ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Оръжие

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Германските оръжия от ВСВ
    #2228163 - 23.10.2008 17:06

Сбито и нагледно:

[url=

[/url]

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
Re: Германските оръжия от ВСВ
    #2272178 - 20.12.2008 22:55 [Re: Opk]

Точно и ясно става ли

Моля хора със слаби нерви да не гледат.

Гледам напред,не назад

Един изстрел-живот.Това не е хаотична стрелба с калибър 50

--------------------
no pain no gain

Centurion
почетен член
**

Регистриран: 11.01.2009
    #2286790 - 15.01.2009 13:52 [Re: Opk]

Радвам се,че има фенове на оръжието и по-специално на това от ВСВ.Материалът ти е хубав,но са изброени само най-познатите оръжия употребявани от Вермахта.Не видях sturmgewer44,gewer 43 ,walter P-38,panzershrek,panzerfaust,и много други образци ,особенно от края на войната когато има доста странни образци.Темата ти е добра и интересна за мен ,ще я посещавам.

Opk
неясен

#2286979 - 15.01.2009 18:19 [Re: Centurion]

Цитат:

Радвам се,че има фенове на оръжието и по-специално на това от ВСВ.Материалът ти е хубав,но са изброени само най-познатите оръжия употребявани от Вермахта.Не видях sturmgewer44,gewer 43 ,walter P-38,panzershrek,panzerfaust,и много други образци ,особенно от края на войната когато има доста странни образци.Темата ти е добра и интересна за мен ,ще я посещавам.

Благодаря ти.
Оказва се наистина, че има доста странни германски оръжия, за които се знае твърде малко. За съжаление аз не съм специалист, но ми стана интересно и това че в разработването на оръжия германците тогава са били доста напред преди останалите производители.

Доскоро незнаех че те са направили първия реактивен самолет!

Виж на какво попаднах - част от седмичен преглед! Интересна е музиката като фон Напомня ли ти един филм

[url=

] [/url]

Само да вметна - темата не е политическа!

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Opk
неясен

#2286981 - 15.01.2009 18:24 [Re: Centurion]

Не ме очудва, че с тази техника, хитлер-юген (момчетии от кол и въже) за малко да обърнат войната в Нормандия
:

[url=

[/url]

--------------------

Centurion
почетен член
**

#2287314 - 16.01.2009 12:45 [Re: Opk]

Тези хлапета,найстина са вгорчили живота на съюзниците,особенно в Нормандия при опита да завземат Каен.Постоянно го бъркат с Кан -той е в южна Франция.Дори в началото на репортажа се видя за малко летището в Карпике,там те удържат 5пъти по-многоброен противник почти цяла седмица.Нанасяйки тежки загуби,за малко се видя фанела на 1-ви канадски бронетанков корпус,и удареният Шерман също бе на същата част.Канадците са се опитвали да завземат летището,на 3 атаки безуспешно.Накрая подлагат "хлапетата"на масирана бомбардировка от въздуха и от тежка корабна артилерия.Взети са в плен само четири "хлапета"и то в безпомощно състояние,и това от цял батальон!!

Opk
неясен

#2287620 - 16.01.2009 18:43 [Re: Centurion]

Просто са се изтеглили. Разбира се било е безсмислено повече да удържат тази лавина от хора и огромно количество техника. Количеството е било единственото качество на американските сили, но се е оказало достатъчно.

Имаше някъде един германски брониран влак, колкото и да изглежда чудно. Ще го намеря в тубата и ще го пусна.

--------------------

Centurion
почетен член
**

#2287644 - 16.01.2009 19:08 [Re: Opk]

Навремето като чух за това оръжие,и като го видях,разбрах какво е "вдъхновило"М.Калашников да направи АК-47.Иначе АК си остава най-доброто оръжие на всички времена.

Opk
неясен

#2287697 - 16.01.2009 20:12 [Re: Centurion]

Абсолютно вярно! Хич да не си приписват руснаците идеята

Идеята "кради от германците" е била не само на руснаците ами и на американци и ..., а е имало какво да крадат и то много

--------------------

Opk
неясен

#2288289 - 17.01.2009 23:24 [Re: Centurion]

Ще си позволя да се отклоня малко от темата, но тея са велики и днес Виж само какво направи хеликоптерът, някъде по средата на клипа!

[url=

[/url]

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17998

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.