ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Аромати
    #2241834 - 07.11.2008 12:55

Понеже се заговорихме в другата тема за парфюми разни - кой какви предпочита, кой как избира.
Не ми се искаше да я разводнявам, щото там и за други избори иде реч, та да питам - кои са любимите ви аромати?
А, и по колко парфюма имате в колекциите си?
Щото наскоро в един друг женски форум четох за притежания на над 20 бройки, което ми се видя лееко... множко...

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
Re: Аромати
    #2241845 - 07.11.2008 13:12 [Re: Пипи^]

Аромати обичам на грейпфрут, портокал, праскова, диня, на божур, момина сълза, на канела, на дърво, на море, водорасли и пясък.

А парфюми имам три- за зимата, за лятото и един, който ми се струва подходящ за всички сезони. Купувам си когато свършват.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2241850 - 07.11.2008 13:15 [Re: Пипи^]

Аз си падам по плодово-цветни аромати, но имам и по-тежки /подаръци предимно/ - червеният Хюго, червената Нина Ричи /ябълката/. Имам и зелената й ябълка. Обикновено имам 3-4 аромата.

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2241866 - 07.11.2008 13:30 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (61 тегления)

по любов си ги избирам...подушвам, харесвам, влюбвам се и е мои. интуитивно си ги избирам. имам 5-6 според настроението и желанията на душицата.
този долу си е голямата ми любов. hypnose.

--------------------
Трудна за отвличане.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2241876 - 07.11.2008 13:40 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (62 тегления)

Ами винаги искам да си взема нещо различно, казвам си "Ей сега ще се сдобия с някакъв по-различен от моите аромати парфюм" и винаги се спирам на цветни ухания.
Bright Cristal на Versache е този който използвам системно. Лек, ненатрапчив, и мен лично ме зарежда много за ежедневието.
Имам и един Premier Jour (ох, дори не знам дали така се пише).
Онзи ден се сдобих с BEAT, даже го показах на картинка. Е, те този вече наистина е по-различен, има мускусна нотка в него и е удивително траен (не му правя реклама).

Но както каза Uma моята голяма любов, която открих съвсем случайно е ето това:

Редактирано от Dr.G (07.11.2008 13:41)

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2241901 - 07.11.2008 14:03 [Re: Пипи^]

Избирам само с подушване, като при мен е трудно, защото вляза ли в парфюмерия, след третия парфюм обонянието ми почва да дава заето, така че ми отнема няколко часа, докато "преслушам" асортимента.

Предпочитам аромат на люляк, момина сълза, зюмбюл, цитрусови плодове. Не си падам по тежките, сладникави аромати.

В момента си имам тези.

И още един, но той е за вътрешна консумация.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2241911 - 07.11.2008 14:15 [Re: Fleur interdite] Прикрепен файл (54 тегления)

И аз така - много трудно избирам, но пък хареса ли ми някой - няма спасение
Ето ги моите, фотнах ги преди малко

Предпочитам цветно-плодови аромати, а най-любим ми е НОА

--------------------
Ние сме ора естете.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2241996 - 07.11.2008 16:25 [Re: Пипи^]

Аз съм твърде крайна в избора си. Понеже страдам от мигрена и си въобразявам,че ще ме боли главата от повечето ухания, дори не разрешавам на половинката да си слага парфюм или афтър шейв.
От 10 години ползвам Булгари, но само жълтата версия.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2242002 - 07.11.2008 16:30 [Re: Пипи^]

Аз хич не обичам да имам по много парфюми. Купя си един и докато не свърши, не си купувам друг. Сега в момента ползвам този.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #2242018 - 07.11.2008 16:46 [Re: Suzzana]

Предпочитам цитрусови.В момента основно ползвам този:

този:

Този е сладникав, но по някаква странна причина ми допада. Най-често ми правят комплименти като съм с него.

И последно купих този - импулсивна покупка. Не е кой знае какво. Доста е силен и слагам само 2 капки, но мисля си, че ще е добър зимен парфюм. След като премине първоначалния аромат, е доста приятен.

Иначе и аз съм ги насъбрала, но не ползвам повечето от тях.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Jade
InSatiable Obfuscator

Регистриран: 19.03.2005
От: 02138 MA
    #2242019 - 07.11.2008 16:47 [Re: Пипи^]

Цитат:

А, и по колко парфюма имате в колекциите си?
Щото наскоро в един друг женски форум четох за притежания на над 20 бройки, което ми се видя лееко... множко...

Пипи, понеже и аз се въртя около тази бройка, да ти подшушна, че нещата са относителни Ако отида да преброя със сигурност ще са повече от 20, но в този брой ще влизат и тези на мъжО, купувани от мен защото ме кефят и мен + миниатюрните ми опаковки, които обожавам (5-10мл), защото просто хвърлям в дамската си чанта, а и купувам 5 различни на цената на 1 тоалетна вода + ПАРФЮМИТЕ ми, които най-често са точно парфюмите, а това означава, че ползвам изключително малко количество. Даже онзи ден любимият ми мъж се почеса замислено по главата, защото Шанелският Allure, който ми е подарък от него за сватбата е използван около 1/4, а детето вече прохожда
Май излиза, че колкото и да харесвам аромати ги ползвам доста ограничено...
Любими - хмм, Шанелите, Диорите, Унгаро, Фендитата... зависи от настроението ми!
Абе определено звуча като голяма разсипница, но не е вярно

--------------------
"There’s nothing like a taste of healthy Balkan irreverence... "

Крумка
с палто от норки

Регистриран: 06.07.2004
От: Опицвет
    #2242023 - 07.11.2008 16:50 [Re: Suzzana]

И аз си имам аромати от преди десетина години, които обичам и смятам, че най добре ухаят върху кожата ми, независимо от сезона, мястото или в коя част от деня съм се парфюмирала. Не оставам без Emporio Armani she, Armani Mania или Acqua di Gio.

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #2242036 - 07.11.2008 17:09 [Re: Крумка]

Аз обикновено не се запасявам с парфюми - имам си по 1,2 и докато не свършат не си взимам други.
Скоро ми подариха 2, което значи, че имам общо 4.

Не знам по какви критерии точно ги избирам. Като че ли предпочитам по-леки и ефирни аромати, пред тежките и сладникави.
Имам едно 5-то авеню, което ми е малко тежко и го слагам само за излизане вечер.

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #2242048 - 07.11.2008 17:28 [Re: Кийра] Прикрепен файл (58 тегления)

И аз съм така, не ползвам повече от 1-2.
Харесвам почти всякакви, но любими ми са Flower на Кензо, Miracle на Ланком и ето този свеж аромат, който обожавам, въпреки че не е от най-изисканите

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2242057 - 07.11.2008 17:45 [Re: Jade]

Мен ме беше срам да си призная, че и моята бройка се върти над двайсет, ама ти поведе хорото Ми каквоо, някои дами колекционират обувки, други-чанти, а аз съм запалена по парфюми и бельо. Ползвам най-често в момента Ейнджъл на Тиери Мюглер, но съм доста пестелива с него-тежък парфюм е. Sега като гледам, най-много имам на Булгари- Omnia, BVL, Black, един в заскрежено шише, на виолетки мирише-само Булгари си пише на него, два на Ланком- Трезор и Мираж, но те не са точно моите парфюми-подарък са ми. Адикт на Диор, на Хермес-някакви градини в Нил- не знам как се пише на френски, на Кенет Кол Black и двете Еуфории на Келвин Клайн. Имам и един-единствен любим на Виктория*с сикрет- Бейсик Инстинкт. Останалите ползвам рядко, май е време за разчистване. Последните три ми харесват заради аромата на липа в тях...не знам, на мен поне на липа ми ухаят и точно те са моят аромат. А...парфюми, които ненавиждам са тези на Дона Каран с ябълковият аромат. Леллее, лошо ми става само, като помириша. Също и Опиум, както и Фаренхайт от мъжките.
Аз също си колекционирам тестерчета, но тях рядко ги пипам.
А вие, момичета съобразявате ли се с това, дали сте руси или тъмни, като купувате парфюми. Навремето имах един любим на Мадам Роша- Бизантин. Много ми харесваше, а толкова да не ми отиваше, че няма накъде. Парфюм за блондинки отвсякъде...

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2242058 - 07.11.2008 17:49 [Re: ]

Ако се съобразявах с цвета на косата си, трябваше да ползвам само ориенталски и тежички миризмици
Определено - не харесвам по-леки аромати, цветно-плодови. Най-тежкия ми е 5-тото авеню, но го ползвам само вечер то мнооого рядко.
Парфюма за деня си избирам според настроението затова винаги имам поне 4

--------------------
Ние сме ора естете.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2242060 - 07.11.2008 17:52 [Re: Пипи^]

Петото авеню ми беше голяма любов преди доста години, но както става със всеки парфюм, който съм имала-сега не бих го ползвала. Много лесно ми омръзват парфюми. Завиждам на жените, които като си харесат един и не го сменят с години.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2242079 - 07.11.2008 18:13 [Re: Пипи^]

Оказва се, че съм самата скромност на фона на повечето форумки. В момента имам само 4, като напоследък купувам по-малки опаковки по-често и сменям ароматите според настроението и облеклото.
Бърбери и повечето на Ланком са ми любими, Рикел Розата, която я намирам само в Европа, а онлайн не ми се рискува,,,

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Suzzana

#2242103 - 07.11.2008 18:46 [Re: Glezlichka]

Момичета, страхотна тема!
Помните ли Мазуми на Коти. Скоро търсих на разни сайтове, но не го намерих. Преди няколко години, го бях намерила на полски сайт, но не исках да рискувам.
Едно време също ми беше любим Клин д'ойл(не зная как се пише) на Буржуа. Но явно са го спряли от проижводство.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2242107 - 07.11.2008 18:54 [Re: Suzzana]

Ейй, Клин Д*ойл. Цяла вечер се чудя как се казваше. Мазуми...сгреших да си купя сух дезодорант такъв от Щатите преди няколко години и така го изхвърлих. Изобщо, ама изобщо не ми хареса.

Mde Tonka
The Sofia chromosome
**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2242120 - 07.11.2008 19:05 [Re: Glezlichka]

И аз вече се опитвам да купувам малки опаковки защото като ми омръзнат бързо бързо и става една аптека от шишета, а ме дразни да държа неща които не ползвам. Любимите му ухания за всички времена-тези на Пако Рабан. Познах с Календр преди има няма 20 години, от тогава насам купувам всичко негово. Имам и други марки но не съм толкова постоянна с тях. Харесвам ароматите на фрезия, пеония, сандалово дърво, пачули, мускус,кедър, кипарис, бор,амбър, орхидеа...мммм

981981

Регистриран: 21.03.2004
    #2242137 - 07.11.2008 19:22 [Re: Пипи^]

Сега ходих да проверя колко имам, че скоро разчиствах, и о чудо - имам само 5 , без два от тях гледам да не оставам никога.

Тези са най-най-любимите. Първия го използвам ежедневно, втория - предимно при излизания вечер. И за двата непрекъснато ми правят комплименти и ме питат как се казват.
А тези използвам между другото:

Kато последния - предимно лятото.

Jade
InSatiable Obfuscator

Регистриран: 19.03.2005
От: 02138 MA
    #2242172 - 07.11.2008 19:56 [Re: ]

Ами не ме е срам за книги и учебници съм дала в порядъци повече пари отколкото за обувки и парфюми, та си мисля, че съм една хармонично развита хммм девойка
Това, което не разбирам е как така имате любими "единични" миризми. За мен миризмата е като нота, но за сметка на това парфюмът е мелодия, но не харесвам всички мелодии в които има опредлена нота, или хайде да кажем акорд Та в зависимост от настроение си подсвирквам различно

Нещо, което ме изкушава да го купя, но не достатъчно силно, слава богу, че съществуват миниатюри и тестери!

Нещо, което ползвам в момента поне 2 пъти/седмица

Нещо, което обичам от ммммм поне 15 год (е, това е парфюм за брюнетки
Сега чак забелязвам, че fragrancenet.com, откъдето копирах определя и трите парфюма като ориенталски/спайси. Не се бях замисляла, макар че съм си правила тестове от списания, какви предпочитам.
На Маите например излизат основно цветни аромати, един - ориенталски, и един - естествен/натурален...

Mde Tonka
The Sofia chromosome
**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2242245 - 07.11.2008 21:34 [Re: Jade]

Аз съм изредила единични миризми, защото когато един парфюм ми хареса, любопитствам да разбера какво е съдържанието и сътношението на ароматие в него. Така разбирам какво точно от уханието ми допада. единичните аромати ги ползвам за къщата, за да ми мирише наоколо и навсякъде на това което ми е любимо, не само аз самата. Например за спялнята си имам пачули, много е секси и и релаксиращо едновременно.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2242282 - 07.11.2008 21:59 [Re: Jade]

Ми...това е миризмата, която усещам най-силно в парфюма. Така например разбрах защо на Ланком и два от на Булгари парфюмите не ми допадат особено-заради аромата на виолетки, който...за мен е малко в повече. Също миризмата на...ох, прясно окосена трева в парфюм ми навява асоциация с онези бубулечки, които наричат *миризливки*

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #2242310 - 07.11.2008 22:26 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (62 тегления)

сега погледнах в моя шкаф - 10 броя стоят и ме гледат.

Парфюмите си ги избирам според миризмата и нуждата. Ако ми трябва вечерен си търся по-тежки аромати, но това не значи, че ако в процеса на търсене бъда впечатлена от някой с по-лек няма да взема и него.
Иначе, понеже съм много паметлива, всеки парфюм си има история, знам кой, кога и по какъв повод ми го е подарил, както и кой съм си купила аз.
Ето някои от любимите в колекцията

Provocative Interlude (повече ми харесва, заради шоколадовата есенция) и посестримата й Provocative Woman by Elizabeth Arden

Amor, Amor by Cacharel

M by Mariah Carey

Desire by Dunhill

212 Sexy by Carolina Herrera

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #2242349 - 07.11.2008 23:13 [Re: lessi]

Чудна тема

Аз имам няколко любими парфюма и гледам винаги да имам от тях на разположение. Единият от тях ( най-любимият) е ENVY by Gucci

и другият е RALPH LAUREN BLUE by Ralph Lauren

Искам обаче нещо ново, отидох в магазина, казах какво харесвам, продавачката извади една дебела книга и започна да търси какво влиза в гамата на тези миризми, предложиха ми десетина неща, но за жалост нищо не ми хвана вниманието

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Suzzana

#2242367 - 07.11.2008 23:35 [Re: Nadin]

Аз като бях преди месец в България(по-точно във Варна), и като минеха момичета или жени, много ми харесваше на какво миришат( беше идентична миризма), но тъй и не разбрах за съжаление.
Питах племенничката, тя живее в София, но и тя не можа да ми каже.
Моля, момичета помогнете ми.

Marriaa®

Регистриран: 19.07.2007
    #2242392 - 08.11.2008 00:00 [Re: Suzzana]

гледам парфюмите да са доста за различните ми настроения
основно ми харесват натрапчиви и остри миризми
някои от настоящите парфюми..

--------------------
Успехът е прогресиращата реализация на предварително определената цел

Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #2242727 - 08.11.2008 15:54 [Re: Marriaa®]

И моите са над 20 без да броя на мъжа ми и на дъщеря ми, като всеки от тях има още по 5-6. И кремовете са ми някъде 20-25 може би. Но това са ми слабостите - да гледам и да си поръчвам козметика и парфюми. Обичам два вида миризми - едните горчиви, тип мъжки като мускус, амбра и втория тип - цитрусово- флорален - момина сълза, люляк, ванилия и т.н.
Най-старият ми парфюм, който е може би наполовина, е Диорела на Кристиян Дийор, но може би като първи скъп парфюм ми е скъп и на сърцето и си го спастрям...
Аз си ги ползвам според сезоните, според случая или за ежедневно носене.
В момента тече в Ягодката страхотно намаление на 250 маркови парфюми, но още се въздържам заради високия курс на долара. Имаше и Петото авеню и Зеления чай на Елизабет Арден, ама свършиха докато се наканя. Ама периодично има намаления, пък имам и достатъчно...

Jessica Rabbit
пътешественик

Регистриран: 21.05.2006
От: Chicago
    #2242896 - 08.11.2008 20:34 [Re: Пипи^]

Ето моите любими: Magie Noir; Tresor; Samsara. Харесвам още: ROMA и DUNE и още много други. Обичам да си сменям ароматите, но първият ми е вечна слабост.

--------------------
"I am not bad. I am just drawn that way"

Редактирано от Jessica Rabbit (08.11.2008 20:37)

Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
    #2242910 - 08.11.2008 21:01 [Re: Jessica Rabbit]

Знае ли някой каква е годността на парфюмите, и аз съм събрала около 10, всичките са отворени.

--------------------
Светът е ваш!!!

punkin
вятър ма вей...

Регистриран: 26.03.2007
От: под дъгата
    #2243026 - 09.11.2008 03:12 [Re: Glezlichka]

аз имам само един в момента-прада.и го редувам с мадмоазел на шанел.

--------------------
Life's most simple pleasures are often the best

Jadore

Регистриран: 10.08.2004
От: Sofia-Seattle, WA
    #2243130 - 09.11.2008 12:57 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (57 тегления)

тема за аромати без J'adore?!?!?

а другите ми любимости са: Hipnose-Lancome, Addict Eau fraiche-Dior, Valentino V и съвсем лекия и противоречащ на останалите Into the blue na Escada ... доста аромати идват и си отиваат при мен , но тези няколко винаги са под ръка

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2243133 - 09.11.2008 13:02 [Re: Jadore]

И аз съм му фенка . Друг може и да няма на тоалетката ми , но J'adore винаги имам . Този ми е любимия , подходящ за всякакви нощни фиести

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #2243136 - 09.11.2008 13:20 [Re: 981981]

този Ferre е супер

аз в последно време имам 3:

Armani Code

Givenchy Hot Couture

и Maria Sharapova въпреки че е малко сладникав за моя вкус:

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

rvb
адекватен
**

Регистриран: 09.02.2008
От: обратната страна на луната
    #2243138 - 09.11.2008 13:36 [Re: Пипи^]

Версаче. Черен. Категорично!

gam

Регистриран: 03.05.2005
    #2243159 - 09.11.2008 14:50 [Re: Jadore]

Цитат:

а другите ми любимости са: Addict Eau fraiche - Dior,

от година и нещо не съм го сменяла.... адски любим: )
може странно да ви прозвучи, но съм влюбена и в миризмата на мъжкото Боди (синия) на Готие. надушвам я от километри... и ме побърква направо стигнах до там да го подаря на приятел без изобщо да го питам за неговото мнение....

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2243204 - 09.11.2008 17:27 [Re: gam]

Ох, аз вече се изказах за парфюмите и сигурно ще се повторя, но... Имам около 5-6 парфюма общо, от които най-много два са от по-скъпите, другите ги ползвам понякога според настроението и повода. Иначе мога да изкарам дори с един стига да го харесвам. Не обичам да омешвам ароматите, за мен парфюмът е като самоличност, а аз определено не съм хамелеон. Не ме интересува дали един парфюм е летен или зимен, хареса ли ми, мога целогодишно да си го ползвам без никакви угризения или притеснения. Харесвам класиките на Келвин Клайн и някои други, които обаче рядко купувам. Опитвах многократно да изневеря на ESCAPE, но явно любовта ни е твърде страстна е уникална. Този парфюм мога да го ползвам до края на дните си без изобщо да ми омръзне.

Ето в картинки предпочитаните от мен аромати:

--------------------
I am just a vision.

981981

#2243213 - 09.11.2008 17:44 [Re: Алиса]

Напълно съгласна. В една друга тема бях писала, че това е Парфюмът. Вече толкова години го ползвам, други ухания идват и си отиват, а той си е винаги тук. Лошото е, че вече не се намира много лесно. Сега се замислих, че аз всъщност освен този парфюм имам и сума ти други неща (чанти, дрехи) на Ferre. Това моето на болест отива май.

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #2243221 - 09.11.2008 18:12 [Re: 981981]

виждам, че в ягодка го има
парфюма е уникален

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

981981

#2243223 - 09.11.2008 18:19 [Re: Алиса]

Aз съм се запасила с най-голямото възможно шише.
Хубавото е, че този парфюм сякаш не е много популярен и рядко може да се срещне жена, която да ухае на него.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2243457 - 10.11.2008 08:58 [Re: Пипи^]

Цитат:

Предпочитам цветно-плодови аромати, а най-любим ми е НОА

Да, с бялата перличка вътре!

През лятото използвам КОЛОРС ОФ БЕНЕТОН - супер се чувствам с НЕГО.

В момента ползвам Булгари, някой го беше показал на снимчица.

Не държа да имам например 20 бройчици парфюми, важното е да си ги харесвам. По едно време си купих 212 - не ми хареса никак, оставих го на дъщеря ми, и при нея - същата работа.
Сестра ми като си диойде от Германия винаги ми носи класически парфюм на Габриела Сабатини. Опитах да си го купя от тук, но аромата няма нищо общо.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Dr.G
пътешественик по душа

#2243495 - 10.11.2008 10:21 [Re: Jadore]

Този период го отминах в живота си J'adore беше миналата година. Преди това беше друго, но за сега съм на това, което показах.

Marriaa®

Регистриран: 19.07.2007
    #2243512 - 10.11.2008 10:49 [Re: Dr.G]

Аз пък бях на Жадор преди 8г. много паметен и добър период беше!
лично аз си обяснявам моята "мания" за парфюми от една страна с това, че мириса трябва да отговаря преди всичко на настроението
освен това ми харесва да оцветявам периодите от живота си с различни парфюми
примерно 2006-07 е годината на Шанел Алюр, имам още малко но повече от този парфюм няма да взимам, стига му толкова
и след години като ми попадне някой от тези парфюми..буквално ме телепортира назад във времето

--------------------
Успехът е прогресиращата реализация на предварително определената цел

miloto_to
с блуждаещ поглед

Регистриран: 05.01.2006
    #2243552 - 10.11.2008 12:10 [Re: Marriaa®]

Много дълго време ми беше най-любимия парфюм, но го няма вече
Кажете нещо мъжко - трайно - близко до HE на Армани - имам годишнина от сватбата утре и нямам идея какъв парфюм да му взема - HELP!!!

--------------------
Don't bother...I'll be fine...

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2243579 - 10.11.2008 12:57 [Re: miloto_to]

Мъжки парфюм, който винаги ми е харесвал е *Хром* на Азаро. Вероятно не е толкова близо до това, което търсиш, но парфюмът определено си го бива по мое мнение. Хехе, дето казваше една приятелка за *Егоист* на Шанел, че като го помиришела и гащичките и сами падали

Ади
сърце на длан

Регистриран: 06.04.2007
От: София
    #2243598 - 10.11.2008 13:43 [Re: Пипи^]

Това е моят парфюм. Не ми омръзва, чувствам се заредена с много положителна енергия, когато се парфюмосам и затова продължавам да си го ползвам единствено и само него.
Ако не ми го подарят, си го купувам сама, когато свърши, но ... съм си му вярна вече години наред.

--------------------
Внимавай за мислите си, защото те ще станат твои думи, за думите си, защото ще станат твои действия, за действията си, защото ще станат твои навици, за навиците си, защото ще станат твой характер и за характера си, защото ще стане твоя Съдба.

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2243771 - 10.11.2008 18:01 [Re: Jadore]

Преди около 2 г бях канена на парти в събота в шефа ми. Понеже имах време преди партито, минах през мола и на партито цялата ухаех на Жадор. Събрах всички комплименти и много се смях, когато бяха убедени, че този парфюм го няма в САЩ и е някой европейски, който съм контрабандирала

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #2243811 - 10.11.2008 18:39 [Re: Dr.G]

Bright Cristal на Versache е разкошен..лек, ефирен..много женствен..пръскам си се, ама и си го пестя..

Ина4е имам 3, 4 парфюма, обикновено зелено-сините цветове са моите аромати..
В момента ползвам зелен булгари, зелена ябълка на Дона Каран, СК Оne(той е задължителен в колекцията), Енви (Кензо)

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

Dona Emona
нетърпелива

Регистриран: 10.03.2004
От: Виена
    #2243813 - 10.11.2008 18:43 [Re: Ади]

Обожавам го..ама той не е ли мъжки..??
6тото имам асоциации с една мъжка персона, която ухаеше на туй 4удо..

..разкошен е..

--------------------
Каждому, каждому
в лучшее верится,
катится катится
голубой вагон..

981981

#2243888 - 10.11.2008 21:04 [Re: miloto_to]

Има го.

Иначе и аз съм за Chrome на Azzaro.

Very Happy
мама

Регистриран: 12.08.2003
От: Chicago
    #2243898 - 10.11.2008 21:12 [Re: Пипи^]

Аз имам повече от 10 ако броим и тоалетните води - имам много любими и ги редувам според настроението. Не мога да съм с един и същ аромат постаянно, защото свиквам с него и не го усещам

Най-новата ми любов е ето този

Много свеж цитрусов аромат, а и много ми напомня на един Benetton Be Clean Energy, който имах в БГ.

Друг свеж аромат, без който не оставам, е Green Tea на Arden

Винаги имам и този - изпращат ми го от БГ. Страшно ме енергизира и много си го харесвам.

Този много го харесвах преди 2-3 години, но напоследък нещо нямам желание да го ползвам и си седи така. Не че не го харесвам вече, но имам други по-любими сега.

Тези двата са ми подарък от мъжо и много си ги харесвам.

Този също ми е подарък от него - в началото ми беше много силен, но бързо се влюбих в него и сега ми е сред любимите.

Този леко ми напомня на горния като аромат и също много си го харесвам.

Тези двата са ми подарък от приятелка, която работи в безмитен магазин и съответно ги купува с намаление
Почти не ги ползвам напоследък - само когато съм в подходящото настроение за тях.

И последно, че да не ставам досадна. Този го намерих случайно, небрежно зяпайки си в един магазин и страшно ми допадна, а беше на смешна цена.

Имам още няколко, но тези са ми любимите.

--------------------
Behind every success is effort...
Behind every effort is passion...
Behind every passion is someone with the courage to try.

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2244379 - 12.11.2008 09:58 [Re: Пипи^]

Харесвам повечето парфюми на Нина Ричи без последния - Нина червената ябълка, много ми е тежък. Любим -so pretty на Картие. Другите на Картие не ми допадат. По 2-3 парфюма ми се събират. Като видя че някой не ми допада и го подарявам на близки хора. Алур на Шанел не е лош, но повече от 5 по 6 тобалната система не мога да сложа. Скоро пак ме обзе идеята че трябва да си сменя аромата- попаднах на един парфюм на Мошино-Couture, ама трета седмица го ползвам, не че е лош, но това не е моят парфюм, втори път няма да го купя. Като стане така отивам и купувам някой който с годините се е наложил при мен и идеята за смяна на аромата отива на кино. Пето авеню на Елизабет Арден ми допада като аромат.
Искам да помоля дамите като слагат картинки с парфюми да изписват и имената отдолу, че не винаги се разчитат добре надписите
J`Adore e хубав свеж парфюм, пробвах го когато вървеше предната тема за парфюмите, но това не е моят аромат. Темите за парфюми много ми допадат, даже си вадя тефтерчето и си отбелязвам кои парфюми да пробвам като отида до магазина

Редактирано от Сияйна (12.11.2008 09:59)

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2244384 - 12.11.2008 11:28 [Re: Пипи^]

Направих си труда да се поровя в съдържанието на парфюмите които харесвам. Оказа се че тези с наличие на ванилия , при първоначално мирисане ми харесват, но после ги отхвърлям. Поне в момента си мисля че съставката която не ми допада е ванилия

Jadore

Регистриран: 10.08.2004
От: Sofia-Seattle, WA
    #2244996 - 13.11.2008 08:53 [Re: Glezlichka] Прикрепен файл (58 тегления)

и мен често са ме питали за ароматите ми ...отначало ми бе странно, но вече посвикнах и обяснявам подробно ...последния парфюм заради когото ме спряха и когото препоръчвам на дамите търсещ лек и нежен аромат ...е ето този

Bandit Queen
тъмна Индия

Регистриран: 03.12.2007
От: поляната с наранги*
    #2245640 - 13.11.2008 23:57 [Re: Пипи^]

4-5 аромата /максимум/ за сезон. При това в малки разфасовки 30-50мл., за да не ми се втрисат. Не понасям шипри - остри, мъхови, с мъжки оттенък Не ми понасят и прекалено морски/"воднисти" аромати. С всякакви други съм склонна да се спогодя, ако не са прекалено обсебващо-задушливи и не "звучат" нахално на мойта кожа. Принципно обаче моят тип аромати са нежни, леко загатнато сладки, ефирни, цитрусово-цветни или цветно-плодови..с аромат на магнолия, фрезия, орлови нокти, люляк, сандал, бергамот, портокал, касис.. 5то авеню на Арден, Mira Bai на Chopard, Boss Woman и Eternity на чичко Клайн са класика за мен, но до тях прибягвам главно, когато ме налегне носталгията. Моят фаворит така си и остана "L'EAU" на Дюпон. Установих, че няма парфюм, който да опише индивидуалността ми по-добре от него или поне светлата ми скорпионска същност. За тъмната все още не съм открила фаворит. Иначе любими аромати много, но новите сравнително бързо ми омръзват..В момента на рафтчето гордо се мъдрят класическата Макс Мара, един недоизхабен Уикенд на Бърбъри, мостричка от "Sicily" и "Still" на J.Lo./едно доста изненадващо приятно мое откритие/..

--------------------
"Love grows
Men- don't
Dil toh bachcha hai ji.. "

alice
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #2245949 - 14.11.2008 12:01 [Re: Bandit Queen]

Аз в момента имам Kenzo - Jungle + Kenzo - Pour elle (за този не съм сигурна, че това му е заглавието). Малко са по-силнички и натрапчиви, отколкото ми се носи ежедневно, но съм решила да ги свърша и тогава да купувам, а и скоро имам РД - току виж ми подарят някой готин (въпреки че предпочитам някакъв друг подарък)
Обаче вчера ми се случи нещо много странно - бях с първия - Кензо Jungle и дойде момчето, което доставя кафе. През цялото време ме гледаше странно, направи ми комплимент за подписа и почерка, а, когато стана време да си тръгне, стоеше на средата на офиса и ме гледаше странно и не си тръгваше. Трябваше да му отворя вратата и да му пожелая приятен ден, за да се сети да си ходи Предишния ден, компютърджията също ми се усмихваше странно(пак бях със същия парфюм). Айде за него може и да съм си въобразила, ама за кафеджията колежките казаха, че следващия път ще ми донесебутилка вино или направо пръстен

Ади
сърце на длан

Регистриран: 06.04.2007
    #2245953 - 14.11.2008 12:09 [Re: Dona Emona]

Цитат:

Обожавам го..ама той не е ли мъжки..??
6тото имам асоциации с една мъжка персона, която ухаеше на туй 4удо..

..разкошен е..

Как мъжки бре!?
Дамски си е и още кЪк!
Определено е била странна тази "мъжка персона", която ти е ухаела на него. Този парфюм е толкова нежен като аромат, че... чак се стреснах като те прочетох.

--------------------
Внимавай за мислите си, защото те ще станат твои думи, за думите си, защото ще станат твои действия, за действията си, защото ще станат твои навици, за навиците си, защото ще станат твой характер и за характера си, защото ще стане твоя Съдба.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2246066 - 14.11.2008 14:18 [Re: alice]

Не е парфюма, излъчването е

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2246077 - 14.11.2008 14:27 [Re: Dr.G]

Цитат:

Този период го отминах в живота си J'adore беше миналата година. ..

и при мен така
сега отново съм на Еуфория-та на Калвин Клайн - въртя, суча от няколко години той много ми харесва и се връщам ..

иначе и аз ползвам допълнително различни неща /аромати/, защото само с един ми е скучно някак - все пак дрехите ми са различни, настроенията, светлината- как аз да съм еднаква
ползвам Слънчоглед на Елизабет Арден , и Рю Паризиен също си взимам да си го имам/ в момента е свършил забелязах!/, сега ползвам Аметист на Ситру, след Блек Даймънд - ми много добър, не бях забелязала преди , споменах, че на Ж`адор бях миналата година, шишенцето си стои - на дънцето има няколко капки, но метнах в коша няколко други пазени бутилета
бройкам си ги - ми не са достатъчно някак
винаги има място за още нещо

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2246084 - 14.11.2008 14:36 [Re: Си Ди]

Аз без слънчогледите не мога това ми е задължителния летен аромат + един на Орифлейм, който за жалост, вече не се произвежда - Delice.

--------------------
Ние сме ора естете.

alice
инат

#2246092 - 14.11.2008 14:46 [Re: ]

Мерси за комплимента, много си мила Но преди не ми се беше случвало такова нещо и сигурно има някаква друга причина. Едва ли имам някакво кой знае какво излъчване, защото не мога да се похваля с много обожатели (освен компютърджията и кафеджията )

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2246652 - 15.11.2008 00:22 [Re: alice]

... компютърджията и кафеджията
Не се оплаквай, ей. И това не е малко.
А никой не знае каква е бройката на тайните.

Да си покажа и аз любимите ми шишенца.
Сигурно се вижда, че от някои има и по две.
Мисля, че от всички аромати (изобщо, през годините) Еуфорията като че ли ми е харесвала най_ много.
За всеки случай и тя е двойна.

Не обичам аромати, носещи имена на разни звезди и звездички от шоу_ бизнеса, но имам и един такъв, подарък ми е.

На заден план ми е и последната придобивка, все още неразпечатана, "Velvet Kitten". Засега още ползвам тестера му.

И в по_ инспирирано осветление

Suzzana

#2246997 - 15.11.2008 16:05 [Re: nelka]

Снощи помирисах този на Валентино и доста ми хареса, дори му направих снимка.

Dr.G
пътешественик по душа

#2248325 - 17.11.2008 12:14 [Re: nelka]

Виждам Intuition на Este Lauder, много ме кефеше преди няколко лета. Въпреки че е силничък, но имам страхотни спомени от онези времена, та вероятно има и елемент на сантимент.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2248348 - 17.11.2008 12:56 [Re: Suzzana]

Точно този не помня да ми е попадал някога.
Но край "Валентино" и "Вери Валентино" вече няколко пъти се въртя и пробвам.
И все си мисля, че ето, сигурно една жена като София Лорен ухае на този парфюм...
Но така и не съм си купила до този момент.

ДокторГе
Съгласна съм с теб, че парфюмът сигурно е емоция/сантимент.
Казват, че нищо не събужда така бързо спомени, както именно даден аромат.
И аз, подобно на споделеното от други момичета, мога да нарежа живота си на парчета (като торта) и да ги нарека според имената на най_ любимите за съответния период аромати.
Сигурно е така с всички ни или с повечето от нас.

Това обаче има и обратна страна понякога. Един нелоялен човек, ползващ аромат, който ни е приятен, може да ни накара да престанем да го харесваме (аромата).

За "Интуишън" аз, кой знае защо, някога си реших да го ползвам при излизане вечер и май никога не наруших правилото.
Не помня да съм го ползвала през деня. И досега много го харесвам.

За себе си от тези на снимката имам за най_ силен "Самсара".

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2248434 - 17.11.2008 14:41 [Re: Suzzana]

Много съм скептична, когато става дума за нещо с аромат на рози/винаги асоциирам с нашенската "Българска роза"/ обаче този никак не е лош

--------------------
Ние сме ора естете.

Suzzana

#2248477 - 17.11.2008 16:16 [Re: nelka]

Съгласна съм за сантимента, обаче при мене има обратния ефект.
Спомням си, че с моя мъж се запознахме януари и аз имах рожден ден февруари, и той ми подари този парфюм.

Тогава нямаше голям избор. Мале каква радост беше. Пазех го сумати години, а сега не мога да го търпя(не се отнася за половинката )

no_bs
Нерегистриран

#2248483 - 17.11.2008 16:28 [Re: Dr.G]

Intuition на Este Lauder ми го подари мъжа ми преди няколко години за рождения ми ден, който съвпадна и с деня, в който за пръв път посетих Nantucket. Мисля, че имаше нещо пророческо във връзката между името на парфюма и факта, че Нентакет ми легна на сърцето така като че ли в предишен живот съм обитавала острова.

Veselu6ka
2 in 1

Регистриран: 08.01.2007
    #2248705 - 17.11.2008 21:42 [Re: Пипи^]

Цитат:

Много съм скептична, когато става дума за нещо с аромат на рози.....

И аз .Обичам аромат на момина сълза,фрезия и гардения.Падам си по свежите миризми.Тежките и сладникавите не са за мен .
Винаги имам едно шишенце от това

Той си е за всекидневна употреба и особено за лятото.
Имам и "Deep Red" и "Intense" - които са ми за зимата и за вечерно време, а сега съм се навила и за "femme".Май си личи ,че съм фен на Бос ,но това са ароматите които най-много ми прилягат .
Има и някои на Carolina Herrera които харесвам.
Но любим ми остава един парфюм,който получих подарък за бала си (преди 100 години ).Никога повече не го намерих (явно е бил донесен от някъде) ,но още пазя шишето - бяло и порцеланово.Парфюма се казва "Fleur Bleue" на SCAD .

--------------------
Да простиш означава да оставиш за омразата съвсем мъничко място в сърцето си.

Bandit Queen
тъмна Индия

#2248876 - 18.11.2008 08:15 [Re: Пипи^]

И аз цопвам в клуба "Роза антифен" Навремето така адски безумно и главозамаяно се бях наточила на YSL-ския "Baby doll", че отидох в парфюмерията направо с готовност да го купувам. Емиии, не се спогодихме. Всъщност острата, натраплива роза тип "носни кърпички" или есенция ми действа отвратително. Има обаче една друга роза, която долавям в някои парфюми и която ми мирише приятно, някак меко и леко сладнисто, но не и сладникаво. Нея я харесвам в комбинация със сандал примерно. Иначе моите впечатления от розовия Валентино също не са лоши, но е твърде изчистен за моя нос аромат.

Относно "Интуишън" на Е.Л. - при мен също се води вечерен парфюм. Мога да го нося и в по-хладно време, но за ежедневен ми идва възтежичък. С него имаме доста странна "любов". Отначало ме блъсна в главата и го отписах. После го пробвах вечер и ми хареса. Ползвах го 1месец, пак го разлюбих и след това на есента го довърши до капка.

Мойта "Еуфорията" ми свърши преди 2месеца и сега скоростно гледам да изфъшкам Бърбъри-то, за да си я взема пак. Идеален ми е за зимата! Бях предвидила "Кристал Ноар" на Версаче за най-тежката зима, но той пък се оказа твърде "химичен" и обсебващ за моя нос Така че добрата стара Еуфория ще работи за мен и тая зима..

--------------------
"Love grows
Men- don't

Си Ди
гаргойл

#2249033 - 18.11.2008 12:48 [Re: Bandit Queen]

Цитат:

И аз цопвам в клуба "Роза антифен"

ми ту
не харесах особено и този на Есте Лаудер - някак ..не беше моят аромат и направо ми ставаше неприятен като "остатък", ако ме разбирате; но пък и при теб се е получило подобно, така че ..може би..ь - май по-добре не

също така разкарах / и щерката също не го хареса никак!/ на Джей Ло това
въпрос на вкус си е определено

ПП на джей ло не съм обърнала внимание дори кой по-точно вариант е - шарено шишенце, ма с червена ли, с розова ли, със зелена ли капачка - не мож се сети - основно тежка миризма на зюмбюл с нещо друго ..мазно някак

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Редактирано от Си Ди (18.11.2008 12:51)

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2249089 - 18.11.2008 15:15 [Re: ] Прикрепен файл (34 тегления)

Intuition и на мен преди 2-3 г. ми беше подарен- хареса ми, ползвах си го с удоволствие, но някак не беше моя парфюм. Същото и с перления Poison, в който бях влюбена, докато го имах. Последно реших, че Моят парфюм е този

- леко сладък, но не сладникъв, ненатраплив и нетежък. ЮОбаче никъде вече не го виждам. Затова преди дни поради липса на нерви да помириствам безброй парфюми грабнах този. Харесва ми- свеж е, но не бих казала, че би ми станал любим

Не понасям тежки, ориенталски или прекалено сладки аромати. Също така с ярки цветни аромати- розички, зюмбюлчета, момини сълзи.
Най- грозния парфюм, който съм мирисала беше един мъжки, докато търсех за подарък в парфюмерията, ама забравих му името. Просто невероятно ужасно, а беше най- скъп.

ПС: този Амор Амор зеленият, макар, че има роза на кутийката изобщо не мирише на рози

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Редактирано от Дзвер (18.11.2008 15:34)

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2249117 - 18.11.2008 16:11 [Re: Дзвер]

Be Delicious Миналото лято го ползвах, много топъл и слънчев аромат е

--------------------
Ние сме ора естете.

Morrigan
ravenhearted

Регистриран: 23.12.2003
    #2249582 - 19.11.2008 02:36 [Re: Пипи^]

ето това е моята любов

миналата година мъж ми ми го купи(даже не го беше подушил - заради шишенцето само ) и просто все повече се влюбвам в него....
под "него" разбирай - и в парфюма, и в мъжа

ето това е другото, което ползвам в последната 1 год.

--------------------
..Wir kapitulieren niemals!..

Си Ди
гаргойл

#2249758 - 19.11.2008 12:36 [Re: Morrigan]

оо- блекексес-а ми е в списъка за следващия път
/е, заедно със един ланком и ангел /някакъв / де - като отида на място ще реша точно кой ще е /

--------------------

Катя___
Слънчев

Регистриран: 27.08.2007
    #2250024 - 19.11.2008 16:53 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (60 тегления)

Ето ги моите в момента:

Редактирано от Nadin (19.11.2008 16:54)

NadinАдминистратор
Charmed

#2250028 - 19.11.2008 16:56 [Re: Катя___]

От толкова аромати да му се завие свят на човек
Сънувах, че съм на опашка за парфюми ( бая опашка беше) и като дойде моят ред не знаех какво точно исках

--------------------

Катя___
Слънчев

#2250029 - 19.11.2008 16:56 [Re: Катя___] Прикрепен файл (49 тегления)

Грешка, ето сега

Редактирано от Nadin (19.11.2008 18:18)

Bandit Queen
тъмна Индия

#2250091 - 19.11.2008 17:36 [Re: Dona Emona]

Цитат:

Bright Cristal на Versache е разкошен..лек, ефирен..много женствен..пръскам си се, ама и си го пестя..

Виновна си! Чета оня ден и си викам "ей така описан, т'ва е моят парфюм". Отивам в парфюмерията специално за него, пръскам си на дланта и цял ден ми е едно такова "искрящо"..Оказа се достатъчно траен на кожата ми, за да се тръшна като бременна Е да, обаче ми "звучи" пролетно и как ще изтрая до пролетта е въпросът :мрън: Иначе след разочарованието ми от Черния кристал, този направо си е бужу . Благодарско за отзива!
Навремето бях луднала по "розови" парфюми /демек в розови флакони/. Миналото лято луднах по зелените. Гледам, че сте споменали "Be delicious" - класика за летните жеги Редувах го с още една зелена мания - зелената Escada /така и не й научих името/. Никога не съм предполагала, че някоя Ескада може да ми се хареса...

@ Надин, абсолютно нормална реакция При мен и без опашката в шоп-а действа

--------------------
"Love grows
Men- don't

Hannibal
Bowels in or bowels out?

Регистриран: 20.08.2008
    #2250748 - 20.11.2008 16:35 [Re: Пипи^]

И аз нямам навика да имам много парфюми наведнъж - във всеки един момент имам най-много 2-3.
От няколко години не оставам без Deep Red на Boss
Ежедневните ми парфюми се менят - от както излезе Malachite на BR съм влюбена в него и го ползвам абсолютно всеки ден:

Миналата седмица съвсем случайно ми попадна Viva La Juicy на Juicy Couture - според мен типичен вечерен парфюм, не устоях и го купих:
Любим летен парфюм за съботно-неделните дни ми е Bamboo на Yves Rocher. Ухае на прясно окосена трева:

Основната причина да се омъжа за моята по -добра половинка е Aqua Elements на Boss

Оттогава той си знае че остане ли без него ще настъпи криза в брака ни:) за съжаление вече не се произвежда и се намира все по- трудно и по- трудно.

Редактирано от Hannibal (20.11.2008 16:43)

Uma Rojo
inner while

#2251310 - 21.11.2008 11:10 [Re: Suzzana] Прикрепен файл (45 тегления)

Rock and Rose ми го подариха миналата Коледа. така и не съм го ползвала. нещо не се харесахме взаимно, обаче сега като го видях в темата ще ида да помириша за какво идеше реч.

по отношение на аромата на рози, явно аз съм една от малкото тук, които го обожават. обичам да ми мирише на рози, асоциирам с топла лятна утрин. единственото нещо, което си купувам от бг е концентрирана розова вода, която ползвам за нанасяне на лицето и врата след разгримиране вечер. освен лекия аромат на свежи рози, водата има много благоприятно влияние в/у кожата - противовъзпалителен, противоизмръзващ, освежителен и прочие.

любимият летен аромат е Sentiment нa Escada. небрежно и женствено съчетава уханието на касис, ирис и магнолия. с две думи ухае на мене си.

--------------------
Трудна за отвличане.

Atlantida
ПАДНАЛА ОТ МАРС

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2251655 - 21.11.2008 19:04 [Re: Uma Rojo]

Тази тема е много приятна и ароматна .

Просто обожавам RUSH нa Gucci :

Преди години слабост ми беше Perle de Silences на Jacomo:

също и до скоро J'ADORE нa Cristian Dior:

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Hristina de Leyton
cracked actor

Регистриран: 16.03.2006
    #2253290 - 24.11.2008 14:58 [Re: Atlantida]

Момичета, някоя от вас пробвала ли е Covet на Сара Джесика Паркър? Аз само си натърках китката на един ароматизиран лист в едно списание и останах очарована. Гледам, че в един бг сайт за парфюми има тестер от 100 мл и не знам дали да си го поръчам.

--------------------
Ако за 2 седмици минете на диета и спрете алкохола, ще разберете, че сте изгубили 14 ДНИ!
-------
ecobusiness.dnevnik.bg

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2253561 - 24.11.2008 20:56 [Re: Hristina de Leyton]

Много сладък ми идва на мен.

Bandit Queen
тъмна Индия

#2257224 - 29.11.2008 22:06 [Re: ]

Цитат:

Много сладък ми идва на мен.

И при мен сладни, но усещам и нещо натрапливо зелено, особено в началото. При това доста остро. Мирише ми на треви, примесени с цитрус..здравец, босилек..нещо от сорта. После уляга и става по-мек. Чак тогава идва сладостта и го усещам като що-годе топъл аромат. Не бонбонена сладост, по-скоро леко пудрен за моя нос. Не бих казала, че ме впечатлява обаче. Нито прехваления неин "Lovely".

Вчера от любопитство душих тези двата:
и

Макс Мара-та ме изкуши с флакончето. Особен аромат, но някак си не ме остави безразлична. И в него има нещо остро в началото, а после става нежен и елегантен, топъл, обгръщащ. Нито прекалено строг, нито пък прекалено ежедневен. Но лично аз бих го носила на специални случаи. Спря ме единствено "мъжката" нотка в началото, която после отстъпи място на умерен ориенталски цветно-подправков аромат. Подходящ за зима по мое мнение. И все пак ме възспря. Може би, защото подправковата комбинация ми се видя леко особена. При всички случаи има нещо, което ме привлича. Може би най-вече остатъчния аромат на уют, който оставя в сетивата ми. Усещам любимата си фрезия и аромат на липов цвят...

Dreaming пък е разкошен "сочен" парфюм. От онези - "искрящи" парфюми, които създават слънчево настроение. Мноооооооого фин, много нежен, ефирен, красив аромат за моето обоняние. Почти МОЯТ парфюм, ако не беше толкова плодов. Усещам от начало до край аромат на нектар от кайсии и праскови, примесен с аромата на цветя. Ненатраплив, но и не собено траен, макар че на листчето се задържа около 6часа,но на дланта не повече от 4. Асоциирам го с тичаща боса девойка по поляна от овощни дръвчета. Прилича ми по нещо на много популярния преди години "Ралф" -R.Lauren..вероятно заради прасковите..Хубав парфюм за лятото и пролетта.

--------------------
"Love grows
Men- don't

NadinАдминистратор
Charmed

#2257392 - 30.11.2008 02:49 [Re: Bandit Queen]

Днес в момент на ентусиазъм се сдобих с новият парфюм на Burberry ( ходих да го душа неколкократно и се оказа, че ми допада )
Много лек и ефирен

Brit Sheer by Burberry

така и така бях там, та грабнах и един на Dolce & Gabbana, него съм го ползвала, та знаех за какво иде реч

Light Blue by Dolce & Gabbana

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2257508 - 30.11.2008 13:00 [Re: Nadin]

Лайт Блу-то е много свеж, мирише ми на море, на току-що изкъпано, на лято...Обичам го този парфюм, ей-сега ще си пръсна малко от него за настроение

Bandit Queen
тъмна Индия

#2257703 - 30.11.2008 19:14 [Re: Nadin]

Цитат:

Днес в момент на ентусиазъм се сдобих с новият парфюм на Burberry ( ходих да го душа неколкократно и се оказа, че ми допада )
Много лек и ефирен

и аз като една сериозна фенка на марката, останах очарована от него преди месец, когато го душих. Потвърди се и правилото за афинитета ми към "розови" /на цвят/ парфюми. Планувала съм този за февруари-март, /понеже за студовете вече се обзаведох с Еуфорията на Клайн/. Мисля, че за началото на пролетта ще ми е разкошен Ест. нямам търпение да го притежавам, но се налага да се кротна На теб- честито! Мъъничко ти завиждам

--------------------
"Love grows
Men- don't

RedMerlot
Silky

Регистриран: 27.04.2004
    #2257887 - 30.11.2008 23:05 [Re: Nadin]

Light Blue ми е редовната покупка по летищата. Винаги си имам от него. Когато ми е сдухано се пръскам с него и ми става едно такова светло Blue

Си Ди
гаргойл

#2259034 - 02.12.2008 13:33 [Re: RedMerlot]

сдобих се с това

предвижданията ми са, че ... мнооого бързо ще свърши

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2259050 - 02.12.2008 13:52 [Re: Си Ди]

Аз в другата тема се похвалих за новия ми парфюм, но ето един рекламен спот за цялата серия Амур на Кензо- хареса ми, че всеки от цветовете е представен с усещанията, които навява. Започва с белия/ какъвто е моя/, оранжевия, виолетов.

ПС: Т.е парфюма е за обичливите, които обичат да се гушкат, леко екзотичен и топъл.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Редактирано от Дзвер (02.12.2008 14:03)

Кристел
in aeternum

Регистриран: 07.06.2005
От: Небето
    #2259256 - 02.12.2008 18:51 [Re: Си Ди]

Най - новата ми любов.. невероятен е

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #2259280 - 02.12.2008 19:23 [Re: Пипи^]

Аз пък много обичам аромати от роза...преди ползвах Розата на Пиер Карден...сега в момента съм на Bvlgari ROSE ESSENTIELLE

Иначе много харесвам парфюмите на Есте Лаудер, ползвала съм и почти всичките, но харесвам особено този

Както и White Linen на Есте Лаудер - но не мога да му намеря снимка.....

no_bs
Нерегистриран

#2260138 - 04.12.2008 00:44 [Re: Godiva]

Последните ми ароматни придобивки:

NadinАдминистратор
Charmed

#2260372 - 04.12.2008 14:04 [Re: ]

Този на Burberry е много добър, заглеждах го също

Това е последното, което харесах и мисля да се сдобия с него тези дни

Incanto Shine by Salvatore Ferragamo

--------------------

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2260466 - 04.12.2008 15:47 [Re: Пипи^]

Комай ,само аз не съм си показала предпочитаните аромати

Този ми е дългогодишната любов

Долните три използвам в момента ,според настроението и случая .

явно имам афинитет към жасминовите ухания

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Си Ди
гаргойл

#2260486 - 04.12.2008 16:32 [Re: Ellia]

хипноза ми е заплют - искрено се надявам следващия път да се докопам до него

--------------------

Димана

Регистриран: 02.03.2006
От: отвъд
    #2260519 - 04.12.2008 18:05 [Re: Пипи^]

За пръв път пиша в клуба ви и си споделям колко много обичам ето този парфюм:
[image][/image]

Освен този, много любими са ми:
Noa на Cacharel
Mania na Armani

Atlantida
ПАДНАЛА ОТ МАРС

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #2260531 - 04.12.2008 18:28 [Re: Bandit Queen]

Цитат:

Цитат:

Виновна си! Чета оня ден и си викам "ей така описан, т'ва е моят парфюм". Отивам в парфюмерията специално за него, пръскам си на дланта и цял ден ми е едно такова "искрящо"..

Не мога да не се присъединя, наистина е прелест. При покупката на Rush-Gucci днес се сдобих и с едно малко рекламно Bright Crystal - Versace, очарована съм.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2260959 - 05.12.2008 09:46 [Re: ]

Вчера съпружето ми се обади от едно летище да ме попита искам ли нов парфюм. Аз винаги искам
Този път обаче не го улесних с конкретна поръчка (пък и в момента ми е потиснато и тревожно, та...), затова му казах: "Изненадай ме!".
Така че имам две нови попълнения на тоалетката:

Тhe Beat на Burberry
Black XS на Paco Rabban

Първият е разкошен, сигурна съм, че ще стане един от "моите" си парфюми. Вторият е твърде различен от всичко, което съм носила досега, но "на пръв прочит" ми допадна, мисля, че е подходящ за дългите зимни вечери.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2261055 - 05.12.2008 11:27 [Re: Юнона]

Ох, аз не знам що съм така скептичка към Burberry- сигурно заради един на милото, дето още преди години нещо много не ми понесе, ама като ви чувам как говорите, днес май ще се поръчва на сляпо от някой парфюмен сайт точно Burberry

Редактирано от Burning_Daylight (05.12.2008 11:49)

Dr.G
пътешественик по душа

#2261065 - 05.12.2008 11:42 [Re: ]

И аз не бях очарована и не бях фен на burberry много време, но този специално BEAT много ми допадна и си го взех без грам колебание.
Освен това е и много много траен. Имам чуството, че кожата ми е попила аромата му.

Bandit Queen
тъмна Индия

#2261159 - 05.12.2008 13:32 [Re: Dr.G]

Цитат:

Освен това е и много много траен. Имам чуството, че кожата ми е попила аромата му.

действително
Като се има предвид, че това според мен е най-лекият парфюм на Бърбъри и доста по-различен от останалите им. Има нещо секси в него Хем е свежарски и младежки, хем пък не е от ония безличните портокалово-пудрени миризми, с които се поливат тийнейджърките..Много чувствен аромат. Аз го носих това лято и като ежедневен, и като вечерен. Незнам как ще се държи през зимата, но определено за онези които обичат сладостта на портокала и бергамота, примесени с аромата на нежни цветя и мускус, ще се хареса. А и сладостта не е натраплива... поне по моите впечатления, защото аз ирис /който принципно придава "пудреност" на аромата/ не трая много-много, но в The Beat ми е умерено..

--------------------
"Love grows
Men- don't

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2261192 - 05.12.2008 14:05 [Re: ]

Ужас, чак сега виждам как съм изписала Rabanne, срамота Няма възможност за редакция вече. Сигурно съм го писала все още насън, което не е учудващо предвид факта, че любимият се прибра посред нощ, легнахме си в 3 часа и в 6 вече бях на крак.

А The Beat наистина много ме впечатли. И аз никога не бях ползвала аромат на Burberry, вероятно дори нямаше да тествам този. Изборът на половинката се оказа много точно попадение, от сутринта периодично "забивам" нос в китките си и не мога да му се наситя

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2261325 - 05.12.2008 16:15 [Re: Юнона]

Обещай обаче, че не мирише на зелени ябълки и треви, а също и на рози и виолетки Щото днес май няма да имам време да се разходя и до парфюмерийният магазин и ще купувам на сляпо

Dr.G
пътешественик по душа

#2261348 - 05.12.2008 16:32 [Re: ]

Ами на треви и на виолетки със сигурност не мирише. Виж, за розите не съм съвсем сигурна дали няма някакъв дискретен розов нюанс, но мисля че не е.

no_bs
Нерегистриран

#2261362 - 05.12.2008 16:51 [Re: Юнона]

Аз Тhe Beat на Burberry го пробвах в един магазин, допадна ми и си го поръчах. Мисля да си го запазя и да го ползвам за пръв път при заминаването за Южна Америка след 3 седмици, така че после винаги да го свързвам с това събитие (любим мой трик от ранна младост, за който и преди съм споменавала в клуба).

NadinАдминистратор
Charmed

#2261368 - 05.12.2008 16:57 [Re: ]

Тоз трик го запомних от теб преди години, пробвах го и работи много успешно, след това аромата на съответния парфюм ти напомня за южни земи, топли морета и незабравими преживявания

Вчера купих на майка ми един парфюм, ползвала съм го преди години и се надявам да и хареса ( на мен ми дойде малко тежък, но на нея ще и е по мярка)

--------------------

Bandit Queen
тъмна Индия

#2261401 - 05.12.2008 17:42 [Re: ]

Цитат:

Обещай обаче, че не мирише на зелени ябълки и треви, а също и на рози и виолетки

Бърнинг, виж пирамидката

* Top Notes
Bergamot, Cardamom, Pink Pepper.
* Middle Notes
Ceylon Tea, Iris, Bluebell.
*Base Notes
White Musk, Vetiver, Cedarwood

Аз осезаемо долавям "пудрен портокал/бергамот" , розови цветя и мускус. Съвсем леко и ненатрапливо спайси от пипера и кардамона, съвсем нежно... но изявен кардамон не усещам, /а много го харесвам като си го мирскам от шушулците у нас/. Никаква синя камбанка не усещам Роза - също не. Може би комбинацията ирис с кедър наподобява малко роза, но в никакъв случай онази от носните кърпички. Трудно е да се опише ароматът...дори не се сещам да ми наподобява на някой друг в чист вид. Между другото мои колежки, също НЕфенки на марката, не можаха да повярват, че това е парфюм на Бърбъри и казаха, че признават само него от всичките им аромати

--------------------
"Love grows
Men- don't

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2261448 - 05.12.2008 18:31 [Re: Nadin]

Хващам се за последната Купих го, заедно с "кристалният" на Версаче, както и два лосиона за тяло. За първи път пазарувам парфюми, чиято миризма не познавам и ако не друго, поне ще ми напомнят за засмяни девойки, приятни разговори и Коледно настроение.
Благодаря ви момичета за съветите .

Lorеtta

Регистриран: 27.04.2006
От: Sofia
    #2261640 - 05.12.2008 22:41 [Re: Пипи^] Прикрепен файл (63 тегления)

На една две седмици гледам да сменям ароматите. Сега съм с този:

Катя___
Слънчев

#2261890 - 06.12.2008 14:49 [Re: Bandit Queen]

И аз го имам отскоро (BEAT на BURERY) и съм очарована!

NISS
емоционална .....

Регистриран: 27.10.2004
От: in the middle
    #2262320 - 07.12.2008 14:14 [Re: Пипи^]

момичета темата е за дамски парфюми обаче трябва да купя някакъв мъжки за моя приятел.Търся достоен заместник на Код-а на Армани искам нещо в тоя стил не искам никакви Булгарите или някакви водни миризми.Дайте някакво предложение да е зимен парфюм.

Иначе по темата имам около 10 парфюма.Сега зимата пръскам Paco Rabane - Black XS и Ultravolet, Lancome - Miracle ,Nina Ricci - Nina, Givenchy - Very Irresistable

Чубрик
Terra incognita

Регистриран: 15.08.2005
От: Отровният народ
    #2262326 - 07.12.2008 14:22 [Re: NISS]

И аз си взех на Пако Рабан Ултравайлът, но според мен зимата пълни царе са Диор и Шанел с техните тежки, наситени миризми

--------------------
The weak will fall ...

anjelika
супер непостоянен

Регистриран: 12.10.2007
От: Chicago NW Suburb
    #2262658 - 07.12.2008 21:22 [Re: Чубрик]

Парфюмът, който съм надушила за себе си от няколко години е J'adore на Dior
Имам още 3-4, които пръскам за разнообразие Armani mania, White na Emporio Armani, и един на Ралф Лорен , който пръскам много рядко - Glamourous - мирише ми на впита черна дълга рокля
Последния, който си купих е Clinique Happy Heart.

--------------------
Може никога да не разбереш какво ще произлезе от стореното от теб. Но ако бездействаш, нищо няма да се получи. / ГАНДИ /

Си Ди
гаргойл

#2263178 - 08.12.2008 15:33 [Re: NISS]

Цитат:

обаче трябва да купя някакъв мъжки за моя приятел.Търся достоен заместник на Код-а на Армани искам нещо в тоя стил не искам никакви Булгарите

а защо не видиш мъжкият вариант на Рабан или БОСС? има добри попадения за мъж, като душих последния път
аз на моя си му харесвам и STR8, да си призная, даже дребния и той иска от него

Ellia
яхнала метлата

#2264603 - 10.12.2008 12:54 [Re: Си Ди]

Днес докато се мотах по магазините не удържах на изкушението и си купих този

Просто, някакси ме грабна аромата докато душих тестера

--------------------

Bandit Queen
тъмна Индия

#2264647 - 10.12.2008 13:58 [Re: Ellia]

Получих от "канадското" лелче възможност за избор . Донесла е тия два разкоша за мен и майчето....И двата са чудесни за зима, плътни, наситени и запомнящи се. Мадмоазелата съм я носила по-миналата есен, но като я гледам такава новичка, все повече ме изкушава да я награбя.."Miracle Forever" пък няма нищо общо с класическия Миракъл, ухае ми на гушкаво, на панаир, на захарен памук, ванилово-цитрусов сладолед, но не натрапливо, а уютно. И в крайна сметка май ще ги понося по 2дни всеки, за да видя как ще ми се отразят...после ще избирам..

--------------------
"Love grows
Men- don't

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #2269055 - 16.12.2008 13:58 [Re: Ellia]

И аз днес си го купих точно този парфюм на Пако Рабан...страхотен аромат...влюбена съм

Ellia
яхнала метлата

#2269564 - 17.12.2008 09:16 [Re: Godiva]

Цитат:

страхотен аромат

Нали

--------------------

maymis
сладка

Регистриран: 19.02.2007
    #2269587 - 17.12.2008 10:23 [Re: Ellia]

Аз вече 2 години ползвам N. RICCI PREMIER JOUR,влюбена съм в него.Скоро ми подарих BOSS intense,който също е много хубав,но е тежък.

--------------------
...и стъклени и тънки бреговете,
трошат се в полудялото ми тичане.
Болят ме от очакване ръцете.
Ох.Цялата съм станала обичане...

MIK
Нерегистриран

#2270418 - 18.12.2008 12:40 [Re: maymis]

Момичета завиждам ви за добтото обоняние ...
Аз влизайки в един магазин за козметика при 3-ят аромат който помириша и съм АУТ.
Носът ми блокирва и поне 1 ден след това нищо не подушвам
Ако харесам из между първите 3 аромата нещо го взимам,защото така или иначе всички останали започват да ми миришат еднакво.
Тези дни се каня да си купя нещо ново зимно,но идея нямам какво ще да е ... вероятно ще реша спонтанно и макар да не харесвам тежки аромати за зимният период са за предпочитане.

Suzzana

#2286516 - 15.01.2009 03:07 [Re: MIK]

Днес научих за тази серия, познайте от кого- от сина. Той също се рови в интернет, и каза, че са много скъпи. Нямам си идея.

http://www.rich-hippie.com/

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2336636 - 23.03.2009 16:28 [Re: Suzzana]

Наскоро се сдобих с този и много му се радвам за пролетта е супер - свежичък абе, точно моя аромат!

--------------------
Ние сме ора естете.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2336656 - 23.03.2009 16:53 [Re: Пипи^]

Миналата неделя си купих това

Не съм очаквала,че нещо в розово ще ми хареса.Ама от пръв подуш си го харесах и го взех.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

alice
инат

#2336681 - 23.03.2009 17:11 [Re: Менада]

и моят е розов, но мирише супер.

Uma Rojo
inner while

#2338404 - 25.03.2009 20:43 [Re: alice] Прикрепен файл (41 тегления)

днес дами, някак случаино, както си вървях кротка и небрежна ме споходи любов от първо подушване. не знам, какво се случи, но тои се казва Burberry, фамилия Summer
явно зимата ми доиде малко вповече и реших да пропусна пролетта

--------------------
Трудна за отвличане.

NadinАдминистратор
Charmed

#2338511 - 25.03.2009 22:11 [Re: Uma Rojo]

Това е страхотен аромат, попаднах на него по-миналата година (лятото) и толкова ми хареса, че си бях купила... цели две опаковки

--------------------

Катя___
Слънчев

#2338889 - 26.03.2009 14:38 [Re: Uma Rojo] Прикрепен файл (47 тегления)

Аз си взех това:
http://parfumi.org/images/bvlgari%20omnia%20green%20jade.jpg
Невероятен е!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 12942

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.27 seconds in which 0.215 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.