ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Gwendolin
wacky

Регистриран: 08.01.2005
От: Не от София.
трябва ли да плащат?!..
    #2137472 - 25.06.2008 20:25

За белИте става въпрос.Моят хубавец счупил две стъкла-на детската градина до нас.Той е на 6 год.,оня ден беше "абитуриент" в същата градина,а утре съм на разговор с директорката Оказа се,че едното стъкло го смлял съвместно с друг бабаит,с топка го ритнали,обаче другото е негова самостоятелна акция-с камък,т.е.съвсем обмислено е било.Казах му,че ще плати щетите с парите от касичката-събира си за бюро-нали ще е първолак.
Как бихте постъпили вие?М?

--------------------
Когато се затвори врата,се отваря прозорец.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: трябва ли да плащат?!..
    #2137476 - 25.06.2008 20:36 [Re: Gwendolin]

Добре, че не се е срязал той или някой друг Случват се такива неща, ако смяташ, че като му вземеш спестяванията, това ще го накара да е по-внимателен, не виждам защо да не ги направиш

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Nicole
пристрастен
**

Регистриран: 16.01.2005
От: Mount Prospect
    #2137479 - 25.06.2008 20:41 [Re: Gwendolin]

паричките при мама и 3 дни без ТВ или компютър- При нас това с компа върши работа ВИНАГИ! А Парите вече са при мен на съхранение
все пак си е лична преценка, някой път 3 дни ми се виждат множко.... Сега пък съвсем да не прави бели не е хубаво

--------------------
Never argue with a fool. People might not know the difference

Gwendolin
wacky

#2137493 - 25.06.2008 21:08 [Re: Milano]

Уфф,нищо не смятам. Но със сигурност не искам тези постъпки да останат без последствия.Винаги съм го учила,че преди да стъпи накриво трябва да помисли ще си понесе ли негативите после.Демек-трябва да има последствие,няма как
Но и по принцип питам-да плаща ли при следващо провинение,ТВ-то ли да спирам /и това съм правила/,друго ли да е?..
Вие как "наказвате"?
Ааа,и друго да питам.Така.В градината ни е здравния картон,който ще го искат в първи клас.Директорката отказала да го върне на сина преди да си плати стъклото.Добре,ама за мене е честно той да дели стъклото с другото момче.Което обаче отказва да плаща,тя няма и как да го накара него,че е по-голямо.Ама нас ни "държи" в ръцете си с тоя картон.То к`во държи,като аз сама изявих желание да си понесем вината,но естествено наполовина с другото момче.
Та утре да отварям ли уста на срещата,виновно ли да мълча,нещо средно ли да е...
Уффф...

--------------------

Редактирано от Gwendolin (25.06.2008 21:22)

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2137557 - 25.06.2008 22:30 [Re: Gwendolin]

Говори с родителите на другото момче - дано да има резултат и да си поделите стъклото А това от страна на директорката си е жив рекет

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Gwendolin
wacky

#2137796 - 26.06.2008 00:59 [Re: Milano]

Цитат:

А това от страна на директорката си е жив рекет

Нали?!
И аз така го приех иии...Ще се караме утре май..
Мразя да ме притискат до стената!

--------------------

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #2138062 - 26.06.2008 11:28 [Re: Gwendolin]

Ако беше невинно счупване на едното стъкло, не бих го карала да плаща нищо. На мен ми се беше случило да ме бутнат и да счупя стъкло, нямах вина за случилото се, освен че бях на неподходящото място, но във вашия случай става дума за счупването без да е внимавал и без да рита топка, знаейки, че в близост има прозорци. Според мен трябва да има последстие за него, но не като някой го манипулира със здравния картон, защото това и на мен ми се струва по скоро рекет към теб.
За сина ти не е възпитателно само той да понесе последствията, след като вината не е само негова. Редно е да го обясниш и на директорката, която се предполага, че има някакъв педагогически опит.

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

блага
новак

Регистриран: 12.07.2008
От: София
    #2150720 - 15.07.2008 08:33 [Re: Signiorita]

Цитат:

Ако беше невинно счупване на едното стъкло, не бих го карала да плаща нищо. На мен ми се беше случило да ме бутнат и да счупя стъкло, нямах вина за случилото се, освен че бях на неподходящото място, но във вашия случай става дума за счупването без да е внимавал и без да рита топка, знаейки, че в близост има прозорци. Според мен трябва да има последстие за него, но не като някой го манипулира със здравния картон, защото това и на мен ми се струва по скоро рекет към теб.
За сина ти не е възпитателно само той да понесе последствията, след като вината не е само негова. Редно е да го обясниш и на директорката, която се предполага, че има някакъв педагогически опит.

Напълно съгласна!

Gwendolin
wacky

#2153757 - 18.07.2008 15:25 [Re: Signiorita]

Цитат:

той сина е здраво подкован в това отношение.Ходи да търси другото момче,за да си поемели заедно вината.Ама вчера едно съседче му изгуби телефона и да видиш пак как направи пътека до тях!"Аааа,щом е виновен,да си поема вината!"-казва...Като мантра го повтаря

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2154869 - 20.07.2008 12:55 [Re: Gwendolin]

Почти на същата възраст и големият ми син имаше подобно произшествие.
Той какви ли неща не е правил ама т'ва е друга тема
Хвърлял пръст от саксиите ми върху една кола, паркирана отдолу.
Счупил стъклото как се чупи стъкло с пръст, така и не разбрахме...
Предположихме с мъж ми, че стъклото е било счупено преди това, а ние сме изкупителната жертва но тъй като не сме били очевидци на събитието, поехме щетите.

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3824

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.