ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil - the happy Ending
    #2049576 - 03.03.2008 14:54 [Re: Хадес]

Е, по-трудно е да си го представим Нептун и той в никакъв случай не е грозен, напротив това са мечитете, надеждите, вярата, състоянието на екстаз, което понякога е толкова пленяващо, че ти се иска да останеш в прегръдките му, затова дава и зависимостта от алкохола и наркотиците.

Та, ако Сатурн е формата и границата, то Нептун е точно обратното - той е безграничното и нещата които нямат форма, като чувствата, вярата, усещанията ... духовността, възвишеността, сливането ....

Но на мен идеята ми беше, че ако можем толкова лено да схванем Нептун, то няма да остане нищо загадъчно на този свят ... трябва да има и нещо неуловимо, което не можем да напъхаме в норми, да го прошнороваме и подпечатаме, да го стандиртизираме по ISO и да кажем ето това е Нептун! Ти можеш ли да определиш какво е висшата любов, да и дадеш форма и състояние... ми няма да ни е интересен живота, ако всичко беше ясно в него.

Така и Нептун, замъглява ни очите, за да стане по-интересен живота. Веднъж сме излъгани от него, друг път сме обожествени, трети път сме почувствали, че сме полетяли, а всъщност не сме. Той е нещото, което ни вдъхновява, пленява, оставяме го да се пропие в нас и да ни обладае до дъно, защото ни се иска да се потопим в красотата му, в запленяващите образи, които вае, в трогателните чувства, които изважда от нас ... във всичко, за което нямаме никакво обяснение, защо ни докарва до това състояние.

Екстаза, богоговеенето, сляпата вяра, платоничната любов или умението да обичаш, въпреки че не получаваш ... умеенето да допуснеш всичко това в собствения си свят без страх е Нептун, а Сатурн е способността да не се удавиш в морето на безграничните чувства, усещания, удоволствия, защото всичко прекалено е пагубно.
нептун
Можете да изберете много
измама
любов

Гласуването е от (03.03.2008 14:54) до (Няма край на анкетата)
Виж резултатите

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ШехерезадаМодератор
Anima

#2049585 - 03.03.2008 15:05 [Re: Хадес]

Сещам се да ти дам един друг пример. Основите на комунизма са положени при Сатурн съвпад с Нептун, разпада на социалистическия строй стана също при съвпад на Сатурн с Нептун, цикъла приключи и тогава рухна Берлинската стена, това беше предсказано от един много добър мунданен астролог, в момента не си спомням името му, но ще го изровя.

Та Нептун е вярването в утопични идеи, илюзиите, в които се вкпочваме, навремето бях писала някъде из дира, в споделено едно голямо излияние по нептуновски за веригите, които ни държат в илюзиорния свят на мечтите и тежестта на това бреме. Човек не иска да избяга от илюзията си - обикновено това е любовта, но може и да са наркотиците и остава прикован към тях. Ако ти е интересно ще изровя и този текст, Нептун става ясен, когато има върху какво да го сравняваме и Сатурн е неговият антипод, та затова зачекнах темата за Нептун и Сатурн.

Добре де Сатурн учи и Асц Луна и Слънце са важни, обаче на къде сме без вяра.... Живота не може да е само изпитания, къде отидоха удоволствията? - Венера, Нептун

А състраданието, защото само онзи, който може да се разтваря в другия Нептун (емпатията) и да почувства болката му може да бъде състрадателен.

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #2049835 - 03.03.2008 23:15 [Re: Хадес]

Цитат:

Особено като заразправяте как Сатурн е "зловредна планета" и "малефик".

Явно не ни четеш внимателно, или поне мене, де - иначе щеше да си забелязал какви патетични оди за Сатурн съм писала. Шегувам се, де, аз минавам оттук веднъж на високосна, няма как да ме забележиш.

А за Нептун не съм чувала да е излизала отделна книга, обаче можеш доста да почетеш за него в "Астрология, карма и трансформация" на Стивън Аройо (главно за транзитите му). Във "Вътрешните планети" на Грийн/Саспортас също се споменава, макар и по-набързо и само в аспекти с лични планети.

В предишния форум, в който пишех, също доста го бяхме бистрили Нептун, ето тук можеш да хвърлиш едно око - там пишех най-често като Рама. Две от темите за Нептун са мои и съм писала изумителни глупости, но сред коментарите на другите има ценни размишления/инфо. Струва си да поразгледаш библиотеката, може би има и още неща, за които съм забравила вече.

А книгата на Лиз Грийн за Сатурн за мен е гениална, както всичко друго нейно, което съм чела - особено съвместните им лекции със Саспортас.

Хадес
гостоприемен

Регистриран: 08.12.2006
    #2050377 - 04.03.2008 17:47 [Re: Лилит]

Цитат:

вно не ни четеш внимателно, или поне мене, де

Виноват! Погледнах линковете - полезни се оказаха и благодаря! Тази книга на Стивън Аройо, явно ще е следващата, която ще си поръчам в най-скоро време. Благодаря за препоръката!

Колкото до темите за Нептиун - много ми хареса:
Цитат:

Под водата всичко е различно - цветовете са по-приглушени, звуците почти ги няма... Усещането за допир е друго, всъщност и него почти го няма - каквото и да докоснеш е някак мокро, безплътно...

Много е яко това - каквото докоснеш под вода, е някак си...мокро.
Закачам се, не ме хапи веднага, моля. Хубаво пишеш.

--------------------
Ай сиктер!

Хадес
гостоприемен

Регистриран: 08.12.2006
    #2050391 - 04.03.2008 18:02 [Re: Шехерезада]

Мод, чудесни думи, но според мен Нептун не е нито любов, нито измама - не бих го гледал толкова...опростено. Ти самата изброяваш още поне петдесет понятия, които му подхождат.

Цитат:

Но на мен идеята ми беше, че ако можем толкова лено да схванем Нептун, то няма да остане нищо загадъчно на този свят

Аз не виждам нищо лошо в това да няма нищо неразгадано на този свят. Но и разгадалите го, да си носят отговорностите и последствията (Ех, Сатурне!). Всъщност, мисля си - вероятно именно заради отговорност и съзнаване на последствията, малцината знаещи предпочитат да не довеждат знанието си до масовото човешко съзнание.

Цитат:

... трябва да има и нещо неуловимо, което не можем да напъхаме в норми, да го прошнороваме и подпечатаме, да го стандиртизираме по ISO и да кажем ето това е Нептун!

Аз пък мисля, че НЕ трябва.

Цитат:

Ти можеш ли да определиш какво е висшата любов, да и дадеш форма и състояние...

Сега не мога, но един ден може пък и да мога. Важното е, че не ме е страх да погледна и по този начин нещата.

Цитат:

ми няма да ни е интересен живота, ако всичко беше ясно в него.

Е, това си е субективно мнение, мисля.

Цитат:

Той е нещото, което ни вдъхновява, пленява, оставяме го да се пропие в нас и да ни обладае до дъно, защото ни се иска да се потопим в красотата му, в запленяващите образи, които вае, в трогателните чувства, които изважда от нас ... във всичко, за което нямаме никакво обяснение, защо ни докарва до това състояние.

Това изобщо не ми се струва привлекателно изживяване.

Цитат:

Екстаза, богоговеенето, сляпата вяра,

Мерси съм!
Директно минавам на следващата страница в менюто.

Цитат:

Сатурн е способността да не се удавиш в морето на безграничните чувства, усещания, удоволствия, защото всичко прекалено е пагубно.

Това е интересен поглед към темата, но се надявам да има и други.

Цитат:

Ако ти е интересно ще изровя и този текст, Нептун става ясен, когато има върху какво да го сравняваме и Сатурн е неговият антипод, та затова зачекнах темата за Нептун и Сатурн.

Да, интересно ми е, моля - "изрови" линк към тази тема.

Цитат:

Добре де Сатурн учи и Асц Луна и Слънце са важни, обаче на къде сме без вяра....

Ето за това ми се иска да поговорим, доколкот е свързано с Нептун. Не за субективното му измерение за всеки индивид, а за над-субективното му значение.

Цитат:

Живота не може да е само изпитания, къде отидоха удоволствията? - Венера, Нептун

Нуждата от удоволствия еднаква ли е при всеки човек? Не смятам така.

Цитат:

А състраданието, защото само онзи, който може да се разтваря в другия Нептун (емпатията) и да почувства болката му може да бъде състрадателен.

Хм, твърде самоласкаещо мнение, нещо като перифразирано "Само АЗ - Нептунянецът мога да бъда истински съпричастен към болката на другите! Никой друг не притежава това качество - съпричастността и само аз ще се кича с него! Не смейте да ми го отнемате - само аз, аз,аз!"
Отврат!
Манията за величие е голема работа, ейййййй!
"Аз - най-чувствителният, следователно - единственият чувствителен, следователно - всички други, ако проявяват чувствата си и чувствителността си се превръщат в заплаха за мен. Аз съм единственият!"

Някой някого е излъгал, че това е Нептун - планетата, която ни учи да изоставиме егото си и да разтворим себеичността си в енергийното пространство около нас. (Леле кво умно нещо написах!)

Неразбираемо ми е човек да мери егото си именно в област, която изисква като първо условие да изостави егото си!

--------------------
Ай сиктер!

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #2050970 - 05.03.2008 09:27 [Re: Хадес]

По мое мнение тези две книги (от предишния ми постинг) са най-добрите астрологични книги, превеждани на български до момента. Веднага до тях бих сложила "Светилата" - пак на Лиз Грийн и Саспортас и чак след това тази за стария дявол. Особено тази за вътрешните планети толкова много ме изкефи, че когато я четох за пръв път, направо място не можех да си намеря и два-три дни почти не спах, докато не я изгризах от кора до кора. Особено за по-психологично ориентираните като мен, тая книга е жива библия.

Не ми стана ясно за какво точно очакваш да те хапя - мокрите ти възторзи ми се сториха по-скоро еротични, отколкото дразнещи.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2053076 - 07.03.2008 17:26 [Re: Хадес]

Цитат:

Хм, твърде самоласкаещо мнение, нещо като перифразирано "Само АЗ - Нептунянецът мога да бъда истински съпричастен към болката на другите! Никой друг не притежава това качество - съпричастността и само аз ще се кича с него! Не смейте да ми го отнемате - само аз, аз,аз!"
Отврат!

Състраданието е и по Венера и по Луна, но то "Състраданието" има разрични форми на проява - ментално, физическо, материално - измеренията на състраданието са различни, като любовта и тя е многолика! Тук само излагам отделните характеристики на Нептун, но това съвсем не означава, че само той е способен на това. Много астролози твърдят, че Нептун е висшата октава на Венера - любовта или че съдържа в себе си и двете планети.

Проявата на състрадание, понякога е и с цел изчистване на чувството за вина (Сатурн). Според мен състраданието наистина е многолико. Но и има прояви на състрадание с много други цели, неможе да знаем точните причини, но не винаги състраданието е чиста проява на любов. Има някакъв мотив винаги, той е скрит и неясен за мнозина. На повърхността е само добродетелността, която другите забелязват, а под повърхността дали няма и користни цели? Света е пълен с доказателства - благотворителни акции, поощрени с опрощаване на данъци и прочие. В материален аспект не всеки може да бъде състрадателен, в духовен ... не всеки се нуждае от духовна подкрепа и не всеки я разбира.

Не съм споменала още едно - изкуството по Нептун!

Без изкуството, няма любов. Сега ще го обясня.
Любовта е алтернатива на насилието, в Смисъл възбудата на мъжа не произлиза от жената, а от победата върху другия мъж. Както при животните - мъжките се бият и победителят е този, който опложда женската. Този между мъжки бой е станал любов между мъж и жена.

Изкуството е това, което правят мъжете за да привлекат жените, а жените са критерий на изкуството, критици на изкуството. Целта на жената е да предостави на мъжа илюзията, че е победител - в семейството, в работата, във връзката.

Подчертах "илюзията", защото това умение на жената е Нептун, поддържането на илюзията също е изкуство, за което само Венера и Луната не стигат сякаш.

Изкуството, което създава мъжът е Венера, но от къде е вдъхновението?

Walter Benjamin казва "Както знаем, най-древните произведения на изкуството са създадени, за да обслужват даден обред, който първо е бил магичен и после е станал религиозен" "Обред" - Сатурн, "Магия" (Плутон) и "Религия" Нептун.

--------------------
is to create it !

Редактирано от Шехерезада (07.03.2008 17:37)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4997

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 17 queries. Zlib compression enabled.