ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Джаз и блус

Страници: 1
duendeМодератор
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
Нетипичните заподозрени
    #2064875 - 21.03.2008 13:00

Често се случва любим актьор, тв водещ или друго известно от медиите и изкуствата лице да изненада с певчески талант.

Та реших да отворя една темичка за известни известници, чието основно занимание не е музиката, но нерядко сме ставали свидетели на възможностите им и в тази сфера.

Да започна със Сет Макфарлан (Seth MacFarlane) създателят и основен двигател на култовата анимационна поредица за възрастни Family Guy.
Макар и епигон на Симпсъните, Family Guy извоюва благодарение на нестандартния си хумор и чар своето място в TV забавленията. Освен с откачените си идеи, Макфарлън допринася за уникалността на шоуто и с гласовите си възможности, озвучавайки пет различни героя с пет различни тембъра. Фен на мюзикълите и биг бенд вокалния джаз, Сет често вмъква в шоуто си различни музикални номера в тази стилистика.
Макар и не особено познат като певец, в последния епизод на анимацията Сет изпя по неповторим начин класическата песен от "Казабланка", "As time goes by" (Play it again, Sam...)

Лично за мен това е едно от най-добрите изпълнения на легендарната мелодия, като дори превъзхожда това на Синатра.

Преценете сами: Seth McFarlane - As time goes by
You must remember this
A kiss is still a kiss
A sigh is just a sigh
The fundamental things apply
As time goes by

Moonlight and love songs - never out of date
Hearts full of passion - jealousy and hate
Woman needs man - and man must have his mate
That no one can deny

It’s still the same old story
A fight for love and glory
A case of do or die
The world will always welcome lovers
As time goes by

Та, кои други известни личности, несвързани основно с певческото изкуство са ви впечатлявали с вокалните си умения?

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
Re: Нетипичните заподозрени
    #2095011 - 29.04.2008 19:21 [Re: duende]

Примерът ми може да не е много уместен, но веднага се сещам за Хю Грант и неговия персонаж от филма "Музика и текст", където той играеше позабравена поп-звезда. Всички песни, които той пее като персонаж, ги изпълнява фактически той - негов си е гласът, без да е дублиран или минал през някаква компютърна обработка. Има даже и дует с Дру Баримор, тя също си пее без дублаж и никак не се представи зле момичето. Мисля, че имаше ще един филм, в който Хю сам си изпълняваше песните.

Друг пример - Барбра Стрейзанд - все още не мога да разбера - тя повече актриса ли е или повече певица и в двата случая мога да кажа, че е прекрасна!

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  duende 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1886

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.