ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Хадес
гостоприемен

Регистриран: 08.12.2006
Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil
    #2035962 - 15.02.2008 16:37

Или казано на по-български език:
Сатурн - нов поглед към един стар дявол на Лиз Грийн

Отдавна е изчерпана като наличност по книжаринците, пък ми се иска да я имам. Събирам си каквото мога за любимеца си - деда Сатурн.
Рових по линковете на Куид, не можах да я намеря, сега пак ще стръскам братята руснаци, но ако някой има:
1. Линк -моля да ми помогне;
2. Мнение а книгата - моля да сподели.

И ако искате - да си споделяме мнения за книгите, които четем и ползваме.

ПП посвещавам темата на онази "мъдра" астроложка, която преди време хвърли часове усилия да ме убеди, че по фигурите на Бруно Хубер, картата ми била "люлка", а се оказа, от въпроса на някакво учениче в курс по астрология, че май чичо левин е порпуснал да спомене един "тризъбец" или нещо такова, ама картата ми показва точно тази фигура. майтапът е, че със същата фигура в световната история са се подвизавали едни много човеколюбиви люде, като Робеспиер и Хенри VІІІ .
Дет се казва - ред требва да има, па ако се пролее и известно количество кръв - добре дошло.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil
    #2036117 - 15.02.2008 17:56 [Re: Хадес]

Книгата по мое мнение е супер, имам отпреди 15-ина години ксерокопие от американския оригинал, но и аз бих си я изтеглил, ако се намира из мрежата - дори на руски или немски.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

chir
рекордьор

Регистриран: 11.07.2005
    #2036411 - 15.02.2008 21:52 [Re: Хадес]

Доскоро книгата я имаше в книжарницата на ул. " Ст. Караджа " - до входа на НАТФИЗ , в София . Поне аз от там си я купих . Може би я има все още и отсреща - в "Елрид" ?! ..
Останалата част от постинга не я разбрах и не коментирам .

nikol33
член
**

Регистриран: 18.01.2006
    #2037404 - 17.02.2008 11:04 [Re: Хадес]

Здравейте, книгата съм я виждала преди месец на борсата на издателството - която се намира зад сградата на София прес

Хадес
гостоприемен

#2037514 - 17.02.2008 14:31 [Re: chir]

Благодаря. През книжарницата на Ст.Караджа минавам редовно от известно време, и не съм я забелязал, но там принципно книгите се появяват и изчезват за часове - по единствени бройки. Кой когато има късмет.
Никол, благодаря, ще се разходя до София прес в близките дни.

--------------------
Ай сиктер!

chir
рекордьор

#2037541 - 17.02.2008 15:16 [Re: Хадес]

Цитат:

През книжарницата на Ст.Караджа минавам редовно от известно време, и не съм я забелязал

На " Караджа " има две книжарници , едната е "Елрид " , а точно срещу нея има друга книжарница ,на която не знам името . Аз оттам си купих книгата .

Хадес
гостоприемен

#2037544 - 17.02.2008 15:23 [Re: chir]

Сигурно защото съм сляп с едното око, та не съм я забелязал. ОК - утре ще мина по Стефан Караджа отново и ще гледам и по двата тротоара и ще влизам във всички врати. Търся книжарница без име, но пък знам какво търся В книжарницата. Не се майтапя! Тенкс, Чир!

--------------------
Ай сиктер!

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
    #2038369 - 18.02.2008 15:03 [Re: Хадес]

Цитат:

....
ПП посвещавам темата на онази "мъдра" астроложка, която преди време хвърли часове усилия да ме убеди, че по фигурите на Бруно Хубер, картата ми била "люлка", а се оказа, от въпроса на някакво учениче в курс по астрология, че май чичо левин е порпуснал да спомене един "тризъбец" ....

Само една малка поправка, ако разрешите фигурите са на Марк Джонс и се образуват от планетното разположение в хороскопа..

А фигурите образувани от аспектите между планетите и лунните възли, са наречени структури на Бруно Хубер.

ПП. Тази "мъдра" астроложка по какъв повод ти обясняваше каква фигура има хороскопа ти?

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Хадес
гостоприемен

#2038782 - 18.02.2008 19:47 [Re: Шехерезада]

Цитат:

Само една малка поправка, ако разрешите фигурите са на Марк Джонс и се образуват от планетното разположение в хороскопа..

А фигурите образувани от аспектите между планетите и лунните възли, са наречени структури на Бруно Хубер.

ПП. Тази "мъдра" астроложка по какъв повод ти обясняваше каква фигура има хороскопа ти?

Приемам всякакви забележки. Мерси, извинявам се за незнанието си и перченето с познания, които нямам (все още).

Все още не съм намерил книгата, в книжарниците по Ст Караджа ми обещаха допечатка в най-скоро време.

Колкото до милата дама, станала повод да уча астрология и да се съмнявам в истинността на фигурите на...Марк Джонс - ще пиша на лична бележка. Ако я познавате, поне да я предупредите да си свери познанията с първоизточниците.

--------------------
Ай сиктер!

Хадес
гостоприемен

Re: Liz Green: Saturn - A New Look at an Old Devil - the happy Ending
    #2039378 - 19.02.2008 13:07 [Re: nikol33]

Ходих до софия прес, беше си приключение!
Първо, докато намеря самата борса, се набутах в някакви магазини за играчки на едро, оттам, през някакви вътрешни полуподземни коридори и през някакви пожарникарски стълбища, изодзад излязох отново на светло. После се лутах още малко и попаднах в складоподобната борса.
И понеже търся книга, която е отдавна изчерпана...започнах да питам напосоки, накрая една леличка ме съжали и като една Беатриче ме заведе до щанда на някаква нейна колежка, дето я нямаше, ама имаше 6-7 екземпляра от книгата, останали защото бяха всичките некачествени - с разместени или липсващи коли...и се захванахме двамата с нея и от няколко книги сглобихме една с всички коли.

и жената се чудеше даже дали да ми взима пари, щото...то в действителност няма книга като едно тяло, а е в насипно състояние, сега ще търся къде да я подвързвам
аз обаче и оставих два пъти цената на книгата...и избягах докато тя се опитваше да ми върне пари...

Ето така...как се придобива знание за Сатурн. Не се дава старецът му със старец!

Щяло да има допечатка...ама Друг Път и от две години насам.

Благодаря на никол за насоките, и на чир за подкрепата, и на Светозар за добрите думи и на модераторката, че ме изтърпя да вдигам толкова шум.

--------------------
Ай сиктер!

chir
рекордьор

#2039532 - 19.02.2008 16:13 [Re: Хадес]

Цитат:

Ето така...как се придобива знание за Сатурн. Не се дава старецът му със старец!

Такъв си е проклетник - създава пречки , грешки и трудности . И управлява времето . Гледам ти ника и си мисля ,че сигурно заема важно в твоя хороскоп , щом си избрал името на бог Хронос - Сатурн - за ник .

ШехерезадаМодератор
Anima

#2040319 - 20.02.2008 14:09 [Re: chir]

Намерих я в книжарница "Епоха"

--------------------
is to create it !

Хадес
гостоприемен

#2040342 - 20.02.2008 14:27 [Re: Шехерезада]

Честито!
Някои хора са си с късмет

--------------------
Ай сиктер!

ik7
търсещ
*

Регистриран: 18.06.2007
    #2042795 - 22.02.2008 23:24 [Re: Хадес]

Предварително се извинявам ако обидя някого, но въпросът ми е - може ли по някакъв начин тази книжка да достигне и до други заинтересовани. Знам че за някои е болезнена темата за интелектуални права и прочие, затова моля ако е възможно да сканираш книжката и да я пуснеш на някой сайт или направо ще ти дам личен е-мейл да ми я пратиш. Нямам никакво намерение да извличам някакви ползи от нея - искам я за лично ползване. За съжаление живея далече от София и скоро не ми се очертава ходене до там, иначе можехме да организираме поне едно ксерокопиране. Имам готовност да си заплатя всякакви разходи за преснимане или сканиране - може даже да ти излезе безплатна книжката.
Пак се извинявам, ако обиждам някого с въпроса си, ама пусто ние българчетата нали все сме си ученолюбиви, а не можем да си позволим да купуваме всичко....

Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
    #2043137 - 23.02.2008 16:48 [Re: Хадес]

Наистина ли я няма в наличност по книжарниците?
Хм, мисля, че наскоро ми се мярна в една варненска книжарница, не си спомням обаче къде...

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

Хадес
гостоприемен

#2044022 - 25.02.2008 09:52 [Re: Gorgone]

А, не знам дали принципно я има или я няма по книжарниците. В онези книжарници, в които аз съм влизал я е нямало, в онлайн книжарниците, от които съм я поръчвал също са ми отговаряли, че я нямат в наличност. Може в някоя книжарница в Долни Дъбник да я има, знам ли. Ето - модката я е открила дори в книжарница в София, но аз не успях - защото съм тъп, сляп с едното око и недочувам и с двете уши.

ПП. ...и съм сакат и куц де, да не забравя! Но преди всичко съм тъп и нищо не разбирам от астрология и пиша тук само за да се перча и да свалям мацки.
---------

@chir - че кой ли няма влияние на дедо в хороскопа си? Е, има и такива хора, дето са се пръкнали със неаспектирани Сатурни или пък в интерсептирани домове, ама не съм убеден, че точно те са за завиждане. Лично мнение.

Хайде сега, препоръчайте ми книга за Нептуня. Молим. Ама да е за по-тъпи и начинаещи в астрото.

--------------------
Ай сиктер!

ШехерезадаМодератор
Anima

#2044101 - 25.02.2008 13:20 [Re: Хадес]

Цитат:

пиша тук само за да се перча и да свалям мацки.

Е, сбъркал си форума - в астрологията такива филми, като в другите форуми не прожектираме. Но ако с нещо те е трогнала книгата, може и куц, и сакат, е само сляп няма да стане май да ни четеш, но си добре дошъл.

--------------------
is to create it !

Cremina Bourrana
просто симпатична

Регистриран: 02.11.2005
От: тук оттам
    #2044102 - 25.02.2008 13:25 [Re: Хадес]

Абе, за Долни Дъбник не знам, но в почти всички он-лайн книжарници я има Явно не си потърсил достатъчно добре

--------------------
Don't take life too seriously. You'll never get out alive...

Хадес
гостоприемен

#2044133 - 25.02.2008 14:06 [Re: Cremina Bourrana]

Цитат:

Абе, за Долни Дъбник не знам, но в почти всички он-лайн книжарници я има Явно не си потърсил достатъчно добре

Именно, точно така е!
Затова и няма да се моря да сканирам и качвам книгата някъде по мрежата.

Кажете нещо за книга за Нептун - излизало ли е нещо наскоро в България препоръки за автори, разработвали темата...

-----------
Мод,
Цитат:

Но ако с нещо те е трогнала книгата, може и куц, и сакат, е само сляп няма да стане май да ни четеш, но си добре дошъл.

Благодаря за приема, и - разбира се, че ви чета с удоволствие. Особено като заразправяте как Сатурн е "зловредна планета" и "малефик".

--------------------
Ай сиктер!

ШехерезадаМодератор
Anima

#2044353 - 25.02.2008 19:39 [Re: Хадес]

Цитат:

Особено като заразправяте как Сатурн е "зловредна планета" и "малефик".

Нито една планета не е само "малефик" или само "бенефик", зависи с какво е свързана в хороскопа.

Юпитер нали е много благотворен, е - ами ако се намира в дом 8 по натал, а транзитира МС - какво го очаква един работещ човек тогава?

Нептун ли? - основно значение или принцип на действие. Аз ще ти кажа в каква смут и паника вкара мен, когато транзитния Нептун ми съвпадна с наталния Сатурн, който се намира в дом 3 и управлява дом 2. А Нептун се намира в дом 12 и управлява дом 4.

А сега ми кажи какво може да се очаква от такъв съвпад между Нептун и Сатурн - първо без да гледаме къде се извършва съвпада, в кой дом и какво управляват двете планети

Чакам отговори - така ще разбереш що е то Нептун и има ли почва върху Сатурн Какво ражда Нептновата любов народна ... пърдон, малко се изплисках по нептуновски, но това е защото аспекта май още ме държи в натала

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#2044354 - 25.02.2008 19:42 [Re: Cremina Bourrana]

Остави Долни Дъбник и Горно Турно Магуреле , ами вземи обърни внимание на тоз момък и му обясни Нептуна, че аз съм пристрастна, а и ми е размил Сатурна до степен да хърка като прорязан в гръкляна гладиатор опитващ се да иска милост от римската публика

--------------------
is to create it !

Хадес
гостоприемен

#2044706 - 26.02.2008 09:45 [Re: Шехерезада]

Леле, колко много въпроси, пък хем бях писал, че хал-хабер понятие си нямам от астрология.

Цитат:

Нито една планета не е само "малефик" или само "бенефик", зависи с какво е свързана в хороскопа.

Добре, ще те цитирам, когато някой астролог ми каже нещо друго.

Цитат:

Юпитер нали е много благотворен, е - ами ако се намира в дом 8 по натал, а транзитира МС - какво го очаква един работещ човек тогава?

Не знам.
Май споменах вече, че хал-хабер понятие си нямам от астрология. А тук нещо за транзити се пита, нещо за прогностика, може би, едва ли не. Това е за по-напреднали, не за мен.

Цитат:

Нептун ли? - основно значение или принцип на действие.

Не съм си задал въпроса правилно, може би. Питах за книга, разглеждаща Нептун - за препоръки за такава книга, автори, които се ползват с добро име в астросредите и т.н.

Цитат:

Аз ще ти кажа в каква смут и паника вкара мен, когато транзитния Нептун ми съвпадна с наталния Сатурн, който се намира в дом 3 и управлява дом 2. А Нептун се намира в дом 12 и управлява дом 4.

Това е много интересно. Какво се случи тогава? Въпреки, че от позицията си на незнаещ, едва ли бих разбрал каквото и да било от обясненията.

Според Вронский, това положение на Нептун - в ХІІ-ти дом било най-благоприятното, давало повишени феноменални способности: ясновидство, медиумни и телепатични способности, умение да сегадае, предвижда, предсказва. Хората с такова разположение на Нептун в натала били със силно развита интуиция, притежават вродена далновидност и изключително силен психически потенциал.

Цитат:

А сега ми кажи какво може да се очаква от такъв съвпад между Нептун и Сатурн - първо без да гледаме къде се извършва съвпада, в кой дом и какво управляват двете планети

Нямам познания, достатъчни, за да отговоря на подобен въпрос.

Цитат:

Чакам отговори - така ще разбереш що е то Нептун и има ли почва върху Сатурн

Е, за аспектите на Нептун към Сатурн в натала мога да си прочета, за транзитите - също.

Но все пак питането ми беше за книга за Нептун.

--------------------
Ай сиктер!

chir
рекордьор

#2044770 - 26.02.2008 11:45 [Re: Хадес]

Цитат:

Но все пак питането ми беше за книга за Нептун

За Сатурн , Уран , Плутон и дори за Хирон има книги , но за морския бог Нептун - няма . Или поне аз не знам за такава книга .

Редактирано от chir (26.02.2008 11:46)

Хадес
гостоприемен

#2044786 - 26.02.2008 12:12 [Re: chir]

Благодаря, chir! Дори и отговорът "няма" е отговор.

--------------------
Ай сиктер!

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #2047604 - 29.02.2008 12:10 [Re: Хадес]

Ако все още някой се интересува от книгата на Лиз Грийн за Сатурн: има я в книжарници Хеликон /или поне в електронната им книжарница/. Току що ми я донесе куриера!

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Хадес
гостоприемен

#2047897 - 29.02.2008 18:47 [Re: FindingTheWay]

Много се радвам за теб! чак пък такъв интерес да предизвикам към тази книга. Според мен е ценна - признавам си. Чета я с интерес. Стилът ми харесва, както и различния аспект, от които се разглежда темата.

--------------------
Ай сиктер!

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
    #2048013 - 29.02.2008 20:39 [Re: Хадес]

Всъщност харесвам стила на Лиз Грийн. А книгата не я бях виждала по книжарниците. А като попита за нея, я намерих...

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

chir
рекордьор

#2048076 - 29.02.2008 22:05 [Re: Хадес]

О, да сложа и аз моите 5 стотинки . Днес видях книгата на площад "Славейков " - на една от сергиите , на самата трамвайна спирка . Има я , редом със Стивън Аройо и Жан Спилър .

ШехерезадаМодератор
Anima

#2049311 - 03.03.2008 00:23 [Re: Хадес]

Цитат:

Благодаря, chir! Дори и отговорът "няма" е отговор.

Ами ето това е Нептун! - скрита картинка за всички, как искаш цяла книга да напишат, като е неясен и непонятен.

Хайде сега да си кажа какво прави Нептун върху Сатурн - първо моята прилежност и подреденост като дева, отиде на вятъра, по-голям хаос в живота си не съм имала при този съвпад и се потресох от себе си.

Второ - отне ми времето, то не стига за нищо. Сатурн си е чистото време необходимо ти да свършиш нещо. Вся хаос в дисциплината ми и започнах да не мога да отчитам приоритетните задачи. Захващах се със всичко наведнъж, докато не се тръшна в леглото болна и в невъзможност да правя каквото и да било - значи пълна дезорганизация настъпи и смут в моя подреденичък живот. За папките и книгите, лекциите и т.н. да не говорим. Каквото ми потрябва все го няма!

Трето - започнах да го чувствам като някаква гигантска прахосмукачка, спуснала се отгоре да ми гълта всичко де що има в наличност, на което мога твърдо да разчитам, считай и финанси (в хороскопа ми е замесен с финансите)

Четвърта - понеже трети дом е дом на обкръжението все пак започнаха да прииждат на рояци риби или слънца в съвпад с нептун или хора с неаспектирани Нептуни или такива, които имат нептунови проблеми, около мен навсякъде - риби по няколко, а казват че били само три, глупости - жертва, спасител и звяр - повече са, вярвай ми - там плуват скирти и невидими поне още няколко около тях на рояци. Е малко преувеличавам и влезнах в ролята му да драматизирам театрално, но като говорим за нептун - това се случва, много съм сугестична.

Пето - разкапа ми колата, бавно и постепенно, на точен съвпад (това си заслужава да се отбележи) и да се знае, защото всички мислят, че нептун не действа на точен съвпад ми ми ... нищо подобно. Та на точен съвпад загубих контрол над колата - волана ми излезе от строя.
Нептун в 12 бил супер ли? Мда, като се замисля впрегнах всичките си мозъчни клетки и интуиции, опитах се и магии, ако може да приложа да се отърва жива от хвърчащи около мен коли на Цариградско шосе със 100 км и повече в час и един рейс до мен ... случката беше повече от езотерична - доведе ме до състояние на пълна медитация и се почувствах нещо като йога овладял телепортирането на предметите, защото така успях да паркирам колата в локалното от средно платно и да задмина рейса едновременно, че нямам идея изобщо как се случи това. Някакви Нептунови неща ще да са, още ми е странно. Та тогава се докоснах с пълна сила до значението на Нептун в реалността. Значи отнемам ти контрола, а ти се справяй по нептуновски или ги имаш способностите да оцелееш или ги нямаш - бе плуване под вода и без въздух и видимост - ей това е!

На последното минаване реших да му се опъна. Ще ми мачка Сатруна! Реших, да запретна ръкави и да си напиша дипломната работа, отворих книгата и седнах да я довърша - прословутата за "Кръглата маса"! И докарах едното до края и другото до там до където зависеше от мен! И изведнъж станах доволен от себе си човек, чувствах се като човек преборил Нептуна - голяма битка, голямо чудо да се организирам до такава степен, обаче ХА и нали ми управлява четвърти дом, пък пълзи из трети, че и квадрат ми прави с наталната Луна, бях отпрашила в изолация, в близост до морето. Там..., там точно беше гвоздея на разнищването на аспекта Нептун съвпад със Сатурн - месец октомври сега си представете... море, скали, вятър и силни вълни ... поглеждам към пропастта и долу извира един звук - невероятен, като тътен и рев едновременно, но и приглушен и толкова приятен, нещо опияняващо направо... Сядам горе и се заслушвам.... ромон от търкалящи се камъни, морето е дълбало години, може би векове скалистия бряг, търкаляло е с плисъка на вълните камъните така, че ги е превърнало в големи и овални. Гледам в онзи паметен миг как бурните вълни заливат с такава страст каменистия бряг, че повличат след себе си облите камъни - морски рев и ромон, камъните ми изглеждаха по-меки и по-беззащитни от напиращите вълни върху тях, които искаха да ги отнесат дълбоко навътре в морето и се хвърляха все по-яростни и по-яростни върху тях. Заслушах се исках да отлича само ромона на търкалящите се камъни по брега, чак затаих дъх от величието и сблъсъка на водната стихия с каменния бряг ... и точно когато съвсем бях останала без дъх, онемяла от тази толкова "страстно желаеща" ласка и тихия "любовен шепот" на камъните, сякаш тихо казваха, че обичат морето, подчинени пред величието му с един мек приятен почти нежен ромон, в сравнение с воя на морската стихия, точно в този омент иззвъня мобилния ми и един глас в слушалката сопнато ми съобщи, че не съм си платила наема и ме попита кога смятам да го направя?... така бях върната в реалността, че не можах да се отдам до край на Нептуново-Сатурновата болка от невъзможността за единение (каквото Плутон би успял да предизвика), а нейно величество Рреалността ми се стовари на главата, като ревяща морска вълна и ме цапардоса в портнонето....

Та, това е реалният ми сблъсък с Нептун, Сатурн .. силата и твърдостта на единия и настъпващата безкомпромистна стихия на другия. Беше обаче величествено. Исках този звук и тази картина да мога да я съхраня и да подаря на този, който тогава ме извади от възторга ми пред магията на двете стихии.

Та ... надявам се един ден, когато отмине (още малко) влиянието на Нептун, който ме дезорганизира, но и изисква от мен да се разкъсам на хиляди камъчета, когато се науча да се раздробявам и пак да оставам цяла - ще напиша книга за Нептун, ако някой не ме е изпреварил вече , защото го чувствам и осъзнавам дълбоко - първо с Луната си, после го заобичах и със Сатурна си . Той ме научи, че когато си извънконтрол, можеш също да останеш жив, стига да можеш да осъзнаеш силите в себе си и извън себе си до безпределното и безграничното и да им се отдадеш вярвайки, че ще те спасят .

--------------------
is to create it !

Редактирано от Шехерезада (03.03.2008 00:43)

Хадес
гостоприемен

#2049454 - 03.03.2008 11:43 [Re: Шехерезада]

Чета, и се чудя - дали като всички се сдобихте с тази книга по начин, доста по-лек от моя...дали започнахте да я четете все пак?

За аспектите на Сатурн към Нептун, в същата тази книга има чудесно написано едно изречение: "Това е като смърт от удавяне, но със щипка екстаз в него"....добавям от себе си: "Като да се удавиш с ентусиазъм, ако не си по рождение нептунянец".

Цитат:

скрита картинка за всички, как искаш цяла книга да напишат, като е неясен и непонятен.

В сатурновия ми мозък тук идва естественият въпрос:

"А защо човечеството все още не е разгадало Нептун?"
Дали защото предпочита да не разгадава чувствата и подсъзнателните си движещи мотиви, защото само Дявол знае какво ще се открие зад красивата фасада на външността и битието ни?

М?

Дали ако разгадаем истината и движещите мотиви при Нептун, няма да ни се наложи - на нас - хората, да застанем лице в лице с най-грозната, прикривана, отвращаваща ни и отричана собствена наша същност?

Хрумва ми и още нещо: в същата тази книга авторката споменава за идеята за "гръбнак" на хороскопа, съставен от положението на Слънцето, Луната, Асцендента...и Сатурн. И ако първите три формират човека тук и сега, то сатурн е онази разрушителна сила, осигуряваща израстването на вече хармонизиралия своето Слънце, Луна и Асцендент индивид на някакъв етап от битието му.

В този ред на мисли - какво ли е Нептун, с неговотопотапяне в общото, дезинтергриране на индивидуалността и сливането и с общото?

Дали пък и това е нещо, което човечеството все още не желае да открие за себе си?

--------------------
Ай сиктер!

Редактирано от Chronos (03.03.2008 11:48)

ШехерезадаМодератор
Anima

#2049576 - 03.03.2008 14:54 [Re: Хадес]

Е, по-трудно е да си го представим Нептун и той в никакъв случай не е грозен, напротив това са мечитете, надеждите, вярата, състоянието на екстаз, което понякога е толкова пленяващо, че ти се иска да останеш в прегръдките му, затова дава и зависимостта от алкохола и наркотиците.

Та, ако Сатурн е формата и границата, то Нептун е точно обратното - той е безграничното и нещата които нямат форма, като чувствата, вярата, усещанията ... духовността, възвишеността, сливането ....

Но на мен идеята ми беше, че ако можем толкова лено да схванем Нептун, то няма да остане нищо загадъчно на този свят ... трябва да има и нещо неуловимо, което не можем да напъхаме в норми, да го прошнороваме и подпечатаме, да го стандиртизираме по ISO и да кажем ето това е Нептун! Ти можеш ли да определиш какво е висшата любов, да и дадеш форма и състояние... ми няма да ни е интересен живота, ако всичко беше ясно в него.

Така и Нептун, замъглява ни очите, за да стане по-интересен живота. Веднъж сме излъгани от него, друг път сме обожествени, трети път сме почувствали, че сме полетяли, а всъщност не сме. Той е нещото, което ни вдъхновява, пленява, оставяме го да се пропие в нас и да ни обладае до дъно, защото ни се иска да се потопим в красотата му, в запленяващите образи, които вае, в трогателните чувства, които изважда от нас ... във всичко, за което нямаме никакво обяснение, защо ни докарва до това състояние.

Екстаза, богоговеенето, сляпата вяра, платоничната любов или умението да обичаш, въпреки че не получаваш ... умеенето да допуснеш всичко това в собствения си свят без страх е Нептун, а Сатурн е способността да не се удавиш в морето на безграничните чувства, усещания, удоволствия, защото всичко прекалено е пагубно.
нептун
Можете да изберете много
измама
любов

Гласуването е от (03.03.2008 14:54) до (Няма край на анкетата)
Виж резултатите

--------------------
is to create it !

ШехерезадаМодератор
Anima

#2049585 - 03.03.2008 15:05 [Re: Хадес]

Сещам се да ти дам един друг пример. Основите на комунизма са положени при Сатурн съвпад с Нептун, разпада на социалистическия строй стана също при съвпад на Сатурн с Нептун, цикъла приключи и тогава рухна Берлинската стена, това беше предсказано от един много добър мунданен астролог, в момента не си спомням името му, но ще го изровя.

Та Нептун е вярването в утопични идеи, илюзиите, в които се вкпочваме, навремето бях писала някъде из дира, в споделено едно голямо излияние по нептуновски за веригите, които ни държат в илюзиорния свят на мечтите и тежестта на това бреме. Човек не иска да избяга от илюзията си - обикновено това е любовта, но може и да са наркотиците и остава прикован към тях. Ако ти е интересно ще изровя и този текст, Нептун става ясен, когато има върху какво да го сравняваме и Сатурн е неговият антипод, та затова зачекнах темата за Нептун и Сатурн.

Добре де Сатурн учи и Асц Луна и Слънце са важни, обаче на къде сме без вяра.... Живота не може да е само изпитания, къде отидоха удоволствията? - Венера, Нептун

А състраданието, защото само онзи, който може да се разтваря в другия Нептун (емпатията) и да почувства болката му може да бъде състрадателен.

--------------------
is to create it !

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #2049835 - 03.03.2008 23:15 [Re: Хадес]

Цитат:

Особено като заразправяте как Сатурн е "зловредна планета" и "малефик".

Явно не ни четеш внимателно, или поне мене, де - иначе щеше да си забелязал какви патетични оди за Сатурн съм писала. Шегувам се, де, аз минавам оттук веднъж на високосна, няма как да ме забележиш.

А за Нептун не съм чувала да е излизала отделна книга, обаче можеш доста да почетеш за него в "Астрология, карма и трансформация" на Стивън Аройо (главно за транзитите му). Във "Вътрешните планети" на Грийн/Саспортас също се споменава, макар и по-набързо и само в аспекти с лични планети.

В предишния форум, в който пишех, също доста го бяхме бистрили Нептун, ето тук можеш да хвърлиш едно око - там пишех най-често като Рама. Две от темите за Нептун са мои и съм писала изумителни глупости, но сред коментарите на другите има ценни размишления/инфо. Струва си да поразгледаш библиотеката, може би има и още неща, за които съм забравила вече.

А книгата на Лиз Грийн за Сатурн за мен е гениална, както всичко друго нейно, което съм чела - особено съвместните им лекции със Саспортас.

Хадес
гостоприемен

#2050377 - 04.03.2008 17:47 [Re: Лилит]

Цитат:

вно не ни четеш внимателно, или поне мене, де

Виноват! Погледнах линковете - полезни се оказаха и благодаря! Тази книга на Стивън Аройо, явно ще е следващата, която ще си поръчам в най-скоро време. Благодаря за препоръката!

Колкото до темите за Нептиун - много ми хареса:
Цитат:

Под водата всичко е различно - цветовете са по-приглушени, звуците почти ги няма... Усещането за допир е друго, всъщност и него почти го няма - каквото и да докоснеш е някак мокро, безплътно...

Много е яко това - каквото докоснеш под вода, е някак си...мокро.
Закачам се, не ме хапи веднага, моля. Хубаво пишеш.

--------------------
Ай сиктер!

Хадес
гостоприемен

#2050391 - 04.03.2008 18:02 [Re: Шехерезада]

Мод, чудесни думи, но според мен Нептун не е нито любов, нито измама - не бих го гледал толкова...опростено. Ти самата изброяваш още поне петдесет понятия, които му подхождат.

Цитат:

Но на мен идеята ми беше, че ако можем толкова лено да схванем Нептун, то няма да остане нищо загадъчно на този свят

Аз не виждам нищо лошо в това да няма нищо неразгадано на този свят. Но и разгадалите го, да си носят отговорностите и последствията (Ех, Сатурне!). Всъщност, мисля си - вероятно именно заради отговорност и съзнаване на последствията, малцината знаещи предпочитат да не довеждат знанието си до масовото човешко съзнание.

Цитат:

... трябва да има и нещо неуловимо, което не можем да напъхаме в норми, да го прошнороваме и подпечатаме, да го стандиртизираме по ISO и да кажем ето това е Нептун!

Аз пък мисля, че НЕ трябва.

Цитат:

Ти можеш ли да определиш какво е висшата любов, да и дадеш форма и състояние...

Сега не мога, но един ден може пък и да мога. Важното е, че не ме е страх да погледна и по този начин нещата.

Цитат:

ми няма да ни е интересен живота, ако всичко беше ясно в него.

Е, това си е субективно мнение, мисля.

Цитат:

Той е нещото, което ни вдъхновява, пленява, оставяме го да се пропие в нас и да ни обладае до дъно, защото ни се иска да се потопим в красотата му, в запленяващите образи, които вае, в трогателните чувства, които изважда от нас ... във всичко, за което нямаме никакво обяснение, защо ни докарва до това състояние.

Това изобщо не ми се струва привлекателно изживяване.

Цитат:

Екстаза, богоговеенето, сляпата вяра,

Мерси съм!
Директно минавам на следващата страница в менюто.

Цитат:

Сатурн е способността да не се удавиш в морето на безграничните чувства, усещания, удоволствия, защото всичко прекалено е пагубно.

Това е интересен поглед към темата, но се надявам да има и други.

Цитат:

Ако ти е интересно ще изровя и този текст, Нептун става ясен, когато има върху какво да го сравняваме и Сатурн е неговият антипод, та затова зачекнах темата за Нептун и Сатурн.

Да, интересно ми е, моля - "изрови" линк към тази тема.

Цитат:

Добре де Сатурн учи и Асц Луна и Слънце са важни, обаче на къде сме без вяра....

Ето за това ми се иска да поговорим, доколкот е свързано с Нептун. Не за субективното му измерение за всеки индивид, а за над-субективното му значение.

Цитат:

Живота не може да е само изпитания, къде отидоха удоволствията? - Венера, Нептун

Нуждата от удоволствия еднаква ли е при всеки човек? Не смятам така.

Цитат:

А състраданието, защото само онзи, който може да се разтваря в другия Нептун (емпатията) и да почувства болката му може да бъде състрадателен.

Хм, твърде самоласкаещо мнение, нещо като перифразирано "Само АЗ - Нептунянецът мога да бъда истински съпричастен към болката на другите! Никой друг не притежава това качество - съпричастността и само аз ще се кича с него! Не смейте да ми го отнемате - само аз, аз,аз!"
Отврат!
Манията за величие е голема работа, ейййййй!
"Аз - най-чувствителният, следователно - единственият чувствителен, следователно - всички други, ако проявяват чувствата си и чувствителността си се превръщат в заплаха за мен. Аз съм единственият!"

Някой някого е излъгал, че това е Нептун - планетата, която ни учи да изоставиме егото си и да разтворим себеичността си в енергийното пространство около нас. (Леле кво умно нещо написах!)

Неразбираемо ми е човек да мери егото си именно в област, която изисква като първо условие да изостави егото си!

--------------------
Ай сиктер!

Лилит
вещица

Регистриран: 20.05.2005
    #2050970 - 05.03.2008 09:27 [Re: Хадес]

По мое мнение тези две книги (от предишния ми постинг) са най-добрите астрологични книги, превеждани на български до момента. Веднага до тях бих сложила "Светилата" - пак на Лиз Грийн и Саспортас и чак след това тази за стария дявол. Особено тази за вътрешните планети толкова много ме изкефи, че когато я четох за пръв път, направо място не можех да си намеря и два-три дни почти не спах, докато не я изгризах от кора до кора. Особено за по-психологично ориентираните като мен, тая книга е жива библия.

Не ми стана ясно за какво точно очакваш да те хапя - мокрите ти възторзи ми се сториха по-скоро еротични, отколкото дразнещи.

ШехерезадаМодератор
Anima

#2053076 - 07.03.2008 17:26 [Re: Хадес]

Цитат:

Хм, твърде самоласкаещо мнение, нещо като перифразирано "Само АЗ - Нептунянецът мога да бъда истински съпричастен към болката на другите! Никой друг не притежава това качество - съпричастността и само аз ще се кича с него! Не смейте да ми го отнемате - само аз, аз,аз!"
Отврат!

Състраданието е и по Венера и по Луна, но то "Състраданието" има разрични форми на проява - ментално, физическо, материално - измеренията на състраданието са различни, като любовта и тя е многолика! Тук само излагам отделните характеристики на Нептун, но това съвсем не означава, че само той е способен на това. Много астролози твърдят, че Нептун е висшата октава на Венера - любовта или че съдържа в себе си и двете планети.

Проявата на състрадание, понякога е и с цел изчистване на чувството за вина (Сатурн). Според мен състраданието наистина е многолико. Но и има прояви на състрадание с много други цели, неможе да знаем точните причини, но не винаги състраданието е чиста проява на любов. Има някакъв мотив винаги, той е скрит и неясен за мнозина. На повърхността е само добродетелността, която другите забелязват, а под повърхността дали няма и користни цели? Света е пълен с доказателства - благотворителни акции, поощрени с опрощаване на данъци и прочие. В материален аспект не всеки може да бъде състрадателен, в духовен ... не всеки се нуждае от духовна подкрепа и не всеки я разбира.

Не съм споменала още едно - изкуството по Нептун!

Без изкуството, няма любов. Сега ще го обясня.
Любовта е алтернатива на насилието, в Смисъл възбудата на мъжа не произлиза от жената, а от победата върху другия мъж. Както при животните - мъжките се бият и победителят е този, който опложда женската. Този между мъжки бой е станал любов между мъж и жена.

Изкуството е това, което правят мъжете за да привлекат жените, а жените са критерий на изкуството, критици на изкуството. Целта на жената е да предостави на мъжа илюзията, че е победител - в семейството, в работата, във връзката.

Подчертах "илюзията", защото това умение на жената е Нептун, поддържането на илюзията също е изкуство, за което само Венера и Луната не стигат сякаш.

Изкуството, което създава мъжът е Венера, но от къде е вдъхновението?

Walter Benjamin казва "Както знаем, най-древните произведения на изкуството са създадени, за да обслужват даден обред, който първо е бил магичен и после е станал религиозен" "Обред" - Сатурн, "Магия" (Плутон) и "Религия" Нептун.

--------------------
is to create it !

Редактирано от Шехерезада (07.03.2008 17:37)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5003

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.117 seconds in which 0.09 seconds were spent on a total of 17 queries. Zlib compression enabled.