ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Физика и Астрономия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
Re: Машина на времето
    #2244542 - 12.11.2008 21:34 [Re: d1saster]

Чудя се, че още някой вярва на Айнщайн.Сто години по късно няма нито едно доказателство подкрепящо теорията на относителността.Колкото и да ви е неприятно, пространството си е пространство, последователноста на събитията са си последователност, висшата математика е нелогична псевдонаука боравеща с понятия, вместо стойности.Човешкия живот се измерва в брой сърцебиения, в която и част на галактиката да се намира.Включително и пътувайки.Предлагам да се отнесете исторично-критично към откритията във физиката в началото на 20 век.Плезенето ще го пропусна.Макар че имам снимки със руски академици иронично плезейки се на Айнщайн. Може би математическия модел не е съвсем логически, а може би и логиката е неизползваема при несигурност на изходни данни и скаларност до средата на уравненията само.Какво значи нула, минус и плюс безкрайност, уравняване на уравнения там където не се уравняват.Измисляш си някаква лема и край.Градиш кули върху измислен темел.Тоест измислени кули Някой набързо е решил кой ще победи, Ахил или костенурката.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (12.11.2008 22:00)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2244797 - 13.11.2008 02:08 [Re: Kaiaktzar]

Цитат:

Сто години по късно няма нито едно доказателство подкрепящо теорията на относителността.

Теорията на относителността (всъщност те са 2 - обща и специална) е базирана изцяло върху еспериментални данни (затова е и теория, а не хипотеза) и е била многократно потвърждавана експериментално също така - ако те интерсува точно - в интернет предполагам пише доста по въпроса.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #2244887 - 13.11.2008 04:13 [Re: Black Adder]

Тук прикрепям един мой пост за Large Hadron Collider (LHC) в Астрология. Не съм споменала само, че подобни рисунки се срещат в древният Египет и при маите.

Цитат:

или машина на времето
Time travel one step away! Sign up

още: http://www.independent.co.uk/news/scienc...ace-779761.html

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 19341

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.