ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: Компютърните игри
    #227307 - 01.03.2004 06:45 [Re: Glezlichka]

Първо, не разбрах, защо темата се обърна.
Второ, изненадах се, че Фема си е сменила ника. На мен Фема ми по-харесва и по й прилича.

Сега относно комп. игри. Моят син играеше от време на време, съвсем обикновени игри и не много, защото аз му слагах лимит. Миналата година си хареса една историческа стратегическа игра, за която той трябваше да свърше една доста сериозна работа и отстоя, купи си я. Беше много запален и пак естествено аз поставях лимит, защото игрането пред компютъра според мен трябва се контролира, а не детето да стои часове наред пред компютъра всеки ден без спирачки. В резултат страшно много се запали по историята, особено древната и средните векове. Но не го оставих до тук, пък и той обича да чете, допълнително чете много от книги и енциклопедии. Когато гледаме филми, коментира това защо е така или пък, че нещо не било вярно. Така, че компютърните игри могат да помогнат, но не и ако се седи всеки ден. От известно време моят син въобще не проявявал интерес да играе на тази игра, която иначе дава много варианти за битки. Не мисля, че децата стоящи пред компютрите или плейстешъните се развиват умствено.

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Re: Компютърните игри
    #227309 - 01.03.2004 06:50 [Re: friend]

Приятелко /ако обърна френд/, съгласна съм с това, което казваш. Аз само споделих наблюденията си от компютърните клубове. Аз дори не знам какво е плейстейшън и не съм сигурна, че ме интересува. Все пак нямам деца и мястото ми за дискусия не е тук. Това не пречи обаче да имам мнение.

Честита Баба Марта от Радка

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Re: за отвличането
    #227341 - 01.03.2004 08:36 [Re: friend]

Не разбрах точно, с кое в позицията ми, относно вината на учителката не си съгласна. Смятам, че косвено са виновни родителите и тя. Друг е въпроса, че малко хора знаят как точно да постъпят в една такава уж безопасна ситуация. Никой нищо не подозира. Но, както и да е.

П. П. Към тези, които заговориха тук за вредата от РС-игрите - струва ми се, че във форума за децата има такава тема - моля да си я изровите и да си продължите спора там. Благодаря ви предварително.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: за отвличането
    #228536 - 02.03.2004 06:48 [Re: Лара]

Имах впредвид история с отвлеченото от училище дете, която ти разказа по-горе. Как може някой да влезе в час и да извика детето и учителката да няма вина?

Съжалявам, че и аз се отплеснах и отговорих за к. игри, моделатора може да ги резне.

--------------------
Winners Are Driven

A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Лара
Read only

Re: Полезни съвети 2
    #232140 - 05.03.2004 12:21 [Re: Лара]

1. Никога и при никакви обстоятелства да не започваме свади на обществени места - могат да пострадат децата, които са с нас.

2. Ако заедно с вас в обществения транспорт пътува пийнал човек, по-добре да му отстъпите място, да се преместите в другия край на автобус, но в никакъв случай да не му правите забележки.

3. Ако към вашето дете са се доближили хора и питат, как да намерят някаква улица, то може да обясни, как да стигнат или да им нарисува скица, но в никакъв случай да не ги изпраща/съпровожда.

4. Непознат предлага на детето ви да му покаже нещо или да му помогне да носи чанта, като му обещава да му плати. Детето трябва да отговори с категорично НЕ.

5. Предложили са му да с4е пробва на сцената или да го подготвят за конкурс за красота: нека детето ви, без да се притеснява, да попита кога и къде може да дойде заедно с родителите. Веднага щом детето ви разкаже за непознати, които му предлагат нещо, поговорете с други родители и установете съвместно наглеждане на децата, когато те са на двора. Ако ви се е сторило, че някой безпричинно често се появява на детската площадка, поговорете с участъковия полицай, дайте подробно описание на този човек.

6. Ако детето ви види спираща до него кола, то трябва веднага да се отдалечи от нея възможно най-далеч и в никакъв случай да не се качва в нея, даже ако улицата, за която го питат му е по път.

7. Ако човекът се е оказал настойчив, детето може да се доближи до кой да е блок, като се направи, че живее точно тук и като помаха с ръка, да извика роднините си, които уж "вижда".

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Лара
Read only

Re: Непознат в асансьора
    #232159 - 05.03.2004 12:28 [Re: Лара]

Асансьорът често се възприема от децата като атракцион, с който могат да се повозят и много често забравят за правилата на безопасност, като се возят на покрива му или пък отварят вратата на движещата се кабина. И ние, родителите, често въздишаме с облекчение, ако детето ни се качва в асансьора с някой голям, който, както ни се струва, би спрял палавото дете. Но винаги ли става така? В безопасност ли е детето, когато в асансьора не са мама или татко, ами непознат чичко, даже ако това е ваш познат или съсед?

Статистиката е безмилостна и говори обратното. Много деца са станали жертви на престъпление точно в асансьора или докато са го чакали. Какво да правим, ако сами не можем да посрещнем или да изпратим детето си?

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #232202 - 05.03.2004 12:44 [Re: Лара]

ура - пак по темата! Мерси Лара

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Лара
Read only

#232325 - 05.03.2004 13:42 [Re: Лара]

Решили сте, че детето ви може само да използва асансьора и затова му го разрешавате. Не забравяйте обаче, че когато ви няма, детето става обект на насилници от най-различен сорт. Методите им могат да са най-разнообразни. Те могат да натикат детето ви в асансьора или нападението може да бъде спонтанно, когато престъпникът остава насаме с вашето дете в асансьора.

Затова, ако детето чака асансьора и някой се приближава, независимо от възрастта или пола, детето трябва да се обърне с лице към този човек и да се приготви да отрази едно евентуално нападение. По възможност то трябва да избегне качването в асансьора заедно с човека, като се оправдае с това, че е забравило да провери пощенската кутия или нещо в апартамента, н в никакъв случай да не се казва в асансьора с чужди хора. На всички предложения трябва учтиво да откаже, като обясни да не го чакат.

Какво да се прави, ако детето вече е било в асансьора, когато в него се качва чужд човек? По-добре е веднага за излезе, като се оправдае с разсеяност (забравило е нещо вкъщи), но ако се е объркало и асансьорът вече е потеглил, нека застане с лице към човека и да може да вижда всички негови действия. Помнете, че нападението от към гърба ви е винаги по-лесно, отколкото лице в лице. Нека се опита да застане по-близо до вратата и бутоните на асансьора и в случай на опасност да се възползва от сигналното копче или да излезе навън при отварянето на вратата.

--------------------

Лара
Read only

#232458 - 05.03.2004 14:35 [Re: Лара]

Така се е случило, че непознатият ви е затиснал в ъгъла и е натиснал копчето за последния етаж или пък стоп-бутона. Какво да правите в този случай?
Първо, запазете спокойствие. Всеки престъпник лесно се плаши, затова трябва да сте настроени решително. Не плачете и не молете за пощада. Нападателят точно това очаква от вас. Не трябва и да заплашвате, че ще съобщите на полицията или ще разкаже на родителите си (въпреки че задължително трябва да разкажете, даже ако са ви заплашили със смърт ако кажете). Опитайте се да въвлечете престъпника в разговор. Да разберете какво иска и дали това е начинът по който иска да го направи. Предложете да се качите у вас и назовете който и да е етаж - може да се появи шанс да избягате.

Но разговорът не се е получил. Престъпникът ви разкъсва дрехите. Не се опитвайте да се откопчите, със съпротивата си му доставяте удоволствие. Притиснете се в престъпника и се постарайте да го прегърнете и в удобен момент да го ухапете за носа или устната, може даже да ги отхапете. Това може ви даде възможност да натиснете бутона на най-близкия етаж и да избягате.

Силно сте се изплашили и не сте могли правилно да се ориентирате. Озовали сте се разсъблечени и престъпникът е започнал да се съблича сам. Не се притеснявайте, вземете в ръка половите му органи все едно ги галите и силно дръпнете надолу или ги завъртете на 180 градуса, както ви бъде по-удобно. Не ги пускайте докато асансьорът не спре и не изпускайте шанса си - излизайте веднага, даже ако дрехите ви останат вътре. Ако имате възможност, когато излизате от асансьора натиснете бутона на някой от етажите.

Ако не можете да ухапете престъпника. Можете да се възползвате от лак за коса или от коя да е друга аерозол, като я извадите от джоба или чантичката си и незабелязано насочите струята в лицето на нападателя, а после, докато той се опитва да дойде на себе си, смело ударете с коляно между краката и бягайте.

--------------------

Редактирано от Лара (05.03.2004 15:27)

Лара
Read only

Re: Ако бедата се е случила...
    #232559 - 05.03.2004 15:14 [Re: Лара]

Винаги е по-лесно да се дават съвети, отколкото да се попадне в такава ситуация и даже ако морално сте били готови към нападение, не винаги ще можете да се възползвате от предоставилия се шанс за спасение, вие просто можете да не владеете ситуацията. Затова, ако все пак сте станали жертва на изнасилване в асансьора, разкажете на близките си.

Уважаеми майки, когато разберете за изнасилването на дъщеря си, не й се карайте, не я отпращайте в банята. Преоблечете момичето в чисти дрехи и я заведете за освидетелстване, опаковайте акуратно дрехите й, те могат да изиграят важна роля в издирването на насилника.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 46696

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.05 seconds in which 0.028 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.