ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
kingDavid
пророк и бог в едно

Регистриран: 05.05.2008
От: София
Небесните и подземните стихии
    #2118463 - 31.05.2008 15:02

Замислих се тъй като твърдя че Христос е син на Дяволът като Йехова Дяволът е стихията огън то Исус Христос е стихията вятър. Спомняме си че червеното море беше разделено от вятър
което според Павел е преминаването му е символ на кръщението
Израилтяните ги водеше облачен стълп през деня и огнен стълп през ноща. За Христос е казано
for they drank of that spiritual Rock that followed them: and that Rock was Christ. (превод от king james version
Защото пиха от тази духовна канара която те следваха и тя беше Христос.
Което ни води до заключението че Христос е стихията вятър и вода. А Дяволът Йехова е стихията огън
Спомняме си как смъмра ветровете мълчи утихни

Не се сещам нищо за стихията земя който може да помогне

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кристел
in aeternum

Регистриран: 07.06.2005
От: Небето
Re: Небесните и подземните стихии
    #2118512 - 31.05.2008 16:57 [Re: kingDavid]

На базата на какво твърдиш, че Йехова е дявол? Къде го пише? Кои са твоите доказателства? "Цар Давид"???? Ти наясно ли си Цар Давид (персонажа от Библията) на кой Бог е уповавал и възхвалявал? И поради что така съзнателно Богохулстваш....? И Изобщо интересно ми е да разбера, кой е твоят Бог?

--------------------
"My people know My name!"Isaiah 52:6

kingDavid
пророк и бог в едно

#2118523 - 31.05.2008 17:16 [Re: Кристел]

Вие христяни не гледате ли филми не играете ли игри
Във филма азиатския hell от 2005 година го показват в "подземята" крайй огънят където отсъжда хората. Във филам spawn владее огненият ад. Във играта quake1 във 5 ниво на 1 част излиза от огъня и мята огнени късове скала по тебе да те убие. Във най новота игра Dark messiah of might and magick дава напътсвият на своя син точно на място заобиколено от огньове.
Вие не сте били в ада и не сте се срещали с него
Аз обаче да той е точно такъв какъвто го показват във 2 те игри за които пиша по горе. Целият е черен със рога и с внушителни размери. Озовах се в един свят и отнякъде се появи той Той ми подаде ръка като със своята ръка аз му хванах палеца в този момент се озовах заедно с него в ада навсякъде огън и е много топло. Той ме изпита със 2 чашки "вода" Каза ми пий трябва да имаш сили да не изгориш аз пих от втората. Каза ми бягай аз полетях летях летях над огъня и после архангелът ми каза връщай се nvknvk и аз се събудих
Той е Аллах той е и Йехова. Много е суров към грешниците

1Лет.21:26 И там Давид издигна олтар Господу, и принесе всеизгаряния и примирителни приноси, и призова
Господа; и Той му отговори от небето с огън, паднал върху олтара за всеизгарянето.
Иов.1:16 Докато още говореше той, дойде и друг, та рече: Огън от Бога падна от небето,та изгори овцете и
слугите и ги погълна; и само аз се отървах да ти известя.
Откр.20:9 И те се разпростряха по цялата широчина на земята, и обиколиха стана на светиите и обичния град;
но огън падна от [Бога из] небето та ги изпояде.

Бог говори на Моисей на планината синай която е цяла пламнала в огън. Храста който гори а не изгаря

36 А в часа на вечерния принос, пророк Илия се приближи и каза: Господи, Боже Авраамов, Исааков и Израилев, нека стане известно днес, че Ти си Бог в Израиля, и аз Твой слуга, и че според Твоето слово аз сторих всички тия неща. 37 Послушай ме, Господи, послушай ме, за да познаят тия люде, че Ти, Господи, си Бог, и че Ти си възвърнал сърцата им надире. 38 Тогава огън от Господа падна, та изгори всеизгарянето, дървата, камъните и пръстта, и облиза водата, която бе в окопа. 39 И всичките люде, когато видяха това, паднаха на лицата си и рекоха: Иеова, Той е Бог; Иеова, Той е Бог

ТАКА ЧЕ ПРИЗНАЙТЕ ДЯВОЛЪТ защото

Иов.1:16 Докато още говореше той, дойде и друг, та рече: Огън от Бога падна от небето,та изгори овцете и
слугите и ги погълна; и само аз се отървах да ти известя.

Тук Йов е предаден в ръката на Дяволът нали но огън пада от небето

Кристел
in aeternum

#2118529 - 31.05.2008 17:42 [Re: kingDavid]

Всичките тези явления, които описваш - това са проявления на голямата сила на Йехова Бог. Библията ни казва, че творенията дават доказателство за 'вечната сила и Божественост' на Йехова.

Бог използва своята сила, за да създава, да унищожава, да защитава, да възтановява - накратко казано, да върши всичко онова, което е уместно във връзка със съвършените му цели. В някои случаи Йехова използва силата си, за да разкрие важни аспекти от своята личност и стандарти. И най-вече Той насочва силата си така че да изпълни волята си - да реабилитира своето върховенство и да освети святото си Име посредсвтом месианското Царство.

На езиците на оригинала Бог е наречен "Йехова на войнствата" близо триста пъти в еврейските писания и два пъти в Християнските гръцки писания. Разбирам, че унищожението на хора не е нещо приятно за размисъл.НО не бива да забравяме, че Божиите войни не са, като незначителни човешки конфликти. Може воените и политическите водачи да се опитват да приписват благородни мотиви на своята агресивност. Но в човешките войни неизбежно става дума за алчност и егоизъм.

За разлика от това Йехова НЕ Е движен от лишени от разум емоции. Във Вторизаконие 32:4 се казва: "Той е Канара; делата му са съвършени, Защото всичките Му пътища са прави, Бог на верността е, и няма неправда в Него; Справедлив и прав е Той." Божието Слово осъжда необузданата ярост, жестокост и насилие. Така че Бог никога не действа без основание. Той използва своята унищожителна сила пестеливо и като последна възможност. При него нещата стоят така, като е казал чрез своя Пророк Езикиил: "Благоволя ли Аз в смъртта на нечестивия? казва Господ Иеова, а не по-добре да се обърне от пътя си и да живее?"

--------------------

Кристел
in aeternum

#2118534 - 31.05.2008 17:56 [Re: kingDavid]

Цитат:

тук Йов е предаден в ръката на Дяволът нали но огън пада от небето

Да, така е, бил е предаден в ръката на Сатана, но задавал ли си си върпоса ЗАЩО?

Сатан отправил предизвикателството, че Йов - и всъщност всеки един човек - няма да запази лоялността си към Бога, когато е подложен на изпитание. Бог е отговорил на това предизвикателство, като позволил на Дявола да изпита лоялността на Йов. В резултат на това, както знаем, Йов е бил поразен от болест, изгубил е богатството си и децата си... Без да знае за въпросите, които били повдигнати, Йов погрешно е сметнал, че страданията му са непсраведливо наказание от Бога. Той даже попитал Отеца, защо го е взел на "прицел", защо го счита за "свой неприятел".

Един млад мъж на име Елиу разкрил грешката в мисленето на Йов, като е казал: (Йов 35:2) "Мислиш ли, че е право това, което рече ти: Моята правда в туй дело е повече от Божията?" ДА, не е проява на мъдрост да смятаме, че знаем повече от Бога, или да решим, че Той е постъпил непсраведливо kingDavid. " Далече да бъде от Бога неправдата и то Всемогъщия беззаконието " - е заявил Елиу. По-късно той добавя :" Всемогъщ е не можем да Го проумеем, превъзходен е в сила; правосъдието и преизобилната правда Той няма да отклони" Когато Бог воюва, той има сериозна причина да постъпи така.

--------------------

KRIST
рекордьор

Регистриран: 14.07.2005
От: България
    #2118552 - 31.05.2008 18:45 [Re: kingDavid]

Явно не си чел това:

Матей 4:1-17
1. Тогава Исус бе отведен от Духа в пустинята, за да бъде изкушаван от дявола.

2. И след като пости четиридесет дни и четиридесет нощи, най-после огладня.

3. И така, изкусителят дойде и Му каза: Ако си Божий Син, заповядай тези камъни да станат хлябове.

4. А Той отговори: Писано е: "Не само с хляб ще живее човек, но с всяко слово, което излиза от Божиите уста."

5. Тогава дяволът Го заведе в святия град, постави Го на крилото на храма и Му каза:

6. Ако си Божий Син, хвърли се долу; защото е писано:
"Ще заповяда на ангелите Си за Теб;
и на ръце ще Те вдигат,
да не би да удариш о камък крака Си."

7. Исус му каза: Писано е още:
"Да не изпитваш Господа, твоя Бог."

8. Пак Го заведе дяволът на една много висока планина, показа Му всички царства на света и тяхната слава и Му каза:

9. Всичко това ще Ти дам, ако паднеш да ми се поклониш.

10. Тогава Исус му каза: Махни се, Сатана, защото е писано: "На Господа, твоя Бог, да се покланяш и само на Него да служиш."

--------------------
Неговата Светлина е достатъчна да порази тъмнината на целия свят.
Но понеже ти си влюбен в тъмнината,
Той не иска да порази любимецът на твоето сърце.
Ето,толкова много те Обича /Симран/

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #2118576 - 31.05.2008 19:22 [Re: kingDavid]

темата е за форум Сатанизъм

--------------------
Libra

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2118606 - 31.05.2008 20:22 [Re: libra]

Цитат:

темата е за форум Сатанизъм

стига ве

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2118784 - 01.06.2008 09:18 [Re: kingDavid]

Цитат:

Спомняме си че червеното море беше разделено от вятър

Стига бе! От кога си го спомняте? А от де духнА ветеро?

(Приятелски съвет - спри да пишеш простотии, щото Либра и Елия ги местят при мен, пък тук рискуваш да бъдеш преместен извън форума.)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

kingDavid
пророк и бог в едно

#2119748 - 02.06.2008 20:35 [Re: kingDavid]

Поразмислих се и разбрах че под стихията земя трябва да разбираме майката природа т.е живот. В Библията пише че Бог е направил всичко даже всички пророци казват така. Според мен дуализма добро зло трябва да съществува аналогично и в създаването. Т.е Дяволът е направил неживата природа, а Бог всичко живо. Защо смятам че неживата природа защото той е измислил законът карма затова и неговите слуги могат да помагат в наказването. Забелязали ли сте че само богати ходят да им се чисти магия. Именно това е. Дуализмът трябва
аналогично и тук да го има. Т.е един истински сатанист никога няма да живее в лукс по скоро скромно. Докато тези които почитат Създателят на всичко живо ще бъдат един ден много богати. Аз съм от първите, всичко имам обаче живея скромно а вие какво смятате????

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3379

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.