ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
mego

Регистриран: 18.01.2009
лек против колики
    #2289256 - 19.01.2009 16:15

Привет на всички! Имам бебче на два месеца и сме с ужасни колики. Вече пробвах няколко вида капки против колики - Sab simplex, Espumisan и Lefax. Последните определоно помагат, но въпреки това продължаваме с безсънните нощи. Това е второто ми дете и имам база за сравнение, сигурна съм че става дума за колики, но едвам събирам сили да се боря с този проблем. Ако някой има съвет, с който да облекча болките на беба, моля да сподели. Само да добавя че масажа около пъпчето и топлите компреси не помагат при нас, само носенето на ръце с притиснато коремче действа успокояващо, но продължава с часове Надявам се да се включат и родители живеещи извън БГ, за да споделят каква е практиката в този случай по света.

Редактирано от mego (19.01.2009 17:07)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gomorrah
Found

Регистриран: 04.06.2004
От: нас си
Re: лек против колики
    #2289327 - 19.01.2009 17:43 [Re: mego]

И ние бяхме така. В началото му давах Infacol, но не ни помогна много. След разговор с нашата health visitor (идваше да проверява как е бебчо вкъщи през две седмици, а ако имааше някакъв проблем и по-често) ми препоръча Colief,което малко скъпичко, но нашата ГП ми го предписваше с рецепта. Представлява ензим, който разгражда лактозата на глюкоза. Препоръчва се да се слагат по 2-3 капки, но аз му слагах по две или една през хранене, защото трябва постепенно да се отказват след това.

--------------------
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.

mego

#2289449 - 19.01.2009 20:48 [Re: Gomorrah]

в БГ намират ли се тези капки?

Gomorrah
Found

#2289461 - 19.01.2009 21:04 [Re: mego]

Не зная дали се намират в България, попитай педиатъра си или личния лекар.

--------------------
I will go mad.

mego

#2289555 - 19.01.2009 23:36 [Re: Gomorrah]

Още утре ще проверя в аптеката лошото е че тук педиатрите не се вълнуват много от проблема с коликите, изписват капки, препоръчват преварена вода с копърово семе и толкоз. Няма това отношение за което си ти писала (да те посещава медицинско лице през две седмици). По-лошото е че не съм сигурна че каквито и да е капки ще ни помогнат напълно. Предполагам трябва да минат тези три месеца в които да укрепне организма на беба и коликите да изчезнат от само себе си, но ми е тъжно като гледам как се мъчи и аз съм безсилна да й помогна. За това ще поразпитам още утре за препоръчаните от теб капки. Сърдечно ти благодаря!

Gomorrah
Found

#2289567 - 20.01.2009 00:23 [Re: mego] Прикрепен файл (161 тегления)

По принцип е добре да се прегледа бебчето и да се провери дали няма някаква нетолерантност към млякото. Но, ако не повръща след като е яло предполагам няма за какво да се притеснявате. Попитай за ензим, защото може да го продават и под друго име. Също много ми помогнаха бутилките на Tommee Tippee, които са с антиколик клапичка на биберона и бебето не поема въздух, който води до колики. Ако има подобни в България потърси и пробвай. Аз ползвах първите няколко седмици на Авент, но откакто ги смених и капките нямах никакви проблеми и до третия месец вече спряла капките.

--------------------
I will go mad.

mego

#2289681 - 20.01.2009 08:36 [Re: Gomorrah]

Ние ползваме шише биберон на д-р Браун, също с антиколиков ефект, но с него пие вода, като цяло сме на кърма. Предполагам и с кърменето поема въздух който дразни коремчето и там няма какво да се направи Рядко се случва да повърне след хранене и то е в случай на преяждане. Съобразявам се какво хапвам за да не се отразява на кърмата ми, но да си призная далеч съм от диети за кърмачки които съм чела. С каката не съм имала такива проблеми , а тогава дори от боба не се лишавах От няколки дни положението е поносимо или просто вече свикнах с безсънието и носенето на ръце

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2290078 - 20.01.2009 18:30 [Re: mego]

Мего, аз не бих давала тези капки на детето. Не само, че не помагат, а понеже не са лекарства не са минали и тестване, така че може й да вредят. Аз съм в подобна ситуация, само че обратно (за щастие )-каката беше ужасна, ревове до 7 месеца нонстоп, никакъв сън. Новото ми бебче е душичка и мрънка само като има повод. Голямата разлика между двете е, че каката много трудно изпускаше газове, коремето й беше винаги надуто и твърдо. Детето определено не се чувстваше добре.
Ако твоето бебче се успокоява по коремче, опитай да го повиваш здраво, така че да не може да мърда. Моята красавица (втората) така и не свикна повита, но вечер определено се буди от собствените си движения и ръчички и като я притисна плътно до мен, така че да не се пипа самичка по лицето, се кротва за секунди.
Освен повиването опитай много силна музика или прахосмукачка--някой докторя смятат, че понеже бебето е свикнало на много шум в утробата, тишината след това ги стряска. При нас силната музика я приспива доста лесно.
Ако я боли коремчето, не бих давала вода. Кърмата има голям процент вода и като й даваш вода просто й пълниш коремчето без никаква нужда или калории, а при тези малки коремчета им трябват калории. Може от глад да плаче детето--успокоява ли се на гърда?
И пак да кажа, моята "кака" беше ужасяващо бебе, а сега е най-умното и добро 3-годишно, което мога да си пожелая. Ще ги преживееш, само спомените остават

gkis

Регистриран: 29.07.2004
От: у дома
    #2290216 - 20.01.2009 21:38 [Re: TramposaBG]

Искам само да потвърдя, че тези капки са по-скоро за успокоение на майката...т.е. че прави нещо. Аз също имах много тъжни и стресиращи моменти със сина си, и какво ли не опитах, нищо не помогна и сега се чудя зашо ли го тъпчих с капки. Минаха 4 месеца и коликите изчезнаха (дойдоха зъбките), но това е друга тема . Опитай се, както те съветва и Трампоса, да го повиваш и да правиш упражнения, помагащи за отделяне на газовете...успех и горе главата.

--------------------
Ръката му е малка, а целият ми свят е в нея....

mego

#2290222 - 20.01.2009 21:46 [Re: TramposaBG]

Привет TramposaBG, знаех си аз че не може и двете ми бебчета да са кротки и лесни за гледане До някъде очаквах с второто да има трудни моменти, но човек никога не подготвен за тези безсънни и тежки нощи. До колкото разбирам повечето от съветите ти са основани на правилата на д-р Крап Скоро се запознах с част от тях, коментирани в бебешки форум и ми се сториха логични.
"След раждането този успокоителен рефлекс може да се задейства, като се приложат петте правила:
- повиване (не бабешкото повиване за изправяне на крачетата, а прибиране на ръчичките плътно до тялото на детенцето и ограничаване на неговите движения)
- носене на ръце в странично положение или по корем
- силен бял шум ( прахосмукачка, сешоар, всякакъв еднообразен шум)
- люшкане
- сукане"
За повиването не съм мн съгласна или поне до толкова, че да не е прекалено стегнато, а просто да има допир с мека пелена, за да не е самотно в широката кошара Със сукането също гледам да не злоупотребявам, че не е полезно за беба непрекъснато да е на гърда. Надявах се да свикне със залъгалка, че да засища сукателните си нужди, но твърдо отказва. Гладна не е, защото наддава повече от кг на месец и когато спи е спокойна дълго време(по 3,4 часа). Коликите са болезнени и продължителни и странно за мен - нощно време предимно Все още имам надежда, че след 3 месец тези неразположения ще изчезнат с магическа пръчка

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 36429

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.