ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
kingDavid
пророк и бог в едно

Регистриран: 05.05.2008
От: София
Христос е син на Дяволът защо е така !!!!!!!
    #2116915 - 29.05.2008 11:02

Знаем че бащата на Христос е справедлив и суров спрямо грешниците. Християните и до днес смятат че трудностите като болести и житейски проблеми са от Дяволът. Следователно ИСУС ХРИСТОС Е СИН НА ДЯВОЛЪТ

Пс.34:22 Злощастието ще затрие грешния; И ония, които мразят праведния, ще бъдат осъдени.
Пс.37:33 Грешният наблюдава праведния, И търси да го убие.
Прит.11:31 Ето, и на праведния се въздава на земята, - Колко повече на нечестивия и на грешния!
Прит.13:6 Правдата пази ходещия непорочно, А нечестието съсипва грешния.
Прит.13:21 Злото преследва грешните, А на праведните ще се въздаде добро.
Прит.13:22 Добрият оставя наследство на внуците си, А богатството на грешния се запазва за праведния,
Екл.2:26 Понеже Бог дава на угодния Нему човек Мъдрост, и знание, и радост; А на грешния дава да се труди,
и да събира, и да трупа, - За да даде всичко на угодния Богу. И това е суета и гонене на вятър.
Екл.7:26 И намирам, че е по-горчива от смърт Оная жена, чието сърдце е примки и мрежи, и ръцете й окови;
Който е добър пред Бога ще се отърве от нея; А грешникът ще бъде хванат от нея.
ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО И РАСЪЖДАВАЙТЕ

Ам.9:10 От Мене ще измрат всичките грешници между людете Ми, които казват - това зло няма да стигне до
нас, нито ще ни предвари.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
hold on
конспиратор))

Регистриран: 21.07.2007
От: програма "спрайт"
Re: Христос е син на Дяволът защо е така !!!!!!!
    #2116956 - 29.05.2008 11:40 [Re: kingDavid]

Царю честити, цар си да правиш заключения от типа "една гаща плява да ядеш нашто магаре"

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2116981 - 29.05.2008 12:45 [Re: hold on]

Струва ми се ,че тази тема е по-скоро за форум Сатанизъм .

Либра ,бих искала да чуя и твоета мнение преди да я преместя .
В Олл.бг има форум,където се разискват кое и какво е дело на дявола и изобщо дали е дело на въпросния ...

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Legion_666_
Нерегистриран

#2116993 - 29.05.2008 13:09 [Re: Ellia]

Ни я щем в "сатанизъм". Този човек при нас само се заяжда. Аман от него. Прилича ми тази му тема на поредното заяждане.

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #2117150 - 29.05.2008 15:45 [Re: Ellia]

Цитат:

Струва ми се ,че тази тема е по-скоро за форум Сатанизъм .

Либра ,бих искала да чуя и твоета мнение преди да я преместя .
В Олл.бг има форум,където се разискват кое и какво е дело на дявола и изобщо дали е дело на въпросния ...

съгласна съм с теб, преместия я, а Легиона, ако не я иска в Сатанизъм - нека да я изтрие

--------------------
Libra

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #2117195 - 29.05.2008 16:01 [Re: kingDavid]

Цитат:

Знаем че бащата на Христос е справедлив и суров спрямо грешниците

Прощавай, царю, но какво разбираш под думата ЗНАЕМ, щото ако е това което аз розбирам под нея, то смисълът много се губи.

Аз например знам че Бащата на Исус е:

35. Но вие обичайте враговете си, и правете добро, и назаем давайте, без да очаквате нещо; и ще ви бъде наградата голяма, и ще бъдете синове на Всевишния; защото Той е благ и към неблагодарните, и към злите.
36. И тъй, бъдете милосърдни, както и вашият Отец е милосърден.

никъде не е казано че е справедлив и суров.Сигурно бъркаш Бащата на Исус със Сатаната от стария завет?

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2118781 - 01.06.2008 09:11 [Re: Ellia]

Значи на теб дължим раздвижването на нашия форум от малоумници...
Тоя не е за форум "Сатанизъм", директно за кофата е.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2118783 - 01.06.2008 09:14 [Re: ]

Да я забърша ли темичката?
Макар че като се замисли човек, има логика. Изхождайки от предпоставката, че бог и дявол са едно и също нещо и твърдението, че Христос е син на единия от тях, то автоматично следва, че е син и на другия.

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2118837 - 01.06.2008 12:41 [Re: Цецо]

Цитат:

Да я забърша ли темичката?
Макар че като се замисли човек, има логика. Изхождайки от предпоставката, че бог и дявол са едно и също нещо и твърдението, че Христос е син на единия от тях, то автоматично следва, че е син и на другия.

остава да се споразумеят с непорочно зачатие ли е станала работата и кой точно е бащата

ПП лично мнение- направо ги забърсвай тези дивотии

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

kingDavid
пророк и бог в едно

Регистриран: 05.05.2008
    #2118909 - 01.06.2008 16:45 [Re: KRIST]

Krist каза:
35. Но вие обичайте враговете си,

В моя блок живеят 4 ма гадове Павел, Емил, Любо и Ицо които се опитват да ме утрепат със магически практики даже и съня ми влизат. Те са християни. Тоя Павел има много жени една от които е христянка от църква БЛАГА ВЕСТ. Пасторът съобщи за тях и аз се учудих защо този магьосник се жени за християнка
Защото тия 4 мата преди бяха сатанисти. Единият от които любо го видях как хвърляше малки котки(намерил котило) в стената на един блок със все сила при което котенцето се размаза. Кажи им го на тях "ТЕ СА ХРИСТИЯНИ" и се опитват да ме утрепат защото аз не съм. Аз съм духовен евреин = истински последовател на Дяволът
А този Павел KRIST сигурно го познаваш
Тези сатанисти тук във форума не са нищо и не знаят за това как ХРИСТИЯНИТЕ СЕ опитват да убият истинските сатанист
но Христос е казал обичайте враговете си защо не ме обичат или поне защо ми пречат

Legion_666_
Нерегистриран

#2118939 - 01.06.2008 17:45 [Re: kingDavid]

Цитат:

да ме утрепат със магически практики даже и съня ми влизат.

Пич, направи си услуга- посети психиатър. Сериозно.

Legion_666_
Нерегистриран

#2118940 - 01.06.2008 17:46 [Re: Цецо]

Както си прецениш, така постъпи с темата.

lolita2211

**

Регистриран: 25.01.2008
    #2118994 - 01.06.2008 19:14 [Re: kingDavid]

по- скоро ти си син на дяволЪТ ( ) , а не Христос, като не вярваш в него си трай...

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2119945 - 03.06.2008 09:13 [Re: Си Ди]

Цитат:

остава да се споразумеят с непорочно зачатие ли е станала работата и кой точно е бащата

Е то туй за непорочността в зачатието е твърде субективно и религиозно обвързано понятие. Ако приемем християнското тълкуване на израза, пряко произхождащо от смисъла на думата "порок", то би следвало всичкото живо на земята да бъде немедленно изтребено поради порочността на неговото появяване на този свят.
А кой от двамата е бащата е ясно - при положение, че са идентични, бащата е по-идентичния...

(Ще я пооставя още малко темичката. Действа ми разтоварващо... )

--------------------

hold on
конспиратор))

#2120137 - 03.06.2008 13:24 [Re: Цецо]

Цитат:

Ако приемем християнското тълкуване на израза, пряко произхождащо от смисъла на думата "порок", то би следвало всичкото живо на земята да бъде немедленно изтребено поради порочността на неговото появяване на този свят.

A ако приемем сатанисткото такова, какво би следвало?

Си Ди
гаргойл

#2120402 - 03.06.2008 16:26 [Re: hold on]

в случая Цецика визира, че за разлика от Христос, който претендира за непорочно заченат , всички останали сме с порочно зачатие - демек от **
е хайде да не навлизам в подробности

от гледна точка на сатанисткото таковата - няма такова животно "порочно" зачатие, че да се налага да се коментира не**порочното такова , а сичките са или естествени, или предизвикани по изкуствен път /демек ин витро /

просто е

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

hold on
конспиратор))

#2120528 - 03.06.2008 17:29 [Re: Си Ди]

Цитат:

Христос, който претендира за непорочно заченат

Tова не съм го чул от него де...
А кой зачена хумуса? Или да кажем всяка форма на живот?
Или какво значи "естествени"?

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2123136 - 06.06.2008 10:19 [Re: hold on]

Просто няма сатанистко такова, тъй като зачатието по принцип е естествен процес и няма нищо порочно в него. Та няма и нищо за тълкуване в този смисъл. Идеята за свързаност между грях и секс е изцяло религиозна.

--------------------

hold on
конспиратор))

#2123381 - 06.06.2008 14:07 [Re: Цецо]

Цитат:

Идеята за свързаност между грях и секс е изцяло религиозна.

Именно. РЕЛИГИОЗНА. Но не и християнска. Който свърже християнството с религията стига до такива и други изкривявания. Порочно или непорочно, мисля че пак се стига до неправилни тълкувания или преводи, или до едното и другото...
Аз например в непорочното зачатие на Христос виждам личната креативна божия намеса от ниво подобно на създаването на адам и ева, и нямаща нищо общо със секса или порока и тнт...Автора на всичко живо и неживо, Първопричината на битието и съзнанието не може ли да създаде една жива клетка, та толкова се чудят някои на т.нареченото "непорочно зачатие"? Ей това дето не се събира в черупката на човешката ограниченост аз му викам "естествен процес", божа работа...
А колкото до непорочността на Христовото зачатие, аз мисля че с този акт се акцентира върху изключителността на всичките събития, свързани с Христос и би трябвало да заостри вниманието на човеците и за по-важните събития, свързани с Него и следващи генералния божи план...

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2123452 - 06.06.2008 15:04 [Re: hold on]

Цитат:

Именно. РЕЛИГИОЗНА. Но не и християнска.

Посочи ми религия, различна от християнството, дето да става дума за непорочно ( ) зачатие.
Или християнството не е религия?

Цитат:

Аз например в непорочното зачатие на Христос виждам личната креативна божия намеса от ниво подобно на създаването на адам и ева,

Не е точно същото. Адам и Ева са били създадени (би трябвало да се разбира направени) от бог и никъде не се споменава за процеси като зачеване или раждане. Те просто са се пръкнали в окончателния им външен вид. Докато с Христос нещата стоят малко по-различно - той е заченат (нещото предполага наличието на процес, наречен оплождане, и за който процес е нужно наличието на два вида клетки, несъществуващи едновременно в един и същи организъм), след което дори е роден. И е трябвало да минат години, докато бебето стане бунтар, обявен в последствие за бог.

Цитат:

Първопричината на битието и съзнанието не може ли да създаде една жива клетка, та толкова се чудят някои на т.нареченото "непорочно зачатие"?

Въпросната (ако говорим за едно и също нещо) първопричина е създала жива клетка. Но последващото развитие на тази клетка вече не е в пряка връзка с първопричината. Най-малкото поради факта, че същата първопричина вече не е съществувала. А доста след изчезването на тази първопричина се развива идеята клетките да се комбинират в организми, размножаващи се по различен от делене начин.

--------------------

hold on
конспиратор))

#2123466 - 06.06.2008 15:18 [Re: Цецо]

За съжаление, за някои и понякога И ХРИСТИЯНСТВОТО е една от многото религии...
Колкото за непорочното зачатие, лично аз се изумих като гледах филма Zeitgheist /дано го написах правилно/, в колко много религии преди христа се споменава все този наратив - непорочно=свръхестествено зачатие >>божество>>цар/фараон>>възкресение!!! Не знам доколко това е вярно обаче, от гледна точка на историческата истина...

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2123480 - 06.06.2008 15:28 [Re: hold on]

Не знам дали за съжаление, но християнството действително е просто една от многото религии.
Този филм не съм го гледал и не знам как точно се казва.

Цитат:

Не знам доколко това е вярно обаче, от гледна точка на историческата истина...

Тук Елия може да вземе думата. На мен лично идеята за "непорочно" зачатие ми навява мисли за изкуствено оплождане.

--------------------

Legion_666_
Нерегистриран

#2123510 - 06.06.2008 15:50 [Re: Цецо]

А на мен идеята за непорочно зачатие ми навява мисли за тайно преспиване с... таковата... Ми тъй де...

hold on
конспиратор))

#2123555 - 06.06.2008 16:24 [Re: Цецо]

Ето ти линк за филма zeitgeist oт замундата, препоръчвам ти го, документален, религиозните внушения са само в началото на филма, първите 27 минути...те са в подчинено положение спрямо основното послание, на моменти доста объркано и противоречащо си...
http://zamunda.net/details.php?id=99337

непорочното оплождане в епруветка?... ...подкрепено с чекиджийски материали...

А за християнството... Ако личния елемент отсъства в гамата, то си остава куха фраза, наредени букви без смисъл...и разбира се една от многото религии...
Аз споделих тука /във вяра и религия/ някои лични преживявания /естествено ненапълно и не със всички/, има си опашка крушка, и аз не съм се родил вярващ...Дълбоко в себе си обаче понякога си задавам въпроса колко струва християнството ми и ме хваща срам, но това не пречи на слънцето да си изгрява, нито на господ да си вае делата...

hold on
конспиратор))

#2123560 - 06.06.2008 16:26 [Re: ]

С мумията?
НапоследОк чух, че имало такава атракция в египетските екскурзии

Ellia
яхнала метлата

#2123598 - 06.06.2008 16:53 [Re: Цецо]

Непорочното зачатие се базира изцяло и единствено на Новия Завет ,както и съществуването на самата Божия Майка.
Колкото до това, дали е останала девица,в Свещ. Писание се говори за братя и сестри на Исус - Мт. 13:55,56. Църквите твърдят ,че били заварени ,тоест Йосиф имал други жени (а) преди Мария ,само че в Новия Завет не се дават сведения, тези деца да са били от друга жена на Йосиф.
Споровете относно девството на Мария след раждането на Иисус възникват в края на 3-ти началото на 4-ти век и тогава за първи път се появява църковната версия със заварените деца.
Църковните събори и креда на Църквата не се занимават с нея, нито й дават някакъв статут, освен по отношение на Исус, -Третият Вселевски събор решава спора дали Дева Мария трябва да се нарича Богородица, или не. Богословският смисъл на прозвището "Богородица" бил да се подчертае, че Иисус, Синът на Мария, бил изцяло Бог, както и изцяло Човек.Догматът за Божията майка е базиран изцяло на Свещ. Предание, което е несигурно относно достоверността си.
Така че що се отнася до историчността на непорочното зачатие, сведения извън Новия Завет няма.
Но идеята за Майката Дева изобщо не е нова,това е хилядолетен прерогатив на Magna Mater,включително и египетската Изида ,която заченала Хорус в скръбта си по убития от Сет Озирис .Персииския Митра също е роден от девица в пещера ,макар че има и вариант на мита в стил -неродено дете ,тоест създаден от Твореца без да е използвана утроба

--------------------

Гало666
провокиран

Регистриран: 26.02.2007
От: време на време
    #2123766 - 06.06.2008 19:54 [Re: Ellia]

Цитат:

Непорочното зачатие се базира изцяло и единствено на Новия Завет ,както и съществуването на самата Божия Майка.

Не е така, има го още в Стария завет:

А за това, че Той трябвало да се роди от Дева, е предсказал божественият пророк Исаия в думите: “ето, Девицата ще зачене и ще роди Син, и ще Му нарекат името Емануил”. Това име, както знаете, показва Божието пришествие при хората и в превод на гръцки означава: с нас е Бог. И така, пророкът много време преди това предсказал, че Бог ще се роди от Дева.

Също и уеб страница

Ellia
яхнала метлата

#2124050 - 07.06.2008 09:31 [Re: Гало666]

Да ,що се отнася до пророчествата ,но ако за някои (християните)те вече са изпълнени ,за други (евреите) все още предстоят да бъдат изпълнени.
В случая говорим за конкретни източници споменаващи конкретно зачатието на Мария ,а това в Старият Завет го няма ,иначе нямаше да има такъв сблъсък във вярванията на двете религии .

--------------------

tonkata3
провокатор

Регистриран: 22.11.2006
Re: ще ви се !!!!!!!
    #2124060 - 07.06.2008 10:01 [Re: hold on]

Цитат:

.
Аз например в непорочното зачатие на Христос виждам личната креативна божия намеса от ниво подобно на създаването на адам и ева, и нямаща нищо общо със секса или порока и тнт...

По-правилно е "непорочното зачатие на Иисус", не просто на "Христос", макар че двете вървят заедно, но в случая- като акцент в контекста на тезата ти...визирайки човешката му природа!

--------------------
Блез Паскал-математик: "На света няма нищо по-велико от Иисус Христос, а в Иисус Христос няма нищо по-велико от Неговата жертва".
Деян.4:12 "ПОД НЕБЕТО НЯМА ДРУГО ИМЕ, НА ЧОВЕЦИ ДАДЕНО, ЧРЕЗ КОЕТО ТРЯБВА ДА СЕ СПАСИМ".

Редактирано от tonkata3 (07.06.2008 10:27)

hold on
конспиратор))

#2124088 - 07.06.2008 10:35 [Re: tonkata3]

Tочно така, заченат е човека Исус, а не Помазаника Христос... Между зачеването и помазанието /"..Това е моят възлюбен Син, Него слушайте..."/, имаше път, съпроводен със голямата среща с дявола и изкушенията...

hold on
конспиратор))

#2124098 - 07.06.2008 11:00 [Re: Ellia]

За евреите, изповядващи само тората, т.е. юдаизма, има две пророчества ;

"Второзаконие 18:15
Господ твоят Бог ще ти въздигне отсред тебе, от братята ти, пророк както е въздигнал мене; него слушайте,

Второзаконие 18:18
Аз ще им въздигна отсред братята им пророк, както съм въздигнал тебе, и ще туря думите Си в устата му; и той ще им говори всичко, което Аз му заповядвам."

...които говорят че юдаизма все още чака своя месия-пророк, но според мен, т.е. според християнството /Откровението/, май става дума за лъжепророка , съпровождащ звяра, последните времена и тнт...

П.П. Два стиха - едно пророчество де

Редактирано от холдън колфийлд (07.06.2008 12:35)

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2124355 - 07.06.2008 22:44 [Re: hold on]

Да допълня само към казаното от Елия и Холдън.Зачеване на Исус беше чрез Святия Дух и това е иносказание.Исус каза "никой не идва при Мен ако Отец ми не го призове",а призоваването става чрез Святия Дух.Така,че всеки призован от Отец Бива докосван от Светия Дух и зачва в сърцето си Исус.Т.е.повярва в него.Така ,че всеки новоповярвал е една Духовна девица( Мария) и ражда Исус в сърцето си.Колкото до Исус и зачатието му чрез Святия Дух по Плът,то за Бог няма Нищо невъзможно.Въпрос на вяра е все пак ,нали така?

Legion_666_
Нерегистриран

#2124391 - 08.06.2008 00:39 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

всеки новоповярвал е една Духовна девица( Мария) и ражда Исус

При това положение няма никакъв шанс да новоповярвам. И да староповярвам няма никакъв шанс, ако трябва да проявя откровеност.

Mitko_bombata
пристрастен

Регистриран: 02.08.2007
    #2124446 - 08.06.2008 08:41 [Re: ]

Цитат:

При това положение няма никакъв шанс да новоповярвам. И да староповярвам няма никакъв шанс, ако трябва да проявя откровеност

Със сигурност ти казвам,че ме развесели.Това означава ли,че друг се е настанил в сърцето ти?
Никога не казвай никога.

Редактирано от Mitko_bombata (08.06.2008 08:42)

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2125059 - 09.06.2008 11:59 [Re: Ellia]

Цитат:

Така че що се отнася до историчността на непорочното зачатие, сведения извън Новия Завет няма.

Това имах предвид, когато казах, че идеята е изцяло християнска.

Цитат:

Но идеята за Майката Дева изобщо не е нова,това е хилядолетен прерогатив на Magna Mater...

Обаче основно става дума за божества. Като привърженик на идеята за съществуването на извънземен разум в органична форма и пребиваването на този разум на Земята допускам, че някои биологико-медицински интервенции, извършвани от въпросния разум, са останали непонятни за туземното население (а вероятно и просто скрити от него). Което от своя страна е довело до обяснение на необяснимите от гледна точка на въпросното население ефекти по единствения възможен за него начин - бог. Като всемогъщ той може всичко. Дори да съживява изпаднали в клинична смърт.

Цитат:

тоест създаден от Твореца без да е използвана утроба

Явно клонирането не е от вчера... Клонингите според някои филми се развиват в изкуствена среда, възпроизвеждаща условията на утроба.
Между другото, има логика. Процесите в лабораторни условия са много по-лесно контролируеми. А вероятността утробата да пипне грип е сведена до нула.

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2125065 - 09.06.2008 12:03 [Re: Mitko_bombata]

Цитат:

Така,че всеки призован от Отец Бива докосван от Светия Дух

Червените братя имат много конкретно значение на израза за докосването. Само дето вместо "Светия" му викат "Великия". Ама идеята е същата. И пак е дух.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2125169 - 09.06.2008 15:13 [Re: Цецо]

ха- изпреварил си ме!
като прочетох обяснението на Митко и направих аналогия с Маниту

Гало666
провокиран

#2125383 - 09.06.2008 21:23 [Re: Ellia]

Цитат:

В случая говорим за конкретни източници споменаващи конкретно зачатието на Мария ,а това в Старият Завет го няма

Сега разбирам какво точно си искала да кажеш

В такъв случай, всеки, който не приема Новия Завет, няма как да разбере и идеята за това зачатие и ще си мисли за непротиворечащи на неслучило се събитие неправилни обяснения (като например сглобяване на молекули дезоксирубонуклеинова киселина)
Цитат:

Догматът за Божията майка е базиран изцяло на Свещ. Предание, което е несигурно относно достоверността си.

Липсата на сведения обаче не изключва събитието. Например, не е необходимо едно събитие да е било обявено или описано в хиляди източници, за да се е случило. Както и обратният случай - наличност на записки за събитие, което реално не се е случило.

Ellia
яхнала метлата

#2125757 - 10.06.2008 11:48 [Re: Гало666]

Цитат:

Липсата на сведения обаче не изключва събитието. Например, не е необходимо едно събитие да е било обявено или описано в хиляди източници, за да се е случило. Както и обратният случай - наличност на записки за събитие, което реално не се е случило.

Така е
Особено що се отнася до събитие с огромна религиозна важност .Вярата не се влияе от доказателства и прочие ,по -точно е да се каже ,че не се нуждае от доказателства.Вярата си има собствени пътища и начини за да живее и да се развива

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2125808 - 10.06.2008 13:12 [Re: Ellia]

Цитат:

Вярата не се влияе от доказателства и прочие ,по -точно е да се каже ,че не се нуждае от доказателства.

Аз бих ги разграничил коренно тези две неща. Да, вярата не се нуждае от доказателства. Но ако вярата не се влияе от доказателствата, вече не е вяра.

--------------------

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #2127661 - 12.06.2008 19:07 [Re: Си Ди]

Цитат:

в случая Цецика визира, че за разлика от Христос, който претендира за непорочно заченат , всички останали сме с порочно зачатие - демек от **

от гледна точка на сатанисткото таковата - няма такова животно "порочно" зачатие, че да се налага да се коментира не**порочното такова , а сичките са или естествени, или предизвикани по изкуствен път /демек ин витро /

просто е

Абе нещо не ми стана ясно, та да питам : защо естественият начин за зачеване се приема за неестествен? Какво порочно има в тоя метод, след като в Библията е казано "плодете се, множете се..." Значи Бог няма нищо против съвокуплението на индивидите от двата пола. Какъв е проблемът тук? Значи казано е просто: това влиза в онова, отделят се телесни течности, това отделя клетки с HY хромозоми, а онова - ХХ. От съчетанието на двете се получава зигота...

Гало666
провокиран

#2127795 - 12.06.2008 21:02 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Цитат:

просто е

Абе нещо не ми стана ясно, та да питам : защо естественият начин за зачеване се приема за неестествен? Какво порочно има в тоя метод, след като в Библията е казано "плодете се, множете се..." Значи Бог няма нищо против съвокуплението на индивидите от двата пола. Какъв е проблемът тук? Значи казано е просто: това влиза в онова, отделят се телесни течности, това отделя клетки с HY хромозоми, а онова - ХХ. От съчетанието на двете се получава зигота...

Е, и какво - това се случва и при сърничките, и при пчеличките... всъщност, при пчеличките не е точно по този начин с хромозомите, но идеята е подобна. На ниско ниво това е съвсем естествено и няма какво да се притесняваш.

Но да не би да очакваш, че Господ ще се излага да сътворява нещата по такива елементарни начини

ЦецоМодератор
ПИЧ

#2128155 - 13.06.2008 10:40 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Значи Бог няма нищо против съвокуплението на индивидите от двата пола.

Определено няма. Даже напротив. Иначе нямаше да ги създаде такива. Против е църквата.

--------------------

Blackness
почетен член

Регистриран: 19.03.2008
    #2294212 - 25.01.2009 18:58 [Re: kingDavid]

Цитат:

на грешния дава да се труди, и да събира, и да трупа - За да даде всичко на угодния Богу.

Туй малко на диалектически материализъм мяза. Нищо чудно че гледаме по телевизията комунистите да се кръстят.

Цитат:

От Мене ще измрат всичките грешници между людете Ми

Е тва тука е интересно много, кво правят бегрешните, като изпукаме грешните. Заслужава да се види и да се коментира на халба бира

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2294690 - 26.01.2009 12:54 [Re: Blackness]

Цитат:

кво правят бегрешните, като изпукаме грешните

я да видим ......ммммммм..... ще си оправя маникюра , после ще се подстрижа сама (нали няма да остене никой друг ) , ще скокна до някое магазинче , после ще се замъкна в някоя книжарничка , такива неща

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6540

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.166 seconds in which 0.149 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.