ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Стара Загора

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
LiL Jo

Регистриран: 14.01.2008
Re: Летище Стара Загора
    #2990500 - 18.12.2012 16:55 [Re: Хуанита]

Вече има фиксирана дата.

Цитат:

Карго летище, два нови енергоблока в ТЕЦ „Марица-изток 2″ и тунелът под Шипка са приоритетите за Областната управа

декември 18, 2012

STZAGORA.NET

Областният управител Недялко Недялков отчете днес пред медиите успешна година за работата на Областната администрация в Стара Загора. Визирайки приоритетите на работа, той отбеляза изграждането на тунел под вр.Шипка, създаването на нови енергийни мощности в ТЕЦ „Марица-изток 2″ и възраждане на летище Стара Загора чрез привличането на инвеститор в него. Такъв се търси от създаденото държавно еднолично акционерно дружество „Летище Стара Загора“. Целта е създаването на карго летище, през което ще преминават по 200 000 тона товари от Азия към Западна Европа. Нужната инвестиция ще е за не по-малко от 500 млн. евро, а в строителството ще бъдат ангажирани 3-4 хиляди души от региона. Вече има идеен проект, но инвеститорът ще бъде избран в края на март 2013 г. Удължаването на пистата на летището до 3200 метра ще позволи на него да кацат и най-големите самолети.

Ново дружество е създадено и за изграждането на 9 и 10-ти блок на площадката на ТЕЦ „Марица-изток 2″. За този проект също се търси инвеститор. Очакванията на областния управител са строителното разрешение да бъде издадено към лятото на следващата година. Държавата е с намерение да запази дела си от 51%, а от инвеститора ще се очаква да вложи към 500 млн. евро за нови мощности от 500 мегавата.

http://stzagora.net/2012/12/18/%D0%BA%D0...2-%D1%82%D0%B5/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mamareni
неориентиран

Регистриран: 22.05.2011
    #3076937 - 30.07.2013 15:19 [Re: LiL Jo]

Никои не пи6е ни6то има ли някаква новина за изграждането на ново летище

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3077086 - 30.07.2013 18:16 [Re: mamareni]

Министър Данаил Папазов е скептичен за проекта"Летище Стара Загора

Китай не проявява интерес

LiL Jo

Регистриран: 14.01.2008
    #3258220 - 06.03.2015 16:14 [Re: Хуанита]

Цитат:

Искаме пари от плана "Юнкер" за летището в Стара Загора

Икономическото министерство предложи три нова проекта за финансиране по инвестиционния план на ЕК

6 мар 2015

Миглена Иванова

Министерството на икономиката е предложило три нови проекта да бъдат включени в списъка, с който България кандидатства за финансиране със средства от плана „Юнкер“. Това съобщи министърът на икономиката Божидар Лукарски по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос на депутата от БСП Георги Божинов.

С пари от новия инвестиционен инструмент искаме да се финансира летището в Стара Загора и превръщането му в международен авиационен и карго център и връзка между Европа и Азия, обяви Лукарски.

Вторият проект, който ведомството предлага за финансиране по линия на инвестиционния механизъм на председателя на Европейската комисия (ЕК) Жан-Клод Юнкер, е „Тракия икономическа зона“ като един от големите центрове на индустрията у нас, коментира още министърът.

Третият проект, предложен от икономическото министерство, е с наименование „Зелена алтернатива“ и ще се реализира край Пазарджик, като идеята е да се произвежда продукция с високо и доказано качество.

И трите проекта ще се реализират на принципа на публично-частното партньорство, коментира Божидар Лукарски.

Икономическият министър припомни, че Министерският съвет одобри вече списък с проекти за финансиране по плана „Юнкер“, но по думите му правителството е трябвало да реагира за един ден. Затова впоследствие Министерството на икономиката е провело селекция на проекти, които да отговарят на характера и целите на плана, както и на нуждите на бизнеса и средата в България.

Същевременно Лукарски посочи, че за България координиращото ведомство по инвестиционния механизъм е Министерството на финансите, а това на икономиката е участващо.

Още икономически новини от Investor.bg

Източник: http://www.dnes.bg/business/2015/03/06/i...a-zagora.256507

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3268583 - 14.04.2015 21:14 [Re: LiL Jo]

К`во летище,к`ви пет лева?В града от десет,че и повече години няма една фабрика отворена.И реалността е далеч по друга:Къде е земеделската продукция която ще се изнася?А промишлената такава?А "гирлянда" от циганизирани села заобикалящи града?А огромното гето Лозенец с 19 000 избиратели/което означава,че там живеят поне 30 000 души/.И хайде да намалим местния патриотизъм-града наброява около 140 000 жители.

gentle2
член

Регистриран: 30.04.2011
    #3269113 - 17.04.2015 16:22 [Re: Лаф моабет]

Ти си пълен лъжец!
Избиратели в Лозенец не надвишават 4000 души.
То в цяла Стара Загора циганите са не повече от 5000!

Мисля, че бъркаш Стара Загора с някои други цигански градове.

И реалното население на Стара Загора е поне 180 000 души.

Стара Загора е с 2-рия най-висок БВП в страната.
Тук се произвежда толкова много, че не можеш да си представиш просто.

Хуанита
couch potato

#3269146 - 17.04.2015 20:42 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

К`во летище,к`ви пет лева?В града от десет,че и повече години няма една фабрика отворена.

Това категорично не е вярно. На сайта на НСИ има актуална информация по темата, за който иска да знае.
Иначе идеята за хъб-летище не е да се изнася местна продукция, а да се преразпределя и пренасочва тази, идваща от Азия, така че дори да си прав, не виждам каква връзка има проектът с промишлеността, земеделците и циганите. Особено с последните.
Що те дразни тая новина всъщност?

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3269377 - 20.04.2015 00:06 [Re: Хуанита]

Сайтовете и официалните информации са обикновена стъкмистика.Отворете си очичките и хубаво се огледайте.Посочете ми чуждестранна инвестиция в града в последните десет години.Заплатите в града били най-високи в страната-МОЛЯ!!!Летище за ваше съжаление няма никога да има.И не защото този или онзи не иска,а защото такива са реалностите в страната скъпа анакондичке.Докато си играем на местен патриотизъм,отидете да видите индустриалните зони в Пловдив.Реални,а не виртуални проекти.Прочетете всички псевдопатриотарски глупости дето сте ги писали и се събудете малко.

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3269378 - 20.04.2015 00:13 [Re: gentle2]

Цитат:

Ти си пълен лъжец!
Избиратели в Лозенец не надвишават 4000 души.
То в цяла Стара Загора циганите са не повече от 5000!

Мисля, че бъркаш Стара Загора с някои други цигански градове.

И реалното население на Стара Загора е поне 180 000 души.

Стара Загора е с 2-рия най-висок БВП в страната.
Тук се произвежда толкова много, че не можеш да си представиш просто.

Какво е това многото дето се произвежда бе,приятел?Произвеждаха се роботи,електроника,азотни торове,консерви...Нещо от това да виждаш?

Хуанита
couch potato

#3269424 - 20.04.2015 07:16 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Посочете ми чуждестранна инвестиция в града в последните десет години.

"Панхим" е инвестирала 5 млн. евро в модернизиране на производството за последните 2 години. Предстои да инвестират още 15 млн. евро. Например.
Швейцарската фирма Оскар Рюег построи фабрика за авточасти в Стара Загора през последните 10 години. Миналата година стартира проект за второ производствено хале. В момента е на етап избор на изпълнител. Например.
Не страдам от местен патриотизъм - живяла съм и на по-добри места от Стара Загора. Просто споделям факти. За разлика от теб.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Rhiannon 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 52173

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.