ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1
Hally
член

Регистриран: 25.04.2008
Медицински сестри - Великобритания
    #2287805 - 16.01.2009 22:31

Здравейте! Трябва ми съвет относно регистрацията в NMC. Може ли някой да ми каже какво имат в предвид като казват "certified photocopies" ? Дали се има в предвид нотариална заверка или легализация в МВнР?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
milami
е не точно.....новак
**

Регистриран: 19.12.2008
Re: Медицински сестри - Великобритания
    #2290916 - 21.01.2009 19:27 [Re: Hally]

Здравей,с коя фирма мислиш да ходиш и кой ти го иска това?

--------------------
Не се тревожи от неуспеха.
Тревожи се за шансовете, които ще пропускаш, ако поне не опитваш.

Hally
член

Регистриран: 25.04.2008
    #2294562 - 26.01.2009 08:14 [Re: milami]

Не ми го иска фирма а техния сестрински съюз -NMC, за приравняване на дипломата и регистрация.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2294588 - 26.01.2009 09:24 [Re: Hally]

Мисля, че зависи дали ти искат само оригиналите, т.е. на български, или ти искат и превод. (След като сме в ЕС и българският е официален език, може да не ти искат превод, но се съмнявам да е така...) Заверките се правят на различни места според това какво заверяваш:

1. Фотокопие от оригинала се заверява от нотариус, т.е. снимаш си дипломата и отиваш при нотариус, а той удостоверява, че копието е вярно с оригинала. Нищо повече не може да удостовери нотариусът.

2. Обикновено фотокопията на дипломи се носят и в съответното министерство, за да се удостовери, че дипломата е законно издадена, т.е. че подписът на декана и ректора са действително техните подписи, а не си представила фалшификат. (Това не е същото като при нотариуса.) Доколкото знам, дипломите от медицинските специалности се заверяват в МЗ, останалите - в МОН. Разбира се, министерството слага печата си върху вече завереното от нотариус копие, а не върху самия оригинал.

3. МВнР заверява преводи, а не оригинали. Така че в Консулския отдел (КО) на МВнР се ходи, ако ти трябва заверен превод. За целта първо преводът е направен от агенция, която е сключила договор с КО и съответно има право да носи документи за легализация. Към превода се закача завереното от нотариус и министерството копие на твоята диплома - така оригиналът си остава чист и неопетнен от печати у теб, а завереното копие заедно с превода се използва за представяне в чужбина.

Понеже, както писах, не вярвам да ти приемат само фотокопие от оригиналната диплома на български, ще ти трябва и превод, но питай дали е необходимо наистина, може пък да има кой да им чете на български.

Това знам аз по въпроса

А, да допълня: преводът трябва да съдържа и нотариалната заверка, и тази на министерството, иначе, кажи-речи, няма полза от тях. Но това го знаят в агенциите за преводи.

Редактирано от Sol y Sombra (26.01.2009 09:28)

milami
е не точно.....новак
**

#2295006 - 26.01.2009 21:03 [Re: Sol y Sombra]

да това е така,но е хубаво документите да се заверят в министерството на здравеопазването,струва около 100 лева и става за един месец.Не са малко парите но не знаеш дали няма да ти потрябва.Сестра ми си подготвя документи и да ти кажа,че на нея и казаха,че тази легализация е излишна,но въпреки това тя си я направи.И така на 12 февруари е на интервю.След това какво ще стане......само господ знае

--------------------

Sol y Sombra
under construction

#2295314 - 27.01.2009 07:46 [Re: milami]

Ами, от други държави знам, че са казвали, че не е необходима заверка в министерството, така че ако могат да се спестят средства, това е вариант. Но от друга страна пък е добре да я имаш и тази заверка, защото ако една инстанция не я изисква, друга може да я поиска

Кое е 100 лв? Превод плюс всички заверки ли?

milami
е не точно.....новак
**

#2296518 - 28.01.2009 17:35 [Re: Sol y Sombra]

60 лева се пращат по банкова сметка до МНЗ,24 лева в Асоциация на Българските Медицински Сестри.За да започнеш всечко трябва да имаш сертификат за здравни грижи.Той се прави въз основа на вс. курсове за след-дипломно обучение.40 лева за този сертификат и за повече инфо питай главната си сестра.

Много е объркано и много документи трябват,ако има нужда пиши пак.

--------------------

Sol y Sombra
under construction

#2297065 - 29.01.2009 10:29 [Re: milami]

А, няма нужда, аз не се интересувам, просто ми беше любопитно

SunnyDream
неориентиран

Регистриран: 07.05.2015
    #3412283 - 07.09.2017 23:01 [Re: Sol y Sombra]

И аз се интересувам какво е необходимо за медицински сестри за Великобритания.
Освен дипломата трябва някакъв сертификат така ли? Ако някой е минавал стъпките по тази процедура моля да сподели и онлайн ли става признаването или трябва да си лично на място в Англия.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2398

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.