ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Какво ви дава сатанизма
    #2178035 - 21.08.2008 09:40 [Re: Eses]

Цитат:

как бихте коментирали преди време нашумелите убийства в бг с сатанинска насоченост и за да съм по ясна убиството на съученика с големия набор от ножове, доколокото разбрах момчето било сатанист

Ще коментирам. С виц.
--------------

Пред психологически кабинет се срещат двама души. Първият пита:
- Кой си ти и защо си тук?
Вторият отговаря:
- Аз съм Наполеон и съм тук, защото психологът ме извика.
Първият пак пита:
- Как разбра, че си Наполеон?
- Бог ми го каза. - отговаря вторият.
- Лъжеш! Никога не съм ти казвал подобно нещо!- изкрещял първият.
----------------

А сега ти ще коментираш ли защо слагаш хората с психически отклонения и нормалните в един кюп?

---------------
Ако може и да ми преведеш на български какво значи "оргиЙте". О, чакай, открих какво имаш предвид, май се пише "оргиИте" и тогава те разбирам. Но...

Съжалявам, че ще те разочаровам... Не съм некрофил и не мога да се отчета с участие в оргии с трупове на гробища, особено ако за капак към труповете ще върви и екзорсизъм. А всъщност, защо им е екзорсизъм на труповете по време на оргия за капак?

Останалото, което питаш, толкова пъти сме му отговаряли, че май е по-добре да си прочетеш отговорите във форума, вместо да питаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Eses
Ентусиаст

Регистриран: 08.03.2005
От: София
    #2178238 - 21.08.2008 12:45 [Re: ]

всъщност аз не ги слагам в един кюп.В пресата пишеше че и момчето убил съученика си и оргиите на гробищата са (от) сатанисти.И не са правили секс с трупове а помежду си.Относно екзорсизма просто ме интересува мнението ви.

--------------------
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2178242 - 21.08.2008 12:57 [Re: Eses]

Цитат:

Аз пък се чудя Си Ди ти как аджеба по точно от самоусъвършенстваща се отиде в сатанизма или може би си била дегизирана сатанистка в форум самоусъвършенстване.Не че сатанистите не могат да се самоусъвършенстват,ама някак си там става въпрос предимно за духовно самоусъвършенстване пък вие нали казвате че няма дух

Хм, много трудно се отговаря на зададени въпроси, при които си личи, че питащия няма хабер за какво точно пита..
Въпрос на вкус, казало кучето..
Ти сега и самоусъвършенстването ли приватизираш? Само за лично ползване ли е? Някакви правила ли има? Или ограничения?
Или пък - ми държиш сметка къде или какво пиша?

За "дегизираната" ще го пропусна покрай ушите си - като ми посочиш мой пост в СУ, в който твърдя, че има бог или че той ни е движещата сила, и аз вярвам в това - ела ми се обади.
А това, че уважавам и приемам правото на различие и мнението на инакомислещите и/или вярващите, е съвсем, съвсем отделен въпрос, по който ти нямаш никакво касателство.
Чудя се, АДЖЕБА, ти като си пишеш с мен в този форум от сума ти време, успоредно с писането ни в СУ - що чак сега ти направи този факт вЧеПЕтление?

ПП Иначе - честито! Ти си знаеш за какво.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Atos
неориентиран

Регистриран: 17.11.2008
От: Bulgaria
    #2275168 - 27.12.2008 13:48 [Re: Си Ди]

Цитат:

не
но това е нашия избор и това ни дава, мисля - нали това пита
дава ми свобода - няма вини или първородни грехове, които ми се вменяват и трябвало да изкупвам, спестява вътрешни борби и разочарования, нещата са естествени, а и не си длъжен да си благодарен на някого ей така, защото си длъжен.. правиш си изборите и си носиш последствията, никой не ти е крив, а и ако сбъркаш - какво пък, не е необходимо да биеш метани или да си посипваш главата с пепел, учиш се и продължаваш напред..
любопитство, интерес, търсене - всичко е насочено към живота и света около теб, липсва и страх от наказание
според мен и двете - и чувството за вина, и чувството на благодарност, и чувството на страх - лесно се използват за манипулиране

така че не - не означава, че другите следват или служат на някого или на нещо, тъй като явно хората, които споделят съответните възгледи, задоволяват своите потребности, но ..в случая не и моите - чувствам ги като ограничение, трябва да следвам точно определени правила / догми/ - и нищо друго, защото всичко останало е табу или неправилнои т.н.
не искам готови отговори, може малко, но нека са си мои отговори, на мои си въпроси, искам да видя какво се крие зад ъгъла, искам и да насочвам чувствата си, било благодарност, било уважение, било любов, било нещо друго - към конкретни хора или животни, и да оценявам личния труд, усилия и интелект на съответния човек - творец, занаятчия, нещо друго, а не да приписвам всичко на някого другиго
мисля си също, че крайно време да започнем да се уважаваме като човешка раса, защото докато смятаме че сме низши, ще сме роби в душите си ..

хм и аз приблизително по тоя начин мисля,ама тва го знам като атеизъм,не сатанизъм.

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2275385 - 27.12.2008 19:34 [Re: Atos]

Сатанисти...
Имам чувството, че много от тези, наричащи се "сатанисти" и понятие си нямат за какво иде реч.Те са може би 99.9% от т.н. "сатанисти".
Със същата сила това важи и за "другите", които са антисатанисти. За тях пък привърженика на сатанизма е поклонник на онзи с рогата и миришещ на сяра.
Пълна дивотия!

Всъщност те са антитези на едно и също - на Сътворението(не в библейския смисъл!!) Ако едното е духовното, то другото е материалното, "падналото". Но и двете, духовното и материалното, са плод на Сътворението. Да, те взаимно се отричат, но то е условно. Ези отрича тура в една монета. Духовното е несъвместимо с материалното, но без него то не би могло да се прояви. Същото важи и за материята, която не може да осъзнае себе си без духовното... И т.н.
Най-грубо казано, изхождайки от горното, сатанизмът е материализъм в неговия най-чист, вулгарен, вид.
От тук са и легендите за Сатан, Сет, Сатанаил... Ангелското войнство на Михаил и легионите на Луцифер, Сатана. Те са във вечна борба, но победител не може да има, защото едното предопределя другото. Те не могат да съществуват едното без другото. Духът и Материята - същността на Човека.
Та така, най-кратко казано. Много томове са изписани на тази тема. Трудно е в две-три изречения само.
Уважаеми сатанисти и михаилисти.

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2275415 - 27.12.2008 20:23 [Re: Древния]

Цитат:

От тук са и легендите за...

Не са легенди. Това са буквални измислици, пръкнали се на бял свят нейде около средновековието. И при това съвсем целенасочено.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Древния
наблюдател

Регистриран: 13.04.2005
От: Центъра
    #2276159 - 29.12.2008 11:52 [Re: Цецо]

По-скоро умишлено изопачени полуистини... От (полу)неграмотно свещеничество и напълно грамотна църковна върхушка!
Всъщност махни Рогатия от Християнството и ще остане... едно голямо Нищо.

--------------------
„Който не може да атакува мисълта, напада мислещия.“

(Пол Валери, 1871–1945 г.)

Редактирано от Древния (29.12.2008 11:52)

Blackness
почетен член

Регистриран: 19.03.2008
    #2294178 - 25.01.2009 18:19 [Re: Mitko_bombata]

На тоя свят принципно никой не дава нищо даром никому, така че требе сам да си вземеш, или барем да попиташ учтиво.

Сатанизма е свобода на избора във всякакво отношение. Вече дали ще е правилен или грешен този избор, зависи първо от индивида, и после от оценката дадена от социалната среда.

Какво ни дава БПЦ, ДПС, Хари Кришна и другите - лъжа и измама, предимно злоупотреба със финансови средства.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9571

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.106 seconds in which 0.086 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.