ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil - the happy Ending
    #2044354 - 25.02.2008 19:42 [Re: Cremina Bourrana]

Остави Долни Дъбник и Горно Турно Магуреле , ами вземи обърни внимание на тоз момък и му обясни Нептуна, че аз съм пристрастна, а и ми е размил Сатурна до степен да хърка като прорязан в гръкляна гладиатор опитващ се да иска милост от римската публика

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хадес
гостоприемен

Регистриран: 08.12.2006
    #2044706 - 26.02.2008 09:45 [Re: Шехерезада]

Леле, колко много въпроси, пък хем бях писал, че хал-хабер понятие си нямам от астрология.

Цитат:

Нито една планета не е само "малефик" или само "бенефик", зависи с какво е свързана в хороскопа.

Добре, ще те цитирам, когато някой астролог ми каже нещо друго.

Цитат:

Юпитер нали е много благотворен, е - ами ако се намира в дом 8 по натал, а транзитира МС - какво го очаква един работещ човек тогава?

Не знам.
Май споменах вече, че хал-хабер понятие си нямам от астрология. А тук нещо за транзити се пита, нещо за прогностика, може би, едва ли не. Това е за по-напреднали, не за мен.

Цитат:

Нептун ли? - основно значение или принцип на действие.

Не съм си задал въпроса правилно, може би. Питах за книга, разглеждаща Нептун - за препоръки за такава книга, автори, които се ползват с добро име в астросредите и т.н.

Цитат:

Аз ще ти кажа в каква смут и паника вкара мен, когато транзитния Нептун ми съвпадна с наталния Сатурн, който се намира в дом 3 и управлява дом 2. А Нептун се намира в дом 12 и управлява дом 4.

Това е много интересно. Какво се случи тогава? Въпреки, че от позицията си на незнаещ, едва ли бих разбрал каквото и да било от обясненията.

Според Вронский, това положение на Нептун - в ХІІ-ти дом било най-благоприятното, давало повишени феноменални способности: ясновидство, медиумни и телепатични способности, умение да сегадае, предвижда, предсказва. Хората с такова разположение на Нептун в натала били със силно развита интуиция, притежават вродена далновидност и изключително силен психически потенциал.

Цитат:

А сега ми кажи какво може да се очаква от такъв съвпад между Нептун и Сатурн - първо без да гледаме къде се извършва съвпада, в кой дом и какво управляват двете планети

Нямам познания, достатъчни, за да отговоря на подобен въпрос.

Цитат:

Чакам отговори - така ще разбереш що е то Нептун и има ли почва върху Сатурн

Е, за аспектите на Нептун към Сатурн в натала мога да си прочета, за транзитите - също.

Но все пак питането ми беше за книга за Нептун.

--------------------
Ай сиктер!

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #2044770 - 26.02.2008 11:45 [Re: Хадес]

Цитат:

Но все пак питането ми беше за книга за Нептун

За Сатурн , Уран , Плутон и дори за Хирон има книги , но за морския бог Нептун - няма . Или поне аз не знам за такава книга .

Редактирано от chir (26.02.2008 11:46)

Хадес
гостоприемен

#2044786 - 26.02.2008 12:12 [Re: chir]

Благодаря, chir! Дори и отговорът "няма" е отговор.

--------------------
Ай сиктер!

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil
    #2047604 - 29.02.2008 12:10 [Re: Хадес]

Ако все още някой се интересува от книгата на Лиз Грийн за Сатурн: има я в книжарници Хеликон /или поне в електронната им книжарница/. Току що ми я донесе куриера!

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Хадес
гостоприемен

#2047897 - 29.02.2008 18:47 [Re: FindingTheWay]

Много се радвам за теб! чак пък такъв интерес да предизвикам към тази книга. Според мен е ценна - признавам си. Чета я с интерес. Стилът ми харесва, както и различния аспект, от които се разглежда темата.

--------------------
Ай сиктер!

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #2048013 - 29.02.2008 20:39 [Re: Хадес]

Всъщност харесвам стила на Лиз Грийн. А книгата не я бях виждала по книжарниците. А като попита за нея, я намерих...

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #2048076 - 29.02.2008 22:05 [Re: Хадес]

О, да сложа и аз моите 5 стотинки . Днес видях книгата на площад "Славейков " - на една от сергиите , на самата трамвайна спирка . Има я , редом със Стивън Аройо и Жан Спилър .

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #2049311 - 03.03.2008 00:23 [Re: Хадес]

Цитат:

Благодаря, chir! Дори и отговорът "няма" е отговор.

Ами ето това е Нептун! - скрита картинка за всички, как искаш цяла книга да напишат, като е неясен и непонятен.

Хайде сега да си кажа какво прави Нептун върху Сатурн - първо моята прилежност и подреденост като дева, отиде на вятъра, по-голям хаос в живота си не съм имала при този съвпад и се потресох от себе си.

Второ - отне ми времето, то не стига за нищо. Сатурн си е чистото време необходимо ти да свършиш нещо. Вся хаос в дисциплината ми и започнах да не мога да отчитам приоритетните задачи. Захващах се със всичко наведнъж, докато не се тръшна в леглото болна и в невъзможност да правя каквото и да било - значи пълна дезорганизация настъпи и смут в моя подреденичък живот. За папките и книгите, лекциите и т.н. да не говорим. Каквото ми потрябва все го няма!

Трето - започнах да го чувствам като някаква гигантска прахосмукачка, спуснала се отгоре да ми гълта всичко де що има в наличност, на което мога твърдо да разчитам, считай и финанси (в хороскопа ми е замесен с финансите)

Четвърта - понеже трети дом е дом на обкръжението все пак започнаха да прииждат на рояци риби или слънца в съвпад с нептун или хора с неаспектирани Нептуни или такива, които имат нептунови проблеми, около мен навсякъде - риби по няколко, а казват че били само три, глупости - жертва, спасител и звяр - повече са, вярвай ми - там плуват скирти и невидими поне още няколко около тях на рояци. Е малко преувеличавам и влезнах в ролята му да драматизирам театрално, но като говорим за нептун - това се случва, много съм сугестична.

Пето - разкапа ми колата, бавно и постепенно, на точен съвпад (това си заслужава да се отбележи) и да се знае, защото всички мислят, че нептун не действа на точен съвпад ми ми ... нищо подобно. Та на точен съвпад загубих контрол над колата - волана ми излезе от строя.
Нептун в 12 бил супер ли? Мда, като се замисля впрегнах всичките си мозъчни клетки и интуиции, опитах се и магии, ако може да приложа да се отърва жива от хвърчащи около мен коли на Цариградско шосе със 100 км и повече в час и един рейс до мен ... случката беше повече от езотерична - доведе ме до състояние на пълна медитация и се почувствах нещо като йога овладял телепортирането на предметите, защото така успях да паркирам колата в локалното от средно платно и да задмина рейса едновременно, че нямам идея изобщо как се случи това. Някакви Нептунови неща ще да са, още ми е странно. Та тогава се докоснах с пълна сила до значението на Нептун в реалността. Значи отнемам ти контрола, а ти се справяй по нептуновски или ги имаш способностите да оцелееш или ги нямаш - бе плуване под вода и без въздух и видимост - ей това е!

На последното минаване реших да му се опъна. Ще ми мачка Сатруна! Реших, да запретна ръкави и да си напиша дипломната работа, отворих книгата и седнах да я довърша - прословутата за "Кръглата маса"! И докарах едното до края и другото до там до където зависеше от мен! И изведнъж станах доволен от себе си човек, чувствах се като човек преборил Нептуна - голяма битка, голямо чудо да се организирам до такава степен, обаче ХА и нали ми управлява четвърти дом, пък пълзи из трети, че и квадрат ми прави с наталната Луна, бях отпрашила в изолация, в близост до морето. Там..., там точно беше гвоздея на разнищването на аспекта Нептун съвпад със Сатурн - месец октомври сега си представете... море, скали, вятър и силни вълни ... поглеждам към пропастта и долу извира един звук - невероятен, като тътен и рев едновременно, но и приглушен и толкова приятен, нещо опияняващо направо... Сядам горе и се заслушвам.... ромон от търкалящи се камъни, морето е дълбало години, може би векове скалистия бряг, търкаляло е с плисъка на вълните камъните така, че ги е превърнало в големи и овални. Гледам в онзи паметен миг как бурните вълни заливат с такава страст каменистия бряг, че повличат след себе си облите камъни - морски рев и ромон, камъните ми изглеждаха по-меки и по-беззащитни от напиращите вълни върху тях, които искаха да ги отнесат дълбоко навътре в морето и се хвърляха все по-яростни и по-яростни върху тях. Заслушах се исках да отлича само ромона на търкалящите се камъни по брега, чак затаих дъх от величието и сблъсъка на водната стихия с каменния бряг ... и точно когато съвсем бях останала без дъх, онемяла от тази толкова "страстно желаеща" ласка и тихия "любовен шепот" на камъните, сякаш тихо казваха, че обичат морето, подчинени пред величието му с един мек приятен почти нежен ромон, в сравнение с воя на морската стихия, точно в този омент иззвъня мобилния ми и един глас в слушалката сопнато ми съобщи, че не съм си платила наема и ме попита кога смятам да го направя?... така бях върната в реалността, че не можах да се отдам до край на Нептуново-Сатурновата болка от невъзможността за единение (каквото Плутон би успял да предизвика), а нейно величество Рреалността ми се стовари на главата, като ревяща морска вълна и ме цапардоса в портнонето....

Та, това е реалният ми сблъсък с Нептун, Сатурн .. силата и твърдостта на единия и настъпващата безкомпромистна стихия на другия. Беше обаче величествено. Исках този звук и тази картина да мога да я съхраня и да подаря на този, който тогава ме извади от възторга ми пред магията на двете стихии.

Та ... надявам се един ден, когато отмине (още малко) влиянието на Нептун, който ме дезорганизира, но и изисква от мен да се разкъсам на хиляди камъчета, когато се науча да се раздробявам и пак да оставам цяла - ще напиша книга за Нептун, ако някой не ме е изпреварил вече , защото го чувствам и осъзнавам дълбоко - първо с Луната си, после го заобичах и със Сатурна си . Той ме научи, че когато си извънконтрол, можеш също да останеш жив, стига да можеш да осъзнаеш силите в себе си и извън себе си до безпределното и безграничното и да им се отдадеш вярвайки, че ще те спасят .

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Редактирано от Шехерезада (03.03.2008 00:43)

Хадес
гостоприемен

#2049454 - 03.03.2008 11:43 [Re: Шехерезада]

Чета, и се чудя - дали като всички се сдобихте с тази книга по начин, доста по-лек от моя...дали започнахте да я четете все пак?

За аспектите на Сатурн към Нептун, в същата тази книга има чудесно написано едно изречение: "Това е като смърт от удавяне, но със щипка екстаз в него"....добавям от себе си: "Като да се удавиш с ентусиазъм, ако не си по рождение нептунянец".

Цитат:

скрита картинка за всички, как искаш цяла книга да напишат, като е неясен и непонятен.

В сатурновия ми мозък тук идва естественият въпрос:

"А защо човечеството все още не е разгадало Нептун?"
Дали защото предпочита да не разгадава чувствата и подсъзнателните си движещи мотиви, защото само Дявол знае какво ще се открие зад красивата фасада на външността и битието ни?

М?

Дали ако разгадаем истината и движещите мотиви при Нептун, няма да ни се наложи - на нас - хората, да застанем лице в лице с най-грозната, прикривана, отвращаваща ни и отричана собствена наша същност?

Хрумва ми и още нещо: в същата тази книга авторката споменава за идеята за "гръбнак" на хороскопа, съставен от положението на Слънцето, Луната, Асцендента...и Сатурн. И ако първите три формират човека тук и сега, то сатурн е онази разрушителна сила, осигуряваща израстването на вече хармонизиралия своето Слънце, Луна и Асцендент индивид на някакъв етап от битието му.

В този ред на мисли - какво ли е Нептун, с неговотопотапяне в общото, дезинтергриране на индивидуалността и сливането и с общото?

Дали пък и това е нещо, което човечеството все още не желае да открие за себе си?

--------------------
Ай сиктер!

Редактирано от Chronos (03.03.2008 11:48)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5005

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.092 seconds in which 0.079 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.