разбужда се и ...
За жалост спи все още в легло, от което не може да излезе сама. Заградена е, защото се мята като риба на сухо в съня си, става, сяда, обръща се с главата към краката ... с една дума "голям дзвер". Но пък се надявам да го израсте, все пак е само на година и 4 месеца.
Тази вечер ще сменя стратегията.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2025626 - 04.02.2008 19:25 [Re: FindingTheWay] Прикрепен файл (85 тегления)

А, да, забравих да кажа за лампата Ние винаги оставяме светната т.нар. нощна лампичка, която е малка и се пъха в контакта и има малко абажурче на нея, ей от този вид:

Достатъчно е малка да не й свети в очите, но в същото време в стаята й не е пълна тъмница

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Редактирано от Milano (04.02.2008 19:27)

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #2025996 - 05.02.2008 09:21 [Re: TramposaBG]

Цитат:

Мисля, че си е до дете и всеки родител, който мисли и не е подвластен на стереотипи и чужди мнения ще вземе най-правилното решение за себе си и детето си.

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #2027558 - 06.02.2008 19:20 [Re: Крумка]

Моят син е на 4 месеца и спи в нашата стая. Мисля след 6 месец да го местя в неговата. Той сега си заспива сам т.е преди ние да сме си легнали , та се надявам да не е проблем отделянето. Аз лично предпочитам да е с мен , че ми е по лесно да го проверявам какво прави. По лесно ми е, само се надигам и хвърлям едно око в леглото му.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5260

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.