ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
Re: Планиране на дете
    #230864 - 04.03.2004 09:30 [Re: Snow Beauty]

Snowy, аз обаче искам да добавя още нещо към въпроса ти ако не възразяваш
Ами ако се случи така, че забременееш от приятеля си? Аз често си го задавам този въпрос, въпреки сигурната контрацепция, човек не може да бъде 100% сигурен в нищо. Ако се случи така, че забременееш (или например аз) какво би направила с детето- ще го оставиш ли или ще го махнеш? Аз съм против абортите, а и много бих се радвала да си имам детенце от човека, когото обичам и с който съм от толкова време (знам, че и ти си от доста време с приятеля ти ). Но нали няма сключен брак...каква ще бъде реакцията на партньора? Ами на родителите? Ако решиш да го оставиш с какви средства ще го гледате? Общо взето тези неща също трябва да се обмислят, защото е хубаво да си планираш, че след време ще се омъжиш за човека, когото обичаш и ще си направите детенце, но ако стане така неочаквано? Интересно ще ми бъде да чуя и мненията на другите жени

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Snow Beauty
zamislena
**

Регистриран: 07.01.2004
От: BG - po surze i dusha
    #231364 - 04.03.2004 18:19 [Re: womanEZ]

Благодаря на вси4ки за отговорите.
В общи линии моито мнение се доближава най - много до това на womanEZ. Естествено 4е искам да дам на детето си цялото си внимание и време , но сьщо така искам да правя и нещо за себе си и да се рзвивам в нянкаква посока - било то кариера или който както си го разбира - в смисьл 4е искам да стане нещо от мен , ако ме разбирате какво имам в предвид . Вьзхишавам се на маики с много деца и сигурно е страхотно , но някакси си не се виждам с 3 деца примерно (някой беше писал по темата).
"В много от браншовете има дискриманция спрямо майките с малки деца и спрямо жени без деца - защото рано или късно - ще се превърнат в майки с малки деца. " - то5но това питах някой дали се е сбльсквал и явно - да, за сьжаление.

Ина4е ако дойде като изненада сигурно е най - гот , но в нашто време и условия май е по - добре да го планираш. Ина4е е добро дошло естествено.

Исках и друго да питам - Родителите ми още нямат вну4е -(тук FEMA да не се смее ) имам брат , който е на 32 , ама още не е женен - та в общи линии всик4ки погледи са вперени в моя милост и приятеля ми (добре 4е едната ми братов4етка скоро роди, ама не е сьщото). Пьк и те хората колкото и да е искат да се порадват докато още могат и да помагат и т.н. - знам 4е това много и се иска особено на маика ми. Та в този ред на мисли и на мен ми се иска да си имам беб4е, ако щете дори и заради тях - пьк и ще помагат все пак . Някой бил ли е в подобна ситуазия - не 4е изпитвам натиск или нещо подобно - нещата са много дале4 от това , като се има в предвид 4е даже не сме женени - но просто аз се 4увствам 1. готова и 2. искам да зарадвам родителите си. И в цялата тази ситуация: 3. искам сериозна и хубава работа
Малко ми стана обьркам постинга , а и аз нещо не мога да се изразявам като хората , та дано сте ме разбрали правилно какво искам да кажа

Snow Beauty
zamislena
**

#231373 - 04.03.2004 18:28 [Re: Oli*]

Ами, при мен нещата са на такьв етап , в който такова нещо не би се приело с грьм и тряськ. Сигурно всяка жена си задава този вьпрос в някоя врьзка по някое време - аз ли4но в на4алото - примерно може би до втората или третата година си мислех 4е ще направя аборт , ако се слу4и нещо. Просто още не бях завьршила и не мислех 4е е нещо за което сьм готова. Но сега ве4е ще бьде добре дошло - тьпото е 4е в такьм момент вси4ко е на тагьдьк - свадби и т.н. Пьк и едва ли ще изненадам някой с едно бебе 4есно да ти кажа - нещата бавно вьрвят натам и без това - просто е вьпрос на време.
Ина4е за парите - това не би ме спряло - все някакси с помощ от родотелите нещата биха се оправили
ина4е като се замисля и аз сьм против пьрво бебето и после свадбата

Snow Beauty
zamislena
**

#231374 - 04.03.2004 18:31 [Re: Oli*]

Мецдудругото това е доста интересна тема и май не е обсьждана - или сьм в грешка - за абортите имах в предвид,де

Oli*
ангажирана

#231845 - 05.03.2004 08:44 [Re: Snow Beauty]

Много се радвам, че се включи
Съгласна съм с абсолютно всичко, което написа...Интересно ми бе да чуя мнение от някой, който е в горе-долу моето положение с малко изключение...ако на мен ми се случи да забременея сега, от моя страна няма кой да ми помага, тъй като имам само майка, а тя едвам връзва двата края сама пък камоли да ми помага Именно това ми притеснява...До втората година и аз мислех като теб: че ако забременея ще абортирам, колкото и да съм против това, защото и двамата учихме и едно дете щеше да провали много бъдещи планове за развитие Страшно съм изненадана в колко много отношения си приличаме с теб: аз от около половин година си мисля за детенце и се чувствам готова да го родя, отгледам...не сама, разбира се Въпросът е там, че го искам наистина и се чувствам вече готова и узряла за този момент. Но и ние не сме женени още, пък и той има още планове за професионалното си развитие, което ще рече че свадба скоро не може да има, а и не би била приета с великодушие от нито една страна от родителите. Това не е никак хубаво и до голяма степен пречи на вземането на решения. За това детето ще трябва да почака, колкото и да ми се иска. Знам че и той го иска, но не сега
Абе общо взето заплетена е ситуацията

--------------------

Snow Beauty
zamislena
**

#232922 - 05.03.2004 23:09 [Re: Oli*]

Защо да не може да има свадба, ако има планове за развитие??? И аз имам планове , а и приятеля ми е от най-амбициозните Козорози - ама, казвам НАЙ...
Та си мисля 4е то едното не пре4и на другото - от постингите ти разбирам 4е май вие поне заедно живеете, ами ние и това още не сме направили. Живяла сьм с него малко пове4е от 1 година докато сме в Щатите и затова не ми трябва доказателство 4е ставаме за сьвместен живот- имам в предвид 4е моите разбирания са пцрво да поживееш с 4овека.
Но пьк и дето ти казжаш ако няма кой да помага...
Но като се замисля и това не е баш така защото дори и да не може да помогне финансово майка ти може да го гледа, докато вие работите , а това хи4 не е малко

Vivalita
Куку-она

Регистриран: 18.03.2004
    #249558 - 23.03.2004 16:01 [Re: Snow Beauty]

Поздравления!!!!!!!
Козирозите са чудесни бащи, най-добрите - лични наблюдения.
Сама съм си гледала детето(със съпруга ми) и продължавам да считам, че така е по-добре така.Никой не ми е помагал и съм се справяла въпреки, че бях само на 20...И детето не ми е попречило да завърша висше образование и не съм се омъжила защото съм била бременна и сега не ми пречи да се развивам професионално.
Няма от какво да се плашите , ама никак

Oli*
ангажирана

#249564 - 23.03.2004 16:05 [Re: Vivalita]

Благодаря за отзива. Дано наистина е така

--------------------

Vivalita
Куку-она

Регистриран: 18.03.2004
    #249583 - 23.03.2004 16:16 [Re: Oli*]

Няма защо!Само споделям вече случило ми се, но каквото и да се каже по въпроса всичко е строго индивидуално и няма рецепта.Не е страшно да имаш семейство(със или без брак).Никога неможеш да знаеш как ще се промени човека до теб, само се надяваш...

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #249974 - 23.03.2004 22:51 [Re: Snow Beauty]

Taka kато се замисля-за жената винаги е по-трудно да се реши да има дете, при нея по4ти винаги това решение е свързано с отказа от нещо друго...Въпреки 4е, да ти кажа досега не мога да определя от какво съм се отказала. Продължавам с висшето си образование, 4ета, имам безброй интереси и идеи за професионално развитие, щастлива майка съм и също толкова щастливо омъжена..и съм на 25.
Колкото и да мислиш по въпроса кога и /дали/ е най-подходящото време за дете е все тая..не си мисли, 4е детето е спира4ка за ли4ното ти /ви/ развитие. Напротив-то дава страхотна мотивация, дава ти сили, смелост и желание за живот!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2403

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.