ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
Re: Христос е син на Дяволът защо е така !!!!!!!
    #2124098 - 07.06.2008 11:00 [Re: Ellia]

За евреите, изповядващи само тората, т.е. юдаизма, има две пророчества ;

"Второзаконие 18:15
Господ твоят Бог ще ти въздигне отсред тебе, от братята ти, пророк както е въздигнал мене; него слушайте,

Второзаконие 18:18
Аз ще им въздигна отсред братята им пророк, както съм въздигнал тебе, и ще туря думите Си в устата му; и той ще им говори всичко, което Аз му заповядвам."

...които говорят че юдаизма все още чака своя месия-пророк, но според мен, т.е. според християнството /Откровението/, май става дума за лъжепророка , съпровождащ звяра, последните времена и тнт...

П.П. Два стиха - едно пророчество де

Редактирано от холдън колфийлд (07.06.2008 12:35)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
Re: ще ви се !!!!!!!
    #2124355 - 07.06.2008 22:44 [Re: hold on]

Да допълня само към казаното от Елия и Холдън.Зачеване на Исус беше чрез Святия Дух и това е иносказание.Исус каза "никой не идва при Мен ако Отец ми не го призове",а призоваването става чрез Святия Дух.Така,че всеки призован от Отец Бива докосван от Светия Дух и зачва в сърцето си Исус.Т.е.повярва в него.Така ,че всеки новоповярвал е една Духовна девица( Мария) и ражда Исус в сърцето си.Колкото до Исус и зачатието му чрез Святия Дух по Плът,то за Бог няма Нищо невъзможно.Въпрос на вяра е все пак ,нали така?

Legion_666_
Нерегистриран

#2124391 - 08.06.2008 00:39 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

всеки новоповярвал е една Духовна девица( Мария) и ражда Исус

При това положение няма никакъв шанс да новоповярвам. И да староповярвам няма никакъв шанс, ако трябва да проявя откровеност.

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2124446 - 08.06.2008 08:41 [Re: ]

Цитат:

При това положение няма никакъв шанс да новоповярвам. И да староповярвам няма никакъв шанс, ако трябва да проявя откровеност

Със сигурност ти казвам,че ме развесели.Това означава ли,че друг се е настанил в сърцето ти?
Никога не казвай никога.

Редактирано от Mitko_bombata (08.06.2008 08:42)

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2125059 - 09.06.2008 11:59 [Re: Ellia]

Цитат:

Така че що се отнася до историчността на непорочното зачатие, сведения извън Новия Завет няма.

Това имах предвид, когато казах, че идеята е изцяло християнска.

Цитат:

Но идеята за Майката Дева изобщо не е нова,това е хилядолетен прерогатив на Magna Mater...

Обаче основно става дума за божества. Като привърженик на идеята за съществуването на извънземен разум в органична форма и пребиваването на този разум на Земята допускам, че някои биологико-медицински интервенции, извършвани от въпросния разум, са останали непонятни за туземното население (а вероятно и просто скрити от него). Което от своя страна е довело до обяснение на необяснимите от гледна точка на въпросното население ефекти по единствения възможен за него начин - бог. Като всемогъщ той може всичко. Дори да съживява изпаднали в клинична смърт.

Цитат:

тоест създаден от Твореца без да е използвана утроба

Явно клонирането не е от вчера... Клонингите според някои филми се развиват в изкуствена среда, възпроизвеждаща условията на утроба.
Между другото, има логика. Процесите в лабораторни условия са много по-лесно контролируеми. А вероятността утробата да пипне грип е сведена до нула.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2125065 - 09.06.2008 12:03 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Така,че всеки призован от Отец Бива докосван от Светия Дух

Червените братя имат много конкретно значение на израза за докосването. Само дето вместо "Светия" му викат "Великия". Ама идеята е същата. И пак е дух.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2125169 - 09.06.2008 15:13 [Re: Цецо]

ха- изпреварил си ме!
като прочетох обяснението на Митко и направих аналогия с Маниту

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #2125383 - 09.06.2008 21:23 [Re: Ellia]

Цитат:

В случая говорим за конкретни източници споменаващи конкретно зачатието на Мария ,а това в Старият Завет го няма

Сега разбирам какво точно си искала да кажеш

В такъв случай, всеки, който не приема Новия Завет, няма как да разбере и идеята за това зачатие и ще си мисли за непротиворечащи на неслучило се събитие неправилни обяснения (като например сглобяване на молекули дезоксирубонуклеинова киселина)
Цитат:

Догматът за Божията майка е базиран изцяло на Свещ. Предание, което е несигурно относно достоверността си.
Така че що се отнася до историчността на непорочното зачатие, сведения извън Новия Завет няма.

Липсата на сведения обаче не изключва събитието. Например, не е необходимо едно събитие да е било обявено или описано в хиляди източници, за да се е случило. Както и обратният случай - наличност на записки за събитие, което реално не се е случило.

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2125757 - 10.06.2008 11:48 [Re: Гало666]

Цитат:

Липсата на сведения обаче не изключва събитието. Например, не е необходимо едно събитие да е било обявено или описано в хиляди източници, за да се е случило. Както и обратният случай - наличност на записки за събитие, което реално не се е случило.

Така е
Особено що се отнася до събитие с огромна религиозна важност .Вярата не се влияе от доказателства и прочие ,по -точно е да се каже ,че не се нуждае от доказателства.Вярата си има собствени пътища и начини за да живее и да се развива

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2125808 - 10.06.2008 13:12 [Re: Ellia]

Цитат:

Вярата не се влияе от доказателства и прочие ,по -точно е да се каже ,че не се нуждае от доказателства.

Аз бих ги разграничил коренно тези две неща. Да, вярата не се нуждае от доказателства. Но ако вярата не се влияе от доказателствата, вече не е вяра.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6540

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.