ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
anonimche
неориентиран

Регистриран: 25.07.2008
Моля за съвет
    #2158785 - 25.07.2008 11:37

Здравейте.Аз съм момиче на 18 години и имам проблем с родителите ми.Исках да ходя на море с приятеля ми,но не ми разрешиха. И от там тръгна всичко.Започнаха да ми втълпяват ,че съм била малка,недорасла,че нямам грам мозак в главата и незнам си какво още. Но мен ме боли не заради това ,че не ме пускат ,а отношението им към мен. За тези 18 години нито веднъж не са ме попитали за нещо около личния ми живот.Не ги интересува мнението ми даже не искат и да го чуят.Вчера се стигна до там собствената ми майка да ме нарече пропаднала курва и наркоманка ( което изобщо не е вярно,още повече ,че съм противничка на дрогата и никога не сам употребявала нито пък ще употребя) . Чувствам се психически смазана.Незная към кого да се обърна за помощ ,Незная какво да правя. Още повече ,че ме е страх да не загубя човека до себе си ,защото той е единствения човек който съм обичала истински и се борих за любовта му 2 години. И сега когато е до мен родителите ми се опитват по всевъзможен начин да ми отровят живота.А загубя ли го няма да им го простя никога.
Моля ви за съвет вие като родители как бихте постъпили и какво да направя !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
alice
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Re: Моля за съвет
    #2158797 - 25.07.2008 11:52 [Re: anonimche]

аз не съм родител, ама да ти кажа моят съвет - на 18 си, потърси си работа. така ще станеш по-самостоятелна и няма да могат да ти се месят. защото иначе добре знам как излизат с номера - аз ти давам пари, затова ще ме слушаш, после става - живееш в моята къща, затова ме слушай. така че действай малко по малко да се отделиш от тях.
и на мен ми правеха мн проблеми за излизане - защо ти е да ходиш на купон за цяла нощ, там ще се напиеш, ще забременееш и ще спиш по гарите...откакто ги запознах с приятеля ми, спрях да ги питам за каквото и да е. те си мислят, че той се грижи за мен, което е вярно де, ама той пие повече от мен, така че не винаги може много да се грижи.

anonimche
неориентиран

Регистриран: 25.07.2008
    #2158803 - 25.07.2008 12:00 [Re: alice]

Еми и аз ги запознах с моя ,но просто те като че ли изобщо не ги интересува...

alice
инат

#2158805 - 25.07.2008 12:02 [Re: anonimche]

еми казах ти какво може да направиш.....
при мен това беше условието - запознай ни и ще те пускаме навсякъде

Petrovа_
Myryam-Channah

Регистриран: 21.04.2006
От: сънищата
    #2158912 - 25.07.2008 14:21 [Re: anonimche]

Цитат:

собствената ми майка да ме нарече пропаднала курва и наркоманка

Мъкааа

--------------------
"... а beautiful nightmare ..."

Sagittarius
търсеща

Регистриран: 11.02.2004
От: София
    #2159321 - 25.07.2008 22:31 [Re: anonimche]

Нещо е изнервена жената, не го мисли в действителност, бъди сигурна... кофти е, че го е казала, но ще я разбереш, когато станеш родител, но по-добре е да не ти се случва да го кажеш...
Послушай Алис, опитай се да станеш по-самостоятелна и независима, не е лесно, но би свършило работа. Щом си на 18 вече, можеш да работиш, щото, само наличието на гадже не те прави голяма в техните очи. Гаджета си имат и 15-годишните, но са си деца
От друга страна те може би не умеят или не знаят как да говорят с теб за твоите си мисли, или пък ти не умееш да им ги представиш така, че да бъдат приети, знам ли, но, за да не те пуснат на море, действително смятат, че няма да се оправиш, да се справиш с неизвестното, което ме навежда на мисълта, че си била, все пак, обгрижвана от тях прекомерно... така че, едва ли не са ти обръщали внимание, просто не е било по този начин, по който на теб ти се е искало.
Трябва да се говори... и си намери работа

BioHazard
дрът пръч

Регистриран: 25.01.2005
От: у некоя кръчма
    #2163487 - 31.07.2008 22:17 [Re: anonimche]

Никъф съвет не мое да ти помогне.

Тва е нормална част от развитието ти.

Фанала си си гадже. "2 години си се борила за любофтъ му". Мале, как звучи...
Споко.
Шъ си фащаш още много. За некои шъ съ бориш, за други не чак толкоз. Всичките шъ ги "обичаш истински" и като ги "загубиш", все некой друг шъ ти е виновен. А те родителите за тва шъ съ наблизо. Да има кой да е виновен.

Не се учудвай, ако някой те мисли за наркоманка. Пубертета тъ друса яко с всякакви хормони и химии в сравнение с които, некои наркотичета изглеждат като билкови чайчета.
Хубавото е, че за разлика от наркотичетата, пубертетните химии не съ опасни. Поне физически.

След време, ако съ сетиш за тия глупости, които сега ти се струват Ужасно Важни и Ужасно тъ смазват психически, напрао шъ си умреш от смях. Ама нейсе. Нема как да го знаеш преди да му дойде времето.

А пъ тва за тия "18 години липса на интерес към личния ти живот" напрао мъ фърля в джаза!

Нали за тва искаш да си имаш "личен живот", та да си е личен... За кво пъ некой трябва да съ интересува от "личния" ти живот?? Оправяй си съ сама с него. Нали не си малка вече и имаш мозък в главата.
Сигурен съм, че след неколко години шъ отидеш в некой друг форум и шъ почнеш да съ оплакваш как тоя или оня, или - о, ужас! - родителите ти! ... прекалено съ интересуват или съ бъркат в "Личния" ти живот...

Нема угодия на младите, ей!
Като им съ бъркаш в личния живот - що съ бъркаш...
Като не им съ бъркаш - що не съ интересуваш...
Ей, родители! Мамата си трака...
Опичайте си акъла!

--------------------
По релсите не можеш да разбереш в каква посока се движи влака.

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #2163755 - 01.08.2008 14:33 [Re: BioHazard]

Абсолютно си прав, ама момичето си се държи съвсем нормално за 18-те си години. Държавата го води пълнолетно, гадже си е хванало даже , ....

Сега да ти кажа, anonimchе, не ти ли е хрумвало, че претенциите ти, че си голяма, не се припокриват с представите за голям човек на родителите ти, а е доста съществено какво мислят по въпроса щом очакваш да се бръкнат в джоба за море, а и не само за това де Както каза Алис по-горе, да те пиптам и аз, можеш ли да демонстрираш икономическа състоятелност, да покажеш, че сама си вземаш решенията и в по-голяма степен са правилни и разумни, за резултата след тях говоря, а не как ти се струват на теб в момента?
Попрекалили са го с обвиненията според мен, но е много вероятно в настояването си и ти да не си се държала много приемливо, не знам, не съм била там и за това не мога да взема никакво отношениие. А и като е ядосан, човек понякога попържа, изпуска си нервите и казва неща, които не би казал в нормално състояние, явно става става дума за нещо такова и както те сигурно търпят доста твои не много красиви ситуации, така е естествено и ти да ги разбереш, това, ако си голяма и разумна де.

Не знам доколко полезни можем да сме ти, но Биото е прав, всичко това след години ще ти се струва голям майтап, а и начина, по който го възприемаш, пак говори за твоята зрялост и отношение към обикновените неща в живота.
Което от своя страна говори, че като цяло са прави родителите ти, това според мен де.

Щях да пропусна за това, че не се интересуват от личния ти живот.
Единият ми син ходи да се жалва при баба си за нещата, които му се случват в живота? Понякога, като докопа каката, и се жалва колко го боли душата. Има моменти, в които вместо да дойде да поговорим, се пържи сам на бавен огън, в къщата се носят сантиментални парчета и изобщо е един такъв семееен траур, който лъха от цялата къща, но никой не го дърпа за пеша да говори, щото аз личнно бих се разправяла с такъв, дето ми се бърка, когато не съм му поискала бъркалката.
След като пострада малко самичък идва кога за съвет, кога за коментар, кога ей така само, да поговори с някой, ама всичко е въпрос на момент, състояние и други разни такива неща.
Ти колко пъти се се опитала да занимаеш единия от двамата родители с личния си живот? (Както вече рече Биото, щом е личен живот ти определяш кой ще участва в него)

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

alice
инат

#2163837 - 01.08.2008 16:03 [Re: Signiorita]

Съгласна. И аз не обичам да ми се бъркат и това ме кара още повече да крия, дори да искам да споделя.

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2164535 - 02.08.2008 19:52 [Re: anonimche]

Продай покъщнината и бегай на море, щом е единствения..

Дъра-бъра, отговорността и т.н.
Проблемът, май не е в непускането на море, а в това че не искат да я пуснат сама(с него) на море(правилно ли съм разбра?), освен това я наричат курве и наркОманка.

Шо не питаш майчето, кви ги е дробила по твое време, май добре си е поживяла, въпреки комунизма

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3798

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.