ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Родители и деца

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лара
Read only

Регистриран: 06.09.2003
Re: Дългове, "броячи", заплахи...
    #236727 - 10.03.2004 11:15 [Re: Лара]

Как да постъпим ако сте затънали в дългове, започнали са да ви заплашват и вие се опасявате за детето си. Първото ви решение обикновено е бягство. Но дали е целесъобразно? Ако някой си е поставил за цел да ви намери, той със сигурност ще го направи. И е наивно да се смята, че ако заминете при далечни роднини, сте в пълна безопасност. Не се самозалъгвайте, че ако вие самите изчезнете, ще оставят намира семейството ви. Не. В този случай заложници стават жена ви и детето ви. Сега точно от тях ще искат изплащането на вашите дългове. Но даже ако смело се изправяте пред кредиторите си, на вашите близки едва ли ще им е по-лесно.

Значи трябва да намерите всякакъв начин да върнете парите, даже ако за това ви се наложи да се разделите с модерната си кола или апартамент, по-добре е да останете жив в колиба, отколкото мъртъв в луксозен гроб. Понякога работата се усложнява и от това, че вие с радост бихте върнали парите, но просто ги нямате, а заплахите стават все по-сериозни. Как да постъпите в този случай?

Преди всичко трябва да скриете детето си. Точно то е слабото ви място, затова е най-добре да го скриете в детски дом под чуждо име, едва ли някой ще го търси точно там. Когато работите ви потръгнат, ще можете да си го вземете, а в случай на неблагоприятен изход вие поне ще сте сигурни, че вашето дете е в безопасност. А след това вече можете да потърсите безопасно убежище за себе си.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #236731 - 10.03.2004 11:19 [Re: Лара]

Тея неща превеждаш ли ги отнякъде или си ги измисляш.
Направо си е като сцинарии за филм, но напрактика си е страшно, да чукаш на дърво да не се стига до там, че да се чудиш къде да скриеш детето си.
Но в български вариант дали е реализируемо?

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Лара
Read only

#236744 - 10.03.2004 11:30 [Re: Verdji]

Прочети внимателно първия ми постинг по темата. Долу в него съм сложила и препратка. Ми да, доста е страшно даже във варианта, който ви предлагам - иначе е пълно с примери и на мен лично косата ми настръхва.
Е, дай Боже нищо от това на никого да не се случи, но аз лично предпочитам да съм подготвена.

--------------------
"Дипломатия - это искусство так наплевать кому-нибудь в душу, чтобы у того во рту остался легкий привкус лесных ягод."

Verdji
чудо

Регистриран: 17.11.2000
    #236912 - 10.03.2004 13:46 [Re: Лара]

Да, знам - чела съм, но понеже нямам възможност да следя всичко и не знам дали всичко превеждаш от там или от другаде.. или сама дописваш.
Но продължавай:))))))))))

--------------------
"Най-същественото е невидимо за очите."

Лара
Read only

#236920 - 10.03.2004 14:00 [Re: Verdji]

Само превеждам, Верджи. Където има мой коментар, давам да се разбере по някакъв начин. Права си, че криенето на деца в Бг не е слава Богу всекидневие. Дано така си и остане. И не знам доколко е възможно да си дадеш детето под чуждо име в някой детски дом, че и да си го прибереш след време ей така без всякакви пречки. Вижда ми се малко вероятно.

В книгата има доста неща, които въобще не се връзват с нашата действителност и гледам да ги спестявам тук (след всяка глава има нещо като кратки изводи, точно тях вземам и превеждам), но тази инфо ми се видя интересна като някакъв вариант за спасение на детето в описаната ситуация. Пък знаеш ли, може все на някого някога да му притрябва.

--------------------

Margy
новак

Регистриран: 16.01.2004
От: София
    #238034 - 11.03.2004 13:26 [Re: Лара]

направо ти се възхищавам. Продължавай в същия дух.Благодаря,че си правиш труда да ни поднасяш нещата на готово все още.

Лара
Read only

#238135 - 11.03.2004 14:49 [Re: Margy]

Недей така, че се притесних (що няма иконка на забил глава в земята щтраус?).

Благодаря ти за топлите думи.

--------------------

Лара
Read only

Re: Още някой неща за излизането на вън
    #241330 - 15.03.2004 16:00 [Re: Лара]

Когато обличате детето си за игра или разходка, не му слагайте скъпи украшения, които могат да станат причина за нападение на детето ви.
Не окачвайте ключа от апартамента на врата му или на коланчето му, по-добре му направете вътрешно джобче за тази цел.
Преди да излезе детето, повторете заедно с него какво ще вика то, ако го нападнат: ако наоколо няма никой по-добре е високо да вика : “Пожар!”, ако хората са обърнали внимание на детето ви, то трябва да вика: “Казвам се..., домашният ми телефон е..., родителите ми се казват...., обадете им се на телефон...”.
Ако сте пуснали детето си да си играе само на двора, наблюдавайте го през прозореца или се договорете за редуване на дежурството с други родители.
Ако забележите, че до детето ви се е приближил непознат човек, повикайте детето да се прибере или слезте сами при него.
Когато се разхождате с детето, опитайте се да не му правите немотивирани забележки, които могат да предизвикат протеста на детето и желание да ви досади.
Когато излиза от къщи, детето ви трябва да погледне през шпионката и ако на площадката има чужди или непознати хора, да изчака заминаването им или да ви помоли да го изпратите до долу.
Когато излизате, заключвайте здраво вратата, не се удовлетворявайте просто да я затръшнете.
Когато заключите, приберете ключовете в тайното джобче на детето си или ги дайте на съседите, но в никакъв случай не ги оставяйте под килимчето пред вратата или над вратата.
Когато излизаш докато родителите ги няма, оставяй бележка къде и с кого отиваш и кога ще се прибереш, ако има възможност остави телефона на приятелите, с които си излязъл.
Ако няма как да се прибереш в уреченото време, обади се на родителите и ги предупреди за забавянето.
Оставяйте на децата няколко телефонни жетона, за да могат те да се свържат с вас във всеки един момент.
Не изскачайте рязко от входа, отворете вратата и се огледайте, дали наоколо няма коли, под чиито колелета можете да се окажете.
Ако сте забелязали приятел на отсрещната страна на улицата, не бързайте насреща, помнете, че сте на пътното платно.

--------------------

Лара
Read only

Re: Игра на двора
    #241398 - 15.03.2004 16:39 [Re: Лара]

Детето си играе на двора и родителите си мислят, че няма по-безопасно място. Тук сякаш всичко е създадено за детето: и специално футболно игрище, и люлки, и пързалки – какво му трябва още на човек. И ние, успокоени от тази мнима безопасност, оставяме детето си без наблюдение, като забравяме за това, че опасността може да се таи и в спрялата кола, и в отворения капак на шахтата и в мазето. Затова, когато се разхождате с детето си или го оставяте да си играе на двора само, обезателно обяснете, къде за него ще бъде безопасно.

Децата си играят на криеница и всяко се опитва да се скрие така, че да не го намерят, като използват понякога непригодени за това места: спряла кола, като забравят, че шофьорът може да потегли, без да забележи скритото дете, и мазетата, където може да са се разположили бездомни или наркомани, или пък дебнещ жертвата си насилник.

Или децата играят в пясъчницата – какво по-безопасно от това! И мястото е открито, няма коли, няма мази. Но ето че обстановката се променя. До децата се е приближил мъж и това трябва да бъде първи признак на опасност за родителите, които трябва веднага да се доближат и да разберат, какво е притрябвало на непознатия от децата. Но родителите не са се оказали наоколо и мъжа предлага на децата да дойдат с него в мазето или на чардака или да се качат в кола. На всички тези предложения детето трябва да отговори с категорично “НЕ”. Ако мъжът става настойчив или се представя за познат на родителите, като казва примерно: “Мислех, че вече си голям/а, така ми каза твоята майка/татко...”, детето, към когото е насочена репликата, трябва веднага да се изправи и да се отдалечи от пясъчницата, като се обърне към първия познат възрастен, който разхожда кучето си или е със собственото си дете, и го помоли да разбере, какво иска чичкото.
Но ако наоколо няма възрастни, детето трябва веднага да извика един от родителите си, като му съобщи, че непознатият се е представил за негов колега или там каквото е казал. В този случай трябва незабавно да отидете при детето си и ако не сте заварили “колегата”, което е най-вероятно, помолете детето да го опише колкото се може по-точно. Но не питайте петгодишно дете на колко години е бил чичкото. За него и тийнейджърът с току що наболи мустачки ще е чичко. По-добре се опитайте да разберете, не е ли забелязало детето нещо необичайно в чичкото и ако то ви спомене за някаква рисунка по ръцете на непознатия, разпитайте по-подробно, поговорете с другите деца.Това ще ви помогне да си създадете правилно впечатление за непознатия и да изключите фантазията на детето относно някои детайли от външността на “колегата”. От този момент постарайте се в продължение на няколко дни да наблюдавате детето си докато си играе на двора. По-добре ако стоите някъде встрани и ако забележите непознатия, запомнете външността му и веднага се приближете към играещите деца. Не забравяйте да съобщите за случилото се на участъковия си, а ако непознатият е започнал да се появява много често можете да се опитате да го задържите с обществени сили и да го доставите в местното полицейско управление.

Но до играещите деца може да се приближи и съседът ви, затова детето трябва да знае, че трябва да каже “НЕ!” на който и да било, ако го канят да отиде да види нещо интересно.
Така две приятелки всеки ден били откарвани от детската площадка от съсед в близката горичка, докато едната от майките, когато преобличала върналото се от игра момиченце, не обърнала внимание на кръвта по пликчетата. Едва тогава детето разказало, че почти цяла седмица съседът им ги е взимал с колата си до горичката, като е обещавал да им покаже Ежко-бежко. Там е разсъбличал момиченцата, събличал се е сам и е извършвал с тях развратни действия. Момиченцата мълчали, защото не виждали в действията му нищо лошо и едва днес той им причинил болка. Тази ситуация е могла да се избегне, ако майката беше разказала на дъщеря си, че с чужди хора никъде не бива да ходи и ако беше я разпитвала вечерта, къде е ходила и какво е правила. Но понякога сме толкова нехайни, когато детето ни се прибира и ни казва, че някой е разговарял с тях или че някой ги е заглеждал. Приемаме го за детска фантазия, въпреки че това е сигнал за тревога.
Решението тук не е в нашите забрани, а в обясненията какви последствия може да има една или друга ситуация. Че вратата на мазето може случайно да бъде заключена, без да са забелязали в тъмното детето. А то, попаднало в необичайна ситуация, едва ли ще съобрази, че трябва да отиде до вратата и да започне да блъска по нея. По-скоро детето ще плаче и ще крещи в мазето до загуба на глас и никой никога няма да го чуе (тук става дума за мазите в блоковете в Русия, където нямат в тях отделни стаички за зимнина, а има само тръби за парно. Тук в България посещаваме мазите си къде по-често, но и една нощ да прекара детето в мазето, няма да се отрази добре нито на нас, нито на него). Затова ако докато се разхождате с детето, изведнъж сте го загубили, започнете търсенето от мазите, където ще слезете с фенерче, и не забравяйте да надникнете в кладенците на шахтите, ако имате такива в двора на блока си.

--------------------

Лара
Read only

Re: Игра на двора
    #241413 - 15.03.2004 16:50 [Re: Лара]

Детето си играе на двора и родителите си мислят, че няма по-безопасно място. Тук сякаш всичко е създадено за детето: и специално футболно игрище, и люлки, и пързалки – какво му трябва още на човек. И ние, успокоени от тази мнима безопасност, оставяме детето си без наблюдение, като забравяме за това, че опасността може да се таи и в спрялата кола, и в отворения капак на шахтата и в мазето. Затова, когато се разхождате с детето си или го оставяте да си играе на двора само, обезателно обяснете, къде за него ще бъде безопасно.
Децата си играят на криеница и всяко се опитва да се скрие така, че да не го намерят, като използват понякога непригодени за това места: спряла кола, като забравят, че шофьорът може да потегли, без да забележи скритото дете, и мазетата, където може да са се разположили бездомни или наркомани, или пък дебнещ жертвата си насилник.
Или децата играят в пясъчницата – какво по-безопасно от това! И мястото е открито, няма коли, няма мази. Но ето че обстановката се променя. До децата се е приближил мъж и това трябва да бъде първи признак на опасност за родителите, които трябва веднага да се доближат и да разберат, какво е притрябвало на непознатия от децата. Но родителите не са се оказали наоколо и мъжа предлага на децата да дойдат с него в мазето или на чардака или да се качат в кола. На всички тези предложения детето трябва да отговори с категорично “НЕ”. Ако мъжът става настойчив или се представя за познат на родителите, като казва примерно: “Мислех, че вече си голям/а, така ми каза твоята майка/татко...”, детето, към когото е насочена речта, трябва веднага да се изправи и да се отдалечи от пясъчницата, като се обърне към първия познат възрастен, който разхожда кучето си или е със собственото си дете, и го помоли да разбере, какво иска чичкото.
Но ако наоколо няма възрастни, детето трябва веднага да извика един от родителите си, като му съобщи, че непознатият се е представил за негов колега или там каквото е казал. В този случай трябва незабавно да отидете при детето си и ако не сте заварили “колегата”, което е най-вероятно, помолете детето да го опише колкото се може по-точно. Но не питайте петгодишно дете на колко години е бил чичкото. За него и тийнейджърът с току що наболи мустачки ще е чичко. По-добре се опитайте да разберете, не е ли забелязало детето нещо необичайно в чичкото и ако то ви спомене за някаква рисунка по ръцете на непознатия, разпитайте по-подробно, поговорете с другите деца.Това ще ви помогне да си създадете правилно впечатление за непознатия и да изключите фантазията на детето относно някои детайли от външността на “колегата”. От този момент постарайте се в продължение на няколко дни да наблюдавате детето си докато си играе на двора. По-добре ако стоите някъде встрани и ако забележите непознатия, запомнете външността му и веднага се приближете към играещите деца. Не забравяйте да съобщите за случилото се на участъковия си, а ако непознатият е започнал да се появява много често можете да се опитате да го задържите с обществени сили и да го доставите в местното полицейско управление.
Но до играещите деца може да се приближи и съседът ви, затова детето трябва да знае, че трябва да каже “НЕ!” на който и да било, ако го канят да отиде да види нещо интересно.
Така две приятелки всеки ден били откарвани от детската площадка от съсед в близката горичка, докато едната от майките, когато преобличала върналото се от игра момиченце, не обърнала внимание на кръвта по пликчетата. Едва тогава детето разказало, че почти цяла седмица съседът им ги е взимал с колата си до горичката, като е обещавал да им покаже таралеж. Там е разсъбличал момиченцата, събличал се е сам и е извършвал с тях развратни действия. Момиченцата мълчали, защото не виждали в действията му нищо лошо и едва днес той им причинил болка. Тази ситуация е могла да се избегне, ако майката беше разказала на дъщеря си, че с чужди хора никъде не бива да ходи и ако беше я разпитвала вечерта, къде е ходила и какво е правила. Но понякога сме толкова нехайни, когато детето ни се прибира и ни казва, че някой е разговарял с тях или че някой ги е заглеждал. Приемаме го за детска фантазия, въпреки че това е сигнал за тревога.
Работата тук не е в нашите забрани, а в обясненията на детето, какви последствия може да има една или друга ситуация. Че вратата на мазето може случайно да бъде заключена, без да са забелязали в тъмното детето. А то, попаднало в необичайна ситуация, едва ли ще съобрази, че трябва да отиде до вратата и да започне да блъска по нея. По-скоро детето ще плаче и ще крещи в мазето до загуба на глас и никой никога няма да го чуе (тук става дума за мазите в блоковете в Русия, където нямат в тях отделни стаички за зимнина, а има само тръби за парно. Тук в България посещаваме мазите си къде по-често, но и една нощ да прекара детето в мазето, няма да се отрази добре нито на нас, нито на него). Затова ако докато се разхождате с детето, изведнъж сте го загубили, започнете търсенето от мазите, където ще слезете с фенерче и не забравяйте да надникнете в кладенците на шахтите, ако имате такива в двора на блока си.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 46695

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.