ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: Забрана на побоите между хора
    #1846655 - 27.07.2007 17:18 [Re: bgbudo]

Те повечето двубои стават точно при закрити врати. В крайна сметка способностите могат да се покажат и без да се пребива опонента. Но пък публиката позволява човек да се почувства оценен, което за доста хора има значение.

--------------------
Боят изгражда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Nord

Регистриран: 06.12.2007
    #2151418 - 15.07.2008 23:15 [Re: Спец]

Не всичко красиво е добро. Няма нищо лошо в побоищата. А и за това винаги са необходими поне двама. Някой да ги е карал насила?
PRIDE и K-1 трябва да се цел за всеки мъж. Не казвам непременно да участваш. Казвам да си подготвен. Да живееш подготвяйки се и винаги да си нащрек. Може и никога с никого да не се сбиеш. Но да не си мърда в главата и тялото.

Enderial
Странник

Регистриран: 23.01.2005
    #2178628 - 21.08.2008 21:24 [Re: Спец]

Мързеше ме да чета, та може и да казвам нещо вече казано...
Всеки има право на избро. Който не иска да го маризят по главата отива на карате-до, на който не му е достатъчно това - карате кйокошин...
За сяка жаба си има гьол.

--------------------
НЕ НА БЕЗРАЗСЪДНОТО ШОФИРАНЕ!!!

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2178647 - 21.08.2008 21:49 [Re: Спец]

Цитат:

Точно в тоя форум сигурно ще прозвуча еретично, но не ви ли е минавала идеята за забрана на спортовете, които всъщност победата може да е поваляне на противника в безсъзнание?
.

Гледай сега - заглавието ти не е точно: "побоите" и сега са забранени законово!
Що се отнася до бойните спортове,за които говориш, има няколко подробности. Най-важната е психологическо-историческа - човекът в продължение на много хиляди години е оцелявал с цената на физическа агресия. В самоотбрана или нападение. В прекия смисъл на думата!
Оцелели са само ония с най-добри дадености в агресивността. Е, ние сме потомци на тия хора! Да се "изтрие" този генетичен запис не е невъзможно, но иска време. Така че - голяма част от съвременните хора, въпреки от културните наслоения изпитват вътрешна необходимост от агресия. Едни се бият на ринга, други ловуват, трети упражняват домашно насилие. Има и сдържащи се.
Евентуалната забрана на легалното практикуване на бойните спортове, според мен, ще има по-скоро негативен ефект. Защото тогава нуждата от насилие ще се удовлетворява изцяло нелегално, а в такива случаи жестокостта е неконтролируема и много по-страшна!
Такива работи

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5617

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.