ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Малкото човече и спането в друга стая
    #2023963 - 03.02.2008 10:13

От кога бихте отделили бебето в отделна стая?
И защо?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
misheto
неориентиран

Регистриран: 28.01.2008
От: bougas
Re: Малкото човече и спането в друга стая
    #2024170 - 03.02.2008 13:43 [Re: Крумка]

здравей!Дьщеря ми е на 6год. и още спи с нас но знам че това си е моя грешка.В момента сьм бременна и като се роди живот и здраве смятам да не повтарям сьщата грешка.Мисля че е напьлно нормално като навьрши 6мес. да се отдели в друга стая.При мен ще е заедно с каката...надявам се тогава да мога да я отделя и нея.Поздрави!

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2024283 - 03.02.2008 15:58 [Re: Крумка]

И двете ми дъщери напуснаха нашата спалня и се преместиха в детската на 6-месечна възраст. Така решихме, защото с първото дете някъде около този момент се почувствах достатъчно сигурна, че наистина ще го чуя, ако има нужда от нещо... От друга страна, така се предотвратява моментът, в който порасналото (и нахитряло ) вече детенце категорично отказва да спи другаде. Имах подобни примери пред очите си и не исках и при нас да се получи така. Нашите момичета никога не са "приспивани" в буквалния смисъл - докато заспят. Пеехме им по една-две песнички, по-късно прочитахме някоя приказка и излизахме от детската. Те си заспиваха сами минути по-късно...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2024360 - 03.02.2008 17:12 [Re: Крумка]

Дъщеря ми спа в кошче до леглото ни първите 2 седмици, след което я преместихме в креватчето й в нейната стая. Беше толкова неспокойна в съня си, че аз изобщо не можех да спя -непрекъснато я гледах дали й няма нещо В собствената си стая детето се научи да заспива само, да се приспива без чужда помощ ако се събуди през нощта, и т.н. Естествено, знае, че ако има проблем, ние винаги ше се отзовем веднага. Но така и ние сме по-самостоятелни и не ни се налага да си лягаме заедно с нея в 8 часа

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Mimki6
почетен член

Регистриран: 11.10.2007
От: България
    #2024435 - 03.02.2008 17:57 [Re: Milano]

При нас нещата бяха малко не както искаме, а както се налага, поне в началото. С първото ни дете живеехме на квартира и имахме стая и кухня и креватчето му беше до наща спалня - просто нямаше как. Но когато се роди второто ни дете, вече слава Богу имахме собствено жилище и можехме да направим това, което считахме за по добро. Баткото беше на 6г.когато се роди малката и почти веднага ги настанихме двамата в новата детска. Малката спеше много спокойно и непробудно, почти и нямахме проблем, но бати който беше свикнал с нас му беше доста по трудно. Затова пък в чест на отделянето им направихме нова детска стая за двамата и той беше горд, че има сестричка за която да се грижи и свикна и той.

--------------------
"Никога не забравяй, че зад облаците /и проливните дъждове/ ВИНАГИ грее СЛЪНЦЕТО!!!

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #2024475 - 03.02.2008 18:33 [Re: Юнона]

Аз , за съжаление, и да искам да отделя детето не мога понеже сме се сгръчкали тримата в една стая Нямаме избор.

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #2024738 - 04.02.2008 00:22 [Re: Крумка]

Малката я отделихме на 2 г. (нямаше детска стая до тогава), а малкия на 1 месец (веднага щом спря да реве през нощта и разбра че по тово време се спи ). Никога не съм приспивала когото и да било. Оставям ги в кревата и сами се омагьосват...
Моето мнение е че трябва да се отдели детето, възможно най-скоро (след 1 месец). Това прави детето самостоятелно и уверено в себе си, спокойно и когато мама не е до него.
Ползата за родителите мисля е очевидна за всички: хубав секс, удобно легло, спокойна нощ.

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2024876 - 04.02.2008 08:44 [Re: Крумка]

И двете си дъщери съм ги отделила рано. Голямата на 10 месеца, малката на осем. Стига семейството да има реална възможност ( повече квадратура и стаи в дома си), според мен е задължително детето да се научи да спи отделно от родителите си.
Не одобрявам тенденцията, която наблюдавам напоследък, детето да спи при родителите си докато стане едва ли не за женене.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #2024896 - 04.02.2008 09:02 [Re: ЕVERHOPE]

Момичета, а слагахте ли в стаята да бебето бейбифон?
Как се справяхте с нощните събуждания, особено когато никнат зъбките сякаш са по-неспокойни децата и често се събуждат?

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2024900 - 04.02.2008 09:06 [Re: Крумка]

Цитат:

Момичета, а слагахте ли в стаята да бебето бейбифон?
Как се справяхте с нощтните събуждания, особено когато никнат зъбките сякаш са по-неспокойни децата и често се събуждат?

Да, от както се роди има при нея бебефон, защото сме в къща и стаите са на различни етажи. И досега го ползвам, девойката е вече на 2 години и половина.
Проблема със събуждането нощем при малката го нямаше, защото тя от 6 месечна спи по цяла нощ непробудно, а и двете с кака си са в една стая, тъй че разчитам и на нея.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
    #2025002 - 04.02.2008 11:05 [Re: Крумка]

Купих бейбифон, защото реших, че когато имаме гости и вратите са плътно затворени трябва да чувам какво става при децата.
Но какво се оказа? Въпросния бейбифон работи на една честота със съседски такъв и чуваме чуждите деца . Блокът е голям и има много семейства с малки деца. Даже не разбрахме кого хващаме. Промяната на честотата не свърши работа, защото не хваща нищо на другата честота, на която може да работи.
Сега ползвам устройството когато сме на вилата, защото там стаите са на различни етажи.

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #2025140 - 04.02.2008 13:13 [Re: Крумка]

http://www.awareparenting.com/sleep.htm
http://www.breastfeeding.com/reading_room/family_bed.html

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Milano
твърдоглав чешит

#2025446 - 04.02.2008 17:06 [Re: Крумка]

Аз спя много леко и я чувам, като се събужда в нейната стая. Не тичам веднага, а чакам да видя какво ще направи. Ако помърмори малко и престане, явно сама си е решила проблема и няма нужда да ходя да й вися над главата. Ако обаче има реване и викове, тогава ставаме аз или баща й да я успокояваме. Бързо свикваш да разпознавам коя ситуация е по-драматична и в коя могат и сами да се успокоят.

--------------------
- Миряна Башева

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2025559 - 04.02.2008 18:31 [Re: Крумка]

Ох, чета ви и искам да се гръмна
Бих отделила дъщеря си рано и причините са ясни - сън, секс или както се казва "Всяка жаба да си знае гьола". Ама не става

От скоро ми иде да й "отвинтя главата".
До към годинка беше най-кроткото и послушно дете - заспиваше сама без никакви опити за приспиване, сега обаче кошмарът е невъобразим. Оставането сама се превръща в панически страх. Не бях виждала никога толкова ужас в ничии очи. И... не мога да й го причиня.
Но този страх започва да се превръща в нежелание да спи в леглото си (макар да е в същата стая) и това ме кара да беснея. Не угаждам ни най-малко за каквото и да е, но... трета нощ бдя над леглото й и ми идва в повече.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2025575 - 04.02.2008 18:44 [Re: Крумка]

Малката е на почти 2 годинки и спи в леглото с нас. Първата част на нощта спи в кошарката, а след първото събуждане при нас. Противно на всички мнения досега, и аз двама ни е неописуемо удоволствие да си гушкаме детето. При нас не стана по план, а тя просто беше ужасно трудно бебе и нямаше да оцелея физически, ако ставах при всяко събуждане. Има умора при мен, пък и спокойствието, че я усещам непрекъснато ми е голяма утеха. Не знам дали ще ми повярвате, но колкото и дълбоко да спя, винаги я усещам около минута преди да се събуди по промяната на дишането й.
Сега обаче чакаме второ и трябва или да купуваме по-голяма спалня, или най-вероятно ще изчакаме да видим второто дали ще има нужда от нас колкото каката. Мисля, че си е до дете и всеки родител, който мисли и не е подвластен на стереотипи и чужди мнения ще вземе най-правилното решение за себе си и детето си.

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #2025577 - 04.02.2008 18:46 [Re: Mariela Gazela]

А оставяш ли и свентата лампа, за да не се страхува от тъмното?
Аз например приспивам моята и тогава си лягам. Случва се и да задремя при нея. После намалявам осветлението. По принцип, когато сменихме жилището, се притеснявах как ще понесе и двете неща едновременно - смяна и отделяне. Обаче мина доста леко. Е, случва се понякога да се разреве през нощта, но си излиза сама от леглото и идва при нас. Но само толкова. Като се успокои я занасяме в леглото й. А сутринта няма проблеми. Явно понякога я стряскат сънищата.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Mariela Gazela
по течението

Регистриран: 17.04.2007
    #2025617 - 04.02.2008 19:19 [Re: FindingTheWay]

Ох (и пак ох), тя TramposaBG е права, че си е до дете.
Не и никога не е спала на запалена лампа (не се е налагало, защото не сме били изправени пред подобен проблем). Всъщност на светло се разсейва повече от необходимото. Но и аз като теб я приспивам, после се гледаме каквото и колкото се гледаме с по-добрата половинка и докато дойде време да легнем и ние, нашата вече е поспала час-два, разбужда се и ...
За жалост спи все още в легло, от което не може да излезе сама. Заградена е, защото се мята като риба на сухо в съня си, става, сяда, обръща се с главата към краката ... с една дума "голям дзвер". Но пък се надявам да го израсте, все пак е само на година и 4 месеца.
Тази вечер ще сменя стратегията.

Milano
твърдоглав чешит

#2025626 - 04.02.2008 19:25 [Re: FindingTheWay] Прикрепен файл (86 тегления)

А, да, забравих да кажа за лампата Ние винаги оставяме светната т.нар. нощна лампичка, която е малка и се пъха в контакта и има малко абажурче на нея, ей от този вид:

Достатъчно е малка да не й свети в очите, но в същото време в стаята й не е пълна тъмница

--------------------
- Миряна Башева

Редактирано от Milano (04.02.2008 19:27)

Tais from Athens
shadowing

Регистриран: 19.01.2006
    #2025996 - 05.02.2008 09:21 [Re: TramposaBG]

Цитат:

Мисля, че си е до дете и всеки родител, който мисли и не е подвластен на стереотипи и чужди мнения ще вземе най-правилното решение за себе си и детето си.

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #2027558 - 06.02.2008 19:20 [Re: Крумка]

Моят син е на 4 месеца и спи в нашата стая. Мисля след 6 месец да го местя в неговата. Той сега си заспива сам т.е преди ние да сме си легнали , та се надявам да не е проблем отделянето. Аз лично предпочитам да е с мен , че ми е по лесно да го проверявам какво прави. По лесно ми е, само се надигам и хвърлям едно око в леглото му.

Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
    #2032607 - 12.02.2008 16:27 [Re: NEW_100]

Ох, и аз си мислех, че като стане на 6 месеца и ще го местя в неговата стая, но той все още се събужда нощем за игра и някак си не ми се иска да го отделям, но колкото и да ми е тъжно след най-много 3 месеца вече ще си е в стаята.

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

arc-en-ciel
новак

Регистриран: 28.09.2007
    #2037762 - 17.02.2008 18:36 [Re: Крумка]

Бебета са различни и така е и със спане. Аз лично бих никога не отделила бебчо в другата стая. Бебета винаги спали с мен в леглото. Някои спали по-добре, този пак в момента се още дости буди. Батковците спят вече заедно и бебчо с нас.

NadetoD
новак

Регистриран: 01.12.2007
    #2041817 - 21.02.2008 22:01 [Re: Mariela Gazela]

Цитат:

Оставането сама се превръща в панически страх. Не бях виждала никога толкова ужас в ничии очи. И... не мога да й го причиня.
Но този страх започва да се превръща в нежелание да спи в леглото си (макар да е в същата стая) и това ме кара да беснея.

Здравей.
Препоръчвам ти да прочетеш следната книга, тя е на известен френски психиатър Марсел Рюфо и се казва "Да позволим на детето си да порастне без травми, стрес и неврози". Книжката е много приятна за четене и е на достъпен език. В нея надълго и нашироко се обяснява за отделянето на детето от майката. Приготвянето за нощното спане е едно от тях.
Моята девойка е на 1г. и 9м. Когато стана на 2 месеца просто нямаше смисъл да спим при нея. Заспиваше в 9 като по часовник, става в 3 през ноща за манджа, след това директо се събуждаше между 6-7 часа. С или без бебефон я чувахме прекрасно. Когато стана на 7м. картинката се промени. Просто не заспиваше, ако не е в спалята. Когато стана на 10м. отново започна да спи отделно. Така до към 1г. и 4м., след което пристигаше сутрин в 5, покатерва се някъде на спалнята, докъдето я заведат крачетата и заспива сладко до сутринта. От 1 месец ходи на ясла и не заспива в нейното легло. Просто и липсваме. Знаем, че този период ще отмине, и когато се почувства сигурна отново ще спи сама в стаята си. Важното е да не изпуснем момента.
N.B. Искам да допълня, че никога не е спала спокойно. Още, докато беше в корема ми се мяташе насам-натам. Баща й казва "Шугаво магаре".

Редактирано от NadetoD (21.02.2008 22:04)

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5262

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.