ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
Re: Възпаление на седалищен нерв , помогнете , моля
    #636457 - 09.02.2005 06:46 [Re: Отто]

Не е лесно в България да се намерят такива специалисти. Аз самата имам проблеми с кръста от време на време. Chiro praktiker ползвах в САЩ и съм много доволна. А и открих, че моят проблем минава с много почивка в леглото. Така наскоро си спестих ходене при нея. В България като си спомня на какво бях свидетел и отчасти потърпевша, направо тръпки ме попиват. Всъщност човекът горе го е написал. Дано той/тя намери или мануален терапевт или нещо алтернативно, защото официалната медицина с нищо не помага в тези случаи.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1356662 - 26.07.2006 17:48 [Re: D-r Kostova]

Във връзка с Вашият проблем, ако желаете пишете на е-майл ddden@abv.bg, или ми се обадете на тел.:0457 25150. Иванова

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1360671 - 29.07.2006 18:47 [Re: eliz]

мдам- ама няма да го направи физиотерапия/специализирана + калолечение/, почивка, каланетика /редовно/, спане на твърдо, оптимално тегло - това е
а лекарствата са за острия стадии ..

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

awers
неориентиран

Регистриран: 16.02.2009
    #2309208 - 16.02.2009 15:34 [Re: Анонимен]

Два-три месеца ме боля от кръста към десния крак, накрая се сетих, че има едни хапчета, които са точно за неврити и невралгии, казват се "Милгама". Това е витамин В, но не водноразтворим, а мастноразтворим. По-точно е смес от В1, В6 и В12, която за разлика от обикновения витамин В действа силно обезболяващо и успокояващо нерва. Изпих 6-7 от "Милгама N меки капсули" (има и хапчета, но май са по-скъпи) в рамките на 2-3 дни - по 1 сутрин и вечер. Болката изчезна напълно и от седмица не се е възобновявала.

V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #2494584 - 30.10.2009 22:45 [Re: awers]

Благодаря за идеята, още утре ще го пробвам. При мен проблемът е от 3-4 дни. Силни болки в левия крак, от седалището до коляното точно по продължение на нерва. Появи се, след като вдигах няколко пъти на ръце една лежаща мацка (около 65 кг) от клекнало положение. И тъй като живея изключително здравословно - повече от две десетилетия вече не ям месо, яйца, риба, маргарин, захар, Е-добавки, бяло брашно и производните му, не пуша, пия редовно билкови чайове и антиоксиданти, спортувам умерено, ходя редовно на плаж и поддържам идеално тегло - до сега не съм боледувал сериозно и усещането е крайно необичайно Предполагам, че се получава нещо като самовъзбуждащ се кръг - болката от възпаления нерв води до мускулни контракции, които от своя страна притискат нерва и причиняват болка. И това пречи на организма да се възстанови от само себе си, както е обичайно. Тази вечер за първи път използвах "Фастум Гел" и ефектът е удивителен - болката изчезна почти напълно след около 15 минути. Мисля да продължавам няколко дни така и се надявам да прекъсна обратната връзка и възпалението да изчезне. Но от утре ще добавя и витамини "Милгама", надявам се да ускорят възстановяването. Ако се оправят нещата, ще пиша Ако не - може би ще превъзмогна дълбокото си недоверие към хомеопатията и ще пробвам и нещо от нейните илачи...

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

Си Ди
гаргойл

#2498600 - 04.11.2009 13:42 [Re: awers]

Цитат:

"Милгама". Това е витамин В, но не водноразтворим, а мастноразтворим. По-точно е смес от В1, В6 и В12, която за разлика от обикновения витамин В действа силно обезболяващо и успокояващо нерва

представяш малко невярно нещата
от първоизточника:
http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/9775d.pdf

от същата група - т.е. комбинирани В-витамини е и неуробекс, а дори и обикновен В-комплекс върши работа, ако парите са проблем, доколкото са доста по-евтини от милгамата
желателно е да се комбинира, обаче с НСПВ лекарства понякога, и да има първо диагноза - доста самолечения, особено за такива неща, не водят до добро

Си Ди
гаргойл

#2498662 - 04.11.2009 14:25 [Re: V-12]

"здравословния" живот не изключва възможностите от травми
преди да се "довериш" на хомеопатията в такива случаи, е по-добре, ако болката не отшуми напълно при движение, да се консултираш първо с лекар, за да се постави диагноза и да се установи степента на травмата, а после вече и възможностите за лечение

ПП пиша горното не с желание да плаша, просто обърнете внимание на написаното в първия пост от автора на темата

V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #2521265 - 29.11.2009 12:11 [Re: Си Ди]

Така е, Си Ди Просто съм свикнал да се възстановявам бързо след далеч по-тежки травми... А на лекар ходя след като изпратя попа При положение, че съм убеден атеист Между другото, и аз съм на 41.

Вече се излекувах и е време да разкажа как го направих, както бях обещал в предния пост. Фастум Гел-a има бърз, но краткотраен ефект - около половин час. Започнах да пия Милгама, лежах по цял ден и щадях максимално нерва, предпазвайки го от всякакво натоварване в продължение на десетина дни. Ефект - нулев. Като мръдна и застана в неудобно положение, започваше да боли все така силно.

След което ми писна, ама много! И реших, че правилното отношение към организма е същото, каквото е на китайците към децата им в първите 7 години. Т.е. даваш им всичко наистина необходимо, но не им позволяваш никакви глезотии. Припомних си заклинанието на баба Вихронрав - "Аз тая работа няма да я търпя!" - и започнах да натоварвам крака максимално. Ходене по 5-6 километра на ден, като не си позволявах никакво куцане, колкото и да ме боли. В къщи - разтягане, клякане, седене в неудобни пози, т.е. такива, при които боли най-много. Като не издържам на болката - бой с кокалчетата на ръката, свита в юмрук, по протежение на нерва там, където боли най-много. По някое време болката ставаше толкова силна, че започвах да повръщам. Пия след това половин литър вода и продължавам тормоза. Успоредно - тъй като е възпаление, а възпаленията се лекуват с антибиотик, пих 7 дни по 400 мг Avelox. Продължих и с Милгама-та по 4 капсули на ден. Резултатът - на четвъртия ден от "шоковата терапия" организмът ми явно по някакъв начин разбра, че няма да стане на неговата и болката започна рязко да намалява. На седмия ден вече ходех и седях във всякакви пози нормално, без да усещам какъвто и да е дискомфорт. Спрях с тормоза и се върнах към нормалния си живот, т.е. пак по няколко километра на ден пеша и ежедневни разтягащи упражнения.

Единственото, което остана, беше парализиране на част от мускулите на прасеца ми. Т.е. като ходя не ми пречи с нищо, но опитам ли се да клякам, стъпил само на крака, който беше засегнат, от едно положение надолу мускулът отказва напълно и падам. Не мога също да нанасям високи удари, над ниво над главата ми със здравия крак, защото тогава тежестта пада на засегнатия и парализираният мускул поддава. Предполагам, че съм успял да прекъсна възпаления нерв, за това сега не ме боли, но не мога и да управлявам някои мускули. Което не е болка за умиране - като клякам на два крака, нямам проблеми, а с "болния" крак удрям спокойно на 2 метра височина. Възстановяването на прекъснат нерв продължава повече от година, така че положението не ме притеснява с нищо.

Все пак не препоръчвам подобна терапия на никого, освен ако няма много, ама МНОГО висока поносимост към болка. Която при мен е следствие на дългогодишни тренировки. Примерно, случвало се е зъболекарката ми в продължение на един час да ми пили зъб със жив нерв за поставяне на коронка без да ползва упойка, а в това време аз успявам да игнорирам болката до степен да ми се доспи...

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

Редактирано от V-12 (29.11.2009 12:27)

milotinova
неориентиран

Регистриран: 01.01.2012
    #2861766 - 01.01.2012 19:17 [Re: Анонимен]

Здравейте, виждам че темата е стара , но ще споделя моя опит. От 15 дни съм с болка в левия крак отзад, четири пръста под дупето. В началото беше само на това място, после болката започна да върви към дупето и към свивката на коляното. Лекуваха ме с инжекции 5 дни мускулно Милгама N и нещо като Диклак, само че с друго име, но същото активно в-во. След това продължих с милгама N хапченца. Получих облекчение дотолкова, че спря парезата на нерва (мога да стоя на този крак, без той да притрепери и да се подгъне ), но болката остана. Не можех да си сгъна крака в коляното, примерно за да си обуя чорапа. Затова започнах да се ровя в нета и попаднах на мнение (мн му благодаря ). Препоръчвам го - упражнението Златна рибка на Ниши. Може да го изтеглите от тук http://megatronic.hit.bg/nishi.rar на стр.37 е. След като направих няколко повторения не почуствах никаква промяна, но на сутринта болката почти беше изчезнала. Сега ме боли съвсем леко, но движението на крака не е ограничено, както преди. Продължавам с Милгама Н и упражненията.
Успех на всички в лечението.
Вярвайте че ще се излекувате и ще намерите лечението.

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 74261

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.176 seconds in which 0.162 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.