ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Shinigamito
злобария

Регистриран: 08.01.2009
От: Габрово
Re: На зайчето ми му пада нокътчето!
    #2312577 - 20.02.2009 11:17 [Re: Джен]

Ами щом пише,че до 3 на ден,значи няма проблем да ги даваш колкото време искаш,все пак са витамини,няма какво да му се случи от тях Моето за съжзление не хареса тези,които му купих,ще пробвам с други.Но съм убедена,че нищо няма да му има.Пък и говоренето,че много лесно им се нарушава храносмилането и боледуват не е така,поне по моето зайче го установявам.Моето например обожава банани,вярно,че не му давам много до 2-3 кръгчета,но ги обожава и му няма нищо.Див е и подскача върху диваните

--------------------
"ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!" - Смърт на Диска

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sladyr
почетен член
**

Регистриран: 24.06.2008
От: България,Бургас
    #2313176 - 20.02.2009 21:42 [Re: Джен]

На моя зайко му давам сутрин и вечер витамини.Има най-различни вкусове.Моят заек обича с морков.

--------------------
Моето семеиство гризачи е №1!

илчо
ентусиаст

Регистриран: 26.11.2007
От: ориента
    #2313530 - 21.02.2009 13:33 [Re: Sladyr]

Съветвам ви да не си правите такива експерименти със зайчетата си,не всичко което ви препоръчват от зоомагазините е безопасно за тях.Стомашно-чревния тракт на заека е пригоден за смилането на груби влакнини(сено,кори и зърнен фураж),ако не се поддържа нормална циркулация се получават стомашни проблеми,които често завършват неприятно.Заека е така устроен,да си синтезира и извлича всички необходими витамини и минерали от храната,стига да се храни рационално,но това не означава всевъзможни измишльотини от зоомагазина,а сено и зърнен фураж, в краен случай гранули.Давайте редовно на зайчетата си клонки от черница ,върба, джанка,но свежи в тях има много повече усвоими витамини.Правилното и балансирано хранене на всяко животинче е предпоставка за добро здраве.

--------------------
Искам само да помогна

Shinigamito
злобария

#2313551 - 21.02.2009 14:24 [Re: илчо]

Така е,но зайците са особено приспособими животни,а и всеки гледач си определя менюто на своето зайче.Моето например мрази моркови,въпреки,че няма заек,който да мрази моркови,но ето... Пък и това не са диви зайци,свикват с храната от зоомагазина и за тях си става нещо нормално.

--------------------
"ХОРАТА ПРАВЯТ ЖИВОТА ТОЛКОВА ИНТЕРЕСЕН. ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ, ЧЕ ВЪВ ВСЕЛЕНА ПЪЛНА С ТОЛКОВА ЧУДЕСА, ТЕ УСПЯЛИ ДА ИЗМИСЛЯТ СКУКАТА? УДИВИТЕЛНО!" - Смърт на Диска

илчо
ентусиаст

Регистриран: 26.11.2007
От: ориента
    #2313661 - 21.02.2009 17:15 [Re: Shinigamito]

Цитат:

Така е,но зайците са особено приспособими животни,а и всеки гледач си определя менюто на своето зайче.Моето например мрази моркови,въпреки,че няма заек,който да мрази моркови,но ето... Пък и това не са диви зайци,свикват с храната от зоомагазина и за тях си става нещо нормално.

Нямам намерение нито да споря,нито да убеждавам някого,просто изразих моето мнение по въпроса,а относно храненето на зайците може много да се учудите какво ли не ядат,но това не винаги е за тяхно добро, а разликата между див и декоративен заек относно хранителната система няма никаква разлика.Има много митове свързани със зайците,като този за морковите и зелето,аз никога не давам на зайците си зеле,а за моркови дори не съм и опивал дали ще ги ядат,тиква определено не искат.Иначе зайците ядат АБСОЛЮТНО всичко,дори някои отровни за другите животни растения,но като правило трябва в менюто им да присъстват повече груби влакнини,т.е. сено за да няма проблеми,а така също са много податливи на затлъстяване,което също не е добре за тях.Аз искам само да ви помогна!

--------------------
Искам само да помогна

Shinigamito
злобария

#2313702 - 21.02.2009 18:30 [Re: илчо]

Прав си,но всичко в умерени количества е добро,както за хората,така и за животните,с нищо не трябва да се прекалява.

--------------------

Sladyr
почетен член
**

#2313738 - 21.02.2009 19:25 [Re: илчо]

Значи не е хубаво да му давам витамини. А на моя само две кутийки съм му купувала.Дали е много за техните стомахчета? А за зеленчуците накакви специални ли му купувате или направо както ние(хората) си ги ядем?На мен са ми казвали, че не е хубаво да им се дават плодове или зеленчуци(освен ако не са сушени) Вярно ли е ,че ако зайчетата се разболеят и умират?И колко често да го водя на ветелинар или изобщо да не го водя?

--------------------

Shinigamito
злобария

#2313801 - 21.02.2009 21:20 [Re: Sladyr]

Аз на моето му давам бананче,краставици,картофки(съвсем-съвсем малко),зеле,моркови(но ги мрази).Хапва,само ги измивам много добре.Но му давам в ограничени количества(освен от краставицата,тя основно е вода,така че няма проблем с нея).Но при него постоянно си има и сено.

--------------------

Джен

**

Регистриран: 17.06.2007
    #2315515 - 24.02.2009 11:42 [Re: Shinigamito]

Аз на моя заяц извън обичайните хранителни смески и сено, му давам от време на време малки резени от ябълка и морков..гледам да не прекалявам... Иначе има и клони от прясна върба, нещо не я уважава много (повече харесва чамовата мебелировка )
Като беше по-малък харесваше краставица, но като поотрасна явно вкуса му се промени, сега не яде краставици. Напролет му давам от тревата за кокошки - тученица й викат по нашия край, давам му и глехарчета, листа и цветове..обича ги,какво да го правиш заек

Редактирано от Djeniffer (24.02.2009 11:43)

Sladyr
почетен член
**

#2315528 - 24.02.2009 12:11 [Re: Sladyr]

Еми ще пробваме В зоомагазина видях каишка за зайчета.Мисля дали да ли да му купувам.Но ме е страх, ако го изкарам навън, че ще може да хване някой кърлеж и не знам какво ще го правя.Затова знаете ли кйде продават дрешки за зайчета(изобщо ако има такива)?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 22928

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.221 seconds in which 0.207 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.