ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
Re: Христос е син на Дяволът защо е така !!!!!!!
    #2123466 - 06.06.2008 15:18 [Re: Цецо]

За съжаление, за някои и понякога И ХРИСТИЯНСТВОТО е една от многото религии...
Колкото за непорочното зачатие, лично аз се изумих като гледах филма Zeitgheist /дано го написах правилно/, в колко много религии преди христа се споменава все този наратив - непорочно=свръхестествено зачатие >>божество>>цар/фараон>>възкресение!!! Не знам доколко това е вярно обаче, от гледна точка на историческата истина...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2123480 - 06.06.2008 15:28 [Re: hold on]

Не знам дали за съжаление, но християнството действително е просто една от многото религии.
Този филм не съм го гледал и не знам как точно се казва.

Цитат:

Не знам доколко това е вярно обаче, от гледна точка на историческата истина...

Тук Елия може да вземе думата. На мен лично идеята за "непорочно" зачатие ми навява мисли за изкуствено оплождане.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Legion_666_
Нерегистриран

#2123510 - 06.06.2008 15:50 [Re: Цецо]

А на мен идеята за непорочно зачатие ми навява мисли за тайно преспиване с... таковата... Ми тъй де...

hold on
конспиратор))

#2123555 - 06.06.2008 16:24 [Re: Цецо]

Ето ти линк за филма zeitgeist oт замундата, препоръчвам ти го, документален, религиозните внушения са само в началото на филма, първите 27 минути...те са в подчинено положение спрямо основното послание, на моменти доста объркано и противоречащо си...
http://zamunda.net/details.php?id=99337

непорочното оплождане в епруветка?... ...подкрепено с чекиджийски материали...

А за християнството... Ако личния елемент отсъства в гамата, то си остава куха фраза, наредени букви без смисъл...и разбира се една от многото религии...
Аз споделих тука /във вяра и религия/ някои лични преживявания /естествено ненапълно и не със всички/, има си опашка крушка, и аз не съм се родил вярващ...Дълбоко в себе си обаче понякога си задавам въпроса колко струва християнството ми и ме хваща срам, но това не пречи на слънцето да си изгрява, нито на господ да си вае делата...

hold on
конспиратор))

#2123560 - 06.06.2008 16:26 [Re: ]

С мумията?
НапоследОк чух, че имало такава атракция в египетските екскурзии

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2123598 - 06.06.2008 16:53 [Re: Цецо]

Непорочното зачатие се базира изцяло и единствено на Новия Завет ,както и съществуването на самата Божия Майка.
Колкото до това, дали е останала девица,в Свещ. Писание се говори за братя и сестри на Исус - Мт. 13:55,56. Църквите твърдят ,че били заварени ,тоест Йосиф имал други жени (а) преди Мария ,само че в Новия Завет не се дават сведения, тези деца да са били от друга жена на Йосиф.
Споровете относно девството на Мария след раждането на Иисус възникват в края на 3-ти началото на 4-ти век и тогава за първи път се появява църковната версия със заварените деца.
Църковните събори и креда на Църквата не се занимават с нея, нито й дават някакъв статут, освен по отношение на Исус, -Третият Вселевски събор решава спора дали Дева Мария трябва да се нарича Богородица, или не. Богословският смисъл на прозвището "Богородица" бил да се подчертае, че Иисус, Синът на Мария, бил изцяло Бог, както и изцяло Човек.Догматът за Божията майка е базиран изцяло на Свещ. Предание, което е несигурно относно достоверността си.
Така че що се отнася до историчността на непорочното зачатие, сведения извън Новия Завет няма.
Но идеята за Майката Дева изобщо не е нова,това е хилядолетен прерогатив на Magna Mater,включително и египетската Изида ,която заченала Хорус в скръбта си по убития от Сет Озирис .Персииския Митра също е роден от девица в пещера ,макар че има и вариант на мита в стил -неродено дете ,тоест създаден от Твореца без да е използвана утроба

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #2123766 - 06.06.2008 19:54 [Re: Ellia]

Цитат:

Непорочното зачатие се базира изцяло и единствено на Новия Завет ,както и съществуването на самата Божия Майка.

Не е така, има го още в Стария завет:

А за това, че Той трябвало да се роди от Дева, е предсказал божественият пророк Исаия в думите: “ето, Девицата ще зачене и ще роди Син, и ще Му нарекат името Емануил”. Това име, както знаете, показва Божието пришествие при хората и в превод на гръцки означава: с нас е Бог. И така, пророкът много време преди това предсказал, че Бог ще се роди от Дева.

Също и уеб страница

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2124050 - 07.06.2008 09:31 [Re: Гало666]

Да ,що се отнася до пророчествата ,но ако за някои (християните)те вече са изпълнени ,за други (евреите) все още предстоят да бъдат изпълнени.
В случая говорим за конкретни източници споменаващи конкретно зачатието на Мария ,а това в Старият Завет го няма ,иначе нямаше да има такъв сблъсък във вярванията на двете религии .

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

tonkata3
провокатор

Регистриран: 22.11.2006
От: София
Re: ще ви се !!!!!!!
    #2124060 - 07.06.2008 10:01 [Re: hold on]

Цитат:

.
Аз например в непорочното зачатие на Христос виждам личната креативна божия намеса от ниво подобно на създаването на адам и ева, и нямаща нищо общо със секса или порока и тнт...

По-правилно е "непорочното зачатие на Иисус", не просто на "Христос", макар че двете вървят заедно, но в случая- като акцент в контекста на тезата ти...визирайки човешката му природа!

--------------------
Блез Паскал-математик: "На света няма нищо по-велико от Иисус Христос, а в Иисус Христос няма нищо по-велико от Неговата жертва".
Деян.4:12 "ПОД НЕБЕТО НЯМА ДРУГО ИМЕ, НА ЧОВЕЦИ ДАДЕНО, ЧРЕЗ КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАСИМ".

Редактирано от tonkata3 (07.06.2008 10:27)

hold on
конспиратор))

Re: ще ви се !!!!!!!
    #2124088 - 07.06.2008 10:35 [Re: tonkata3]

Tочно така, заченат е човека Исус, а не Помазаника Христос... Между зачеването и помазанието /"..Това е моят възлюбен Син, Него слушайте..."/, имаше път, съпроводен със голямата среща с дявола и изкушенията...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6540

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.067 seconds in which 0.05 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.