ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
tina54
it has been so dark...

Регистриран: 27.01.2006
Неоренал или Неоренал СР?
    #2227776 - 23.10.2008 08:41

Здравейте!
Моля някой лекар или фармацевт да ми обясни дали има разлика между двете лекарства, освен милиграмите посочени на кутията? Предписаха ми и пих второто, но вчера, без рецептата в мен, си купих първото и едва вкъщи забелязах разликата. Мога ли да го пия или е по-добре да го сменя?

--------------------
... животът щеше да е това - да седиш в тревата, да държиш маргаритка и да не й късаш листенцата, тъй като отговорите или са известни, или тяхното значение е толкова малко, че няма смисъл заради него да се жертва едно цвете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Неоренал или Неоренал СР?
    #2227800 - 23.10.2008 09:42 [Re: tina54]

Това е хранителна добавка. За ефикасността му не мога да се произнеса, нямам опит, нито пък има някакви данни публикувани.
Но щом е хранителна добавка, едва ли е от чак такова съществено значение дозата (освен ако не се прекали с нея )
После, дадена е доза 330 мг, която обаче не е на едно активно вещество, а сбор от всички (за които дори не съм убедена, че са активни, но приемам че са). Респ. 500 мг, общата разлика в количествата е 170 мг.
За съжаление обаче никъде не пише какво съдържа този вид Неоренал. Ако има нещо друго в него, тогава не знам.

interesuvasha se
новак
*

Регистриран: 12.01.2007
От: българия
    #2227806 - 23.10.2008 09:47 [Re: Dr.G]

Неоренал е билков продукт съдържащ екстракт от бяла бреза
Неоренал СР-съдържа екстракт от бяла бреза +голо изсипливче.
Двата продукта са с диуретично и уроантисептично действие също оказват добро действие и при уролитиаза-камъни в бъбреците.По добър е втория препарат.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2227813 - 23.10.2008 09:52 [Re: interesuvasha se]

Ок, 10х!

tina54
it has been so dark...

#2227885 - 23.10.2008 10:49 [Re: Dr.G]

Благодаря за отговора
@interesuwashta se - на теб също благодарности

--------------------
... животът щеше да е това - да седиш в тревата, да държиш маргаритка и да не й късаш листенцата, тъй като отговорите или са известни, или тяхното значение е толкова малко, че няма смисъл заради него да се жертва едно цвете.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2227921 - 23.10.2008 11:21 [Re: tina54]

Предишната седмица чистих и мих единия балкон, ама така се бях намокрила със студена вода и до вечерта ми се появи този гаден цистит. Използвах втория продукт Неоринал СР - в комбинация с болкоуспокояващо-ношпа май беше. Още на другия ден имаше ефект. Този път прескочих болежките по-бързо.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

mysteria
добричка

#2230932 - 27.10.2008 11:23 [Re: tina54]

Само да попитам - този НЕОРЕНАЛ може ли да се приема профилактично? Понеже съм с хроничен пиелонефрит и хроничен цистит - есенно време имам проблеми и с двете болежки та - може ли да се направи например едномесечен курс на лечение с цел предотвратяване на неизбежните болежки?

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

tina54
it has been so dark...

#2231241 - 27.10.2008 18:10 [Re: mysteria]

Мисля, че да. На листовката пише, че е хранителна добавка и има препоръчителна дневна доза, ако не е даден по лекарско предписание.

--------------------

mysteria
добричка

#2231784 - 28.10.2008 09:00 [Re: tina54]

Цитат:

Мисля, че да. На листовката пише, че е хранителна добавка и има препоръчителна дневна доза, ако не е даден по лекарско предписание.

Благодаря, аз го ползвах по едно време, като имах нужда, обаче съм забравила дали можеше да се приема и като профилактика.
Отново благодаря. Есенно време правя едни гадни кризи и скам, ако е възможно да ги избегна.

--------------------

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11199

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.128 seconds in which 0.108 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.