ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Постоянна висока температура
    #2153157 - 17.07.2008 21:10

Да попитам вместо една моя приятелка.
Какво може да е обяснението за постоянното поддържане на телесна температура 37.2- 37.8 с години? Симптомите- перманентна отпадналост, безсилие и бърза уморяемост. Иначе не отслабва и не страда от липса на апетит.Направи си всякакви изследвания- пълни кръвни, ентерологични, мозъчни, на костите, дори на психолог ходи, но не е изобщо в депресия- нищо- всичко е в нормите, няма видима причина за високата температура, лекарите нямат обяснение, а температурата си продължава, както и отпадналостта.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
Re: Постоянна висока температура
    #2153437 - 18.07.2008 08:57 [Re: Дзвер]

абе аз не мога да се ангажирам с диагноза но може би на този етап да е добре да се пуснат някои изследвания като, тироидна жлеза, туберкулоза лаимска болест, сифилис, микоплазма и хламидия...спекулирам само рабира се. Много вероято е и нищо да и няма на жената...

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2153519 - 18.07.2008 11:35 [Re: Doctor B]

А, да и тези си ги прави- за тироидна жлеза, за всякакви венерически болести, белодробни изследвания и за хламидия.
Е има ли такова нормално състояние- да си постоянно много отпаднал и с температура
Те вече единственото за което не са правили изследвания май е за алергия към топлината и светлина. Защото през зимата по-често й спада Т-то до 36.8- 37.Но цяло лято е с над 37.2, независимо, че не ходи по плажове или да седи на слънце.Теоретично дали има вероятност да е от това?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2153530 - 18.07.2008 11:40 [Re: Дзвер]

Цитат:

Е има ли такова нормално състояние- да си постоянно много отпаднал и с температура

И аз И дъщеря ми подържаме такава температура, от начало ми беше кофти, веднага я усещах, ама сега свикнах с нея. Изследвания всякакви са ни правени и на двечките, резултати-перфектни, а тая гадинка просто не спада.
Тя пък сега е бременна и е под лекарско наблюдение и има проблеми с градусите, както тя си казва.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2153903 - 18.07.2008 19:16 [Re: Дзвер]

локална инфекция някъде наскрито, дето да не дава индикации за себе си явни? зъб, дихателна алергия / в т.ч. алергична хрема/, болки тук-там мускулни или другакви, обриви и некви такива?
това мога да дам като възможности, поне на мен такива предположения са ми правени, когато аз имах така много месеци, да не кажа години, леко повишена температура
самата температура, макар да не е висока, изтощава, оттам и отпадналостта

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #2153973 - 18.07.2008 20:52 [Re: Дзвер]

Цитат:

А, да и тези си ги прави- за тироидна жлеза, за всякакви венерически болести, белодробни изследвания и за хламидия.
Те вече единственото за което не са правили изследвания май е за алергия към топлината и светлина. Защото през зимата по-често й спада Т-то до 36.8- 37.Но цяло лято е с над 37.2, независимо, че не ходи по плажове или да седи на слънце.Теоретично дали има вероятност да е от това?

Не не е от това. Нека да почне на мери температурата орално и ни кажи колко е.

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

keleto
ентусиаст
**

Регистриран: 06.06.2006
    #2154029 - 18.07.2008 22:03 [Re: Дзвер]

Ха, и аз имах същия проблем с години и с години си правех изследвания и всичко беше наред. Все ми казваха че сигурно е депресия и заради това било. Докато след много години освен температурата и умората се появиха и много други симптоми и някой се сети да ми направи тест за АNA антитела. Тестът беше положителен и аз питах и тук във форума за това. Ето темата: http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1759376/page/0/fpart/1/vc/1
Въпреки това, отне още около една година да ми бъде поставена диагноза - за съжаление лупус. Сега пия лекарства, от които съм много по-добре. Но съм пак с почти постоянна температура, която смятам е свързана със слънцето. Зимата обикновено изчезва. Изчезва също ако не излизан навън една седмица, но това си е почти невъзможно. Слагам си слънцезашитен крем 50 фактор и помага доста, но не напълно. Луминисцентното осветление също допринася за умората, заради ултравиолетовите лъчи. За всичките тези години, никога не ми е хрумнало че съм алергична към ултравиолетовите лъчи, а е било така. Пробвайте с голям фактор всеки ден непрекъснато и нека си направи АНА теста. Дано не е положителен.

keleto
ентусиаст
**

Регистриран: 06.06.2006
    #2154036 - 18.07.2008 22:17 [Re: Дзвер]

Имахме флуоресцентно осветление в кухнята, което заменихме с обикновени електрически крушки и нещата се подобриха много. То на опаковките им си пише че тези флуоресцентните крушки може да предизвикат раздразнение на кожата и очите заради ултравиолетовите лъчи при здрави хора, пък какво остава за слънцечувствителните.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9724

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.