ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Детето и летните месеци
    #2028045 - 07.02.2008 10:48

Слагате ли слънчезащитно мляко, от каква възраст? През кой месец от годината е добре да се започне?
Веднъж четох, че не е добре, защото запушва порите; друг път- че задължително бебето трябва да се маже със слънчезащитно мляко.
В началото на миналото лято дъщеря ми беше на 4 месеца и не съм я мазала с такива кремове. За това лято имам колебания.
Препоръчват ми марката Mustela с много висока защита 50 фактор.
За шапката е ясно- задължителна е. Но какво ще кажете за бебешките/детски слънчеви очила?

Искам да ви попитам и на каква възраст заведохте детето на море. Купували ли сте памперс-бански?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: Детето и летните месеци
    #2028055 - 07.02.2008 11:05 [Re: Крумка]

Ами аз още от първото лято я мажех, а беше само на 2-3месеца. Всъщност не излизах без млякото.
Мазала съм я с различни, минимум фактор 50, избирам специално предназначените за деца.
Слънчеви очила - ами от миналата година, беше навършила 2 годинки. Избрах такива с максимална защита, с някакъв вид филтър бяха. За очилата важното е да са удобни на детето за носене, ако пък ги харесва още по-добре. И да вършат някаква работа, а не да са обикновена пластмаса. Абе като да взимаш и за възрастен...

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
    #2028563 - 07.02.2008 21:41 [Re: FindingTheWay]

аз също смятам за необходимо да се маже със слънцезащитно мляко. особено първите две години. и използвам много висок фактор 60 и 50. след втората година намалявам фактора на 45 до 30.
очила също носят децата, когато слънцето свети силно. даже в края на февруари малката ще ходи на ски и купих нови, защото предишните очила някъде изчезнаха. иначе освен през лятото очила не им слагам.

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #2028788 - 08.02.2008 00:31 [Re: Крумка]

Райя, за слънчевите очила у нас правят страшни кампании - че е по-добре без очила, отколкото с очила, които нямат защитен UV фактор. Тъмното стъкло на очилата има ефект на затъмняване, при което се разширява зеницата. Ако очилата нямат защитен фактор се постига обратен ефект - зеницата е разширена и приема повече слънчеви лъчи. Така че - помисли дали би могла да вложиш в очилата, а, ако не - не си струва!

--------------------

До свадьбы заживет

Някаква си там
златна

Регистриран: 21.02.2004
От: морето
    #2028902 - 08.02.2008 09:02 [Re: Крумка]

Всеки ден я мажех купих си Бюпхен доволна съм.
Това лято смятам пак да го ползвам.
На плаж не съм я водила,стори ми се малка ,това лято ще я водя вече.
Памперс-бански ще купя това лято като я водя на морето.

--------------------
Някой друг ще трябва да плати сметката, ние не сме поръчвали такъв живот!!!

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2029537 - 08.02.2008 19:21 [Re: Някаква си там]

да не засмуче морето тоя памперс-бански
кво е туй чудо всъщност?

Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
    #2029767 - 08.02.2008 23:47 [Re: Джек Дениъл]

ето такова чудо

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

arc-en-ciel
новак

Регистриран: 28.09.2007
    #2037771 - 17.02.2008 18:45 [Re: Крумка]

Хубаво е да се маже с по-висок фактор. Очила не ползваме, нито бански памперси - на море ходим към около 1 годинка. С третия ми син бяхме на 4 а пол месеца, но на плаж ходих само след 5 часа ( или с утрин) или аз се разхождах с количка и съпруг бил с в морето с децата.

NadetoD
новак

Регистриран: 01.12.2007
    #2041844 - 21.02.2008 22:25 [Re: Крумка]

Според моя лекар, на който имам пълно доверие не трябва да се маже бебето със слънцезащитни кремове поне през първата година. Доколкото си спомням обяснението беше, че не само запушва порите, а и спира Витамин Д да преминава в достатъчни количества в организма. Поне това ми е споменът от лято 2006 - родени сме май 2006г. На море я заведохме на 1г. и 4 мес., но ако мъжът ми не беше дал толкова силен отпор, щях да отида и когато беше на 4 месеца.
Очила не съм ползвала и нямам определено мнениеза тях. Мотята госпожица, обаче, е доста бясна и не знам как ще и се задържат на главата, освен ако не ги връзвам с канапче. Също така и не търпи нищо на нея за повече от 3 сек.
И аз се бях подготвила с тези гащи, ама само допълнителни грижи създават. 2 седмици търча по голо дупе на плажа.
Ако се притесняваш, че ще се напишка или наака, не е страшно. Пикането се извършва в морето, защото им е студено, а моята не вършеше големи нужди, когато е гола.

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #2042264 - 22.02.2008 12:34 [Re: NadetoD]

Понякога въпроса е да накараш детето да хареса нещо. И аз си мислех като тебе за моята. Резултатът? Не дава да й ги сваля дори когато сме на закрито

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4891

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.