ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Финансови борси, Инвестиции

Страници: 1
sasin
stranger

Регистриран: 21.01.2005
От: Бургас
Застраховка живот
    #2284806 - 13.01.2009 01:14

добра, лоша или безсмислена инвестиция е, какво мислите?
Изобщо българинът има ли финансова култура, знае ли как да си управлява, спестява, увеличава парите си?
Аз перфектно знам как да ги харча

--------------------
http://vbox7.com/play:7b9e986a

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Мастика ледена да пия
Оптимист
**

Регистриран: 20.10.2005
Re: Застраховка живот
    #2286325 - 14.01.2009 21:01 [Re: sasin]

Почти всички видове застраховки са лоша инвестиция, в това число и застраховка живот.
Да, българинът има финансова култура не по-лоша от тази на западния човек и знае какво да прави с парите си. Откъде започна финансовата криза - от САЩ и Великобритания. Защо? Защото хората там масово не знаят как да управляват парите си, поддават се лесно на приказки за инвестиции. Българинът също се поддава, но като че ли гледа първо да живее и ако все пак нещо остане - може да го инвестира в нещо. Напоследък обаче западната идея да се живее на кредит е много модерна и води до лоши последици.

sasin
stranger

Регистриран: 21.01.2005
От: Бургас
    #2286462 - 14.01.2009 23:23 [Re: Мастика ледена да пия]

"Почти всички видове застраховки са лоша инвестиция"

Кое те кара да мислиш така , обоснови се да те разбера, а кои са добри, щото си писал "почти"
Уж вложението в недвижими имоти беше стабилна инвестиция, но нещо и там се разкиснаха нещата, аз поне познавам доста хора дето си накупиха апартаменти с цел да печелят от наеми или като ги препродадат след известно време , но им стоят така и само им плащат данъците и ипотеките.
За банките ...се видя, че им куца системата.
Произведения на изкуството да колекционира човек си е добра инвестиция, само дето не е за всеки, там се иска страст, познания,нагласа.
Дайте други идеи?
Ако можете да отделите да речем минимум 50 лв на месец как бихте ги вложили?

--------------------
http://vbox7.com/play:7b9e986a

Мастика ледена да пия
Оптимист
**

Регистриран: 20.10.2005
    #2286611 - 15.01.2009 09:59 [Re: sasin]

Не съм спец по застраховките. Казах почти за да се подсигуря и защото има задължителни.
Всички видове инвестиции са рисковани и вкарват човека в разни пирамиди - акции, имоти, и т.н. Който се включи в долната част на пирамидата печели, който е горе - губи.
На банките не мисля че им куца системата, куца им системата на тези които изтеглиха кредити за да си накупят инвестиционни имоти. Банките си осигуриха доходи от лихви за 25-30 години напред или поне секвестирано имотче..

Pak zaet nick
конспиративен

Регистриран: 01.09.2006
От: Тук
    #2286621 - 15.01.2009 10:13 [Re: sasin]

Както би ти казал всеки, който се занимава с животозастраховане, това има две страни - от една страна спестовна, от друга осигурителна. Преди някоя и друга година можеше да се говори дори, че има и инвестиционна страна, но с оглед моментното състояние на световната икономика, нека се въздържим от подобно изказване .

Спестовният елемент е свързан с отделянето на средства през относително дълъг период от време, върху който се трупа не особено висока доходност (лихви), но застрахователната сума в повечето случаи е гарантирана (трябва да питаш изрично и да провериш в полицата, специалните или общите условия, преди да подпишеш). За да не се обезстойностяват във времето тези пари, обикновено ежегодно се предлага индексация - това означава, че ти предлагат да актуализираш размера на застрахователната сума (респективно и на премията, която плащаш) с някакъв процент, обикновено равен или близък до този на инфлацията. Ако ежегодно индексираш, към края на периода застрахователната ти сума ще има горе долу същата стойност, колкото и ако имаш тези пари в момента, в който сключваш застраховката.

Елементът на осигуреност или обезпечение е чисто застрахователният - не дай си Боже, ако ти се случи нещо, ти или близките ти получават застрахователната сума или съответните проценти от/по нея (в зависимост от условията и настъпилото застрахователно събитие).

Въпросът за кое застрахователно дружество да се оженя за 20 г., обаче е прекалено сложен, личен и общо взето в днешно време - на късмет .

--------------------
За разлика от Корина

Pavlina91
неориентиран

Регистриран: 29.07.2015
    #3296544 - 29.07.2015 19:48 [Re: Pak zaet nick]

Здравейте,
бих искала да помоля да участвате в едно анкетно проучване свързано с животозастрахователните услуги в България.
Анкетата няма да Ви отнеме много време, абсолютно анонимна е и се надявам да донесе достатъчно представителни резултати.
Благодаря на всички предварително!
http://marketing-forge.com/LimeSurvey/index.php/613377?newtest=Y

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот, tanariil 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2904

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.