ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Физика на Бога ?
    #2191165 - 08.09.2008 19:23

Мнения ?

Божидар Палюшев

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
Re: Физика на Бога ?
    #2191855 - 09.09.2008 15:42 [Re: Huckleberry]

Страхотно добре казано, благодаря ти за тази статия. крайно време беше учените да се осмелят да прекрачат границата между видимия и невидим свят.Подкрепям с две ръце
Не мисля, че бих могла да добавя нещо след Божидар Палюшев!

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Sonyk
unbeliever

Регистриран: 28.11.2007
От: W-wo
    #2192575 - 10.09.2008 14:32 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Мнения ?

Божидар Палюшев

Празни, приказки.

--------------------
По склона на връх Фудзи пълзи ли, пълзи
охлюв към самото небе

Atlantida
паднала от Марс

#2193395 - 11.09.2008 16:54 [Re: Sonyk]

Защо?
По това, което аз прочетох от Б. Палюшев, ядрен физик и академик, смятам,че празни приказки със сигурност не са.
Sonyk, редно е да се аргументирате, за да не остане вашето мнение в графа- безпочвено оплюване.

п.п. За съжаление в България научните титли сякаш нямат винаги покритие и при текущите условия се лансира донякъде и посредствеността. По мои наблюдения доста от българите със сериозен научен потенциал са отблъснати и разочаровани и се реализират в чужбина или пък, оставайки в родината,се пренасочват към други занимания. До колкото имам информация(все пак е от нета), Б. Палюшев е много високо оценен в чужбина- Япония, Англия.

--------------------

Sonyk
unbeliever

Регистриран: 28.11.2007
От: W-wo
    #2194045 - 12.09.2008 14:48 [Re: Atlantida]

"Теоретичната физиката навлиза уверено в изучаването на това, което ние наричаме духовен свят."
Ако това изречение е негово трябва да добавя, че е и изкукал и/или има навика да пише в нетрезво състояние.

--------------------
По склона на връх Фудзи пълзи ли, пълзи
охлюв към самото небе

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #2198019 - 18.09.2008 10:23 [Re: Atlantida]

Цитат:

Защо?
По това, което аз прочетох от Б. Палюшев, ядрен физик и академик, смятам,че празни приказки със сигурност не са.
Sonyk, редно е да се аргументирате, за да не остане вашето мнение в графа- безпочвено оплюване.

п.п. За съжаление в България научните титли сякаш нямат винаги покритие и при текущите условия се лансира донякъде и посредствеността. По мои наблюдения доста от българите със сериозен научен потенциал са отблъснати и разочаровани и се реализират в чужбина или пък, оставайки в родината,се пренасочват към други занимания. До колкото имам информация(все пак е от нета), Б. Палюшев е много високо оценен в чужбина- Япония, Англия.

Въпросният учен е ядрен физик, което е далеч от квантовата физика. (това за трите като не си наясно, гледай по-малко да го използваш) Това бяха коментарите на мои познати, мъжът, който е квантов физик. Освен това въпросният учен е минал към теология или нещо подобно (учи нещо духовно, а не е признат като велик физик) в Англия. Не си спомням да ли ми казаха, че нещата са преписвани от чужд автор без да се посочва източника, както е редно, но мисля, че за него ставаше дума.
Така, че
Цитат:

и при текущите условия се лансира донякъде и посредствеността.

и плагиатството бих добавила.

Atlantida
паднала от Марс

#2198362 - 18.09.2008 19:50 [Re: friend]

Friend,не е задължително да следваш квантова физика, дори ако си “само” “прост” ядрен физик и академик е възможно да достигнеш до смислени и дoбри теории.
Питагор, доказал най-съществената теорема в Теория на числата, примерно (и не само), е правел нумерологичен анализ на своите ученици.
Много светли и доказани умове в миналото са се занимавали сериозно с астрология и за мен тези факти говорят убедително сами за себе си. До колкото знам самия Непер също се е занимавал (за съжаление не мога за сега да го докажа),но неперовия логаритъм има голямо приложение при изчисляване на примарните дирекции в астрологията.
Йоханес Кеплер е бил не само математик и астроном но и астролог. Известни са неговите закони за изчисляване движението на планетите.
Кардано,запозната съм до някъде с изключително големия му принос в математиката е бил също и астролог.
За да твориш наука,не е ли важно да бъдеш отворен за идеи и теории? Някой от вас пробвал ли е да напише труд или поне доклад на научна конференция, в който да си позволи мост към “еретичен” и “ненаучен” окултизъм?
Аз да, веднъж, доста отдавна. Мога да почертая, че и да не приемам съвсем безрезервно теорията на академик Б. Палюшев,уважавам неговата голяма дързост, знаейки, че този акт е достатъчен да го линчуват.
"Акад. Божидар Палюшев живее и работи в София и Англия. Завършил е теоретична физика в Букурещ, носител на почетното звание академик на Руската академия на науките, преподава в института за философски изследвания към БАН и чете лекции по физика на науката в Лондонския икономически университет.”
източник : http://truden.com/article94.html

Tипична грешка е човек да мери този, който е насреща му със своя си аршин, но това не е удачно в случая. Friend, възможно е наскоро да си схванала разликата между ядрена и квантова физика или да си попрочела нещичко по въпроса и сега бързаш да се похвалиш, но според мен пишещите тук нямат този твой проблем. Защо препредаваш неща, които не са твои мисли, а чути и обяснени ти, както сама пишеш, от някой друг? Ако имаш собствено мнение по въпроса, просто се обоснови, без да нападаш събеседника си, особено като не го познаваш.И точно на мен не говори за плагиатство и "псевдоучени", казала съм си ясно мнението.
Ето откъси от Физика на Бога , според мен не лишени от смисъл:
"Много учени днес с опитват да обяснят невидимия свят и явленията на парапсихологията с електромагнетизма.Обосновавт своя подход с удобното за научния анализ свойство на това взаимодействие-линейността. подходът им обаче, е принципно погрешен.Причините са няколко: Едната от тях е , че през втората половина на двадесетия век бяха констатирани редица явлния и процеси, показващи недвусмислено, че много по-точно би било да разглеждаме света като развиващ се организъм,, където цялата система е повече от сбора на частите, а взаимовръзките между тях са нелинейни.Светът се оказва принципно нелинеен, въпреки че взаимодействията между частите му се осъществяват чрез линейното по своя характер фундаментално физическо взаимодействие на електромагнетизма.Когато взаимовръзките между частите в една система са нелинейни, трудно е да се определят причините предизвикващи явленията и процесите в нея. Чисто и просто тук причините и следствията са размити, неопределени."

"Историята за съторението на шумерите съдържа още неописуемо точни сведения за нашата слънчева система, които от части бяха потвърдени едва през нашия век и през последните години от изследванията на сондите Вояджър."

" влиянието на нашето мислене върху изучавания обект проличава и от някои проведени в лабораторни условия експерименти.В град Ванкувър, Канада, физикът Хатчисън констатирал следния интересен факт: При наблюдения свързани с влиянието на силни електромагнитни полета върху различни предмети той забелязал, че последните започват да се движат преодолявайки гравитационната сила, само когато в процеса активно участвал и неговия човешки мозък.Когато той отсъствал предметите оставали неподвижни
Този, както и много други фактори говорят недвусмисленов полза на новото ни виждане за характера на субект-обектните взаимоотношения в познанието. едновременно с това те поставят в нова светлина и смисъла на важни понятия като " паралелен свят", " връзка с други сфери на съзнание" и др...."
Надявам се на по-обосновани мнения по цитатите, независимо дали положителни или отрицателни, една по-коректна дискусия. Защото целта е да достигнем до истината, която понякога се ражда в спора.

--------------------

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2198374 - 18.09.2008 20:02 [Re: Sonyk]

Цитат:

Цитат:

Мнения ?

Божидар Палюшев

Празни, приказки.

Обичам назапетайчени запетайки

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2198377 - 18.09.2008 20:03 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Мнения ?

Божидар Палюшев

Баце, тва не е "Физика на Бога", а по-скоро "Бога на Физиката"

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #2198455 - 18.09.2008 21:57 [Re: Atlantida]

Цитат:

Някой от вас пробвал ли е да напише труд или поне доклад на научна конференция, в който да си позволи мост към “еретичен” и “ненаучен” окултизъм?
Аз да, веднъж, доста отдавна

В коя област? Ако искаш посочи, къде може да я прочета.
Иначе няма какво да добавя в отговор. Предала съм мнение на квантов физик и жена му (и двамата академици), която също е физичка. Като е ядрен физик да пише по специалността си. Ти би ли се доверила на гинеколог, който пише за очни болести? Айде малко да мислим преди да се възхищаваме. Иначе на мен лично не ми е чуждо да свързвам това онова с окултизма. Ако можеше бих прочела бележника на Нютон. Неговите успехи в науката са много свързани с неговите високи окултни познания.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12202

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.