ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Икономика и финанси

Страници: 1
Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
Що е то ипотечна финансова криза и разнобоя в св. правителства по спра
    #2213955 - 07.10.2008 22:00

Каква е разликата между 300 те милиарда гласувани от сената в САЩ за справяне с ипотечната криза и 500 те милиарда за същата цел в Германия.Ако има верни отговори, може да коментираме ипотечния кредитен пазар, появяването му в Източна Европа, обратното влияние(либерално!) върху Меката на ипотечната "къщурка с две липи отпред",Най ефективното и евтино законно подплътяване на емитирани борсови инструменти(20 дка + проектиране 16 евро/м2 и потенциален милионен пазар в близост.)Борсов сегмент заел незаслужено голям дял, но привлекателен на фона на снижените темпове на останалите сегменти след 89 г..Криза на ипотеките ли е или криза на банковите оценки - елемент, един от основните за манипулиране на банковия пазар.Защо най еврейските иституции изоставиха правилата за лихварство - дай му недостатъчно за да се развива.Поканени са икономисти, вкл. финансисти, нежелани са политици, бюджетари, и завършили мениджмънт в свободни университети.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (07.10.2008 22:27)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kaiaktzar
темник
**

Re: Що е то ипотечна финансова криза и разнобоя в св. правителства по спра
    #2243845 - 10.11.2008 19:54 [Re: Kaiaktzar]

Как ипотечната криза тръгна от САЩ, от най неочакваното място.Можете ли да си представите американец да не си обслужва ипотечния кредит, аз не.Нали веднага ще му блокират всички кредитни и дебитни карти, застраховки, абонаменти, спасение в Мексико.Чета по финансовите форуми че е налице противопоставяне между потребителски и ипотечни кредити.Кризата е резултат на вторите, и омагьосания кръг, цените на имотите падат, обезпечението на банките гори, но липсата на пари е поради неспособност на кредитополучателите да си изплащат вноските.Да останем на това първично ниво, да оставим мениджърските премии в края на годината и фантомните пари на фондовите пазари.Четох някъде че това е натиск върху икономики захранвани от ипотечно ориентирани финансови институции, за да преминат към по краткосрочни и рентабилни потребителски кредити(парите са във физическите лица, справка - Обама).Дали срокове от 20-30г са имагинерни за световната икономика?Риска за кредити над 10 години да се покачва неимоверно?В бизнескредитирането май не съм чувал скоро за 20-30-40 годишни одобрени проекти в Сащ и Западния святДаже НАСА замразяват дългосрочните проекти и го удрят на космически туризъм).Търси се спасение в Шанхайската община за дългосрочни проекти.Тук някъде се крие и обяснението за европейските енергийни транспортни проекти(неефективни до един)и войните( само американски засега).Някой мислил ли е по въпроса по на едро(на български де, не чак толкоз на едро)?Апропо и евтинийката на АЕЦ "Белене"

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (10.11.2008 20:03)

Bonanno
всяка секунда
**

Регистриран: 23.04.2008
    #2266853 - 13.12.2008 00:20 [Re: Kaiaktzar]

Ти май сам си пишеш.

--------------------
Бедността не е порок!

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

Регистриран: 20.10.2005
    #2277876 - 02.01.2009 14:17 [Re: Kaiaktzar]

Ти какво мислиш по въпроса?

Kaiaktzar
темник
**

#2324478 - 07.03.2009 22:33 [Re: Мастика ледена да пия]

Снощи четох за почивка разкази на Азимов от преднио век и се замислих.По наше време, трябваше да сме на повечето планети в нашата система, отдавна да сме забравили за химически източници на енергия, и отдавна труда да е проблем на кибернетиката и роботиката.И си мисля: нещо се е сговнило последните 50г., и те ти на, орем с магарета, един самолет на един курс изгаря останките на стотина кв. километра юрска гора, ежедневно се създават и унищожават милиарди мобилни телефони, доматената супа в талиянски ресторант струва 7 евро, и т.н. перверзии.И днес случайно попаднах на Zeitgeist Addendum, и се учудих на съвпадението.
Любопитен филм, едно към едно с моите представи за съвременната икономика(малко в мессиен стил).Има го в Замунда със отвратителни субтитри.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (07.03.2009 22:35)

liliata
мечтателка

Регистриран: 15.03.2009
    #2330149 - 15.03.2009 16:46 [Re: Kaiaktzar]

ЗА или ПРОТИВ отказването от последователна кредитна политика в условията на криза си?

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1970

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.