ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Snow Beauty
zamislena
**

Регистриран: 07.01.2004
От: BG - po surze i dusha
Планиране на дете
    #219490 - 22.02.2004 04:17

Как мислите - кога е по- добре да се роди беб4ето - преди да си запо4нала сериозна работа или след това??? Ами, ако трьгнеш да правиш кариера и т.н???
Питатали ли са ви на интервюта за работа дали сте раждали - мен ведньж ме питаха - не можах да разбера кое предпо4тат в крайна сметка - докато си още свободна, но пьк всеки момент можещ да излезеш в май4инство или пьк ве4е ако си имаш дете и де факто пак може да ти се наложи да отсьстваш всеки момент??
Вьобще какво мислите по вьпроса - е, разбира се когато нещата се планират до някаква степен?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
Re: Планиране на дете
    #219559 - 22.02.2004 10:15 [Re: Snow Beauty]

Според мен ако избираш подходящото време,може и никога да не дойде.Пък и е всички ние си имаме биологичен часовник,тъй че както казват"когато му дойде времето".

Анонимен
Нерегистриран

#219829 - 22.02.2004 16:31 [Re: iv_y]

Да и ти си права, но аз писах доколкото сьбитието може вьобще да бьде планирано. Аз сьм още дале4 от тези неща, но просто се 4удех кое е по - добре? 4етох някои от темите и тук има хора които са планирали, както има такива , които не са и ми беше интересно как са избрали кога да стане? По принзип аз сьм противник на идеята - Ще имаме дете когато имаме достать4но пари. Финансовата страна естествено е важна, но за мен не е определяща.

D-r Kostova
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #219943 - 22.02.2004 19:00 [Re: Анонимен]

трудно е в днешно време да прецениш точно кога да имаш бебе:)във всеки един момент има ред съображения повече против от колкото за:)и в крайна сметка децата сами си избират родителите:)така че май е по добре да се остави човек на избора им...иначе сами никога няма да сме 100% сигурни..."да сега е момента":)

Iskrica Nadejda
trimata bratia

Регистриран: 13.02.2004
    #220142 - 22.02.2004 23:50 [Re: D-r Kostova]

Очаквах да те видя в някоя подобна тема
Аз не съм планирала нито едно от децата си,но всичките са много желани...С първото забременях още първия месец след като се омъжих и бях безкрайно щастлива.Просто винаги съм си мечтала как един ден ще си имам сладки малки дечица и когато това стана летях от щастие...второто дойде 4г след баткото...отново ни изненада...и отново вля светлина в душата ми...третото...най-изстраданото ми момченце...се роди миналата година-май месец...с него изживях най-голямата мъка и болка в живота си,разбирайки,че не му дават дори два месеца живот...и най-огромната,всеобхватна радост от това че все пак тези прогнози не се сбъдват...от това че открих д-р Костова,която го лекува и ми вдъхна надежда-Благодаря!
И аз имах планове и мечти,свързани с учене,работа,проф.реализация...и продължавам да ги имам,но...подреждайки от моя гледна точка ценностите...избрах да бъда преди всичко майка...
Поздравявам всички майки,а на другите пожелавам да изпитат това щастие и тази велика любов.
Дани

--------------------

Margy
новак

Регистриран: 16.01.2004
От: София
    #220458 - 23.02.2004 12:01 [Re: Snow Beauty]

Не се замисляй кога му е времето, то само ще си дойде, но не дей да чакаш, първо да правиш кариера и после бебто, в повечето такива случай, когато хората си правят сметка, винаги излизат криви сметките. Послушай сърцето си. И наистина да имаш бебе е много хубаво, пожелавам ти в скоро време да го изпиташ.

iv_y
любопитна
*

Регистриран: 17.12.2002
    #221226 - 23.02.2004 22:57 [Re: Margy]

Анонимен
Нерегистриран

#224119 - 26.02.2004 14:58 [Re: Snow Beauty]

Прави си кариерата, но междувременно помисли върху това Заглавие на сайта

womanEZ
бъдеща майка

Регистриран: 21.02.2004
    #226307 - 28.02.2004 20:46 [Re: Snow Beauty]

Лично моята бременност /настояща/ е планирана. Мисля обаче, че това дали да планираш или да оставиш на съдбата да реши, не е важното - важно е да си готова за радостта, но и отговорността от раждането на дете. Критериите, моите и на съпруга ми, кога да имаме дете бяха свързани горе - долу със следното: Първо искахме да поживеем известно време заедно /около 1г./ за да сме сигурни, че от нас ще излезе семейство. После - да изчакаме до завършване на висшето ми образование и да поработя 1-2 години по специлаността, за да успея да вградя наученото в практиката. Междувременно - да постигнем доколкото ни е възможно някаква финансова стабилност - той да работи, покрив над главата, някой друг лев за бебчо ..... каквото успеем. НО най-важното - да заченем бебчо най-късно до моята 30 година! Даже ако искаш повече от едно дете - 30-годишнина е може би късно. Що се отнася до кариерата на жената-майка - за момент спира. Ако си на работа в държавния сектор - законът пази бременната и майката на малко дете от уволнение, съкращение...въобще от загубване на работата. В частния сектор има голяма вероятност да те освободят от работа още щом разберат, че си бременна. Може да те спаси само ако си трудно заменим кадър или ако успееш да убедиш шефа, че няма да отсътваш много заради бременността и детето и че има баба, която ще го гледа. В много от браншовете има дискриманция спрямо майките с малки деца и спрямо жени без деца - защото рано или късно - ще се превърнат в майки с малки деца. НО въпреки всичко изживяването на майчинството е моногократно по-удовлетворяващо и от най-успешната кариера. Освен това аз лично съм забелязала, че жените - майки са някак по-успели в работа си от тези, който нямат деца. Явно отговорността за детето стимулира жената да се развива в работата, за да осигури на отрочето си повече блага. Тъй че, добре е да съобразиш момента на забременяването ти, но не толкова с кариерата ти, колкото с твоята и на таткото готовност да бъдете родители. ПО-СМЕЛО!

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Да се подготвяш:)
    #230813 - 04.03.2004 07:51 [Re: Snow Beauty]

http://www.segabg.com/04032004/p0060002.asp

Смята се, че платеното лечение и ВИП услугите са хит в АГ-болниците. В Първа АГ "Света София", откакто е отпаднало районирането, почти няма кешови пациентки, обяснява директорът д-р Методи Янков. До 1 януари обаче имало жени от провинцията, които идвали да раждат в София и си плащали. В Първа АГ няма отделен ценоразпис за различните медицински услуги, плаща се по 40 лв. на ден. От тази година абортът по желание е безплатен.
От 18-те легла във ВИП стаите няма свободни, казва Янков. 100 лв. струва раждане в самостоятелна зала. Ако иска да присъства, мъжът трябва да плати 200 лв. Легло в стая с 2 легла струва 30 лв., а самостоятелна стая - 75 лв.
Отскоро пациенките плащат официално и за избор на лекар. За целта болницата е сключила договори с частни медицински центрове, в които работят лекари от Първа АГ. Центровете сами определят цените си, жените плащат на тях, а не на болницата, обясни Янков. Цените варират от 100 до 500 лв. При последния случай, например, 100 лв. се превеждат на болницата, 50 лв. остават за центъра, а 350 лв. - за лекаря. За жените, които не искат ВИП-услуги, абсолютно всичко е безплатно, дори и упойките, уверява Янков.
АГ-болниците често предлагат и абонамент, срещу който се следи бременността. Той също е към медицински центрове, варира от 200 лв. до 900 лв. но не повече от 15% от жените раждат при такива условия, обяснява Методи Янков.
В "Майчин дом" пациентките могат да си изберат не само самостоятелна стая, но и екип, който да ги лекува. За стая с 1 легло, санитарен възел, телевизор, хладилник и телефон родилката трябва да плаща по 25 лв. на ден. Ако си избере пък определен лекар или лекарски екип, сумата е 80 лв. На същата цена са и упойките при раждане, както и абортът.
По-евтино е прекъсването на бременност във Втора градска болница. Ако доходът на член от семейството на жената е под минималната заплата, там тя трябва да плати 25 лв. В противен случай цената е 40 лв.
В "Шейново" в момента също актуализират цените. Доскоро те предлагаха абонаменти за следене на бременността. Апартамент за родилки струва 40 лв. на ден, 30 лв. са отделните стаи без тоалетна.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #230864 - 04.03.2004 09:30 [Re: Snow Beauty]

Snowy, аз обаче искам да добавя още нещо към въпроса ти ако не възразяваш
Ами ако се случи така, че забременееш от приятеля си? Аз често си го задавам този въпрос, въпреки сигурната контрацепция, човек не може да бъде 100% сигурен в нищо. Ако се случи така, че забременееш (или например аз) какво би направила с детето- ще го оставиш ли или ще го махнеш? Аз съм против абортите, а и много бих се радвала да си имам детенце от човека, когото обичам и с който съм от толкова време (знам, че и ти си от доста време с приятеля ти ). Но нали няма сключен брак...каква ще бъде реакцията на партньора? Ами на родителите? Ако решиш да го оставиш с какви средства ще го гледате? Общо взето тези неща също трябва да се обмислят, защото е хубаво да си планираш, че след време ще се омъжиш за човека, когото обичаш и ще си направите детенце, но ако стане така неочаквано? Интересно ще ми бъде да чуя и мненията на другите жени

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Snow Beauty
zamislena
**

#231364 - 04.03.2004 18:19 [Re: womanEZ]

Благодаря на вси4ки за отговорите.
В общи линии моито мнение се доближава най - много до това на womanEZ. Естествено 4е искам да дам на детето си цялото си внимание и време , но сьщо така искам да правя и нещо за себе си и да се рзвивам в нянкаква посока - било то кариера или който както си го разбира - в смисьл 4е искам да стане нещо от мен , ако ме разбирате какво имам в предвид . Вьзхишавам се на маики с много деца и сигурно е страхотно , но някакси си не се виждам с 3 деца примерно (някой беше писал по темата).
"В много от браншовете има дискриманция спрямо майките с малки деца и спрямо жени без деца - защото рано или късно - ще се превърнат в майки с малки деца. " - то5но това питах някой дали се е сбльсквал и явно - да, за сьжаление.

Ина4е ако дойде като изненада сигурно е най - гот , но в нашто време и условия май е по - добре да го планираш. Ина4е е добро дошло естествено.

Исках и друго да питам - Родителите ми още нямат вну4е -(тук FEMA да не се смее ) имам брат , който е на 32 , ама още не е женен - та в общи линии всик4ки погледи са вперени в моя милост и приятеля ми (добре 4е едната ми братов4етка скоро роди, ама не е сьщото). Пьк и те хората колкото и да е искат да се порадват докато още могат и да помагат и т.н. - знам 4е това много и се иска особено на маика ми. Та в този ред на мисли и на мен ми се иска да си имам беб4е, ако щете дори и заради тях - пьк и ще помагат все пак . Някой бил ли е в подобна ситуазия - не 4е изпитвам натиск или нещо подобно - нещата са много дале4 от това , като се има в предвид 4е даже не сме женени - но просто аз се 4увствам 1. готова и 2. искам да зарадвам родителите си. И в цялата тази ситуация: 3. искам сериозна и хубава работа
Малко ми стана обьркам постинга , а и аз нещо не мога да се изразявам като хората , та дано сте ме разбрали правилно какво искам да кажа

Snow Beauty
zamislena
**

#231373 - 04.03.2004 18:28 [Re: Oli*]

Ами, при мен нещата са на такьв етап , в който такова нещо не би се приело с грьм и тряськ. Сигурно всяка жена си задава този вьпрос в някоя врьзка по някое време - аз ли4но в на4алото - примерно може би до втората или третата година си мислех 4е ще направя аборт , ако се слу4и нещо. Просто още не бях завьршила и не мислех 4е е нещо за което сьм готова. Но сега ве4е ще бьде добре дошло - тьпото е 4е в такьм момент вси4ко е на тагьдьк - свадби и т.н. Пьк и едва ли ще изненадам някой с едно бебе 4есно да ти кажа - нещата бавно вьрвят натам и без това - просто е вьпрос на време.
Ина4е за парите - това не би ме спряло - все някакси с помощ от родотелите нещата биха се оправили
ина4е като се замисля и аз сьм против пьрво бебето и после свадбата

Snow Beauty
zamislena
**

#231374 - 04.03.2004 18:31 [Re: Oli*]

Мецдудругото това е доста интересна тема и май не е обсьждана - или сьм в грешка - за абортите имах в предвид,де

Oli*
ангажирана

#231845 - 05.03.2004 08:44 [Re: Snow Beauty]

Много се радвам, че се включи
Съгласна съм с абсолютно всичко, което написа...Интересно ми бе да чуя мнение от някой, който е в горе-долу моето положение с малко изключение...ако на мен ми се случи да забременея сега, от моя страна няма кой да ми помага, тъй като имам само майка, а тя едвам връзва двата края сама пък камоли да ми помага Именно това ми притеснява...До втората година и аз мислех като теб: че ако забременея ще абортирам, колкото и да съм против това, защото и двамата учихме и едно дете щеше да провали много бъдещи планове за развитие Страшно съм изненадана в колко много отношения си приличаме с теб: аз от около половин година си мисля за детенце и се чувствам готова да го родя, отгледам...не сама, разбира се Въпросът е там, че го искам наистина и се чувствам вече готова и узряла за този момент. Но и ние не сме женени още, пък и той има още планове за професионалното си развитие, което ще рече че свадба скоро не може да има, а и не би била приета с великодушие от нито една страна от родителите. Това не е никак хубаво и до голяма степен пречи на вземането на решения. За това детето ще трябва да почака, колкото и да ми се иска. Знам че и той го иска, но не сега
Абе общо взето заплетена е ситуацията

--------------------

Snow Beauty
zamislena
**

#232922 - 05.03.2004 23:09 [Re: Oli*]

Защо да не може да има свадба, ако има планове за развитие??? И аз имам планове , а и приятеля ми е от най-амбициозните Козорози - ама, казвам НАЙ...
Та си мисля 4е то едното не пре4и на другото - от постингите ти разбирам 4е май вие поне заедно живеете, ами ние и това още не сме направили. Живяла сьм с него малко пове4е от 1 година докато сме в Щатите и затова не ми трябва доказателство 4е ставаме за сьвместен живот- имам в предвид 4е моите разбирания са пцрво да поживееш с 4овека.
Но пьк и дето ти казжаш ако няма кой да помага...
Но като се замисля и това не е баш така защото дори и да не може да помогне финансово майка ти може да го гледа, докато вие работите , а това хи4 не е малко

Vivalita
Куку-она

Регистриран: 18.03.2004
    #249558 - 23.03.2004 16:01 [Re: Snow Beauty]

Поздравления!!!!!!!
Козирозите са чудесни бащи, най-добрите - лични наблюдения.
Сама съм си гледала детето(със съпруга ми) и продължавам да считам, че така е по-добре така.Никой не ми е помагал и съм се справяла въпреки, че бях само на 20...И детето не ми е попречило да завърша висше образование и не съм се омъжила защото съм била бременна и сега не ми пречи да се развивам професионално.
Няма от какво да се плашите , ама никак

Oli*
ангажирана

#249564 - 23.03.2004 16:05 [Re: Vivalita]

Благодаря за отзива. Дано наистина е така

--------------------

Vivalita
Куку-она

Регистриран: 18.03.2004
    #249583 - 23.03.2004 16:16 [Re: Oli*]

Няма защо!Само споделям вече случило ми се, но каквото и да се каже по въпроса всичко е строго индивидуално и няма рецепта.Не е страшно да имаш семейство(със или без брак).Никога неможеш да знаеш как ще се промени човека до теб, само се надяваш...

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #249974 - 23.03.2004 22:51 [Re: Snow Beauty]

Taka kато се замисля-за жената винаги е по-трудно да се реши да има дете, при нея по4ти винаги това решение е свързано с отказа от нещо друго...Въпреки 4е, да ти кажа досега не мога да определя от какво съм се отказала. Продължавам с висшето си образование, 4ета, имам безброй интереси и идеи за професионално развитие, щастлива майка съм и също толкова щастливо омъжена..и съм на 25.
Колкото и да мислиш по въпроса кога и /дали/ е най-подходящото време за дете е все тая..не си мисли, 4е детето е спира4ка за ли4ното ти /ви/ развитие. Напротив-то дава страхотна мотивация, дава ти сили, смелост и желание за живот!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Snow Beauty
zamislena
**

#250007 - 23.03.2004 23:33 [Re: Vivalita]

Мерси за Козирозите И аз имам известни наблюдения, 4е май ще излезе нещо от него Шегувам се - наистина мога да си го представя в тази роля , докато има мъже,които да ме убиеш не мода да си ги представя с дете - това естесрвено е много субективно...

Snow Beauty
zamislena
**

#250011 - 23.03.2004 23:37 [Re: Dona Emona]

Ей, 4овек да ти завиди благородно колко мнго неша си свършила досега . А ние докато се 4удим и маем, то ...
Права си за вси4ко - може би несъзнателно то4но това ме плаши - 4е трябва да се откажа от нещо. Достатъ4но отговорна съм, за да знам 4е да гледаш дете не е шега работа, но може би трябва да гледам по - леко на нещата...
Мотивация може да ми дава със сигурност, ама време ще ми дава ли? Абе, май със сигурност се отказваш от нещо , но си заслужава...

Oli*
ангажирана

#250137 - 24.03.2004 08:39 [Re: Snow Beauty]

Нали мила? И аз това викам - Козирозите могат да бъдат страхотни бащи! И аз имам известни наблюдения и съм сигурна, че ще бъде грижовен и любящ татко

--------------------

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #251712 - 25.03.2004 13:08 [Re: Snow Beauty]

Da ти кажа 4естно, единственото нещо от което съм се отказала на тоя етап са излизанията, ходенето на бар, дискотека или кино.. Защото си нямаме наблизо баба и дядо и си живеем задружно тримцата..За мене това са несъществени неща, а съпругът ми е страхотен, така 4е винаги когато имам желание излизам-с приятелки, на танци, на театър, на фитнес и т.н. При това искам да ти кажа, 4е удоволствието от излизането ми е 100 пъти по-голямо, отколкото ако го правя всеки ден.. като с всяко нещо, което правиш по-рядко!
Но за по-сериозните неща в живота-дума да не става! Не съм се отказала от нищо, може би трябва да приемеш, 4е някои неща няма да станат толкова бързо колкото ти се иска, но това е въпрос само на време..
А ина4е, не знам дали си забелязала, 4е колкото пове4е неща има6 да правиш, толкова си по-организирана и по-добре ги правиш. Като имам да у4а само за един изпит-страшно се мотая! Но като знам, 4е трябва да у4а, да напазарувам, да отида до университета, да изведа бебето си на разходка и т.н. други занимания-просто правя вси4ко и денят ми е пълен, но и работата е свършена!!
Така 4е, не се страхувай да искаш вси4ко от живота! А, ми давай смело!

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Snow Beauty
zamislena
**

#253713 - 26.03.2004 18:14 [Re: Dona Emona]

Излизанията не са проблем и болка за умиране . Макар 4е, сигурно друга песен ще запея..., но на мен ми е за по - сериозните неща.
Ще давам по - смело - не съм единствената все пак...

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 2414

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.