ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
Re: Малкото човече и спането в друга стая
    #2032607 - 12.02.2008 16:27 [Re: NEW_100]

Ох, и аз си мислех, че като стане на 6 месеца и ще го местя в неговата стая, но той все още се събужда нощем за игра и някак си не ми се иска да го отделям, но колкото и да ми е тъжно след най-много 3 месеца вече ще си е в стаята.

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
arc-en-ciel
новак

Регистриран: 28.09.2007
    #2037762 - 17.02.2008 18:36 [Re: Крумка]

Бебета са различни и така е и със спане. Аз лично бих никога не отделила бебчо в другата стая. Бебета винаги спали с мен в леглото. Някои спали по-добре, този пак в момента се още дости буди. Батковците спят вече заедно и бебчо с нас.

NadetoD
новак

Регистриран: 01.12.2007
От: София
    #2041817 - 21.02.2008 22:01 [Re: Mariela Gazela]

Цитат:

Оставането сама се превръща в панически страх. Не бях виждала никога толкова ужас в ничии очи. И... не мога да й го причиня.
Но този страх започва да се превръща в нежелание да спи в леглото си (макар да е в същата стая) и това ме кара да беснея.

Здравей.
Препоръчвам ти да прочетеш следната книга, тя е на известен френски психиатър Марсел Рюфо и се казва "Да позволим на детето си да порастне без травми, стрес и неврози". Книжката е много приятна за четене и е на достъпен език. В нея надълго и нашироко се обяснява за отделянето на детето от майката. Приготвянето за нощното спане е едно от тях.
Моята девойка е на 1г. и 9м. Когато стана на 2 месеца просто нямаше смисъл да спим при нея. Заспиваше в 9 като по часовник, става в 3 през ноща за манджа, след това директо се събуждаше между 6-7 часа. С или без бебефон я чувахме прекрасно. Когато стана на 7м. картинката се промени. Просто не заспиваше, ако не е в спалята. Когато стана на 10м. отново започна да спи отделно. Така до към 1г. и 4м., след което пристигаше сутрин в 5, покатерва се някъде на спалнята, докъдето я заведат крачетата и заспива сладко до сутринта. От 1 месец ходи на ясла и не заспива в нейното легло. Просто и липсваме. Знаем, че този период ще отмине, и когато се почувства сигурна отново ще спи сама в стаята си. Важното е да не изпуснем момента.
N.B. Искам да допълня, че никога не е спала спокойно. Още, докато беше в корема ми се мяташе насам-натам. Баща й казва "Шугаво магаре".

Редактирано от NadetoD (21.02.2008 22:04)

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5264

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.