ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Snow Beauty
zamislena
**

Регистриран: 07.01.2004
От: BG - po surze i dusha
Планиране на дете
    #219490 - 22.02.2004 04:17

Как мислите - кога е по- добре да се роди беб4ето - преди да си запо4нала сериозна работа или след това??? Ами, ако трьгнеш да правиш кариера и т.н???
Питатали ли са ви на интервюта за работа дали сте раждали - мен ведньж ме питаха - не можах да разбера кое предпо4тат в крайна сметка - докато си още свободна, но пьк всеки момент можещ да излезеш в май4инство или пьк ве4е ако си имаш дете и де факто пак може да ти се наложи да отсьстваш всеки момент??
Вьобще какво мислите по вьпроса - е, разбира се когато нещата се планират до някаква степен?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
Re: Планиране на дете
    #219559 - 22.02.2004 10:15 [Re: Snow Beauty]

Според мен ако избираш подходящото време,може и никога да не дойде.Пък и е всички ние си имаме биологичен часовник,тъй че както казват"когато му дойде времето".

Анонимен
Нерегистриран

#219829 - 22.02.2004 16:31 [Re: iv_y]

Да и ти си права, но аз писах доколкото сьбитието може вьобще да бьде планирано. Аз сьм още дале4 от тези неща, но просто се 4удех кое е по - добре? 4етох някои от темите и тук има хора които са планирали, както има такива , които не са и ми беше интересно как са избрали кога да стане? По принзип аз сьм противник на идеята - Ще имаме дете когато имаме достать4но пари. Финансовата страна естествено е важна, но за мен не е определяща.

D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #219943 - 22.02.2004 19:00 [Re: Анонимен]

трудно е в днешно време да прецениш точно кога да имаш бебе:)във всеки един момент има ред съображения повече против от колкото за:)и в крайна сметка децата сами си избират родителите:)така че май е по добре да се остави човек на избора им...иначе сами никога няма да сме 100% сигурни..."да сега е момента":)

Iskrica Nadejda
trimata bratia

Регистриран: 13.02.2004
    #220142 - 22.02.2004 23:50 [Re: D-r Kostova]

Очаквах да те видя в някоя подобна тема
Аз не съм планирала нито едно от децата си,но всичките са много желани...С първото забременях още първия месец след като се омъжих и бях безкрайно щастлива.Просто винаги съм си мечтала как един ден ще си имам сладки малки дечица и когато това стана летях от щастие...второто дойде 4г след баткото...отново ни изненада...и отново вля светлина в душата ми...третото...най-изстраданото ми момченце...се роди миналата година-май месец...с него изживях най-голямата мъка и болка в живота си,разбирайки,че не му дават дори два месеца живот...и най-огромната,всеобхватна радост от това че все пак тези прогнози не се сбъдват...от това че открих д-р Костова,която го лекува и ми вдъхна надежда-Благодаря!
И аз имах планове и мечти,свързани с учене,работа,проф.реализация...и продължавам да ги имам,но...подреждайки от моя гледна точка ценностите...избрах да бъда преди всичко майка...
Поздравявам всички майки,а на другите пожелавам да изпитат това щастие и тази велика любов.
Дани

--------------------

Margy
новак

Регистриран: 16.01.2004
От: София
    #220458 - 23.02.2004 12:01 [Re: Snow Beauty]

Не се замисляй кога му е времето, то само ще си дойде, но не дей да чакаш, първо да правиш кариера и после бебто, в повечето такива случай, когато хората си правят сметка, винаги излизат криви сметките. Послушай сърцето си. И наистина да имаш бебе е много хубаво, пожелавам ти в скоро време да го изпиташ.

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #221226 - 23.02.2004 22:57 [Re: Margy]

Анонимен
Нерегистриран

#224119 - 26.02.2004 14:58 [Re: Snow Beauty]

Прави си кариерата, но междувременно помисли върху това Заглавие на сайта

womanEZ
бъдеща майка

Регистриран: 21.02.2004
    #226307 - 28.02.2004 20:46 [Re: Snow Beauty]

Лично моята бременност /настояща/ е планирана. Мисля обаче, че това дали да планираш или да оставиш на съдбата да реши, не е важното - важно е да си готова за радостта, но и отговорността от раждането на дете. Критериите, моите и на съпруга ми, кога да имаме дете бяха свързани горе - долу със следното: Първо искахме да поживеем известно време заедно /около 1г./ за да сме сигурни, че от нас ще излезе семейство. После - да изчакаме до завършване на висшето ми образование и да поработя 1-2 години по специлаността, за да успея да вградя наученото в практиката. Междувременно - да постигнем доколкото ни е възможно някаква финансова стабилност - той да работи, покрив над главата, някой друг лев за бебчо ..... каквото успеем. НО най-важното - да заченем бебчо най-късно до моята 30 година! Даже ако искаш повече от едно дете - 30-годишнина е може би късно. Що се отнася до кариерата на жената-майка - за момент спира. Ако си на работа в държавния сектор - законът пази бременната и майката на малко дете от уволнение, съкращение...въобще от загубване на работата. В частния сектор има голяма вероятност да те освободят от работа още щом разберат, че си бременна. Може да те спаси само ако си трудно заменим кадър или ако успееш да убедиш шефа, че няма да отсътваш много заради бременността и детето и че има баба, която ще го гледа. В много от браншовете има дискриманция спрямо майките с малки деца и спрямо жени без деца - защото рано или късно - ще се превърнат в майки с малки деца. НО въпреки всичко изживяването на майчинството е моногократно по-удовлетворяващо и от най-успешната кариера. Освен това аз лично съм забелязала, че жените - майки са някак по-успели в работа си от тези, който нямат деца. Явно отговорността за детето стимулира жената да се развива в работата, за да осигури на отрочето си повече блага. Тъй че, добре е да съобразиш момента на забременяването ти, но не толкова с кариерата ти, колкото с твоята и на таткото готовност да бъдете родители. ПО-СМЕЛО!

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Да се подготвяш:)
    #230813 - 04.03.2004 07:51 [Re: Snow Beauty]

http://www.segabg.com/04032004/p0060002.asp

Смята се, че платеното лечение и ВИП услугите са хит в АГ-болниците. В Първа АГ "Света София", откакто е отпаднало районирането, почти няма кешови пациентки, обяснява директорът д-р Методи Янков. До 1 януари обаче имало жени от провинцията, които идвали да раждат в София и си плащали. В Първа АГ няма отделен ценоразпис за различните медицински услуги, плаща се по 40 лв. на ден. От тази година абортът по желание е безплатен.
От 18-те легла във ВИП стаите няма свободни, казва Янков. 100 лв. струва раждане в самостоятелна зала. Ако иска да присъства, мъжът трябва да плати 200 лв. Легло в стая с 2 легла струва 30 лв., а самостоятелна стая - 75 лв.
Отскоро пациенките плащат официално и за избор на лекар. За целта болницата е сключила договори с частни медицински центрове, в които работят лекари от Първа АГ. Центровете сами определят цените си, жените плащат на тях, а не на болницата, обясни Янков. Цените варират от 100 до 500 лв. При последния случай, например, 100 лв. се превеждат на болницата, 50 лв. остават за центъра, а 350 лв. - за лекаря. За жените, които не искат ВИП-услуги, абсолютно всичко е безплатно, дори и упойките, уверява Янков.
АГ-болниците често предлагат и абонамент, срещу който се следи бременността. Той също е към медицински центрове, варира от 200 лв. до 900 лв. но не повече от 15% от жените раждат при такива условия, обяснява Методи Янков.
В "Майчин дом" пациентките могат да си изберат не само самостоятелна стая, но и екип, който да ги лекува. За стая с 1 легло, санитарен възел, телевизор, хладилник и телефон родилката трябва да плаща по 25 лв. на ден. Ако си избере пък определен лекар или лекарски екип, сумата е 80 лв. На същата цена са и упойките при раждане, както и абортът.
По-евтино е прекъсването на бременност във Втора градска болница. Ако доходът на член от семейството на жената е под минималната заплата, там тя трябва да плати 25 лв. В противен случай цената е 40 лв.
В "Шейново" в момента също актуализират цените. Доскоро те предлагаха абонаменти за следене на бременността. Апартамент за родилки струва 40 лв. на ден, 30 лв. са отделните стаи без тоалетна.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2509

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.