ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
Какво ви дава сатанизма
    #2116795 - 29.05.2008 07:35

На фона на многото дебати ,препирни дори и кавги възникна този въпрос.Темата е да изразите личното си виждане и разбиране.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Какво ви дава сатанизма
    #2116833 - 29.05.2008 09:06 [Re: Mitko_bombata]

Свобода да бъда себе си и да не слудвам никого. Примерно.

Mitko_bombata
пристрастен

#2117685 - 30.05.2008 08:00 [Re: ]

Цитат:

Свобода да бъда себе си и да не слудвам никого. Примерно

Това е доста общо.Значи ли например,че ако не си сатанист не си свободен и слугуваш някому?Просто разширявам темата.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2117725 - 30.05.2008 09:45 [Re: Mitko_bombata]

не
но това е нашия избор и това ни дава, мисля - нали това пита
дава ми свобода - няма вини или първородни грехове, които ми се вменяват и трябвало да изкупвам, спестява вътрешни борби и разочарования, нещата са естествени, а и не си длъжен да си благодарен на някого ей така, защото си длъжен.. правиш си изборите и си носиш последствията, никой не ти е крив, а и ако сбъркаш - какво пък, не е необходимо да биеш метани или да си посипваш главата с пепел, учиш се и продължаваш напред..
любопитство, интерес, търсене - всичко е насочено към живота и света около теб, липсва и страх от наказание
според мен и двете - и чувството за вина, и чувството на благодарност, и чувството на страх - лесно се използват за манипулиране

така че не - не означава, че другите следват или служат на някого или на нещо, тъй като явно хората, които споделят съответните възгледи, задоволяват своите потребности, но ..в случая не и моите - чувствам ги като ограничение, трябва да следвам точно определени правила / догми/ - и нищо друго, защото всичко останало е табу или неправилнои т.н.
не искам готови отговори, може малко, но нека са си мои отговори, на мои си въпроси, искам да видя какво се крие зад ъгъла, искам и да насочвам чувствата си, било благодарност, било уважение, било любов, било нещо друго - към конкретни хора или животни, и да оценявам личния труд, усилия и интелект на съответния човек - творец, занаятчия, нещо друго, а не да приписвам всичко на някого другиго
мисля си също, че крайно време да започнем да се уважаваме като човешка раса, защото докато смятаме че сме низши, ще сме роби в душите си ..

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

#2117728 - 30.05.2008 09:47 [Re: Си Ди]

ПП в интерес на изследването, статистически, невярващите в бог, извършват по-малко престъпления /тъй като огромния брой минали през системата нарушители са вярващи / ..
това е парадокс просто, който елементарно може да се обясни , разбира се, с факта, че престъпниците излизат обикновено от средите на бедните, но и поради необразоваността си , те са /по силата на инерцията и традициите/- вярващи
но дали е така - не знам
мисля, че когато приемаш лично отговорността, а не приемаш, че "така е трябвало да стане, щот така е било писано", помага да обмисляш внимателно стъпките и изборите си, действията си, защото осъзнаваш, че те имат значение ..

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Mitko_bombata
пристрастен

#2118075 - 30.05.2008 19:51 [Re: Си Ди]

Цитат:

не
но това е нашия избор и това ни дава, мисля - нали това пита
дава ми свобода

Си Ди това го разбирам и го приемам,Но темата е какво ви дава сатанизма?А ти правиш паралел като сравняваш вярващите със сатанистите или невярващите.Ти казваш те са такива и вършат това и това,а аз искам да го върша по своя си начин.Добре няма проблем,но го изрази без да сравняваш нас и вас.Говори как ти чустваш нещата.

Си Ди
гаргойл

#2118342 - 31.05.2008 09:57 [Re: Mitko_bombata]

това ми дава - свобода
и нали не си мислиш, че хоп, и се раждаш такъв
в общи линии това е съзнателен избор, плод на търсене
не е резултат на традиция, възпитание, гледане от другите ..
постепенно захвърляш окови, предразсъдъци, табута - и после се оказва, че всъщност философията ти за живота, се приближава до "сатанизма" ..
/което не означава разните сатанински култове, дето с обърнати пентаграми викат демони някакви, цапат се с черно или палят черни свещи, кадят разни неща или бъркат ..и аз не знам какво /
не ставаш и не лягаш с идеята - хей, аз съм сатанист

така че ако искаш нещо по-конкретно като отговор или опитваш да си докажеш някаква своя теза - уточни въпроса си .., в смисъл, дай насоки евентуално - защото освен чрез обяснения, не мога да предам по друг начин какво ми дава - все още не владея телепатия, че да си предавам мислите

--------------------

kingDavid
пророк и бог в едно

Регистриран: 05.05.2008
От: София
    #2118509 - 31.05.2008 16:46 [Re: Си Ди]

НА МЕН ЛИЧНО СИГУРНОСТ
Ако не върша това което Дяволът във старият завет е забранил
като ядене на гнусотии като охлюви, калмари, скариди, раци
мишки, жаби и т.н. и т.н.
Уважавам бракът и не върша мерзости
Помагам на бедните и слабите като под тях трябва да разбираме и чужденци и гълъби и врабчета и бездомни котки и кучета
Не работя защото това дразни много създателят на живота в света и опонент на Дяволът

Ще бъда здрав и финасово осигурен нито беден нито богат
Защото е писано
Пс.37:26 Млад бях, ето, остарях, Но не съм видял праведният оставен, Нито потомството му да проси хляб.

Втор.7:15 Господ ще отстрани от тебе всяка болест и няма да докара върху тебе ни една от злите египетски
болести, които познаваш; но ще ги наложи върху всички ония, които те мразят.

Вие "сатанисти" казвате че сатанизма ви дава свобода като
това че имате свобода. Да ама един друг сатанист каза
Че ако извърши нещо грешно ще си понесе последствията т.е ще се учи от грешките. Вие казвате няма Бог и не сме обвързани от никого. Аз пък ви казвам вървете по утъпканата пътека по прятно е а не през храстите и шубраците където може и да се изгубите докато прокарвате собствен път

Аз съм съгласен че няма вменен грях всеки търпи последствията от миналия живот и със сегашния кове следващият т.е къде ще се роди и какви ще бъдат родителите му.

Mitko_bombata
пристрастен

#2118759 - 01.06.2008 07:29 [Re: Си Ди]

Цитат:

това ми дава - свобода

Съгласен съм с теб ,че ти дава свобода.В противен случай не би изповядала сатанизма.Както комунизма, вярваш в него,живееш в него и го изповядваш.
Цитат:

и нали не си мислиш, че хоп, и се раждаш такъв

Си Ди темата е не какво мисля аз,а какво дава на вас сатанизма.За да изразите това което мислите ,чуствате,това което прави живота ви пълен като такива.
Цитат:

не е резултат на традиция, възпитание, гледане от другите ..
постепенно захвърляш окови, предразсъдъци, табута - и после се оказва, че всъщност философията ти за живота, се приближава до "сатанизма

Това извинявай го правят всички хора.Едни приемат едно,други друго и си живеят живота, но не са сатанисти.
Цитат:

което не означава разните сатанински култове, дето с обърнати пентаграми викат демони някакви, цапат се с черно или палят черни свещи, кадят разни неща или бъркат ..и аз не знам какво /
не ставаш и не лягаш с идеята - хей, аз съм сатанист

Ето това не го разбирам.Би ли ми обяснила какъв е този сатанизъм без всичките тези неща.Знам обаче,че нито ти нито Легион участвате в такива ритуали.За Цецо не знам не е споменавал.

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2118789 - 01.06.2008 09:30 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Ето това не го разбирам.Би ли ми обяснила какъв е този сатанизъм без всичките тези неща.

Баш сатанизъм. Останалото са извращения. Писали сме доста из другите теми за това.

Цитат:

За Цецо не знам не е споменавал.

Цецо участва. Много му допадат ритуалите по свинските празници (известни също като Коледа), при които върху нагорещена скара се мятат разни свински подробности, след което се поливат (вътрешно) с греяна ракия и червено вино. А ритуалът при отварянето на пещта и ваденето на гергьовското агне от там направо може да го хвърли в транс (все още не е изпадал в такова състояние, защото наличието на достатъчно количество студена бира го предотвратява).
Има и разни други дребни ритуалчета, дето се организират в сравнително тесен кръг поклонници нейде до бистра рекичка около димящо барбекю... Ама за тях друг път.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9557

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.