ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Евтаназия при животните - За и против
    #216913 - 19.02.2004 09:58

Ако един ден разберете, че вашето животинче е неизлечимо болно или вече е достигнало дълбока старост и се мъчи от несгодите на възрастта бихте ли го приспали? Знам, че това е много тежко и вземането на такова решение би било истински героизъм, но ако така помагаме на животното, бихте ли го направили? Смятате ли, че това е убийство или е спасение?
Ще ви дам пример с една моя позната, която имаше кученце пекинез цели 17 години. Но то остаря, зъбите му изпадаха, костите го боляха, едвам се предвижваше и дори избягваше да го прави...Лежеше по цял ден в едно креватче, направено специално за него. Навън почти не излизаха, защото то не можеше да върви от болки в костите. Хранеше се трудно - все пак нямаше вече зъби, а от устата му миришеше. И тя, моята позната предпочете да го преспи, колкото и мъчно да и се струваше...
Понякога си мисля, че ако знаех по-рано, че ракът на Люси, котката ми която умря, след като беше оперирана, е в този напреднал стадий, сигурно щях да я оставя да живее, докато не се появят първите признаци на влошаване...и тогава може би щях да я отърва от мъките. А аз в стремежа си да я спася, защото твърде много я обичах, я подложих на операция, т.е. на една мъка, която я обречи на смърт...

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Snow Beauty
zamislena
**

Регистриран: 07.01.2004
От: BG - po surze i dusha
Re: Евтаназия при животните - За и против
    #217905 - 20.02.2004 06:01 [Re: Oli*]

Ох, толкова ме натьжава тази тема 4е даже не мога да си го представя и да ти отговоря. дано не ми се слу4ва никога такова решение да взимам.
Мойта котка като малка понеже имаше много проблеми и по4ти я бяхме отписали и аз бях тази която настоя да се продьлжи с операциите и ето сега си ми е още живо и здраво животин4ето.
Май по - разумното е да се приспи ако наистина се мь4и, но аз не знам дали ще сьм способна на такова решение

debelio
за малко
*

Регистриран: 10.02.2004
От: София
    #217926 - 20.02.2004 08:31 [Re: Oli*]

Кофти тема. Много кофти.
Кучето ми е болно от рак на костите, вследствие на което единият му заден крак не функционира. Горкото. Ако не са обезболяващите, просто умира от болка. А тая шибания лечение няма. Ма как да го убиеш?
Деба...

Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #217937 - 20.02.2004 08:55 [Re: debelio]

Да, знам...И на мен би ми било ужасно тежко да го направя. Както вече казах, да се решиш да преспиш животното е голям героизъм! Способна съм на това само в случай, че съм сигурна, че на животното не му остава много и само така мога да го избавя от мъките му.
Моята котка умря от рак на млечната жлеза. Беше жизнена, игрива, нямаше никакви симптоми на рак, освен очевадната бучка...Когато тя започна да расте я заведохме на ветеринар и той каза, че нямало проблем, щял да я оперира и готово...Все едно със "вълшебния скалпел" да я спаси, но уви! Стана така, че я уби, защото за 10 дни след операцията в мъки тя умря. Трябваше ли да го правим, се питам аз? Трябваше ли да я подложим на тези мъки, след като така и така и е било писано вече да не живее? Мисля, че можехме поне още да я оставим да поживее още малко, а когато се наложи да я преспим. Мисля, че в някои случаи това е по-хуманно отколкото да ги оставим да страдат и да се мъчат.

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

anaely
самата аз!!!!!!

Регистриран: 08.02.2004
От: Пловдив
    #223445 - 25.02.2004 23:38 [Re: Oli*]

Обожавам животните, особено кучетата голяма страст са ми. Имах кокерче, блъсна го кола миналата година, беше на осем години и имаше кученца на 30 дена, цели осем броя. Понякога си мисля дали не стана по-добре така, че се разделих с него по този начин /него видях как е станало, само ни казаха/, а не да остарее и да го гледам как се мъчи от старост или от болест.
Мисля че по-разумния вариант е животното ако е много болно или старо да се преспи. Много по-тежко е да го гледаш как се мъчи месеци наред, отколкото да поплачеш известно време, защото ти и в двата случая ще плачен, но то в единия няма да се мъчи.

--------------------
Turn the lights down low
Take it off, Let me show
My love for you
Insatiable, Turn me on
Never stop
Wanna taste every drop, My love for you
Insatiablе
----------------------

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #771087 - 10.05.2005 15:55 [Re: Oli*]

Мисля, че тази тема е наистина важна за всички, имащи домашни любимци..

Аз лично - ако знам, че животинката е неизлечимо болна бих я приспала.. Въпреки че ще ме боли. Просто защото знам, че ако аз бях в подобна ситуация - като на мен не ми остава много и варианта е малко живот - с много болки, и аз бих искала да ми сложат една инжекция.. И да се свърши..:(

зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
    #771164 - 10.05.2005 16:39 [Re: Oli*]

Против.........

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #771245 - 10.05.2005 17:03 [Re: зооманиак®]

Обоснови се.
Ако ти беше с рак на кръвта - знаеш, че няма да оцелееш и ти предстоят само мъки - би ли искал да прекараш така последните 1-2 седмици от живота си?? Просто правя аналогия между хората и животните - поне можем да се поставяме на тяхно място в разсъжденията си...

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #771304 - 10.05.2005 17:26 [Re: MyPa TpuO]

Аз не бих "приспала" нито човек, нито животно. Както не бих искала и мен да "приспиват". Винаги вярвам, че има шанс.

--------------------

Дарла
вечно замечтана

Регистриран: 06.12.2004
    #771311 - 10.05.2005 17:30 [Re: Oli*]

И аз бих избрала варианта с преспиването....ще ми е мъчно,естествено,но по-голяма мъка ще изпитам ако гледам животинката ми как се гърчи от болка,а аз да стоя със скръстени ръце,но това само ако е 100% неизбежна смъртта

--------------------
Шамар да е - аванта да е

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5743

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.054 seconds in which 0.038 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.